» »

Xeon E5450 problem

Xeon E5450 problem

Shagrath ::

Pred kratkim sem kupil delujoč procesor Intel Xeon E5450, ki mi povzroča težave. Gre za LGA771 podnožje, ki se ga s posegom (sticker & predelava podnožja) predela, da paše v LGA775 socket. Po tem posegu sem zagnal računalnik, ki sprva deluje a nato kmalu pride do BSOD-ov. Matična plošča je Asus P5QL-Pro, katere chipset sovpada z zahtevami tega procesorja. BSOD-i se dogajajo naključno, najpogosteje, ko npr. odprem chrome in gledam youtube. Večkrat mi javi, da je težava v Nvidia gonilniku, ki ga moram včasih ponovno namestiti. Grafična kartica je sicer brezhibna, gonilnik pa zadnji (sem probal tudi starejše verzije).

K reševanju problema sem zaenkrat pristopil z BIOS resetom ter updejtom (dodal microcode), višanjem napetosti, izklopil "Intel C-state" in ostale power saving feature. Sprobal sem tudi več različnih pomnilnikov, ki so sicer brezhibni. Zanimivo, da mi pri Memtest95 v začetku testa takoj restarta mašino.

S procesorjem ni nič narobe, saj na neki drugi matični plošči deluje ure in ure popolnoma brezhibno.

Specs: Asus P5QL-Pro, A-data 2x2Gb 800Mhz, Geforce GTX750ti, 600W napajalnik.

Je že kdo imel podoben problem in ga zna rešit?

Link do navodil

Hvala!

tikitoki ::

Glede nato, da ti memtest crasha bi mogoce bilo RAM za preveriti? Ce ti z drugim RAMom dleuje vredu, pol pac menjas RAM.
Ups, si napisal, da z drugimi dela bp:).

Mene je neki podobnega zezalo pr c2d in je bila maticna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

maš v mikrokodi tut za za tvoj konkretn stepping ? Za ta proc sta namreč dva.
#brezpodpisa

Shagrath ::

hojnikb je izjavil:

maš v mikrokodi tut za za tvoj konkretn stepping ? Za ta proc sta namreč dva.


Šel sem po tem postopku. Če se dobro spomnim, sem integriral 3 mikrokode glede na moj "CPUID revision". Pri prvem koraku sem prenesel "Desktop LGA 771 and LGA 775 microcode", torej priporočeno mikrokodo.

tikitoki je izjavil:

Mene je neki podobnega zezalo pr c2d in je bila maticna.


Upam da ni, čeprav malce dvomim, saj drugače PC deluje brezhibno :) Res pa je, da nisem probal še nobenega C2Q.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shagrath ()

emsi ::

Da malo ukradem temo. Jaz sem nabavil že modificiran Xeon E5450 in imam matično P5Q. Berem po netu, da ljudem dela na tej matični. A ko dam noter procesor se nič ne zgodi. Zalaufajo se ventilatorji, diski in nič druga. Ekran se ne prižge in ne piska nič. Kaj bi lahko bila težava poleg tega, da bi bil CPU fuč? Če dam nazaj E8400 dela brez težav. Je možno, da je prešvoh PSU (LC6600 v2.2)? Matična podpira tudi napajanje preko 8 pinov za CPU. Trenutno pa imam samo preko 4.
=

hojnikb ::

je tista nalepka prav prpopana gor ?
#brezpodpisa

emsi ::

Ja ne zgleda kot nalepka iz interneta..

=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: emsi ()

hojnikb ::

pomoje je težava v tem modu; nabavi si proper nalepko

čeprav vidim da je en cepec šel delat luknje v substrat 8-O
tko da je čisto možno da je tut cel cpu fuč
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

emsi ::

Ok hvala, bom vrnil. Na bolhi en prodaja ze modificirane. Je vsaj tolko prijazen, da poslje na probo brez placila :)
=

hojnikb ::

vrni to nazaj pa ti naj pošlje nezmodificiranga....
#brezpodpisa

Riff ::

jaz poznam tole kot neke vrste adapter: http://www.ebay.com/itm/100x-Adapters-L...

Shagrath ::

Marko87: Si potem zrihtal?

Meni očitno ne preostane drugega, kot da kupim drugo plato. Mi je žal, saj ja ta načeloma čisto ok. Ima mogoče še kdo kakšno idejo?

Riff ::

mogoče je cenejša varjanta da tega xenona prodaš pa kupiš rabljen Q6600 na bolhi:http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Shagrath ::

Tisti je slabši :D Sedaj bom probal še na Asus P5Q SE Plus. Super plata, mora delat! Javim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sem dober rabljen računalnik kupil ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
262554 (1163) Heavy
»

večnitni programi

Oddelek: Strojna oprema
202591 (1661) next3steps
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413165 (2278) tilenmpower
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412884 (9509) gddr85
»

Nadgradnja LGA775 sistema z Xeonom E5440

Oddelek: Strojna oprema
51199 (1082) hojnikb

Več podobnih tem