» »

Službeni e-mail naslov

Službeni e-mail naslov

klihk ::

Ali je uporaba službenih e-mail naslovov (napisano je konkretno ime in priimek) vezana na eno osebo ali je to čisto odvisno od politike podjetja? V konkretnem primeru je uporabniško ime in geslo znano vsem zaposlenim oz. ga šef pove naglas pred vsemi delavci.

crniangeo ::

zamenjas geslo pa je :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bajsibajsi ::

Geslo je absolutno "last" doticno zaposlenega (kar imate verjetno tudi zapisano v internih aktih podjetja). Nenazadnje je zaposleni, ki ima sluzbeni elektronski naslov, odgovoren za ravnanje z njim.

klihk ::

Torej, če nekdo vdre je zaposleni odgovoren ker npr. ni zamenjal gesla in ne firma?

smacker ::

Odgovoren je tisti, ki prekrši svoja pooblastila (po tvoje "vdre"). Vse ostalo je posledica slabega izvajanja varnostne politike v podjetju. Podobno, kot da ti denar visi iz žepa... kriv je tisti ki ga ukrade, škodo pa vseeno trpiš ti.
Za slabo izvajanje varnostne politike je navadno več razlogov, za odkrivanje si pa navedel premalo informacij. Izdaja gesel nepooblaščenim osebam je nedopustna. Prav tako je nedopustno imeti "razkrito" geslo in ga ne spremenit. Navadno se predpostavlja, da zaposleni niso poučeni o nevarnostih in je torej podjetje dolžno poučit zaposlene (akti, izobraževanja, obvestila,...) - podobno kot naučiš otroka kako mora pospraviti denar.

rokp ::

Ali ima lahko nekdo (recimo podjetje, ampak v bistvu bi lahko bila tudi fizicna oseba) email naslov oblike ime.priimek@domena.si, pri cemer taksna kombinacija imena in priimka, kot je uporabljena, ne obstaja na celem svetu?
Se to kaj spremeni, ce taksna kombinacija obstaja, a le-ta ni zaposlen v tem podjetju? Kaj pa, ce je?

XIIT ::

rokp je izjavil:

Ali ima lahko nekdo email naslov oblike ime.priimek@domena.si, pri cemer taksna kombinacija imena in priimka, kot je uporabljena, ne obstaja na celem svetu?
Se to kaj spremeni, ce taksna kombinacija obstaja, a le-ta ni zaposlen v tem podjetju? Kaj pa, ce je?


Zakaj ne bi mogel imeti? Ko kupiš domeno imaš lahko poljubno število poljubnih email naslovov.
Če oseba ni zaposlena v podjetju oz. nima službenega maila, v podjetju pač nimajo tega email naslova - zakaj bi ga sploh imeli?

rokp ::

Ker ga imajo lahko? In, ce bi zeleli delati zmedo, lahko Janezu Novaku dodelijo email joze.krpan@domena.si, Jozetu pa janez.novak@domena.si. A se lahko kateri od omenjenih kaj pritozi (uradno, po crki zakona ali mnenju kaksnega informacijskega pooblascenca ali kaj podobnega)? Ce se sme (oziroma bolje receno, ce ima kaksno pravno podlago), kaj pa, ce sta dva Janeza Novaka, kateri od njiju se lahko kaj pritozi?
Saj tehnicno so mi stvari jasne. ;)

smacker ::

Če ima Janez email joze.krpan ni nič narobe, je pa kaznivo, če se Janez izdaja za Jožeta (npr. piše Jožetovemu šefu da je kreten). Dvomim da je posedovanje emaila kaznivo, je pa seveda nelogično. Jaz bi predlagal pristojnim (nadrejeni ali IT oddelek v firmi), da poskrbijo za konsistentnost email naslovov. Če se zaposleni pogosto menjujejo, je smiselno imeti univerzalne enaslove, recimo hisnik@domena.si in prodaja@domena.si. Da se tud uredit preusmeritve -> recimo vsi pišete prošnje za popravila na hisnik@domena.si, od tam se mail posreduje vašemu hišniku Franciju na franci@domena.si. Ko gre Franci v penzijo in ga zamenja Štefan, lahko admini samo popravijo preusmeritev na stefan@domena.si in ni treba celi firmi vedet, da se je hišnik zamenjal.
Skrakta logičnost email naslovov je delo IT oddelka, žal pa se veliko podjetij ne zaveda pomembnosti tega.

rokp ::

Saj to, kaj je smiselno, je menda vsem jasno. ;)

smacker ::

Nekomu očitno ni, če sprašuješ take stvari na forumu.

rokp ::

Sicer ne vem, po cem to sklepas, ampak OK. Bom pa drugace vprasal, bo morda lazje razumeti. Ce posljem email, kjer je v From: napisano janez.novak@domena.si, a se s tem izdajam za Janeza Novaka? Ali si samo tisti, ki dobi mail, morda predstavlja, da sem Janez Novak, in je njegov problem, ce se na podlagi tega nekaj odloci?

...:TOMI:... ::

Vedeti je treba, da se osebnih email naslovov tipa ime.priimek@firma.com ne sme preusmeriti ob odhodu delavca iz podjetja. Na primer, da bi preusmerili na novega zaposlenega.

Emaile se še vedno plačuje po komadu, recimo amis ima tako za firme.
Tomi

rokp ::

OK, to razumem, ce ga je prej uporabljal nekdo (tudi, ce ni bilo tipa ime.priimek@..., bi se mi to zdelo na nek nacin problematicno). Ampak, ce gre za cisto "frisen" naslov, ki ga ni uporabljal se nihce?

GupeM ::

rokp sprašuje sledeče: Jaz sem Janez Novak, zaposlen v podjetju Podjetje d.o.o. On je Rok Petrovič, zaposlen v firmi Podjetje d.o.o. Ker jaz službenega maila ne potrebujem, je mail janez.novak@podjetje.com prost. Zato se sys admin v firmi odloči, da bo Roku Petroviču dal mail janez.novak@podjetje.com (pač zdelo se mu je primerno, ker je bil sys admin, tako kot vedno, ravno takrat pijan). Sedaj pa Rok Petrovič z maila janez.novak@podjetje.com pošlje mail Borutu Pahorju, da ga bo zvečer obiskal in nalomil. Se s tem izdaja za Janeza Novaka ali ne? Kdo v tem primeru odgovarja? Roku so v službi dali ta mail in tega uporablja že 6 let... Kako je s tem?

Smurf ::

ime.priimek v emailu ni osebna izkaznica. Policija se bo pac obrnila na omenjeno firmo in vprasala kdo ima dostop do e-maila.

...:TOMI:... ::

Cetudi se nekdo izdaja za tvoje ime, ni kar samoumevno, da si ti kriv.
Tomi

harmony ::

GupeM je izjavil:

rokp sprašuje sledeče: Jaz sem Janez Novak, zaposlen v podjetju Podjetje d.o.o. On je Rok Petrovič, zaposlen v firmi Podjetje d.o.o. Ker jaz službenega maila ne potrebujem, je mail janez.novak@podjetje.com prost. Zato se sys admin v firmi odloči, da bo Roku Petroviču dal mail janez.novak@podjetje.com (pač zdelo se mu je primerno, ker je bil sys admin, tako kot vedno, ravno takrat pijan). Sedaj pa Rok Petrovič z maila janez.novak@podjetje.com pošlje mail Borutu Pahorju, da ga bo zvečer obiskal in nalomil. Se s tem izdaja za Janeza Novaka ali ne? Kdo v tem primeru odgovarja? Roku so v službi dali ta mail in tega uporablja že 6 let... Kako je s tem?

Kdo odgovarja?
Tisti, ki je email poslal. Najprej bodo pogledali s katere domene je prisel mail, v kolikor gre za normalno domeno, bojo hitro nasli tudi lastnika domene. Potem gredo do lastnika in recejo, vceraj nam je iz naslova "butec@podjetje.com" poslal nekdo mail, da bo nalomil nasega Pahorja. Prosim za pojasnilo.

Podjetje bo reklo "butec@podjetje.com" uporablja nas veckrat pijani Rok Petrovic, obrnite se na njega. Pridejo do Roka, Rok pravi ma vceraj sem bil pijan pojma nimam kaj sem pisal niti komu, saj vidite, da je moj naslov "butec@podjetje.com", kaj ste pa pricakovali?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

emailiranje skupine

Oddelek: Pomoč in nasveti
81277 (973) SeMiNeSanja
»

Email naslov ob zamenjavi ponudnika

Oddelek: Omrežja in internet
9871 (620) Cr00k
»

uporaba emaila bivšega zaposlenega

Oddelek: Omrežja in internet
71723 (1355) NonPlusUltra
»

Uporaba mail naslova nič več zaposlenega v podjetju

Oddelek: Loža
172495 (1960) NeMeTko
»

Kako zaščititi emajle na spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
141269 (1035) Phantomeye

Več podobnih tem