» »

Problemi z banko

Problemi z banko

n0_body ::

Prejšni teden sem se odpravil na daljše potovanje in iz tega razloga sem zaprl svoj s.p. in vložil vlogo za zaprtje bančnega računa pri Delavnski hranilnici. V vlogi sem dan zapiranja vpisal 25.12.2016, a banka mi je kljub temu zaprla račun 3 tedne prezgodaj.

Po kontaktiranju banke, sem dobil odgovor v smislu: "Ja, prišlo je do prehitrega zaprtja računa, za nevšečnosti se opravčujemo. Ajde bok". Po večih mailih smo na koncu prišli do tega, da me bodo kontaktirali iz PE, ki je odgovorna za zaprtje, a od tega je minilo že več dni.
Glavni problem je, da imam še par odprtih računov, za katere pričakujem, da bodo plačani v naslednjih dneh in bodo v primeru zaprtega računa transakcije zavrnjenje.

Kaj lahko naredim v tem primeru? Ali je zakonito, da je banka brez moje privolitve prezgodaj zaprla račun?

Invictus ::

Edino nekaj boš mogoče rešil, če greš na PE. Preko telefonov in mailov boš dobil samo generično napisane zadeve.

Pa še to dvomim. Pač zajebali so in zdaj se jim sladko fučka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

n0_body ::

Hja, tle je ta problem, ker me ni več v Sloveniji...

Baja ::

napiši nekomu pooblastilo in mu ga pošlji, ter naj uredi stvari v tvojem imenu.

Aston_11 ::

Sporoči upnikom nov naslov, kamor naj ti pošljejo račun ali pa naj ti ga pošljejo kar na email.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Ales ::

Aston_11 je izjavil:

Sporoči upnikom nov naslov, kamor naj ti pošljejo račun ali pa naj ti ga pošljejo kar na email.

Niso njegovi upniki temveč dolžniki in ne gre za prejemanje računov pač pa nakazil. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Miha 333 ::

Naj ti nakažejo na osebni račun. Pri s.p. to gre.

Invictus ::

Poleg tega, ko zapreš s.p., ni treba takoj zapirati računa, sploh, če pričakuješ še kako nakazilo. Za plačilo obveznosti je tako vseeno od kje so plačane...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

n0_body je izjavil:

... Kaj lahko naredim v tem primeru? ...

Ne vem, v čem je sploh problem. Glede na to, da je tudi njim na banki jasno, da so resno zajebali, enostavno zahtevaj, da račun ponovno vzpostavijo oz., če bo tako lažje in tebi ustreza, naj samo bodoče prilive avtomatsko preusmerijo drugam. Na tvoj osebni račun, npr..

Vztrajaj na telefonu, dokler se ne zmeniš do konca, z odgovorno osebo. Nobenega "vas bomo poklicali, ko se nekdo spomni". Ali pa, če te ni več tukaj in imaš težave z direktno komunikacijo, pooblasti nekoga, da to uredi v tvojem imenu, kakor so že drugi predlagali. Sicer pa za začetek en lep, prijazen in priporočen dopis na tvojo banko, kjer jim opišeš situacijo in jasno namigneš, da bodo odgovarjali za vso morebitno škodo, da bodo imeli črno na belem.

Hkrati vseeno še te stranke obvestiš, da je prišlo do spremembe pri računu in jim sporočiš nove podatke.

n0_body ::

Hvala za vse odgovore.

Malce je bil problem, ker sem bil na Tajskem/Kambodži in bi si s klicanjem, s tarifo 3-4€ na minuto v kombinaciji s odzivnostjo banke, na koncu nakopal cel kup stroškov, za katere sem prepričan, da bi jih brez pravnega posredovanja moral sam kriti.

Na koncu sem se z vsem strankam zmenil, da so mi nakazale na drug TRR, kar je izpadlo malce neprofesionalno, a glede na to, da so mi z Delavske Hranilnice nehali odpisovati in tudi do obljubljenih kontaktov odgovornih ni prišlo, mi drugega ni preostalo.

Tako da bi se Delavski hranilnici in referentki I. Petrovič zahvalil za neverjetno profesionalnost in zmožnost reševanja problemov.

PandaFlow2 ::

1. Uporabljaj Skype - klicanje na stacionarne stevilke je prakticno zastonj.
2. Toliko denarja, toliko muzike. Ce bi sel k neki normalni banki, bi bila raven storitev najbrz visja.

...:TOMI:... ::

Banke so vse čudne. Recimo, en primer nesposobnosti je, da moraš zapreti račun v točno tisti poslovalnici, kjer je bil odprt. Pa še se najde kaka taka stvar. To je neodviano od banke/cene storitev. Neaposoben je cel sektor.
Tomi

hammock ::

Tudi sam imam grozne izkusnje s slo bankami...skupno s tremi (NKBM, Probanka, Abanka). Nesposobnost par excellence. Totalna nezmoznost zaposlenih, da bi se proaktivno in konstruktivno resevalo tezave.

Zaprl vse racune tu, odprl v Avstriji. Na leto placam 100e za dva racuna, imam pokrite VSE stroske, netbanking, kreditna in bancna kartica, nikjer nobenih provizij za nakazila, placila, nic. Po celi Sloveniji lahko dvigujem kes brez provizij. Plus najpomembneje, dobil sem osebnega zastopnika/svetovalca, ki je odgovoren zame. Ce je karkoli, dvignem telefon, ga poklicem in je tezava resena v 2 minutah.

Nase banke so generalno gledano ena velika zalost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184701 (5126) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053148 (2671) cortez
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19844684 (20294) harvey
»

Ustanovitev s.p

Oddelek: Loža
347020 (4895) BaToCarx
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396956 (5827) ChawaSi

Več podobnih tem