» »

Kako se obnese Black, 2.5", 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache, WD10JPLX WD

Kako se obnese Black, 2.5", 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache, WD10JPLX WD

k4vz0024 ::

Zanima me, če ima kdo izkušnjo z omenjenim diskom? Kako je temperaturo med delovanjem? Hitrostjo prenosa podatkov in zanesljivostjo?
Ter nenazadnje se ga splača kupiti, ker naj bi bil bolj trpežen?

Iščem reviewe s stricem Googlom pa ni nobenega testa.

Nikonja ::

zakaj 2.5"

solatko ::

Nimajo zastonj 5 let tovarniške garancije. So v redu, vendar so SSD veliko hitrejši.
Za sistem ne bo nič hitrejši, kot vsak HDD s 7200 o/min.
Delo krepa človeka

tomy5 ::

Predvsem se zavedaj da ta disk ni dizajniran za 24/7 delovanje.
5l garancije pa ima samo zato ker je dražji oz. da je lahko dražji.

k4vz0024 ::

Rabim za prenosnik. Ali so cene za 1 TB za SSD v Sloveniji padle pod 100 EUR?

Nikonja ::

če že nimaš SSD boljše vzemi neki model od 128GB in zunanji poceni disk - razlika v delu na računalniku je neprimerljivo velika ne glede na to kolk je star

k4vz0024 ::

Ne bo šlo, ker je toliko programske opreme na starem odpovedujočem disku, da zasede najmanj 300 GB.

Nikonja ::

Škoda, kaj pa 500GB SSD, na mimovrste jih je kar nekaj za 130eur in tudi najslabši je boljši kot katerkoli navadni.

https://www.mimovrste.com/ssd-diski?p%5...

k4vz0024 ::

Ja škoda, ker nobeden ni pod 100 EUR.

solatko ::

tomy5 - 5 wd black diskov, ker drugega nisem kupoval, vsi preko 6 let, 2 sta 24/7/365 in so vsi brez napake. Ni samo cena.

http://pctrgovina.com/p/ssd-disk-500-gb...
Delo krepa človeka

k4vz0024 ::

Solatko, koliko se pa black serija kaj segreva ob polni obrementvi?

tomy5 ::

Statistika se ne meri na 5 kosih, to učijo na vsakem faksu kima statistiko vsaj eno leto.

solatko ::

k4vz0024 - te HDD - ji se grejejo kot vsi drugi, če je sistem hladen, so hladni tudi diski. 3-je 2,5 v prenosnikih, niso prišli čez 35, 2 v stacionarcu, ki laufata skozi, pa okoli 30, konstantno.

tomy5 - Meni ta statistika pove toliko, da je šlo v tem času cca 10 drugih diskov od wd, hitachi, samsung, seagate v franže, black pa ne.
Je pa verjetno kakšne statistika na Tomshardweare, ki pa me ne zanima. Mene zanima kvalitetno delovanje in to dobim za malo več denarja, kolikor odštejem za black.
Delo krepa človeka

k4vz0024 ::

Hvala, Solatko za podatke.

solatko ::

Ti pa predlagam tisti SSD, ki sem ga dal v linku malo višje. Boš mislil, da so ti podtaknil i7 mašino.
Delo krepa človeka

nikolahodin ::

k4vz0024 je izjavil:

Rabim za prenosnik. Ali so cene za 1 TB za SSD v Sloveniji padle pod 100 EUR?


Ne. In tudi ne bojo se lep cas. Kljubtemu da ze obstaja 60 tb ssd disk. V at dobis 1 tb ssd za 380 eur.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

jaz kupujem samo še blacke - in zadnje čase red pro, ker ne delajo več blackov 2 in 3 Tb.

mam jih cirka 15, najstarejsi 8 let, vsi brezhibni. kar sem mel od ostalega je vecina pocrkalo.

MadMax ::

Meni je pa kup blackov 1TB 3.5" pocrkalo.
Polovica k sreči v garanciji.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krho ::

Nam kompletna serija 2T 3,5"... 8 diskov pa so bili različni datumi proizvodnje cca 6 mesecev narazen.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krneki0001 ::

tomy5 je izjavil:

Predvsem se zavedaj da ta disk ni dizajniran za 24/7 delovanje.
5l garancije pa ima samo zato ker je dražji oz. da je lahko dražji.


Prosim?

WD BLACK je dizajniran za 24/7/365. Ti diski so narejeni za delovanje pod stalno obremenitvijo. Prej bo ta disk crknil, če boš stalno prižigal in ugašal mašino, kot pa če bo mašina stalno delovala.

Imam ene par WB black diskov še iz čisto prve 160GB linije, ko so ven prišli, to je nekje 10 let. Do sedaj mi še noben WD black 2.5 ni crknil.

Zgodovina sprememb…

tomy5 ::

Pravljice, vprašaj WD ali kakega njihovega rep za EU.

krneki0001 ::

Že od nekdaj uporabljam WD black v prenosnikih in wd black RE v domačih desktopih in serverjih, razen v enem serverju imam enterprise IBM-ove SAS diske.

Pa do sedaj nisem imel problemov z diski. Res pa jih ne kupujem rad v evropi, ker tukaj je res bolj tretja ali pa celo četrta kvaliteta.

tomy5 ::

Khm, khm, ja WD iam psebno tovarno za EU in ostali svet :-)))))))))))))))))
Statistika s ene meri na vzorcih 10 ali 100 ali 1000, ampak malo več. Matematika.

krneki0001 ::

Za 1000 komadov ne morem delati statistike, ker jih nimam toliko, za 140 diskov, ki pa laufajo v moji serverski sobi, pa ti pa lahko kaj več povem.
Vsi so WD RE 3.5", 24 komadov je 2TB, 87 je 1Tb in 39 je še 500GB. Najstarejši je sedaj nekje 6 let star, skoraj vsi delajo 24/7/365 in še noben ni odletel. Jih je pa par 500Gb malo pred koncem svojega življenja, ampak bodo po novem letu še v januarju vsi 500gb diski menjani za večje, ker je večina že izven garancije (starejši od 5 let).

Tako da tukaj lahko potrdim da wd diski delujejo dovolj zanesljivo.

Zgodovina sprememb…

nikolahodin ::

Berite link https://www.backblaze.com/blog/hard-dri... Lepo branje za novo leto.

tomy5 ::

RE ni black o katerem je tu govora.
RE je server disk za 24/7 delovanje

Backblaze - WW gledano nepomemben igralec in zanemarljive količine. V preteklosti ko je bilo pomanjkanje enterprise diskov prav tako v storage dajal desktop diske. V HDD industriji jih resno ne jemlje nihče. So pa znani javno ker edini od data centrov objavljajo neke lastne podatke.

krneki0001 ::

WD RE disk je WD Black z RAAF.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9711230 (2138) Rias Gremory
»

WD red - pustiti da vedno laufa ali ga ugašati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212926 (2071) darkolord
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628328 (21263) Miha 333
»

WD Red

Oddelek: Kaj kupiti
253571 (2625) Duhec
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213092 (11586) SanAndreas

Več podobnih tem