» »

A se da tule kaj pohitrit?

A se da tule kaj pohitrit?

1
2
»

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Ne vem, kaj delata tukaj. Bolje bi vama bilo, če bi se zaposlila v BigBangu, kot prodajalca.

Z veseljem.

Pazi, ker če danes komu predlagaš kako alternativo, se bo nekdo drug na trepalnice postavil. Ahjoj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BorutK-73 ::

Ne vem če je že bilo omenjeno: naloži Windowse 8.1.
SSD bi tudi veliko pomagal pri hitrosti delovanja računalnika.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

ne brisat no


drgač lahko tudi hitrejši procesor daš gor, priddobiš neakj 10%
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

10% hitrejši polž je še vedno polž.
#brezpodpisa

DMX ::

In še info o disku. Kot kaže, je še v dobrem stanju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

DMX ::

Tak, disk je zmontiran in morem rečt, da zadeva deluje vidno hitreje kot prej, ko sem imel WIN naložene na WDju, tako da hvala vsem za pomoč ---> aja, pa še neslišen je :)

A bi lahko dal SSD tudi v tale laptop?

http://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocumen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

radmannsdorf ::

seveda. če nimaš dodatnega praznega prostora za disk, lahko narediš takole.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

BorutK-73 je izjavil:

Ne vem če je že bilo omenjeno: naloži Windowse 8.1.
SSD bi tudi veliko pomagal pri hitrosti delovanja računalnika.

Ta vikend sem dobil v robe prenosnik iz 2009, cpu intel 220/2gb ram/250gb hdd s starimi "zamaščenimi" xp.

Najprej sem naložil w7, zadeva ni šla nikamor, preden je sistem naložil vse updejte je trajalo in trajalo, net surfanje že za osnovno yt stran je bilo treba čakati, win 8.1 je delal 10-20% bolj tekoče, vendar še vedno ne tako hitro kot xp, tako da so na koncu spet naloženi slednji.

Testiral sem tudi porteus linux z lxde/xfce desktopom, ki je delal presenetljivo hitro, hitreje kot xp.

DMX ::

radmannsdorf je izjavil:

seveda. če nimaš dodatnega praznega prostora za disk, lahko narediš takole.


To mi ni treba naredit, saj je ta laptop namenjem samo za surfanje in nič drugega, tako da je teh 120gb več kot dovolj, glede na to, da mislim, da je sedaj noter 80gb disk :)

PS: punca si ga je kupila le za pisanje diplomske/magisterija in to je to, zdaj pa ga več ne potrebuje in bi ga pač malce posodobil in na novo naložil sistem (trenutno je gori Vista, katera je bila že naložena pri nakupu) :)

radmannsdorf ::

Potem pa samo HDD ven in SSD noter, pa je rešeno :)

Imam pa tudi sam vprašanje za vas, pred smetnjakom rešujem en star Acer Travelmate 2312, ki ima Intel Celeron M360 1,4Ghz, 1Gb RAM, 40Gb HDD.
Ali se sploh kaj splača narediti, ker je baje 1Gb RAM-a maximum ki ga plata podpira. SSD vem da bi bil super, ampak zabaše se predvsem pri CPU in RAM obremenitvi.
Naložil sem Win 7 Starter, ki deluje kar tekoče proti Win 7 in Win 8. Kaj je za naredit?:)

gddr85 ::

ne, se ne splača po moje, razen če ga res rabiš :)

m0LN4r ::

radmannsdorf je izjavil:

Potem pa samo HDD ven in SSD noter, pa je rešeno :)

Imam pa tudi sam vprašanje za vas, pred smetnjakom rešujem en star Acer Travelmate 2312, ki ima Intel Celeron M360 1,4Ghz, 1Gb RAM, 40Gb HDD.
Ali se sploh kaj splača narediti, ker je baje 1Gb RAM-a maximum ki ga plata podpira. SSD vem da bi bil super, ampak zabaše se predvsem pri CPU in RAM obremenitvi.
Naložil sem Win 7 Starter, ki deluje kar tekoče proti Win 7 in Win 8. Kaj je za naredit?:)

Pojdi na youtube, predvajaj različne kakovosti in odpiraj različne spletne strani, 24ur, faceboo, pa poscrollaj za nekaj dni dol,
v ozdju odpri kak večji pdf, word ali excel pa poročaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

radmannsdorf ::

to sem že včer probaval. z win 7 starter še najboljše dela, youtube šteka na vseh sistemih. tudi 240p občasno zašteka, ampak nekako gre. office sploh nisem nalagal gor:)
v bistvu sem ga mislu imet kot 2nd comp, za skype in chrome, če moj slučajno crkne, ampak me moti ker pač šteka :) sem včer naložil puppy linux, wifi in zvok sta delala, ampak pozabil sprobat youtube. bom danes še enkrat naložil :)

m0LN4r ::

radmannsdorf je izjavil:

to sem že včer probaval. z win 7 starter še najboljše dela, youtube šteka na vseh sistemih. tudi 240p občasno zašteka, ampak nekako gre. office sploh nisem nalagal gor:)
v bistvu sem ga mislu imet kot 2nd comp, za skype in chrome, če moj slučajno crkne, ampak me moti ker pač šteka :) sem včer naložil puppy linux, wifi in zvok sta delala, ampak pozabil sprobat youtube. bom danes še enkrat naložil :)

Odgovor al se splača al ne boš sam ugotovil. ssd ti nebo nč pohitril grafično in cpu oz. povečal ram, samo nalaganje z diska bo hitrejše
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DMX ::

DMX je izjavil:

ali naj pustim zadevo na miru?

AMD X2 4200+
3gb rama ---> če dam noter še 1gb, bo kakšna razlika?
Geforce GTS450 1gb
WD 320gb SATA 2 ---> če zamenjam za kakšen 1TB SATA 3?
WIN 7

ostalo pa nebi nadgrajeval

hvala


A bi s menjavo grafične kaj pridobil, glede na to, da mi sedaj že youtube in razne flash igrice ne delajo "gladko"? Če da, katero bi mi priporočali glede na ostale komponente.

hvala

anyone? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primeren SSD disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7210720 (5720) gendale2018
»

Bo napajalnik zdržal ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243088 (2827) mat xxl

Trdi disk 5400rpm

Oddelek: Strojna oprema
362361 (2052) radmannsdorf
»

PC za očeta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10012608 (10304) togo
»

Najcenejši PC za osnovne stvari (2015) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
14518232 (15173) boset

Več podobnih tem