» »

Avstrija radar info

Avstrija radar info

eric_cartman ::

Živjo!

Na poti iz Salzburga sem na AC A10 rahlo prekoračil hitrost. Čisto prazna AC, malo ovinkasta, omejitev 80 km/h (ne v tunelu), peljal sem malo pod 100 oz. zaokrožimo na 100 km/h, pa je na koncu ovinka stala policija in slikala prekrškarje. :|

Kakšno toleranco imajo oni do takšnih prekrškov? Kako je s kaj s časom obveščanja, da zveš ali si bil slikan ali ne? In kakšna je višina kazni za kaj takšnega?

Lp

Cveto ::

Jaz sem za podobno zadevo dobil kazen (117 na 100 omejitve). Dobiš pošto na dom v kakšnem mesecu-dveh. Kazni niso velike (35-50 eur). Plačaš in je mir.

FTad ::

Tako ja, kazni so nizke. Tudi če v coni 30 pripelješ cca 40, sem plačal samo cca 30€ (se ne spomnim več točno). V Slo bi moral pa že it ledvico prodajat....

MoRp ::

FTad je izjavil:

Tako ja, kazni so nizke. Tudi če v coni 30 pripelješ cca 40, sem plačal samo cca 30€ (se ne spomnim več točno). V Slo bi moral pa že it ledvico prodajat....


Slabo ledvico imas to, da ji pripisujes vrednost 40€... Torej je kazen 10€ vec kot v avstriji. Ampak glavno, da se neki pizdimo cez slo kazni in, da se v A cedita med in mleko.

FTad ::

Govorim za kazni v Slo, če prekoračiš 10km v coni 30!

dejaj ::

Pozdravljen

Mene je dobu radar v Linzu prekoraču sm za 18km/h omejitev je bla 70 dobu sm pa 50€ v roku 30dni
Ryzen7 1800X/MSI B350 White/RX 580 Nitro/32GB DDR4/SSD256/Thermaltake 650W
I7 7700K/Asrock Fatal1ty H270/ GTX 1070/32GB DDR4/SSD256/Thermaltake 650W

RegulusDraco ::

FTad je izjavil:

Govorim za kazni v Slo, če prekoračiš 10km v coni 30!


FTad, takšne so kazni v Sloveniji, če v coni 30 prekoračiš hitrost

vključno do 5 km/h = 40 EUR
nad 5 km/h do vključno 10 km/h = 80 EUR
nad 10 km/h do vključno 20 km/h = 300 EUR + 3 kazenske točke



Verjetno velja polovička, tako da te kazni lahko še prepoloviš, če plačaš hitro.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Scorpia ::

FTad je izjavil:

Tako ja, kazni so nizke. Tudi če v coni 30 pripelješ cca 40, sem plačal samo cca 30€ (se ne spomnim več točno). V Slo bi moral pa že it ledvico prodajat....


Pa folk se vedno ne izuci in vozijo kot divjaki. Najbrz tudi, ker je malo kontrole.
////

scipascapa ::

Pri njih kontrola je, verjetnost, da dobiš kazen visoka, pri nas ravno obratno.

FTad ::

RegulusDraco je izjavil:

FTad je izjavil:

Govorim za kazni v Slo, če prekoračiš 10km v coni 30!


FTad, takšne so kazni v Sloveniji, če v coni 30 prekoračiš hitrost

vključno do 5 km/h = 40 EUR
nad 5 km/h do vključno 10 km/h = 80 EUR
nad 10 km/h do vključno 20 km/h = 300 EUR + 3 kazenske točke



Verjetno velja polovička, tako da te kazni lahko še prepoloviš, če plačaš hitro.


nad 20 km/h do vključno 30 km/h = 1.000 EUR + 5 kazenskih točk
več kot 30 km/h = 1.200 EUR + 18 kazenskih točk in odvzem vozniškega dovoljenja

Govorim o tem :) V AT, če bi pripeljal 50 v coni 30, vseeno ne bi plačal 500€

Cveto ::

Glede na to kako vozijo ljudje v avstriji in koliko je nesreč se je še enkrat več pokazalo da višje kazni ne prinesejo nujno boljših rezultatov.

FTad ::

V glavnem, kultura vožnje je tudi neprimerno lepša

St235 ::

Cveto je izjavil:

Glede na to kako vozijo ljudje v avstriji in koliko je nesreč se je še enkrat več pokazalo da višje kazni ne prinesejo nujno boljših rezultatov.


A si sposoben to podpret z kakšno resno statistiko?

Ker sodeč po temle drastičnih razlik ni http://ec.europa.eu/eurostat/statistics...

St235 ::

Cveto je izjavil:

Jaz sem za podobno zadevo dobil kazen (117 na 100 omejitve). Dobiš pošto na dom v kakšnem mesecu-dveh. Kazni niso velike (35-50 eur). Plačaš in je mir.

Na avtocesti v AT zaradi hitrosti lahko fases konkretno kazen na podlagi Immissionsschutzgesetz Luft.

FTad ::

St235 je izjavil:

Cveto je izjavil:

Jaz sem za podobno zadevo dobil kazen (117 na 100 omejitve). Dobiš pošto na dom v kakšnem mesecu-dveh. Kazni niso velike (35-50 eur). Plačaš in je mir.

Na avtocesti v AT zaradi hitrosti lahko fases konkretno kazen na podlagi Immissionsschutzgesetz Luft.


Kako? Radar, policijska kontrola?

Cveto ::

IG-L so okoljske omejitve. Niti ni važno kako te izmerijo (ponavadi je to "gajba" ob cesti ali avto), važno je samo da te lahko oskubijo tudi za onesnaževanje okolja (ker si vozil prehitro je imel avto višje emisije). Kakor vem se v praksi to ne počne oziroma se počne redko. So pa kazni mislim da do 12.000 eur (verjetno je to bolj za kamione).

https://www.greenoptimistic.com/speedin...

Vsekakor je bolje dati nogo z gasa, ko se na portalih nad cesto napiše "IG-L".

St235 ::

FTad je izjavil:

St235 je izjavil:

Cveto je izjavil:

Jaz sem za podobno zadevo dobil kazen (117 na 100 omejitve). Dobiš pošto na dom v kakšnem mesecu-dveh. Kazni niso velike (35-50 eur). Plačaš in je mir.

Na avtocesti v AT zaradi hitrosti lahko fases konkretno kazen na podlagi Immissionsschutzgesetz Luft.


Kako? Radar, policijska kontrola?

Gre za omejitev hitrosti, kot posledico onesnaženosti. Dejansko se na odseku omeji hitrost zaradi parametrov kvalitete zraka. In kršitev hitrosti na takem odseku poleg kršitve prometnih predpisov predstavlja tudi kršitev okoljske zakonodaje, ki pa ima drakonske kazni.

Sama meritev se izvaja klasično. Torej patrulja z radarjem, provide(oziroma avstrijski ekvivalent) oziroma stacionarni radar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policaj me je ujel z radarjem

Oddelek: Na cesti
385010 (3142) BlaY0
»

Prehitra vožnja - kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5717295 (15337) scipascapa
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528273 (26102) St235
»

2krat radar v 20 minutah (cona 30) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33766235 (61053) m0LN4r

Več podobnih tem