» »

Varnost pri sestavljanju pc-ja

Varnost pri sestavljanju pc-ja

Razy ::

LP.A mi pove kdo kje bi se jaz lahko razelektril(na katerem predmetu) ali dobil tisti pas okoli zapestja da ne poškodujem komponent pri sestavljanju PC-ja??
Ne vem ce sm prav povedal :D

trek@s ::

Najprej vstavi napajalnik in ga samo vštekaj na omrežje. S tem ga boš ozemljil (hkrati tudi ohišje), tako da se boš ob vsakem dotiku ohišja razelektril. Pa predno vzameš komponento v roke, zmeraj malo pobožaj ohišje.:D

Razy ::

a vklopim tam zadaj in v steker? haha vem da je neumno vprasanje

BioTech ::

haha tudi sam sem se bal pri prvem sestavljanju...je bilo čisto odveč. ni panike če ne boš ravno koka-kole poliv gor:)
sori bula!

BladE_ ::

S tem, ko napajalnik priključiš v "elektriko" je avtomatsko ozemljen! Sepravi, da je celo ohisje ozemljeno (ce je napajalnik v ohisju seveda)...

Nagi Bator ::

Radijator od centralne kurjave ok. Problem je pozimi, ko so vroci ;)

solatko ::

Vsaka vodovodna instalacija - radiator, pipa, oblečen bodi v bombaž, ne sintetiko, pod komponente položi vrečke, v katerih so komponente. Statična elektrika zna biti problem, pride tudi do 12000 V.

Razy ::

Hvala za odgovore ;)

Duhec ::

Seveda mora biti vtičnica v steni šuko, t.j. z ozemljitvenim kontaktom. :P

reeves ::

Jest sm pr Asus-ovi plati dobu neke rokavičke zraven proti statiki.

solatko ::

Gumaste rokavičke so super, če lahko delaš z njimi, vendar imaš dosti slabši občutek, tako, da večina nas sestavlja računalnike kar brez.

blackbfm ::

Če delaš v nekih normalnih pogojih potem statika sploh ni problem. Samo radiatorja se dotakneš in začneš sestavljat komp.

Scorpia ::

Sej če že sestavljaš računalnik, se že pri dotiku ohišja razelektriš. Pa tudi doma se težko naelektriš, ker bi se res moral pošteno gibat, ter drgnit ob nekaj. Mogoče če živite pri babici, ki ima veliko starih rjuh itd. Da bi napajalnik dajal v elektriko je brezveze, ker če bi se naelektril in bi se dotaknil komponent, bi spet skočila statika.
Če pa imate poceni bombaž hlače in majico, ter kakšen voziček z plastičnimi ročaji, se boste hitro naelektrili, že ob parih korakov. V službi imamo take zaščitne obleke in me kar pogosto udari ob dotiku kovinskega dela.
////

solatko ::

V bombažnih cunjah se ne moreš naelektriti, samo v sintetiki in to zelo hitro, dve komponenti daš v računalnik, pri tretji že sekaš. Pri dotiku ohišja se ne razelektriš, če ta nima stika s kakšno ozemljeno stvarjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost s statično elektriko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162713 (2040) Markus386
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311108 (5628) ...:TOMI:...
»

Razalektritev pred menjavo komponent

Oddelek: Strojna oprema
161988 (1705) MIHAc27
»

Odprl bom elektrarno ali trese me statična elektrika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102965 (2805) zlabo
»

Statična elektrika vsakič ko grem iz avta

Oddelek: Loža
399483 (8601) Pyr0Beast

Več podobnih tem