» »

Statična elektrika

Statična elektrika

kihc ::

No, jaz pa v kratkem nameravam sam sestaviti računalnik in zanima predvsem vse v zvezi z statično elektriko. Sicer sem sam že premetaval najrazličnješe karte od a do ž brez kakšnih (do sedaj vidnih:D) posledic.
Tule pa gre za procesor in matično tako da sem malo bolj v skrbeh. V neki reviji sem prebral, da se statike rešimo na takšen način;
da se pred vsakim dotikom kakršne koli komponente, dotaknemo ohišja v katerega vstavimo napajalni kabel

Torej kako to zgleda v praksi? Pač v ohišje pred začetkom sestavljanja vtaknemo kabel, ki ga (da/ne), priključimo na 220V? Potem pa samo vsake toliko časa položimo taco na ohišje.

That's it? Ali morda to zgleda v praksi drugače?

Hvala za odgovor

noraguta ::

mnja jas mam preventivno radijator kje bliz(da ga grabim). pa tepiha nimam. ok pa lih v termoflisu ne sestalvjam.(sam nisem rutiner, vsak let enkrat najvec dvakrat).

hruske ::

Jz sem si iz podaljška potegnil zemljo (tista, ki se je edine lahko dotakneš s prstom) in jo prek verige za psa in odpirača za flaše napeljal na ohišje.

Dela v redu, saj se ohišja itak skoz dotikaš. Pazi edinole na mesto, kjer je bios, ker zna biti zafrknjeno, če ti izpuhti.

Lahko pa (SAMO ATX napajalniki) tudi vtakneš napajalni kabel v omrežje in ohišje bo ozemljeno.

Če lahko, potem za namestitev oz. pritrditev uporabljaj samo one vijake in ne tistih neumnih plastičnih zatičev.

Pa brez tepiha, obleke čim manj plastične...
Rad imam tole državico. <3

kihc ::

@mk-klavz, kabel naj dam v napajalc in priklopim na štrom??? A ni to nič nevarno? Ali lahko oni gumb na napajlcu dam na off ali mora biti on?

Mislim....še vedno bolje da skuri plato>:D kot pa mene

Mr.B ::

Moraš imeti ovezavo med ohišjem in tabo, V glavnem držiš se nakako ohišja ali pa gabli oz zapestnica, potem pa iz antistatične vrečke ven potegneš kartico, ki jo držiš na tisti kovinski del, s katerim jo prišraufaš v ohišje. Nič ne pomaga če se prej dotakneš radiatorja, ker je potem potencialna razlika med tabo in ohišjem, ki se uravnoteži preko novo vgrajene kartice....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matter ::

Heh ni problema. Jaz sem zadnjič na plastični mizi na verandi (se čuti statika na kocinah na roki) pa sem šravbal zadevo, pa ram prestavil pa vse dela :) Ni tak hudo. Drugač se pa radiatorja dotakni preden kaj delaš.

Ali se da statično elektriko "pametno" uporabljat ?
Ker te statike je v raznih proizvodnjih linijah res odveč opažam, in povzroča razne probleme.

jest10 ::

Ni hudo? Ali si pa imel samo dosti sreče.
Meni je tako šela ena plata (p133)ko sem ram prestavljal.

Mr.B ::

Pir stičnih razeletritvah je bolj sreča. Če ti preživi, potem je uprašanje na kaj se je potencial kratkostičil. Če je šel čez kak delikaten čip, se lahko zgodi, da ti bo čez čas začel srati, potem pa ti bo odpovedal. Lahko pa da nebo nič. Vse je odvisno kje v čipo ali pa skozi katero komponento se je potencial izničil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frucfruc ::

Naredil sem tako sikalo:
http://alexmeyer.wordpress.com/other-st...
Stvar dela, problem je le v tem, da statična elektrika moti. Če grem čez sikalo z naelektrenim glavnikom to sitkalo zazna.

Imate kako rešitev, kako bi to odpravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frucfruc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost s statično elektriko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162721 (2048) Markus386
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258445 (7676) mjanez
»

Varnost pri sestavljanju pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
131386 (1024) solatko
»

Statika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61751 (1561) VolkD
»

Statična elektrika vsakič ko grem iz avta

Oddelek: Loža
399500 (8618) Pyr0Beast

Več podobnih tem