» »

Kako zaščititi emajle na spletni strani

Kako zaščititi emajle na spletni strani

SmeskoSnezak ::

Zanima me, kako se zaščiti emaile na forumu ali blogu pred tem, da ne morejo pristati v kakšni spam listi? Na primer, poznam eno spletno stran, kjer je nekdo napisal svoj email naslov. Naslednji dan je prejel spam pošto od xy osebe. Pred tem pa nikoli nič.

p.s.:Sedaj ko preverjam od osebe to spam sporočilo, vidim, da je večina emailov v googlovih zadetkih iz raznih spletni strani. Torej nekdo/nekaj skenira google rezultate za emaili. Zato me sedaj še bolj zanima, kako to rešiti?

p.s.2: Kako ima slo-tech rešeno, če nekdo v malih oglasih napiše svoj email, da ne pristane v google iskalniku?
@ Pusti soncu v srce... @

technolog ::

Ne moreš. V najslabšem primeru jih kak indijec za 1 cent prepiše.

Lahko samo otežiš. Ena možnost je, da vstaviš naslove kot sliko. Pomoje bo dosti.

Potem imaš pa še razne javascript fore.

SmeskoSnezak ::

Aha, je kdo dovolj dober, da napiše teh par javascript for?
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

No, ja... za hec sn zdaj pogledal en mali oglas tukaj, ce ma emajl napisan. In sn ta emajl skopiral v google. Prvi rezultat je bil slo-tech oglas.

Ah, ja. Očitno ne moreš nič.
@ Pusti soncu v srce... @

NeMeTko ::

Lahko malo zakunštvaš svoj mail - npr: Janez pika Novak afna domena pika si (zamenjaj pike in afno, izbriši presledke)

Pogosto ljudje uporabljajo Janaz.Novak(afna)domena.si ali Janez.Novak @ domena.si in podobno.
Nekatere variante so bolj, druge manj učinkovite.

Ena malo bolj ekstravagantnih rešitev pa je uporaba obfuscatorja: Piši mi na Janez.Novak@domena.si

Gandalfar ::

hehe, prlilimal si pa

<a href="ma&#105;lt&#111;&#58;%4Aa%6&#69;&#101;z&#46;Novak%4&#48;&#100;om&#101;%6Ea&#46;si">Jan&#101;z&#46;Nova&#107;&#64;dom&#101;n&#97;&#46;&#115;i</a>

SmeskoSnezak ::

A je to enostavno za dodat v kodo na kak velik forum kot je slo-tech?
@ Pusti soncu v srce... @

Gandalfar ::

Odvisno kaj hoces dosezt ;)

SmeskoSnezak ::

Zanima me samo kompleksnost kode. Recimo da bi ST zelel da uporabniki malih oglasov, ki obicajno pisejo svoje emajle, ne dobijo spama. Kak dolgo bi nucali, da bi dodali kodo za to v obstojec forum oz. v kodo?
@ Pusti soncu v srce... @

Gandalfar ::

Odvisno kako naredis, ce je tam polje za katerega ves, da je to e-mail polje, potem pac pozenes funkcijo cez in si shranis rezultat v cachu.

Ce mas pa free-text polje pol je pa vse skupaj bolj zanimivo.

SmeskoSnezak ::

Ta druga free-text me zanima :)

Hvala za info. Dobro vedet.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Hvala za informacije, bom posredoval osebi ugotovitve. Upam, da se bo znal rešit spama.
@ Pusti soncu v srce... @

overlord_tm ::

Drugace pomoje najbol ucinkovita in hkrati annoying metoda je googlova. Ce zazna mail v tekstu (groupsi), ga spremeni v [par crk iz zacetka maila]...@...com. Ko kliknes gor fases captcho, ce jo resis dobis cel email. Problem je samo zanesljivo zaznati vse maile v teskstu.

Furbo ::

Jaz imam mail napisan na spletni strani že več let, ampak so gmailovi filtri tako dobri, da ne dobim praktično nobenega spama v inbox.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

overlord_tm je izjavil:

Drugace pomoje najbol ucinkovita in hkrati annoying metoda je googlova. Ce zazna mail v tekstu (groupsi), ga spremeni v [par crk iz zacetka maila]...@...com. Ko kliknes gor fases captcho, ce jo resis dobis cel email. Problem je samo zanesljivo zaznati vse maile v teskstu.


Ah, googlova captcha. ena boljših stvari:)). Spremeni uporabnike v zastonj delavno silo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E-pošta in drugo gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
193350 (2929) Jerry000
»

Lastni poštni strežnik(kako ne biti označen kot spam)

Oddelek: Omrežja in internet
213134 (2694) BlackPanx
»

preusmeritev maila

Oddelek: Izdelava spletišč
72032 (1546) Ice-Heki
»

Prenašanje cookijev med poddomenami

Oddelek: Informacijska varnost
201771 (1486) jype
»

razlaga maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
5988 (886) maxum

Več podobnih tem