» »

Nevarnosti petard

Nevarnosti petard

Temo vidijo: vsi

negotiator ::

pirlo je izjavil:

To sigurno ni bila petarda ampak je moralo bit nekaj konkretnega.
Kot froci smo zmetali vsak po vsaj 500 piratk in megic skozi zimo in se nobenemu na srečo ni nič zgodilo. Piratke so bile celo tako "varne", da če si jih držal na koncu in je počila v roki ni bilo posledice. Smo večkrat probali to :).


No evo, taka miselnost + večja petarda, pa je otrok brez roke. Ali pa, "kdo si upa dlje časa držat prižgano petardo v roki" - retardirano...
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

Če ima že kdo tako željo po pokanju, je veliko varnejša alternativa acetilen + kisik v vreči (seveda pa ne v čem močnejšem od vreče), enako vodik + kisik (slednjega se lahko naredi s HHO celico). Poči pa precej glasno (tudi količino plina lahko prilagajaš) in, če ti poči v roki, ne bo nič hudega, vsaj, dokler ni zaprto v nečem močnejšem. Še lažje od tega z vrečo pa je, da se naredi milnica, se spusti plin čez in potem prižgeš mehurčke - saj to že v OŠ demonstrirajo pri kemiji ampak otroci ne poslušajo. Kakorkoli, če komu ni dovolj glasno, pa lahko stopi bližje ali pa kar uho zraven postavi ampak potem bo sam odgovoren v primeru izgube sluha.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Otroci to počnejo in očitno to počnejo že leta, kljub vsem mogočim opozorilom ter patruljiranju policistov med prazničnim časom, ko zasežejo kar veliko tega pirotehničnega materiala (a še vedno to kar je imel ta nesrečnik doma je nekaj podobnega "bombi" ne pa petardi).

Kaj torej storiti? Po mojem osebnem mnenju veliko več prinese neko izobraževanje otrok npr. v gasilskem domu oz. na njihovem dvorišču, kjer se opozori na nevarnost (kaže vse mogoče nazorne slike ipd.), pa tudi, kako se rokuje s temi nevarnimi sredstvi (da tam vidijo, kako eksplodirajo ta pirotehnična sredstva, poskusijo tudi sami) ter kako se ravna, ko stvari gredo narobe (od prve pomoči, gašenja itd.); del tega večkrat opravijo tudi že odgovorni starši.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

poweroff ::

ghost13xc je izjavil:

Ce ves kaj in kako in se ti ni treba skrivati, potem ni tezav.

Problem je, da mularija MISLI, da ve kako in kaj, pa v resnici pojma nima. Pred par leti je bila ena nesreča, ko se je pirotehnik hudo poškodoval pri ljubljanskem ognjemetu.

Se pravi človek, ki je imel ustrezna znanja, izkušnje in je uporabljal preverjeno pirotehnično opremo, ki je morala zadostiti nekim varnostnim standardom.

Ti si prepričan, da 14- ali pa 20-letni mulci res vejo kako in kaj???

technolog je izjavil:

A loh vprasam kako je mogoce, da so te slike sploh javne? A ni tako, da ima pacient pravico do zasebnosti?

Kje se vidi obraz pacienta?
sudo poweroff

St235 ::

čuhalev je izjavil:

pirlo je izjavil:

To sigurno ni bila petarda ampak je moralo bit nekaj konkretnega.
Kot froci smo zmetali vsak po vsaj 500 piratk in megic skozi zimo in se nobenemu na srečo ni nič zgodilo. Piratke so bile celo tako "varne", da če si jih držal na koncu in je počila v roki ni bilo posledice. Smo večkrat probali to :).

Enako v moji družbi, poleg tega je enemu razgnalo tudi megico v roki, a če se pogleda od spodaj se vidi, da ima valj centimeter rezerve. Drži se tam.


Še en kandidat za Darwinovo nagrado.

Gregor P je izjavil:

Otroci to počnejo in očitno to počnejo že leta, kljub vsem mogočim opozorilom ter patruljiranju policistov med prazničnim časom, ko zasežejo kar veliko tega pirotehničnega materiala (a še vedno to kar je imel ta nesrečnik doma je nekaj podobnega "bombi" ne pa petardi).

Kaj torej storiti? Po mojem osebnem mnenju veliko več prinese neko izobraževanje otrok npr. v gasilskem domu oz. na njihovem dvorišču, kjer se opozori na nevarnost (kaže vse mogoče nazorne slike ipd.), pa tudi, kako se rokuje s temi nevarnimi sredstvi (da tam vidijo, kako eksplodirajo ta pirotehnična sredstva, poskusijo tudi sami) ter kako se ravna, ko stvari gredo narobe (od prve pomoči, gašenja itd.); del tega večkrat opravijo tudi že odgovorni starši.


V bistvu se je kar precej spremenilo. Po laični oceni je bistveno manj pirotehnike, ki samo poči. Tudi statistike poškodb kažejo upad z pirotehniko povezanih poškodb, kar je posledica uporabe "varnejše" pirotehnike in večje ozaveščenosti. Dejstvo pa je, da se bodo vedno našli pacienti, ki bodo petarde držali v roki, prižigali kapice z vžigalnikom in v sobi z cigareto v ustih mešali take in drugačne mega topovske udare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

čuhalev ::

Kaj ti pridržiš petardo za prižig s tistim za čevapčiče obračati ali uporabljaš oziroma poznaš kaj bolj dovršenega?

Menda obstaja kak zakon, ki določa varnost izdelkov. Če komu raznese v roki je to enakovredno moljem v čokoladi. Se zgodi. Samo čokolado lahko reklamiraš, prstov ne moreš več. Tveganje ostaja. Tudi pred operacijo se petkrat podpišeš in soglašaš s tveganji, čeprav so sami doktorji (strokovnjaki) na okrog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

LeQuack ::

Mulci to ne delajo zaradi lastne zabave, njih zabava namreč to da strašijo/terorizirajo ostale, iz tega dobijo zadovoljstvo. Sicer bi se zaprli nekam v sobo/klet in pokali kolikor bi hoteli.
Quack !

Branimir ::

Sem star 15 let, pa niti iz principa, pa čeprav drugi sošolci mečejo petarde, nočem NOBENE petarde v rokah držat, kaj šele prižigat!
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super

shadeX ::

Po grobi oceni, je pri nas v OŠ bilo nekje 1/4 fantov, ki jih to sploh ni zanimalo, medtem ko so preostale 3/4 veselo pokale po koncu pouka. Žensk pa to itak nikoli ni zanimalo. :)

Half-Saint ::

Ko sem bil mulec, so se petarde kupovale (verjetno ilegalno) na bolšjaku. Danes greš kar v Merkur po pirotehniko.

Mi smo metali pasje bombice, "čičolinke" in piratke (zelene petarde s kapico) pa ni bilo nikoli nikomur nič. Je pa tudi res, da če sem imel 3-4 petarde na leto, je bil to že luksuz. Močno dvomim, da ti lahko piratka odtrga prst, kaj šele dlan.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

krneki0001 ::

technolog je izjavil:

A loh vprasam kako je mogoce, da so te slike sploh javne? A ni tako, da ima pacient pravico do zasebnosti?


Verjetno so starši dovolili.

Jaz bi te slike vsak dan vrtel med reklamami ob najbolj gledanih terminih. Mogoče bo kaj pomagalo.

negotiator ::

krneki0001 je izjavil:

technolog je izjavil:

A loh vprasam kako je mogoce, da so te slike sploh javne? A ni tako, da ima pacient pravico do zasebnosti?


Verjetno so starši dovolili.

Jaz bi te slike vsak dan vrtel med reklamami ob najbolj gledanih terminih. Mogoče bo kaj pomagalo.


Verjetno natanko toliko, kot slike posledic dolgotrajnega kajenja na škatlicah cigaret.
All easy problems have already been solved.

fikus_ ::

"Jaz bi te slike vsak dan vrtel med reklamami ob najbolj gledanih terminih."

Med risankami?!

Sem marsikatero neumnost naredil v mladosti in nočem, da moji otroci počnejo podobne stvari.

Tudi piratka konkretno poškoduje roko, če jo držiš v pesti!

čuhalev ::

fikus_ je izjavil:

"Jaz bi te slike vsak dan vrtel med reklamami ob najbolj gledanih terminih."

Med risankami?!

Sem marsikatero neumnost naredil v mladosti in nočem, da moji otroci počnejo podobne stvari.

Tudi piratka konkretno poškoduje roko, če jo držiš v pesti!

Seveda, v navodilih tako ne piše.

nekikr ::

krneki0001 je izjavil:

technolog je izjavil:

A loh vprasam kako je mogoce, da so te slike sploh javne? A ni tako, da ima pacient pravico do zasebnosti?


Verjetno so starši dovolili.

Jaz bi te slike vsak dan vrtel med reklamami ob najbolj gledanih terminih. Mogoče bo kaj pomagalo.

Se strinjam. Včeraj je na Planet TV pri večernih poročilih nek zdravnik rekel, da ko kje zasledimo, da se ponesrečenec zdravi v bolnišnici zaradi pirotehnike, si enostavno zamislimo nekoga, ki v pižami leži v postelji v bolnišnici in to je to. Take slike so pa precej drugačne kot pa mentalna slika nekoga v pižami v bolnici.

St235 ::

čuhalev je izjavil:

Kaj ti pridržiš petardo za prižig s tistim za čevapčiče obračati ali uporabljaš oziroma poznaš kaj bolj dovršenega?

Menda obstaja kak zakon, ki določa varnost izdelkov. Če komu raznese v roki je to enakovredno moljem v čokoladi. Se zgodi. Samo čokolado lahko reklamiraš, prstov ne moreš več. Tveganje ostaja. Tudi pred operacijo se petkrat podpišeš in soglašaš s tveganji, čeprav so sami doktorji (strokovnjaki) na okrog.


A če si tako glup da si z nožem odrežeš prst potem tudi nož reklamiras?

Heavy ::

St235 je izjavil:

A če si tako glup da si z nožem odrežeš prst potem tudi nož reklamiras?



Za nož še ni bilo, so pa bile reklame za tiste, ki pijejo in vozijo, vozijo prehitro...
#TeamFelix

St235 ::

Half-Saint je izjavil:

Ko sem bil mulec, so se petarde kupovale (verjetno ilegalno) na bolšjaku. Danes greš kar v Merkur po pirotehniko.

Mi smo metali pasje bombice, "čičolinke" in piratke (zelene petarde s kapico) pa ni bilo nikoli nikomur nič. Je pa tudi res, da če sem imel 3-4 petarde na leto, je bil to že luksuz. Močno dvomim, da ti lahko piratka odtrga prst, kaj šele dlan.


Pirotehnika ki jo kupiš v Merkurju je narejena po predpisanih standardih z navodili za uporabo. Na bolsjaku si dobil kar si dobil.

Pirotehnika je relativno varna dokler je narejena po standardih in se uporablja v skladu z navodili. Zatakne se pri pametnjakovičih ki držijo petardo v roki, ker ima na koncu 1cm lufta in je to ziher varno, ker se že trikrat razen manjših opeklin ni nič zgodilo.

In ja piratka, ti lahko odtrga prst in to ne samo enega.

čuhalev ::

Nikjer nisem napisal, da je potrebno reklamirati predmet vršilca dejanja.

Če zares nočemo težav, lahko prepovemo alkohol, avtomobile, nože, vile ... kaj nam sploh še ostane? Ampak država tega noče! Ker gledajo samo na davke in ne na okončine.

matobeli ::

LeQuack je izjavil:

Mulci to ne delajo zaradi lastne zabave, njih zabava namreč to da strašijo/terorizirajo ostale, iz tega dobijo zadovoljstvo. Sicer bi se zaprli nekam v sobo/klet in pokali kolikor bi hoteli.


Wrong. Vsaj delno. Mi smo se skrivali kolikor se je le dalo, ker starši jasno niso dovoljevali takega početja. Nekajkrat smo šli celo par km deleč v gozd kjer je bil še potok, sneg, led, nobenega ki bi nas lahko videl... Skratka, zanimivo je bilo ker je petarda razgonila nekaj (recmo krtino), ker je dimna zakadila en lep del gozda, ker je raketa poletela visoko v zrak itd.

Pok je bil zgolj posledica, ampak če bi se dobil take petarde ki jo razgoni brez poka bi blo verjetno še bolj zabavno ker bi lahko razstreljevali krtine kar v parku.

Smo sicer nekaj te robe zmetali tudi v naselju ali v okolici šole, ampak to je bilo čist tako, da nismo bili iz vaje za takrat ko smo šli v resno v akcijo.

shadeX ::

Okapi ::

V članku pa piše, da ne vedo niti, kaj je eksplodiralo, niti kje je to dobil.;((

shadeX ::

Ubistvu piše to, kar smo tle že predebatirali. In sicer da ti tako odnese roke, zagotovo ni bla kriva pasja bombica ali pa piratka.

V članku je omenjena cobra ali pa mega. Med temi dvemi je razlike kot noč in dan. Če se prav spomnim je cobra velika za ene 5-6 megic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

scipascapa ::

torej če je to res, lepo kazenske ovadbe: zanemarjanje vzgoje otroka in nedovoljena prodaja nevarnih pirotethničnih zadev mladoletni osebi. Kriv ne bo nihče, otrok bo pa celo življenje na račun davkoplačevalcev.

SimplyMiha ::

Kako črni trg, če so pa pirotehnične trgovine lepo vsem na očeh odprte? Pač domači mojstri, kupijo vse kar se da kupit, razstavijo in zblendajo v RokeRazčefuk v2.

shubell ::

Največkrat za nesrečo kriva pirotehnika, kupljena na črnem trgu


Torej če bi ble normalne petarde legalne se kaj takega nebi naredilo.

Meni se zdi alkohol ena lepa vzporednica za pirotehniko. Če prepovemo kateregakoli se bodo ljudje že znašli, da ga dobijo. V obeh primerih cveti potem črni trg. Pri alkoholu se bodo ljudje zastrupljal z metanolom pri pirotehniki pa razstreljevali.

kunigunda ::

Mi ce ze kupimo otrokom tiste raketice, ki drzis v rokah dolg tulec, iz katere pol svigajo ven.
Pa me je zdej (sploh ker je kitajski verjetno proizvod) tud tega strah. Pozna kdo kako negativno izkusnjo
v zvezi s tem ?

P.S. Drzimo pa strogo v zrak, ne vodoravno, ne v ljudi itd... :)

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Ubistvu piše to, kar smo tle že predebatirali. In sicer da ti tako odnese roke, zagotovo ni bla kriva pasja bombica ali pa piratka.

V članku je omenjena cobra ali pa mega. Med temi dvemi je razlike kot noč in dan. Če se prav spomnim je cobra velika za ene 5-6 megic.








In potem zraven prepovejo tale pasji pljunek.




mediji pa spet v gonjo nekaj po svoje.

shadeX ::

scipascapa je izjavil:

torej če je to res, lepo kazenske ovadbe: zanemarjanje vzgoje otroka in nedovoljena prodaja nevarnih pirotethničnih zadev mladoletni osebi. Kriv ne bo nihče, otrok bo pa celo življenje na račun davkoplačevalcev.


Potem so tudi nas zanemarjali ker smo se skrivali pred starši in po tihem kupovali tole robo? Sori ampak 14 letnik je že dovolj star, da ga ni potrebno kontrolirat vsake 10 minut kaj dela.

B18c ::

Še sam bi pristavil mnenje..

Skoraj vsi smo se s tem igrali. Skoraj vsi smo bili v tistih letih fascinirani nad eksplozijam in vonjem prižganega smodnika/flash powder/žvepla.. V mojem primeru nobenemu ni niti kapnilo na mladostno pamet, da bi se špilali te zadeve v vaseh..mestih..skupinah ljudi ali še huje se znašali nad domačimi živalmi.. Meli smo na skrivaj opravka tudi doma narejenimi cevnimi bombami s 40cm dolgimi vžigalnimi vrvicami in dobesedno ruvali iz zemlje stare drevesne štore.
Kar hočm povedat, da za tak hude nesreče so uporabniki največkrat sami krivi. Ali je tu dokazovanje pred drugimi sovrstniki (mislim da takšne primere vsi poznamo), pomanjkanje zdrave logike ali pa izdelek sumljive "domače" izdelave oz. izvora...kar gre spet z roko v roki zdrave logike.
Danes dobiš načrt za izdelavo noro močne cevne bombe po parih minutah klikaja po Googlu. In seveda tega se lahko loti vsak... na žalost tut otroci in osebe z malo "mimo" razmišlanjem.

shadeX ::

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ubistvu piše to, kar smo tle že predebatirali. In sicer da ti tako odnese roke, zagotovo ni bla kriva pasja bombica ali pa piratka.

V članku je omenjena cobra ali pa mega. Med temi dvemi je razlike kot noč in dan. Če se prav spomnim je cobra velika za ene 5-6 megic.








In potem zraven prepovejo tale pasji pljunek.




mediji pa spet v gonjo nekaj po svoje.


Mogoče je blo več vrst kober, ali pa sem jaz videl kaj drugega. Metal jih sicer nisem, ampak kolikor se spomnim so ble kobre še večje.

SimplyMiha ::

Naravna selekcija pač. Zdaj lahko samo upamo, da si bo poba našel punco, kateri je en kreten pod noge vrgel eno močno da je ostala brez nog, in bosta skupaj ustvarila ozaveščen naraščaj. Ker kaže, da nič drugega ne deluje - mladina gladko ignorira opozorila tako staršev, učiteljev kot policistov in se gnete v vrstah pred pirotehničnimi trgovinami ali pa v kotih po učilnicah, kjer jim lokalni džek dila robo.

Glavno, da poka in imajo vsaj za tisti hip občutek nadmoči!

St235 ::

kunigunda je izjavil:

Mi ce ze kupimo otrokom tiste raketice, ki drzis v rokah dolg tulec, iz katere pol svigajo ven.
Pa me je zdej (sploh ker je kitajski verjetno proizvod) tud tega strah. Pozna kdo kako negativno izkusnjo
v zvezi s tem ?

P.S. Drzimo pa strogo v zrak, ne vodoravno, ne v ljudi itd... :)


Načelona ne. Dokler se uporabljajo v skladu z navodili je izjemno manjha možnost, da bi šlo kaj narobe. Tudi, če je roba s kitajske mora za prodajo v EU izpolnjevat določene standarde. Dodatno je celotna količina eksplozivnih sredstev v teh tulcih majhna.

SimplyMiha ::

Kdo pa še bere navodila?

St235 ::

čuhalev je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da je potrebno reklamirati predmet vršilca dejanja.

Če zares nočemo težav, lahko prepovemo alkohol, avtomobile, nože, vile ... kaj nam sploh še ostane? Ampak država tega noče! Ker gledajo samo na davke in ne na okončine.


Država tega ne sme. Ampak jokanje kekcev na forumu je vedno isto. Država mora to, država mora ono in seveda hkrati v sosednji temi sledi rjovenje kaj se jim država vtika v stvari, ki se je ne tičejo.

SimplyMiha je izjavil:

Kdo pa še bere navodila?


V kategoriji z IQ nad 20 je takih kar nekaj. Pod 20 IQ pa težko koga najdeš. Ampak vse to sodi v naravno selekcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

blackbfm ::

Načelona ne. Dokler se uporabljajo v skladu z navodili je izjemno manjha možnost, da bi šlo kaj narobe. Tudi, če je roba s kitajske mora za prodajo v EU izpolnjevat določene standarde. Dodatno je celotna količina eksplozivnih sredstev v teh tulcih majhna.


pozabljaš da pride s kitajske dost ponarejene robe, pri čemer so standardi in varnost zadnja stvar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

scipascapa ::

shadex: pri 14 letih res nimajo kaj več vzgajat, je že prepozno, prej bi morali. in ta zakon prepoved tepeža otrok je glup, mi smo jih dost fasal s kuhovnico :)

poweroff ::

Half-Saint je izjavil:

Močno dvomim, da ti lahko piratka odtrga prst, kaj šele dlan.

Brez skrbi, da ga.

Drugače je pa problem to, da TV hkrati ko svari pred uporabo pirotehnike, pirotehniko oglašuje:
https://vezjak.com/2016/12/20/tv-cinize...

Mrhonovinarstvo?
sudo poweroff

SimplyMiha ::

Lej, takole je - oglasi prinašajo denar, senzacionalistične novice prav tako. Denar je sveta vladar!

Andrejpan ::

https://vezjak.com/2016/12/20/tv-cinize...

Sicer nisem preverjal tega, ampak tole je kar zmaga od RTV-ja.

bluefish ::

poweroff je izjavil:

Drugače je pa problem to, da TV hkrati ko svari pred uporabo pirotehnike, pirotehniko oglašuje:
https://vezjak.com/2016/12/20/tv-cinize...

Mrhonovinarstvo?
Nič novega. Podobno je recimo pri prispevkih o debeli mladini, ki jim sledijo reklame za junk.

grašek ::

Meni se petarde in pirotehnika zdi brezveze. Toliko denarja za skoraj prazen nič (mogoče wow efekt za nekaj minut).
Raje si kupim kaj na Steam sale, mam vsaj ene 30 ur zabave kot pa en brezvezen pok za enak kup denarja.

Gregor P ::

... ti imaš pa lahko drugo resno težavo; odvisnost od iger. Prepovedat!>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

[D]emon ::

Ah ja, froci bodo froci dokler se nekomu nekaj ne zgodi. Ampak kaj, ko ostalih to ne bo kaj prida spametovalo. Sta pac dve skupini ljudi: Tisti, ki v pokanju uzivajo (pri meni v OS je to bila nekje polovica fantov in dve punci), ter tisti, ki tega ne maramo.

Edina pirotehnika s katero sem jaz imel opravka so bile rimske svecke in cebelice, pa se to samo enkrat. Toliko, da sem zadevo videl, in ugotovil, da se mi zdi brezveze.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

grašek ::

Gregor P je izjavil:

... ti imaš pa lahko drugo resno težavo; odvisnost od iger. Prepovedat!>:D

Kaka odvisnost? Špil kupim 1x na leto, igram pa bolj malo zaradi šole. Vsaj ne tvegam prstov.

B18c ::

Vsako tele ima svoje veselje pravijo..

grašek ::

Se strinjam. Se je pa treba vprašat, kak dolgo lahko to veselje traja.

koyotee ::

Prodam signalno pištolo :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

B18c ::

grašek je izjavil:

Se strinjam. Se je pa treba vprašat, kak dolgo lahko to veselje traja.


Recimo zadnjič je oseba srednjih let poknala na mizo 640eur v bankovcih in še nekaj kovancev za ognjemetne baterije. Večini tle gor se nam zdi to absurdno
Malce dvomim, da se tej isti osebi zdi vredno dat recimo 60eur za neko igrico :D

kakor komu ane

ziga1990 ::

pač naj mečejo petarde samo tistemu ki jih meče in mu bi odtrgalo roko bi moral plačati zdravljenje iz svojega žepa plus nebi smel biti opravičen do invalidnine edini ki bi bili opravičeni so tisti ki so žrtve npr mulc mu vrže petardo med noge
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711753 (8119) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476819 (4470) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169747 (51513) dzinks63
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926310 (21552) jest10

Več podobnih tem