» »

Težave z grafiko v prenosniku

Težave z grafiko v prenosniku

kduh ::

Pozdravljeni,

imam težave z grafično kartico Nvidia Geforce 950M v prenosnem računalniku Acer Aspire V5-591G.
Dokler računalnik deluje z integrirano Intelovo grafiko je ok, ko pa odprem program, ki bi uporabil ločeno grafiko, se driver grafične neha odzvati in računalnik zamrzne (včasih se pojavi tudi blue screen). Pomaga samo hard reset. Če driverje zbrišem in prevzame vse integrirana grafika računalnik deluje normalno.
Poskusil sem že najnovejše driverje iz Nvidiine strani, driverje ki jih je namestil Windows Update in tudi uradne driverje iz Acerjeve strani. Poskusil sem že tudi s formatom sistema in ponovno namestitvijo Windowsa, preden se je računalnik sploh povezal z internetom sem namestil uradne driverje, pa težava še vedno ni odpravljena. Nameščen je Windows 10.
Prosim za kakršnokoli pomoč.

goranzaric ::

Lahko da je graficna fuc. Poskusi tudi kaksno starejso verzijo gonilnikov.

kduh ::

Verzija iz uradne strani je starejša, bom poskusil še s katero drugo. Čudno mi je, da se že ko odprem Nvidia nadzorno ploščo, pod zavihkom 3D nastavitve (ko se vrtita dva logotipa) sistem zruši...
Upam da ni grafična kartica problematična (poleg že vseh ostalih težav s prenosnikom...).

Sami ::

Naredi format, probaj z driverji z uradne strani in nvidia strani, drugače pa servis.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Rias Gremory ::

Zgleda da je šla grafa.

@Sami
Točno to je tudi naredil.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kduh ::

Zgleda res ničesar druga ne bo pomagalo. Popolnoma razočaran nad računalnikom. Najprej potrebna menjava SSD-ja, potem HDD-ja, zdaj pa še grafične kartice. Računalnik pa star pol leta...

737 ::

Hp-jev in Acer-jev se ne kupuje.

Rias Gremory ::

Razumem za HP-je, kaj je pa z Acerji narobe?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

737 ::

Skupaj s Hp-ji so na dnu lestvice po kakovosti spajke na matičnih ploščah. Spajka brez svinca za dolgoročno stabilnost zahteva dodatek srebra, kar rahlo dvigne ceno. Kljub vsemu je še vedno slabša od svinčene. Posledično je prepovedana v letalski in, ironično, zdravstveni industriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 737 ()

goranzaric ::

Zato je mogoce najbolje met prenosnik ki ima vse v cpuju ter da je Intel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj namestiti? Win XP ali Win 7

Oddelek: Operacijski sistemi
161552 (1304) ...:TOMI:...
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378309 (7515) Invictus
»

Prenosnik Acer 7736ZG

Oddelek: Pomoč in nasveti
192719 (2331) tomcat14
»

Težav z prenosnikom- ACER

Oddelek: Strojna oprema
172243 (1581) c00L3r

Več podobnih tem