» »

iPhone 5S 16g iz iOS 10 nazaj na iOS 9 ?

iPhone 5S 16g iz iOS 10 nazaj na iOS 9 ?

#000000 ::

Kolega je zasral upgrade, in po upgradu je telefon praktično brickan, vedno mu pred startom vrže nek error 3xxx

Zanima me ali se da zadevo zbrisat (format) in nazaj fresh instalirat iOS 9 ?

thx

xda develope ::

Ce itunes ne more restorat je samo se malo drazji obtežilnik papirja...

ziga1990 ::

#000000 je izjavil:

Kolega je zasral upgrade, in po upgradu je telefon praktično brickan, vedno mu pred startom vrže nek error 3xxx

Zanima me ali se da zadevo zbrisat (format) in nazaj fresh instalirat iOS 9 ?

thx


kako zasral kaj je pa naredil?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

#000000 ::

šel je na 10ko in ker so se mu diločene aplikacije malo zatikale ali mu ni bil všeč privacy del, je hotel spet nazaj na 9 in baje nazaj ne gre :)

zdej je cegu

next3steps ::

Reč mu, naj si vodiče na Youtube pregleda in pogleda definicijo "bricka"

ziga1990 ::

aja ali lahko izveš točno cifro error-a ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

#000000 ::

ja samo sekundo da mi pošlje sms

blackbfm ::

telefon naj da v download mode če gre in flasha svež firmware čez.. druge opcije itak nimaš

#000000 ::

3194 in ko ga odpravi še 17 in ostala solata

s čim naj ga flasha, je tukaj kak program kot odin na androidu ali samo iTunes ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

amacar ::

https://support.apple.com/en-us/HT201442

Flasha se drugače z itunes, telefon daš v dfu mode in priklopiš na pc.

shadeX ::

Zanima me ali se da zadevo zbrisat (format) in nazaj fresh instalirat iOS 9 ?


Uradno, nikakor in nemogoče. Apple je nekje 14.dni po uradnem iOS 10 releasu prenehal podpisovat certifikat za iOS 9.3.5. Če ga hoče rešiti "bricka", potem kakor so napisali zgoraj. Ampak tudi če restora, ga bo čakal iOS 10.

V zelenem je iOS verzija na katero še lahko gre (preko iTunes seveda).




Sicer pa sem se tudi sam mal zajebal. Prvotna iOS 10 verzija je delala odlično, jaz pa sem posodabljal na 10.1. Drain baterije na 6S je postal tako obupen da je telefon po pol dneva mrtev (če ga intenzivno uporabljam). Sem šel sicer na open beto (10.2), malo se je izboljšalo, ampak še vedno ni tako dobro kot je bilo na prvi 10 ali pa 9 verziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

#000000 ::

no sej on bi rad da telefon dela, ampak niti ne more pridet do DFU mode, to je v bistvu problem bi on že lahko počakal in se sprijaznil z tem iOS 10 za tacajt, ampak ga je dejansko brickal, ne čisto ene 95% pa

shadeX ::

Restore preko iTunes je probal sploh?

#000000 ::

shadeX je izjavil:

Zanima me ali se da zadevo zbrisat (format) in nazaj fresh instalirat iOS 9 ?


Uradno, nikakor in nemogoče. Apple je nekje 14.dni po uradnem iOS 10 releasu prenehal podpisovat certifikat za iOS 9.3.5. Če ga hoče rešiti "bricka", potem kakor so napisali zgoraj. Ampak tudi če restora, ga bo čakal iOS 10.

V zelenem je iOS verzija na katero še lahko gre (preko iTunes seveda).




Sicer pa sem se tudi sam mal zajebal. Prvotna iOS 10 verzija je delala odlično, jaz pa sem posodabljal na 10.1. Drain baterije na 6S je postal tako obupen da je telefon po pol dneva mrtev (če ga intenzivno uporabljam). Sem šel sicer na open beto (10.2), malo se je izboljšalo, ampak še vedno ni tako dobro kot je bilo na prvi 10 ali pa 9 verziji.



evo sej tud on je naredu baje isto, 10.1 ima

amacar ::

100% ga ni brickal

zee ::

Obstaja verjetno, da ima zanic kabel in staro verzijo iTunes (ta mora biti zadnja).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

#000000 ::

tole mu napiše vsakič ko starta telefon, v DFU mode pravi da sploh ne more

amacar ::

#000000 ::

Baje kao ne gre ker čim updejta pobriše oz prepiše prejšnji baseband.

Saul Goodman ::

Dobro, sej vem v čem je težava starejših iphonov in novejših ios-ov, ampak a noben ne trza na vse znane ranljivosti, odkrite v ios9* npr., da vas boli patka, če ne uporabljate up-to-date sistema?

al si mislte še vedno tko k večina, češ "kdo bo pa kaj poskušal na mojem telefonu, sem nezanimiv/ nimam kaj skrivat/ to se ne da?"

jaz updejtam ponavad še isti dan. do sedaj nisem imel težav, uporabljam pa 6-ko-

CoolBits ::

#000000 je izjavil:

tole mu napiše vsakič ko starta telefon, v DFU mode pravi da sploh ne more


To je DFU mode. Priklopit na računalnik, zadnji itunes pognat in restore...

zee ::

Dobro, sej vem v čem je težava starejših iphonov in novejših ios-ov, ampak a noben ne trza na vse znane ranljivosti, odkrite v ios9* npr., da vas boli patka, če ne uporabljate up-to-date sistema?


iOS9 tako ali tako ne mores vec namestiti. iOS10 dela prav spodobno hitro na iPhone 5S (imel, zato ne pisem na pamet).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Saul Goodman ::

ja, vendar poznam en kup ljudi, ki svoje 5S niso upgrejdal, zarad različnih bojazni. očitno varnost ni ena izmed njih. ;-) Pa za 5S bi mogoče še razumel, po 6-ki pa vsi modeli delajo kot morajo, i guess (imam 6-ko, redno posodobljeno).

Meni so bile redne posodobitve eden izmed glavnih selling pointov, da sem presedlal iz androida.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

zee je izjavil:

Dobro, sej vem v čem je težava starejših iphonov in novejših ios-ov, ampak a noben ne trza na vse znane ranljivosti, odkrite v ios9* npr., da vas boli patka, če ne uporabljate up-to-date sistema?


iOS9 tako ali tako ne mores vec namestiti. iOS10 dela prav spodobno hitro na iPhone 5S (imel, zato ne pisem na pamet).

Tudi na navadni petki dela zadovoljivo.

tiltech ::

Imam podoben problem. Ker nisem vedel da bo slabše kot je bilo, sem pač posodobil na ios16. Imam iphone s8 in me zanima če bi se dalo nazaj na ios 14 ali 15? Govor mi ne dela tako kot prej in tudi siri se ne oglaša več tako kot prej. Če je kakšen velik postopek, potem bi dal komu narediti, ker zaradi vida ne bo šlo.

OutOfTheBox ::

Verjetno so tvoj problem samo kakšne nastavitve, zato bi jaz gledal v tej smeri.

Kar se tiče rollback-a nazaj na starejši iOS je zadeva nemogoča, ker iOS 15 ni več podpisana zadeva. V bistvu niti na prve različice iOS 16 je nemogoče več iti ker niso več podpisane.

tiltech ::

Ne vem, ker več ne vem kaj bi še lahko naredil. Če ti mogoče veš glede siri zakaj mi več ne dela. Dela samo ko je zaslon izklopljen. Ko pa je odprt meni, takrat pa ne dela in samo govori , da je prišlo do napake. Pa tudi ko se vklopi ne govori, kot je prej. Pride samo majhen zvok, tako da če je kak zvok zraven, ne vem da se je aktivirala. Pred posodobitvijo je delal normalno in mi vse naredila. Pa opazil sem tudi to, da skoz teži z lokacijo in tudi to moti pri delovanju siri. Tudi pri voiceover ne dela tako kot prej. Tu se ne da kaj nastavljati. Ko sem hotel nastaviti hitrost govora me ne upošteva. Tudi če dam na 0%, šće vedno hitro govori. Iščem podporo za iphone da bi bil kakšen obrazec in poslal v podporo, pa ga ne najdem. Za naslednjič bom vedel da ne bom več posodabljal. Za android vem, za iphone pa sem mislil da bo kaj bolje delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj ni res, pa je... iPhone cellular update failed (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
635949 (2889) Vetrpiha
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324582 (19095) s1m0n

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023982 (20797) Mavrik
»

Izšel Applov iOS 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9922724 (17339)          
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2911956 (9493) hojnikb

Več podobnih tem