» »

Amazon postavil fizično trgovino brez blagajn

1
2
»

Markoff ::

Na Norveškem je folk za šalterji še kakšnih 50% počasnejši od Mečkatorjevih prodajalk, pa se tam gor nihče ne razburja in lepo stojijo v vrsti ter bulijo v telefon, čitajo cajtng, BPD in povprečne plače pa so pred nami toliko kot Usain Bolt pred Šerbi. Leni (= neučinkoviti) so za pop***it, ampak očitno delajo prave stvari. Korupcije je med drugim zelo malo.

Ja, imajo nafto, a imajo jo tudi Venezuela, Indonezija, Rusija, Nigerija, ...

Tako, da, komur se ne da čakat v vrsti, ima online trgovine (Leclerc Drive, Mercator), pekarne, trafike, burekdžinice, ...konkurence ni da ni. Ampak kdor hoče kot opica stati v vrsti pred šalterjem, medtem ko čaka na opico za šalterjem, well...peel a banana while you're at it!

hendriks je izjavil:

Malce off-topic ali pa tudi ne: kolikokrat gre kdo od vas tankat benz na Maxen pumpo?

Jaz v mestih nikoli ne tankam, samopostrežna ali ne (razen res izjemoma). Ali ob AC ali ob regionalkah. Drastično manj gneče.
Nekaj časa so na Petrolu sicer imeli možnost plačevanja s karticami neposredno na točilnem avtomatu, a stvar ni delovala najbolje, potem pa so jo ukinili.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Tear_DR0P ::

Trgovci so zadnjih 100 let porabili za to, da so naštudirali kako kupca dovolj dolgo zadržati v trgovini in kako ga pravilno peljati skozi blagajno, da bo kupil še par reči in vi sedaj verjamete, da bodo uporabili amazonov sistem blagajn? Dajte najprej naštudirat kako delujejo določeni tipi prodajaln, zakaj so police speljane kot so in zakaj blagajne delajo kot delajo :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

xmetallic ::

Tear_DR0P je izjavil:

Trgovci so zadnjih 100 let porabili za to, da so naštudirali kako kupca dovolj dolgo zadržati v trgovini in kako ga pravilno peljati skozi blagajno, da bo kupil še par reči in vi sedaj verjamete, da bodo uporabili amazonov sistem blagajn? Dajte najprej naštudirat kako delujejo določeni tipi prodajaln, zakaj so police speljane kot so in zakaj blagajne delajo kot delajo :)


Ko ne rabiš plačevat 90% zaposlenih ti je vseeno a bo kupec vzel še čokolado v akciji na blagajni ali ne. S tem ko lastnik odpusti 90% kadra prihrani veliko več denarja kot ga zasluži z nekaj deset prodanih čokolad na blagajni.

Kaj preprečuje amazonu, da ti v aplikaciji prikaže današnje akcije? Še bolj natančno te lahko profilira ker točno ve kaj si dal v košarico in kaj bi ti mogoče še prav prišlo. Veliko bolj natančno kot random izdelek na blagajni.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Markoff je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Zakaj bi sploh štancal iPhone, če imaš robote, ki so sposobni pokkriti TVOJE želje ?

Zakaj bi pokrival želje _drugih_ ?

Hmm, multimilijarde vredni roboti, ki bodo vsak mesec iz proizvodnje pljunili - 1 nov iPhone. A to bodo ti tvoji velekapitalisti imeli vsak svojo tovarno kot ruski tajkuni svoj angleški fuzbal klub?


Od kdaj so ti velekapitalisti "moji" ?

Sem jaz odpikal socializem in YU mogoče ?

Sem jaz sral o "dveh milijonih parov pridnih slovenskih rok" itd?

[D]emon ::

Big Brother 2.0 je tale Amazon, nic drugega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::


Dobro veš, kaj sem mislil s tem.



Ja vem, tista stvar, ki jo mnogi pri nas skrivajo, ce hocejo dobit siht za minimalca, o cem visjem niti sanjat ne smejo. Ce nimajo vez, seveda, drugace pa lahko na dober polozaj prides tudi z osnovno solo. Vprasi Akrapovica, kako to gre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

harmony ::

flbroker je izjavil:

In kaksna razlika je v tem in self-checkout? In zakaj bi sel v tako trgovino ko pa lahko narocim kaj hocem na Prime Now in dobim domov v dveh urah?

A ti po cele dneve samo doma lezis?

Kaj ti bo? Gres na malico (omejena ti je na 30min recimo) in ne rabis cakat 20min, da ti zaracuna en klincev sendvic in jogurt, ker imajo ravno tisti dan pemzionerji 20% popust na pika kartico. Gres not, vzames sendvic in jogurt in gres enostavno ven.

Tear_DR0P je izjavil:

Trgovci so zadnjih 100 let porabili za to, da so naštudirali kako kupca dovolj dolgo zadržati v trgovini in kako ga pravilno peljati skozi blagajno, da bo kupil še par reči in vi sedaj verjamete, da bodo uporabili amazonov sistem blagajn? Dajte najprej naštudirat kako delujejo določeni tipi prodajaln, zakaj so police speljane kot so in zakaj blagajne delajo kot delajo :)

Bojo ze znali zaracunati to, da bo stimalo. Tudi prime account ni zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

PrihajaNodi ::

Kako se obnesejo kaj Amazon droni?

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

harmony je izjavil:

flbroker je izjavil:

In kaksna razlika je v tem in self-checkout? In zakaj bi sel v tako trgovino ko pa lahko narocim kaj hocem na Prime Now in dobim domov v dveh urah?

A ti po cele dneve samo doma lezis?

Kaj ti bo? Gres na malico (omejena ti je na 30min recimo) in ne rabis cakat 20min, da ti zaracuna en klincev sendvic in jogurt, ker imajo ravno tisti dan pemzionerji 20% popust na pika kartico. Gres not, vzames sendvic in jogurt in gres enostavno ven.


Jaz vedno ko grem v trgovino grem na self-checkout in ravno tako ne cakam. V cem je potem fora tega Amazon Go?

bluefish ::

Brane22 je izjavil:

Zakaj bi sploh štancal iPhone, če imaš robote, ki so sposobni pokkriti TVOJE želje ?

Zakaj bi pokrival želje _drugih_ ?
To si pa skočil nekam v trenutno domeno ZF.

Tear_DR0P ::

xmetallic je izjavil:

Ko ne rabiš plačevat 90% zaposlenih ti je vseeno a bo kupec vzel še čokolado v akciji na blagajni ali ne.

No porini tole statistiko nazaj tja, od koder si jo potegnil in pomisli s strani trgovca. Koliksen procent zaposlenih dela na blagajni? Blagajnicar je neopazen strosek, zato pa diskontniki se niso presli na samoplacniske blagajne ali podobne sisteme. Na blagajni se odigra ful enih psiholoških trikov.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Berserker ::

Ob vse večji atomatizaicji se zgolj vprašam, kdo bo vzdrževal ves ta odveč folk.

Namreč ko postane množica lačna, se bodo porušili vsi zakoni in civilizacijske norme, ki jih poznamo.

Potem pa se ne čudit zakaj je vedno več radikalizacije v v različne ideološke smeri.

Colt1911 ::

Jup .
In ko bo zagustilo bo edini avtomat , ki bo kaj vreden AK-47.
Pa čeprav ni "pameten".:P

dope1337 ::

Kak ste mi smesni ljudje, ki se sekirate za avtomatizacijo xD

No ... Sej ce ste toliko neflexibilni na trgu dela, se sekirate z razlogom
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Brane22 ::

Res ? Kaj pa narediš, ko avtomatika doseže mentalno raven, potrebno za operacije, ki si jih doslej ti prodajal na trgu skozi svoje storitve ?

To misliš v smislu da uporabiš nove rešitve in skozi svoje doddano delo narediš kaj tretjega ?

Ampak če so tvoje mantalne funckije že v produktu, zakaj te kdo rabi kot zunanji dodatek ?

Seveda, lahko se preseliš v sfere višjih, bolj zahtevnih funkcij.

Ampak tam se zgodba prej ali slej ponovi.
Avtomatika ima vsake par let radikalno novi HW, ti pa vedno iste možgane.

LeQuack ::

Saj mogoče ni nič narobe s tem, da nas roboti enkrat v celoti nadomestijo kot civilizacijo. So pač naslednja veja evolucije.
Quack !

Brane22 ::

Saj ne pravim, da je nujno narobe, da silicij zamenja meso.

Pravim, da moderni revolucionarji "jedu govna".

Hotli so bli plačani po učinku na trgu dela in odjebali socializem, zdaj pa non-stop iščejo izjeme, seveda zase osebno (ostali komot lahko tudi crknejo).

Berserker ::

dope1337 je izjavil:

Kak ste mi smesni ljudje, ki se sekirate za avtomatizacijo xD

No ... Sej ce ste toliko neflexibilni na trgu dela, se sekirate z razlogom


Se boš smejal, ko bo številčno največji družbeni razred brez sredstev za preživetje?

opeter ::

Brane22 je izjavil:

Ko bo to postalo norma in se bodo znebili opic za blagajnami, med policami in v dostavnih vozilih, kje bodo te dobile službo ?


Tudi na raznoraznih drugih področjih, kjer se da skoraj vse avtomatizirat, bodo zaposleni postali odveč.
Na prvi uč recimo prevozi oseb in blaga.

To je prihodnost.

No, verjetno bodo ljudje razbijali robote ipd. ampak vsak evolucija je prinesla revolucijo (ali obratno, se ne spomnim).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djabi ::

Berserker je izjavil:

Se boš smejal, ko bo številčno največji družbeni razred brez sredstev za preživetje?


Upam, da bodo do takrat uvedli razne gladiatorske in druge "igre".

LeQuack je izjavil:

Saj mogoče ni nič narobe s tem, da nas roboti enkrat v celoti nadomestijo kot civilizacijo. So pač naslednja veja evolucije.


To je res. S tem se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

konspirator ::

djabi
Le glej, da takrat ne boš v areni.

Prihodnost se meni zdi slaba, avtomatika bo prodrla v vse pore družbe/gospodarstva, kmalu bo isti drek, če imaš samo oš ali doktorat, če ne boš v 1% gaussove krivulje, za bonus uvažajo mase neprilagojenih z mentaliteto 7 stol. iz bv.
--

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Ne vidim druge izbire kot UTD ali pa sledi divja razredna vojna, mogoče celo načrtni genocid miljone ljudi.

M.B. ::

Zanimiv članek ravno na to temo: The future of employment (PDF) Na zadnjih par straneh je seznam 702 poklicev in verjetnost da se bodo avtomatizirali. 301 poklici imajo verjetnost 50% ali manj vsi ostali več.

UTD se tudi meni zdi edina pametna rešitev, ampak glede na to kako zelo uspešno rešujemo klimatske spremembe vprašanje kaj bo z UTD. Bi pa lahko UTD tudi prinesel več startupov: UTD will accelerate innovation by reducing our fear of failure, kar se kaže tudi v drugem postu na S-T. Danes si brezposeln in dobivaš nek dodatek za brezposelnost. Se odločiš da boš naredo nek biznis in bum naslednji mesec si 300 € v minusu, ker moraš plačat prispevke, dodatka za brezposelnost pa seveda nimaš ker si podjetnik.

Še comment z reddita, ki mi je prvi uspel razložit od kod bi sploh blo možno dobit denar za UTD.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mufasa ::

Brane22 je izjavil:

Res ? Kaj pa narediš, ko avtomatika doseže mentalno raven, potrebno za operacije, ki si jih doslej ti prodajal na trgu skozi svoje storitve


EOL, singularity
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Markoff ::

Brane22 je izjavil:

Markoff je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Zakaj bi sploh štancal iPhone, če imaš robote, ki so sposobni pokkriti TVOJE želje ?

Zakaj bi pokrival želje _drugih_ ?

Hmm, multimilijarde vredni roboti, ki bodo vsak mesec iz proizvodnje pljunili - 1 nov iPhone. A to bodo ti tvoji velekapitalisti imeli vsak svojo tovarno kot ruski tajkuni svoj angleški fuzbal klub?

Od kdaj so ti velekapitalisti "moji" ?
Sem jaz odpikal socializem in YU mogoče ?
Sem jaz sral o "dveh milijonih parov pridnih slovenskih rok" itd?

Zakaj meni postavljaš vprašanja, na katera lahko odgovoriš samo ti? Hočeš, da ti berem misli ali kaj?
Ti bluziš o robotih v zasebnih lasti, ki pokrivajo zasebne potrebe. Jaz te samo sprašujem, od kje vojska robotov, ki so potrebni za izdelavo vsakega malo bolj kompleksnega izdelka. Druga tvoja retorična vprašanja me v resnici ne zanimajo, samo ta en konkreten odgovor čakam.

Dr_M je izjavil:


Dobro veš, kaj sem mislil s tem.

Ja vem, tista stvar, ki jo mnogi pri nas skrivajo, ce hocejo dobit siht za minimalca, o cem visjem niti sanjat ne smejo. Ce nimajo vez, seveda, drugace pa lahko na dober polozaj prides tudi z osnovno solo. Vprasi Akrapovica, kako to gre.

Hvala bogu, da lahko tudi z OŠ, če si sposoben in motiviran, prideš daleč.
Nego da nisi ti mene zamešal z onim trollom B****22, ki ljudi z nizko stopnjo izobrazbo imenuje opice, admin S-T pa takšne izpade gladko ignorira?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

ales85 ::

flbroker je izjavil:

harmony je izjavil:

flbroker je izjavil:

In kaksna razlika je v tem in self-checkout? In zakaj bi sel v tako trgovino ko pa lahko narocim kaj hocem na Prime Now in dobim domov v dveh urah?

A ti po cele dneve samo doma lezis?

Kaj ti bo? Gres na malico (omejena ti je na 30min recimo) in ne rabis cakat 20min, da ti zaracuna en klincev sendvic in jogurt, ker imajo ravno tisti dan pemzionerji 20% popust na pika kartico. Gres not, vzames sendvic in jogurt in gres enostavno ven.


Jaz vedno ko grem v trgovino grem na self-checkout in ravno tako ne cakam. V cem je potem fora tega Amazon Go?

Fora je v tem, da tudi na self-checkout ne rabiš iti ampak boš, ko boš odšel iz prodajalne, že dobil račun in plačal hkrati (brez, da bi se ustavljal na blagajni).

Dr_M je izjavil:

Moj sodelavec je vcasih delal v eni firmi, kjer so imeli en stroj z precej tezkimi orodji (150-200kg), kjer bi bil dovolj en sam delavec, bila sta pa dva, da sta na roke prematavala tista orodja. In so enkrat rekl sefu, da naj eno dvigalo zrihtajo. Pa jim je rekel, da je ceneje eno budalo placevat, da to na roke premetava. Se mi zdi, da je ogromno takih firm pri nas, tudi take, z odlicim renomejem.

Tudi takšni si premislijo, ko pride do težke delovne nesreče in morajo plačati kakšno odškodnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

dope1337 ::

Berserker je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Kak ste mi smesni ljudje, ki se sekirate za avtomatizacijo xD

No ... Sej ce ste toliko neflexibilni na trgu dela, se sekirate z razlogom


Se boš smejal, ko bo številčno največji družbeni razred brez sredstev za preživetje?


Se že sedaj ne smejim, ker je najštevilčnejši družbeni razred brez sredstev za preživetje. A ni bilo skozi celotno zgodovino tako, da so bili revni najštevilčnejši?

Maš mogoče prav ... bolje bi bilo, da se vrnemo v čase pred industrijsko revolucijo (takrat se je začela avtomatizacija procesov bajdemim). Takrat je bilo na svetu veliko lepše, pogoji za življenje veliko boljši, družbeni položaj nižjega sloja je bil vrhunski (še plemiči so jim zavidal).

Patetični ste ljudje, ki bi bremzali tehnološki napredek, zaradi svojih paranoičnih blodenj.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

DamijanD ::

dope1337 je izjavil:

...
Patetični ste ljudje, ki bi bremzali tehnološki napredek, zaradi svojih paranoičnih blodenj.


Ti pa nisi dojel bistva enih par komentarjev: Kako furat družbo naprej, ko ne bo več potrebe po tako številčni delovni sili? Eden izmed zelo resnih predlogov je UTD. Mislim, da nihče tukaj ni govoril o tem, da je treba vse robote zažgat ipd. Se bo pa to lahko naredilo, če se ne bo spremenila družbena ureditev... In to bo prišlo prav kmalu - po moje bo prevozništvo prvi tak večji sektor

UTD bo lahko prinesel še hitrejši napredek - res da ne bo več tako močnega spodbujevalca (kapital). Ampak po drugi strani pa bodo ljudje imeli več časa in se bodo lahko ukvarjali s stvarmi v katerih so dobri in uživajo (res, da bo določen % ljudi to izkoristil na način: kavč+pir+fuzbal), brez da bi jih skrbelo za njihovo eksistenco. To je tudi okolje v katerem lahko nastane več startupov... Mislim, da veliko pomembnih odkritij v zgodovini ni nastalo zaradi kapitala, ampak zaradi želje in zagnanosti posameznikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon nadaljuje preizkuse trgovin brez blagajn

Oddelek: Novice / Ostale najave
134384 (2799) bambam20
»

Tudi Microsoft bi nadomestil blagajničarje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
266443 (4590) billy
»

Amazon odprl prvo fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7823737 (20154) SimplyRF
»

Amazon postavil fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7726361 (22951) DamijanD

Več podobnih tem