» »

Nevarnosti petard

Nevarnosti petard

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

Domobrancek ::

Pozdravljeni ljudje. Glede na to, da na to temo še ni debate (oz so vse zaklenjene..razloga za to ne vem) bi bilo mogoče fajn, da tuki mal podebatiramo glede tega in mogoče koga odvrnemo od uporabe petard. Verjetno ste vsi videli tole novico, ki ima zaklenjene komentarje tako, da lahko morda tukaj malo podebatiramo o tem. Stvar je res grozljiva in 14 letni fant je ostal brez obeh rok (oz brez obeh zapestji) kar ga bo zaznamovalo za celo življenje. Predvidevam, da je kar nekaj mladoletnih tudi na tem forumu in mogoče bo koga ob pogledu na zgornjo novico (če je še ni videl) minilo, da bi petarde uporabljal. Petarde sem kot mulc uporabljal tudi sam in ( k sreči) me ni doletela takšna usoda. Bil sem ekrant prisoten, ko je kolegu petarda počila samo kak cm od roke in ga k sreči samo opekla in od takrat naprej sem petarde prenehal uporabljati. Skoraj sigurno je fant iz zgornje novice želel kaj narediti doma, kar pa ne pomeni, da so petarde kupljene na trgu 100% varne.

Morda lahko še kdo deli svojo zgodbo o poškodbah, ki jih je utrpel on oz kdo od njegovih znancev pri uporabi petard in tako koga odvrne od uporabe le teh. Probajmo rešiti nekaj rok in prstov.

shadeX ::

Tud sam sem jih metal kot mulc. Pač zabavno je blo, danes pa daleč od tega. Me kar razpizdi ko zuni slišim kako poka kot na fronti, sam se zavedam da je zlo zanimivo ko daš kobro v kako luknjo pa gledaš kako jo raz*ebe :)

Nehal sem ker smo dobili doma psa, pa zanimivo ni blo več. Če bi takrat razmišljal isto kot danes, ni variante da bi prijel še kdaj petardo v roke.

No tale možakar gre pa čist naslednji level :))

RatedR ::

Ni mi jasno, kako jim lahko v rokah eksplodira, ne spoznam se na snovi v pirotehniki, vem da so reaktivne ampak ta fant verjetno ni prižigal tega v stanovanju? Pa tudi če bi prižigal zunaj bi dal vsaj dovolj dolgo vrvico, če je že homemade.

Stvar je res zelo žalostna da si praktično za**beš celo življenje zaradi takšne bedarije, ne predstavljam si življenja brez dlani / s poškodovanim vidom in sluhom in sem res srčno hvaležen da se mi ni nič zgodilo, ko sem kot mulc to počel.

vostok_1 ::

Domobrancek je izjavil:

Pozdravljeni ljudje. Glede na to, da na to temo še ni debate (oz so vse zaklenjene..razloga za to ne vem) bi bilo mogoče fajn, da tuki mal podebatiramo glede tega in mogoče koga odvrnemo od uporabe petard. Verjetno ste vsi videli tole novico, ki ima zaklenjene komentarje tako, da lahko morda tukaj malo podebatiramo o tem. Stvar je res grozljiva in 14 letni fant je ostal brez obeh rok (oz brez obeh zapestji) kar ga bo zaznamovalo za celo življenje. Predvidevam, da je kar nekaj mladoletnih tudi na tem forumu in mogoče bo koga ob pogledu na zgornjo novico (če je še ni videl) minilo, da bi petarde uporabljal. Petarde sem kot mulc uporabljal tudi sam in ( k sreči) me ni doletela takšna usoda. Bil sem ekrant prisoten, ko je kolegu petarda počila samo kak cm od roke in ga k sreči samo opekla in od takrat naprej sem petarde prenehal uporabljati. Skoraj sigurno je fant iz zgornje novice želel kaj narediti doma, kar pa ne pomeni, da so petarde kupljene na trgu 100% varne.

Morda lahko še kdo deli svojo zgodbo o poškodbah, ki jih je utrpel on oz kdo od njegovih znancev pri uporabi petard in tako koga odvrne od uporabe le teh. Probajmo rešiti nekaj rok in prstov.



Zaznamovan? ...mislim, da je kar efektivno invalid sedaj.

shadeX je izjavil:

Tud sam sem jih metal kot mulc. Pač zabavno je blo, danes pa daleč od tega. Me kar razpizdi ko zuni slišim kako poka kot na fronti, sam se zavedam da je zlo zanimivo ko daš kobro v kako luknjo pa gledaš kako jo raz*ebe :)

Nehal sem ker smo dobili doma psa, pa zanimivo ni blo več. Če bi takrat razmišljal isto kot danes, ni variante da bi prijel še kdaj petardo v roke.

No tale možakar gre pa čist naslednji level :))



Same here. Izogibam se tega sranja...not worth the trouble.


Listen kids. Morda se vaši retardirani pubertetniški pameti, zdi kul izivat invalidnost. Believe me, all of us were retarded once, some still proudly are.
Ampak res se ne splača zgubit oko ali prst, za en klinčev par-milisekundni pok. Še posebej ne, če ne mislite postat strokovnjak za eksplozive ali svetovno priznan kaskader. (which 99% of you surely won't).

Še prevod v pubertetniščino: You won't get more pussy.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bluefish ::

RatedR je izjavil:

ampak ta fant verjetno ni prižigal tega v stanovanju?
http://www.delo.si/novice/kronika/zarad...

»Starši so seveda pretreseni. A kaj točno se je dogajalo v njegovi sobi, bo pokazala kriminalistična preiskava,« je dejal Ahčan in dodal, da bo posledice čutil vse življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

chucki ::

Kot mulc sem se jih vedno bal, vseeno uporabljal, ampak bolj poredko :) Imel sem nekakšno spoštovanje do njih. Zdaj se pa ukvarjam s športnim streljanjem, kjer je varnost na prvem mestu.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

lisaac ::

Naj se sliši še tako nesramno, ampak včasih folk dobi tisto kar išče ..in tukaj je ta fant iskal to. To ne pomeni da je imel namen, da ostane praktično brez obeh dlani ampak da se je spuščal v take zadeve z neznanjem in brez bilo kake varnosti..

Kar se tiče pa uporabe? Ja, kot večina mulcov sem tudi kakšno prižgal, le da sem imel nekako "pošlihtano", da petarde ki so ble v jakosti megic nisem prižgal če niso imele vžigalno vrvico (dost dolgo seveda)...kdor verjame tistim kapicam na petardi, isto išče nesrečo kot ta tamal..

vostok_1 ::

Sicer pa en note. Tista petarda ki mu je roke odnesla je morala bit home-made. Moje znanje je močno zastarelo, ampak ne poznam take petarde na trgu, ki bi ti tako močno poškodovala roki.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lisaac ::

Odvisno pod kaj si razlagaš besedo petarde..
Na "trgu" imaš stvari, ki se jih prodaja pod imenom petarda, poči pa (skoraj) kot dinamit ..in tovrstne "petarde" ti roko raztrga vse do komolca lahko.

šernk ::

RatedR je izjavil:

Ni mi jasno, kako jim lahko v rokah eksplodira, ne spoznam se na snovi v pirotehniki, vem da so reaktivne ampak ta fant verjetno ni prižigal tega v stanovanju? Pa tudi če bi prižigal zunaj bi dal vsaj dovolj dolgo vrvico, če je že homemade.


določene snovi med seboj zmešane povzročijo samovžig.

za večino stvari velja:
gorljiva snov + toplota + kisik = ogenj
za nekatere stvari pa velja:
2 snovi v obliki prahu v stiku + kisik = ogenj
spet za tretje:
gorljiva snov + kisik + velik pritisk = ogenj

in ravno drugi primer je najbolj nevaren ponavadi saj se tam sproščajo ogromne količine energije nenadzorovano.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vostok_1 ::

No saj pravim. Moje znanje je že več kot desetletje zastarelo, tko, da nimam pojma kaj se da dobit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Telbanc ::

Kaj zakega še ni bilo v medijih, zako hudih poškodb. Mislim na današje novice o 14letnem fantu.

Bo revež celo življenje. Verjetno bo dobu bionične roke, vsaj tolko je šel napredek naprej. Upajmo da so ostale oči cele.

Lahko želim fantu uspešno okrevanje.

Sama zadeva je dost žalostna, pomaga preventiva, vzgoja v šoli, koliko jih o tem danes učijo ne vem.

Upajmo da se kaj zakega ne ponovi več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

vostok_1 ::

Pomaga predvsem vcepljanje spoštovanja, tko kot je kolega zgoraj omenil.
Ni narobe se ukvarjat z nekoliko nevarnimi zadevami, ampak treba jih je spoštovat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

Mi smo kot mulci metali tele Piratke.




Drugače pa



plus tole



pa imaš občutek, da si na prvi bojni liniji.

muri130 ::

Megatreski od piroplaneta počijo še bolš kukr tele knallpatroni. :D

krneki0001 ::

Pri nas v ulici že nekaj let ne poči nobena petarda. So sosedje na naš vrt metali, ker je največji in ni nič gor, kar bi se vžgalo. Pa ko sem jih prosil, da naj nehajo, ker imam psa, so še bolj z veseljem metali. Dokler nisem na 1.1. zjutraj ob 6h pred sosedova vrata postavil topovski udar (še od jla, ki bajto zatrese) in ko so po poku vsi ven prileteli, ker so mislili, da se jim bajta podira, sem jim voščil srečno novo leto. Naslednje leto ni bilo več petard.

IL_DIAVOLO ::

To ze ni bila navadna petarda...to je bila prej kaka cobra.

loucast ::

shadeX je izjavil:

Tud sam sem jih metal kot mulc. Pač zabavno je blo, danes pa daleč od tega. Me kar razpizdi ko zuni slišim kako poka kot na fronti, sam se zavedam da je zlo zanimivo ko daš kobro v kako luknjo pa gledaš kako jo raz*ebe :)

Nehal sem ker smo dobili doma psa, pa zanimivo ni blo več. Če bi takrat razmišljal isto kot danes, ni variante da bi prijel še kdaj petardo v roke.


Isto pri meni. :D Z veseljem smo jih metali naokoli, dokler nisem videl in slišal našega psa cvilit in lajat za novo leto. Od takrat naprej mi gre pa vsak pok na živce. 8-)

ghost13xc ::

Jaz sem pokal ze pri 8 letih, petarde, izdelava smodnika, topovi, moznerji, pipe bomb, izdelava vsega moznega (smodnik, karbid, aceton kemija gor in dol), pa nikoli ni bilo nic. Ce ves kaj in kako in se ti ni treba skrivati, potem ni tezav. Bolj ko pa stvar prepovejo, SLABSE JE, zato pa je kot je. Namesto da preganjajo, bi lahko malo vec poducevali, pa bi bilo.... Se pa strinjam, da pokanje ni za v mnozico oz tam kjer so zivali.

Ce pa si toliko neumen da testiras v roki petardo, jo drzis na koncu in upas da nebo nic in tako postanes ENA A, potem pa le naprej... posledice so jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ghost13xc ()

N0t0ri0us ::

Zmetal sem malo morje piratk... Sedaj ko sem malo starejši se mi počasi zdi to neumno, ampak priznam. Še vedno imam nekaj precej močnih petard v omari...

Ko sem metal piratke sem jih vedno držal čisto na koncu, megic sem se običajno izogibal. Prvič zaradi cene, drugič so že bolj nevarne.

Enkrat mi je zatajil Ghost. Mlad in neumen - stresem smodnik na škarpo kot sem to počel pri piratkah, ga prižgem z vžigalnikom.. in se mi je malo posvetilo pred očmi. Cela roka je bila bela, skurilo mi je rob jakne pri rokavu, imel sem malo manj las in obrvi, na roki pa majhno opeklino v velikosti everskega kovanca (nič hujšega)... Smodnika je bilo malo več kot pri piratki ampak očitno je bila neka bolj vnetljiva snov...

To je pa bilo na srečo vse kar se mi je kdaj zgodilo.

Kolega je bil podoben strokovnjak za petarde kot ta revež zgoraj. V sobi mu je padla cev iz roke 10cm globoko na mizo medtem ko je polnil notri smodnik in je vse skupaj (k sreči brez kolega) eksplodiralo - mu ni bilo nič razen skurjeni lasje.

To kar se je zgodilo temu 14 letniku ni bila kriva nobena petarda iz tovarne. To je v sobi predeloval nekaj in mu je med izdelavo vsekalo zaradi neznanja in nepazljivosti.

Da ljudje pokajo petarde zato ker so prepovedane pa ni res. Ko so bile dovoljene so jih ravno tako pokali, prepovedali so jih pa z namenom saj so nevarne. Večinokrat zaradi uporabnikov, kdaj pa tudi zaradi napak pri proizvodnji. Podučevanje 12 letnikov ne pomaga nič. Smo imeli predavanja v šoli in sem se na to bolj kot ne požvižgal.

Phantomeye ::

Ne vem zakaj se nekateri tukaj hvalite kaj vse ste počeli pa ste še vedno celi...


dddd...

problem je v tistem procentu, kjer stvari grejo narobe.

Gregor P ::

Sedaj ne vem čemu vsem se danes očitno že reče petarda, ampak ta nesrečni fant je moral imeti nekaj dosti hujšega v rokah.

Sam ne pokam petard ipd. predvsem zato, ker to moti druge in pa zelo vznemirja živali. Me je pa oče kot otroka naučil rokovati z njimi, čisto tako, da sem pač lahko razumel, kako nevarne so.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

shadeX ::

Phantomeye je izjavil:

Ne vem zakaj se nekateri tukaj hvalite kaj vse ste počeli pa ste še vedno celi...



Ker se šele potem zaveš kakšne posledice bi lahko imela nekatera dejanja v preteklosti in kako bi lahko zaradi tega celo življenje obžaloval zaradi nekaj "zabavnih" trenutkov.

MasterTade ::

A se še vedno staromodne petarde na kapco uporablajo? Imate signalne pištole
Mors omnia aequat

Phantomeye ::

Gregor P je izjavil:

Sedaj ne vem čemu vsem se danes očitno že reče petarda, ampak ta nesrečni fant je moral imeti nekaj dosti hujšega v rokah.

Sam ne pokam petard ipd. predvsem zato, ker to moti druge in pa zelo vznemirja živali. Me je pa oče kot otroka naučil rokovati z njimi, čisto tako, da sem pač lahko razumel, kako nevarne so.


ja tole ni petarda. sklepam, da gre za ponesrečen poskus izdelave mega petarde.

glede na to, da je počilo v stanovanju to najbolj verjetno. Ker nihče pri zdravi pameti ne bi šel prižigat ogromne petarde v sobi, ampak zunaj. ampak spet, govorim o človeku, ki je šel brez zaščite kuhat petardo.

Okapi ::

Ne preveč dramatizirati. Nesreče se pač dogajajo, in alpinizem je recimo nevarnejši od igranja s pirotehniko, pa nič kaj dosti bolj koristen.>:D Zakaj ne pokažejo kakšnih črnih pomrznjenih prstov, in povedo, da nima smisla pozimi riniti v gore?

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Ne preveč dramatizirati. Nesreče se pač dogajajo, in alpinizem je recimo nevarnejši od igranja s pirotehniko, pa nič kaj dosti bolj koristen.>:D Zakaj ne pokažejo kakšnih črnih pomrznjenih prstov, in povedo, da nima smisla pozimi riniti v gore?




No mislim, da odrasla oseba ima vso pravico mešati petarde in hoditi v hribe :P, otroke je pa fino opomnit, da mogoče to ni glih najboljša ideja (eno ali drugo) :D

oziroma naj počakajo vsaj toliko časa, da ne bo kdo grdo gledal njihovih staršev zaradi slabe vzgoje :D

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

otroke je pa fino opomnit, da mogoče to ni glih najboljša ideja (eno ali drugo) :D


Mah lohk opominjaš kolikor hočeš. Sej tudi meni niso dovolili pokat, pa če ne drugega sem po šoli s kolegi to delal. Starši pa doma mirni v dobri veri da njihov sinček tega ne dela. Yeah right :)

blackbfm ::

Ne preveč dramatizirati. Nesreče se pač dogajajo, in alpinizem je recimo nevarnejši od igranja s pirotehniko, pa nič kaj dosti bolj koristen.>:D Zakaj ne pokažejo kakšnih črnih pomrznjenih prstov, in povedo, da nima smisla pozimi riniti v gore?


no ja alpinist bo ponosen na svoje dosežke tut če mu prst fali + ne dela neke škode drugim, medtem ko se metanja petard več al manj vsi sramujejo potem ko so starejši, niti nimajo nič od tega

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa en note. Tista petarda ki mu je roke odnesla je morala bit home-made. Moje znanje je močno zastarelo, ampak ne poznam take petarde na trgu, ki bi ti tako močno poškodovala roki.


Tudi meni ni jasno s cem tocno se je tako zelo poskodoval. Ocitno ne s pasjimi bombicami, k tist mas lahko med prsti pa ti ni nic.

kuvanasarma ::

Meni je tukaj hudo, edino to, da gre denar za zdravljenje iz skupnega proračuna. Za take neumnosti naj odgovarjajo ta stari oz. mali sam.
Pa še naslednjih 60 let se mu bo plačevala invalidnina in ostale cvetke.

Very nice!

nekikr ::

Ti si bil pri 14 letih seveda tako pameten, kot pri 50ih, kajne? ;)

kuvanasarma ::

Haha, verjetno še bolj. Se sedaj lotevam bolj neumnih stvari. V vsakem primeru pa nisem kuhal doma petard.

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Pri nas v ulici že nekaj let ne poči nobena petarda. So sosedje na naš vrt metali, ker je največji in ni nič gor, kar bi se vžgalo. Pa ko sem jih prosil, da naj nehajo, ker imam psa, so še bolj z veseljem metali. Dokler nisem na 1.1. zjutraj ob 6h pred sosedova vrata postavil topovski udar (še od jla, ki bajto zatrese) in ko so po poku vsi ven prileteli, ker so mislili, da se jim bajta podira, sem jim voščil srečno novo leto. Naslednje leto ni bilo več petard.


A to preden si s subarijem oral po njivi al prej? A moraš res vsako temo zasmetit z brezvezno izmišljeno zgodbico? Ni kaj pravi lokalni superheroj, hik:=)

shotalick ::

bambam20 je izjavil:

Mi smo kot mulci metali tele Piratke.




Drugače pa



plus tole



pa imaš občutek, da si na prvi bojni liniji.


Enako je bilo pri nas, kot mulci smo metali piratke, mege, bile so tudi "čičolinke" :)...kokr je bla majhna, je kr dobr usekala :). Se spomnim, ko sem žepnine šparal že 2 meseca prej, da sem se oborožil za praznike :). Smeh je pa bil, ko sem prišel domov, žepi v bundi totalno črni od purfla :).

Kaj čmo, bli smo mladi in neumni... :)

scipascapa ::

Mehika: V nizu eksplozij na pirotehnični tržnici umrlo 31 ljudi

14 letnik 2 dni naza = no comment, razen pogled na starše, ki to niso.

Heavy ::

Ko sem bil mlajši so bile zanimive, tiste ki počijo. Kupovalo se jih je čez mejo. Že od začetka sem jih imel malo strahu uporabljati - že takrat so pri poročilih kazali poškodbe iz urgence. Tako, da sem kupoval bolj švoh petarde.


Edina poškodba: prižigal sem vrvico na vulkanu, in ta je bila tako zavita, da je spustila mi plamen in iskre v noht palca. Precej časa sem hodil okoli z zažganim krogom na nohtu.

Imam občutek, da se čedalje manj petard kupuje. Leta nazaj je bilo po vaseh kot na fronti :D
#TeamFelix

negotiator ::

šernk je izjavil:

RatedR je izjavil:

Ni mi jasno, kako jim lahko v rokah eksplodira, ne spoznam se na snovi v pirotehniki, vem da so reaktivne ampak ta fant verjetno ni prižigal tega v stanovanju? Pa tudi če bi prižigal zunaj bi dal vsaj dovolj dolgo vrvico, če je že homemade.


določene snovi med seboj zmešane povzročijo samovžig.

za večino stvari velja:
gorljiva snov + toplota + kisik = ogenj
za nekatere stvari pa velja:
2 snovi v obliki prahu v stiku + kisik = ogenj
spet za tretje:
gorljiva snov + kisik + velik pritisk = ogenj

in ravno drugi primer je najbolj nevaren ponavadi saj se tam sproščajo ogromne količine energije nenadzorovano.


Ja in razne pirotehnične mešanice imajo oksidant že zamešan v sebi, se pravi, da ne rabiš dodatnega kisika za gorenje. Ena iskra in se stvar lahko vžge - statična elektrika se pa hitro lahko nabije na človeku, odvisno, kakšna oblačila nosi, po čem hodi/se drgne, itd. Ali pa mehansko iskrenje - ponesreči udariš s kosi železa skupaj, npr.
All easy problems have already been solved.

3p ::

Če povzamem: glavno da je trava prepovedana (ker je baje nevarna za narodovo zdravje), petarde pa rakete pa mine pa lahko kar v Bauhausu prodajajo, ker to pa je ja fajn.

Se mi zdi, da bi bilo obratno boljše, pa nisem uprabnik ne enega ne drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

negotiator ::

3p je izjavil:

Če povzamem: glavno da je trava prepovedana (ker je baje nevarna za narodovo zdravje), petarde pa rakete pa mine pa lahko kar v Bauhausu prodajajo, ker to pa je ja fajn.

Se mi zdi, da bi bilo obratno boljše, pa nisem uprabnik ne enega ne drugega.


Marsikomu se marsikaj zdi ampak kaj ti to pomaga, dokler so tile kekci na oblasti.
All easy problems have already been solved.

Gregor P ::

Zdaj pa tako, ni vsak otrok enak, eni so bolj dojemljivi, eni žal manj za ene ali druge stvari (vse nas pa nekje najdejo oz. vsi smo nekje šibki). Dva otroka gledata film Superman, eden fantazira malo doma, kako bil bil tudi on Superman, ampak ve, da sam fantazira, drugi si bo pa zavezal rjuho okrog vratu in skočil iz balkona, ker misli, da je Superman ... kaj lahko stori država oz. starši? Prepove Supermana po TV?!:|

Kot že rečeno, to kar je imel ta otrok v rokah več kot očitno ni bila neka navadna petarda, ki jo je moč dobiti v naših trgovinah (+ je to počel doma); otroci pa tako ali tako tega ne morejo oz. ne smejo kupovati. Kakšno represijo bi morala po vašem še izvajati država nad nami?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gejspodar ::

Prohibicija v tem primeru res ne pomaga.
Na Bolhi se dobi soliter, na piroraju recepte - neumnost pa je otrokom prirojena.
Informiranje s strani države ne pomaga - vsi smo že videli "bodi zvezda, ne meči petard" in verjamem, da ni osnovnošolca, ki se mu to ne bi zdelo neumno.

scipascapa ::

Kaj potem? Če ne gre milom, gre pa silom....samo zdaj zakonsko mulca niti "pobožat" čez ušesa ne moreš 8-)

tikitoki ::

kuvanasarma je izjavil:

Meni je tukaj hudo, edino to, da gre denar za zdravljenje iz skupnega proračuna. Za take neumnosti naj odgovarjajo ta stari oz. mali sam.
Pa še naslednjih 60 let se mu bo plačevala invalidnina in ostale cvetke.

Very nice!


Visek empatije.

harmony ::

Jaz sem kot otrok, najstnik fasal tudi pok petarde v roki. Seveda sem si bil sam kriv. Vzel sem petardo, ki ni bila pocila, jo presekal na pol ter jo prizgal v upanju, da bo iz nje "spricalo". Nisem se zavedal, da lahko vseeno poci.

No to se je tudi zgodilo.

Od takrat mi ze cel zivljenje zvoni v usesu. Sem se navadil, ampak bi rajsi bil brez tega sumenja.

Okapi ::

Jaz sem pri vojakih naredil eno bedarijo, zaradi katere bi lahko ostal brez prstov. Smo imeli šolske ročne bombe, ki samo glasno počijo. V šolsko bombo priviješ nekakšno petardo, ki poči nekaj sekund po tem, ko jo aktiviraš (z udarcem). In sem si mislil, kaj bi se trudil s privijanjem te "petarde" v srajčko bombe, jo bom kar aktiviral in vrgel, kot petardo. No, zadeva mi je v roki počila tisti hip, ko sem z njo kresnil ob zid, da bi jo aktiviral. Na srečo razen konkretno osmojenih prstov in dlani ni bilo hujših posledic.

pirlo ::

To sigurno ni bila petarda ampak je moralo bit nekaj konkretnega.
Kot froci smo zmetali vsak po vsaj 500 piratk in megic skozi zimo in se nobenemu na srečo ni nič zgodilo. Piratke so bile celo tako "varne", da če si jih držal na koncu in je počila v roki ni bilo posledice. Smo večkrat probali to :).

technolog ::

A loh vprasam kako je mogoce, da so te slike sploh javne? A ni tako, da ima pacient pravico do zasebnosti?

čuhalev ::

pirlo je izjavil:

To sigurno ni bila petarda ampak je moralo bit nekaj konkretnega.
Kot froci smo zmetali vsak po vsaj 500 piratk in megic skozi zimo in se nobenemu na srečo ni nič zgodilo. Piratke so bile celo tako "varne", da če si jih držal na koncu in je počila v roki ni bilo posledice. Smo večkrat probali to :).

Enako v moji družbi, poleg tega je enemu razgnalo tudi megico v roki, a če se pogleda od spodaj se vidi, da ima valj centimeter rezerve. Drži se tam.

Glugy ::

Obraza ne kaže tako da je pravica do zasebnosti zagotovljena.

Sicer pa tud men odzvanja v ušesih odkar sem prišel iz novoletnega praznovanja nekaj let nazaj ko je čist bliz mene počla petarda...jz nevem ker pijani kreten je to da gre petardo tko bliz človeka vržt :/
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711753 (8119) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476818 (4469) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169734 (51500) dzinks63
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926309 (21551) jest10

Več podobnih tem