» »

TeamViewer neupravičeno prekinja zaradi komercialne uporabe

TeamViewer neupravičeno prekinja zaradi komercialne uporabe

Malcolm_Y ::

TV mi prekine po 5 minutah, zaradi komercialne uporabe. Dejansko pa delam čisto osebne zadeve na domačem PC-ju.

Se lahko komu pritožim? :)

zee ::

Meni ne prekinja. Morda imas zastarelo verzijo?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

solatko ::

Odstrani in ponovno instaliraj iz tele strani:
https://ninite.com/

Imaš nekaj zraven, da ti teži.
Tudi takrat, ko te obvesti, da je novejša verzija, ga posodobi od tam.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

polpo ::

There might be cases where TeamViewer falsely detects commercial use and limits your connectivity even though you did not violate the license conditions. In such cases, please feel free to contact our support staff, describe the situation in which you are using TeamViewer, and tell us your TeamViewer ID. If your usage conforms to our intended license conditions, we would be happy to unblock the software for you.
-> https://www.teamviewer.com/en/pricing/c...

darkolord ::

Bodo pogledali (ja), kaj počneš, pa ti odblokiral. Ful dobro :))

solatko ::

To počne malware, ki si ga dobil, ko si vlekel program dol. V takih dodatkih prednjači Softtonic.
Iz linka, ki sem ga priložil zgoraj, dobiš vse tisto, kar je gor, brez vsakega dodatka, popolnoma čisto.
Delo krepa človeka

Malcolm_Y ::

Aha, vidim, da je že 12-ka zunaj, jaz imam še 11-ko.

Bom poskusil s to verzijo z Ninite.

@solatko, tega sem potegnil iz TeamViewer strani, načeloma nič ne vlečem iz softtonicov in softpedij.

Malcolm_Y ::

Ista stvar, tudi z zadnjo verzijo, instalirano, doma in portable 12-ko iz službe, dovoli samo 5 minut.

A ga moti, da hodim ven iz službe (domene), ker IP imamo zakupljen in verjetno vidijo, da ga ima firma? Čeprav delam res zasebne stvari.

dellon ::

solatko je izjavil:

To počne malware, ki si ga dobil, ko si vlekel program dol. V takih dodatkih prednjači Softtonic.
Iz linka, ki sem ga priložil zgoraj, dobiš vse tisto, kar je gor, brez vsakega dodatka, popolnoma čisto.


To sploh ni res (neumnost). Zaklenitev na 5 min. pomeni da so "ugotovili" da uporabljaš TV za komercialne namene. Verjetno si dostopal do TV ko si bil prijavljen z domenskim uporabnikom (sam si napisal da si dostopal iz službe)

polpo ::

darkolord je izjavil:

Bodo pogledali (ja), kaj počneš, pa ti odblokiral. Ful dobro :))


Ker sedaj to ne delajo ali misliš, da "res" anonimno gledajo? :))
Iz zgornjega linka:
TeamViewer includes various anonymous detection methods to check if the software is being used in commercial environments. If you regularly use TeamViewer in such environments, you will see the warning that you probably saw before you came to this page.

amacar ::

Js sem jim mail poslal pa opisal, da sem študent in TV uporabljam za osebne namene, se pa povezujem z več računalnikov pa so mi umaknili to omejitev in s tem tudi obvestila.

Malcolm_Y ::

dellon je izjavil:

solatko je izjavil:

To počne malware, ki si ga dobil, ko si vlekel program dol. V takih dodatkih prednjači Softtonic.
Iz linka, ki sem ga priložil zgoraj, dobiš vse tisto, kar je gor, brez vsakega dodatka, popolnoma čisto.


To sploh ni res (neumnost). Zaklenitev na 5 min. pomeni da so "ugotovili" da uporabljaš TV za komercialne namene. Verjetno si dostopal do TV ko si bil prijavljen z domenskim uporabnikom (sam si napisal da si dostopal iz službe)
Ja, na domači PC preko TV res hodim iz službenega omrežja, ampak delam pa nič komercialnega.

zajc ::

Pomaga tudi, če zamenjaš MAC naslov mrežne kartice. Najlažje je to narediti v virtualni mašini.

Malcolm_Y ::

Ma, ja, saj vem, da se da zaobiti stvari, moti me, ker ga res ne uporabljam za komercialne namene in mi pametuje nekaj, ko da sem ne vem kak pirat.

detroit ::

smet človeštva! :) anyhow meni so isto pisali pa sem jim pisal pa so rekli da res ni za komercialno...ampak čez pol leta spet isto.
Skero

Daniel ::

Doma si postavi VPN strežnik in se najprej poveži z VPN, pa bo zgledalo, kot da si doma.

Malcolm_Y ::

Saj pravim, ne vem zakaj bi zdaj moral iskati neke rešitve.

A pozna kdo kako dobro alternativo, poskušal sem že Oddaljeno namizje za Chrome, pa mi nikakor ni uspelo uredit.

čuhalev ::

VNC?

Malcolm_Y ::

Ja, tud je trial za 30 dni. Govorim o zastonjski rešitvi, ki ne bo težila.

smacker ::

Če so vsi PCji na winsih, lahko kar remote desktop uporabiš. Na domčem PCju (kamor se povezuješ) moraš dovolit remote dostop in na ruterju port odpret.

cleanac ::

In kako naj vedo, da ti delaš zasebne stvari iz službene licence? Čisto upravičeno ti onemogočajo dostop (iz njihove perspektive).

Malcolm_Y ::

smacker, hvala, tole se bom pozanimal, bi bila najlažja rešitev.

cleanac, ja, saj imaš prav, ampak je vseeno nadležno.

polpo ::

Alternativa je tole, ki je "kopija" TeamViewer-ja, lahko ga poizkusiš -> http://ultraviewer.net/en/

Ales ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ja, tud je trial za 30 dni. Govorim o zastonjski rešitvi, ki ne bo težila.

Pri VNC? Ne vem, kateri VNC gledaš, ampak v osnovi gre za open source orodje, ki je tudi prosto za uporabo. Razišči še, obstajajo prosti VNC strežniki in klienti, tudi za Windows.

Sicer pa, kakor so ti drugi omenili, za Windows uporabi neposredno remote desktop. Nastavi požarni zid tako, da bo omejen dostop na IP-je od koder se dejansko povezuješ, če so fiksni, sicer pa vsaj logiraj neuspešne prijave in jih po parih poskusih samodejno blokiraj.

S "kopijami" TeamViewerja pa presneto pazi, kaj nalagaš in od kod. Svet zaprtokodnih remote dostopov je zalega malwarea. Imaš tudi programe, ki navidez ajde recimo legitimno izgledajo, pa so namenjeni nečednim poslom. Če greš v to smer, je VNC neprimerno boljša in varnejša rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neki podobno teamviewer-ju, k bi lahko iz android phona kontroliral komp.. possible?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152330 (1207) bisernik
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9218472 (14628) MrStein
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315737 (9965) Saul Goodman
»

Remote Desktop

Oddelek: Omrežja in internet
202979 (2376) Yacksy
»

Remote control

Oddelek: Programska oprema
61790 (1644) amigo_no1

Več podobnih tem