» »

Resen problem -BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

Resen problem -BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

nimitz ::

Imam en zelo resen problem ki ga nikakor ne morem resit. In sicer naj vam najprej povem konfiguracijo racunalnika:
ABIT KG7 ATA100 DDR
AMD THUNDERBIRD 1200MHz(133FSB)
256MB(266MHz)
GeForce 2 MX 400 32Mb
IBM IC35 40Gb 7200 ATA100
Hercules MUSE XL
Win XP Pro

Problem je pa tak: ko prizgem racunalnik se pojavi na zacetku zagona moder zaslon in mi izpise napako.

BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

\\tukaj vmes je se nekej neuporabnega besedila, ki mi ne pove nic

TECHNICAL INFORMATION:

*** STOP: 0x00000074 (0x00000003, 0x00000002, 0x80088000, 0xC000014C)

Priblizno tako naj bi izgledalo sporocilo.
Potem sem pa pogruntal da pridem lahko v Win samo ce znizam zunanjo frekvenco procesorja iz 133MHz(266DDR) na 100MHz. Ampak to povsem ne resi problema. Se vedno mi igre zmrzujejo, kksni programi se sploh ne odprejo...
Se nekaj RAM-i niso zanic ker sem jih ze zamenjal.
Jst res ne vem vec kaj nej nardim. Prosim pomagajte.
  • spremenil: ali3n ()

Fizikalko ::

Hm... Več možnosti. Najprej probaj resetirat plato 8-O (če je še nisi) - vzemi ven baterijo in počakaj par minut. Če to ne pali, pol maš pa lahko hardware skurjen - najbrž napaka na severnem mostu. AJej.

nimitz ::

Hehe hoces mi rect da je sla plata u k***c? Hmm sam kako nej pa jst to dokazem ljudjem v Mlacomu da mi bojo odobril garancijo? Oziroma kako nej seb dokazem najprej da je plata kriva?

HVALA TI ZA POMOC!!!

ali3n ::

hm - je inštalacija sveža?
Kake so temperature na procesorju?
Disk?

čaka te mukotrpno delo - sistematično izločanje povzročiteljev... čisto nič ti nisem fouš

na Microsoftu sicer opiše tvojo napako klik, samo ni nič uporabnega (konča z standardnim "contact your technical support group.").


PS_ spremenil sem ti naslov teme, morda bo takole bolj opazna...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nimitz ::

Ja instalacija je sveza. Temperatura procesorja ne gre nikoli nad 50° C. Mozno da je disk sam kako nej to ugotovim. Ta problem se je zacel tako: pred pol leta priblizno, ko sm mel posnet se Win 98 sem przgal racunalnik in takoj po prihodu mi je javljo napako: V sistemskem registru je prislo do napake. Rac. se bo ponovno zagnal in odpravil napako. Ko sem ene stirkrat znova zagnal racunalo je sporocilo zginlo. Pol sm pa posnel Win XP Pro. Napake mi ni vec javljalo ampak mi je racunalnik nakljucno zmrzoval( igre, internet, filmi,...). Ne vem zakaj ampak znizal sm zunanjo frekvenco procesorja iz 133 na 100MHz in pol mi je vse skupaj nekej casa lepo delal. Zdej mi pa tud ce mam znizano frekvenco ne pomaga. Ne vem kaj nej nardim. RAM-e sm ze zamenjal. Nic ne pomaga.

ali3n ::

V tisti Microsoftovi razlagi namiguje na hardwersko "nezdružljivost" oz. na napake;
nasvet - menjaj komponento po komponento (izposodi si od soseda, stare mašine od brata,...)...
To da ti proc ne dela na normirani frekvenci ni normalno; kako je s stikom procesor/hladilnik; kake so napetosti? nihanja? morda je vzrok napajalnik?

Zdajle sem opazil da imaš Herculesa... vrzi ga ven in probaj - prijatelj je tudi imel hude probleme z njim... (jaz pa z Live 5.1)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nimitz ::

Bom probal. HVALA!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2000 se ob zagonu restartajo - zelo čudno obnašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161408 (1191) Jackass
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182249 (2038) fictionel
»

Recovery console

Oddelek: Operacijski sistemi
241807 (1533) hruske
»

Kako Command prompt-u 'povedat', da gre za presledek?

Oddelek: Operacijski sistemi
251629 (1267) hruske
»

sistemski register

Oddelek: Pomoč in nasveti
91052 (869) nimitz

Več podobnih tem