» »

27'' 1080p monitor

27'' 1080p monitor

Papillon3 ::

Pozdravljeni,
Tisti ki imate 27'' 1080p monitor malo podajte svoje mnenje..
A vam je dovolj oziroma bi rajš šli na 1440p..
Sem trenutno pred nakupom monitorja in ne vem kaj naj vzamem...
Oziroma naj ostanem na 24'' 1080p

Han ::

Meni je dovolj 24" @ 1200p. Za 27" bi imel rajši 1440p.

Papillon3 ::

Po vsem brskanju na netu sem jaz tud zdaj tega mnenja...
Za 1x bom ostal na 24''...ampak bo treba najt kaj ugodnega..dobrega

AapocalypseE ::

Jaz mam na 34" 2560x1080 in so nekateri pametni, da se vidijo piksli. Jih vidim ja, na 10cm, na 50cm pa jih ne vidim, tako da meni ugaja.

Predlagam, da probaš sam v živo primerjat, ker glede tega mnenje drugih ne pove realne slike, ker bi vsi meli 4K, da na 1cm ne bi videl piksla.

Papillon3 ::

Mene je ta pritegnil..
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/del...
Ampak sem zarad teh kot ti praviš--P:A:M:E:T:N:I:H:...nekako monitor izločil..

hamez66 ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz mam na 34" 2560x1080 in so nekateri pametni, da se vidijo piksli. Jih vidim ja, na 10cm, na 50cm pa jih ne vidim, tako da meni ugaja.

Predlagam, da probaš sam v živo primerjat, ker glede tega mnenje drugih ne pove realne slike, ker bi vsi meli 4K, da na 1cm ne bi videl piksla.


Široki monitorji so bedni za igrice, posebej če moraš scrollat mapo levo in desno (kot npr. v strategijah ali moba igrah). Res da vidiš širšo sliko, kar je občasno prednost, ampak potem z roko delaš kilometre levo in desno, ker moraš čisto do roba, če hočeš premaknit sliko.

Drugače imam kombinacijo 2560*1440 na 27" in 3440x1440 na 34", prej sem imel pa 27" 1920*1080 in so črke sedaj bistveno lepše. Pač kvadratkov ne vidiš, dokler nimaš zraven boljšega monitorja, kakor tudi ne opaziš miške na 60 hz, dokler nimaš 144 ali 240hz monitorja. Potem pa če hočeš lahko opaziš štekanje miške na 60hz, ali pa mentalno pozabiš na te stvari.

V mojem avtu se na vetrobranskem steklu ves čas odseva zvočnik na sredini in moti pogled na cesto. Vendar sem se sčasoma navadil in sploh ne opazim več. Me je pa na začetku zelo zelo motilo.

Za 27" in 34" monitorje mislim, da je boljša izbira monitor z višjo resolucijo, vendar smo vedno omejeni z vsoto, ki smo jo pripravljeni plačat. Če hočeš dober panel, lepo sliko, visoko resolucijo in še 144hz, boš moral malo globje seči v žep.

Papillon3 ::

Koliko gledam cene je res tako da bo potrebno res globoko v žep seči,,ali pa božička prosit.
Malo sem brskal, ampak 1440p 27'' 144hz je previsoka cena...
Sem pa naletel na ugodno varijanto od Iiyama ProLite ter Iiyama G-Master cca +- 300EUR:D:O

https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

hamez66 ::

Tegale mam za gaming pa ni tako drag:

https://www.computeruniverse.net/de/asu...

Ima pa ips panel (lepa slika, lepe barvi, dobri barvni koti)
nizek odzivni čas
144hz
dobro resolucijo

Ko sem ga kupil, je bil za moje potrebe najboljši price/performance monitor. Zdej če si dosti na računalniku, se mogoče splača malo več plačat pa imaš potem za daljše obdobje, če pa nisi veliko, pa je potem vseeno če vzameš nižjo resolucijo in manj bonbončkov.

blue ::

Jst imam 27" 1080p in mi je super. Moj vid je kr slab (20/40 vision).
Če imaš dober vid išči večjo ločljivost.

lonewolf_ ::

Jaz imam 2560x1080 na 25" pa sem že od prej vajen, da imam levo roko na tipkovnici in se tam pomikam. Itak so bližnjice za zgradbe in premik vojske tudi tam. Če pač hočeš res hitro igranje.

Široki monitorji so bedni za igrice, posebej če moraš scrollat mapo levo in desno (kot npr. v strategijah ali moba igrah).



Bedni so samo toliko, v kolikor igre ne podpirajo resolucije in imaš potem na desni in levi strani par cm črnega, ker recimo moraš gnati v FHD resoluciji; čeprav se mi je to do sedaj samo enkrat zgodilo.

Jaz sem se ful navadil in ne bi šel nazaj z 21:9... še filmi so brez robov zgoraj in spodaj :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

scipascapa ::

Še eden, ki ne ve, da imamo že temo. Moderatorji pa spijo.

Papillon3 ::

scipascapa je izjavil:

Še eden, ki ne ve, da imamo že temo. Moderatorji pa spijo.


Se opravičujem :|

hamez66 je izjavil:

Tegale mam za gaming pa ni tako drag:

https://www.computeruniverse.net/de/asu...

Ima pa ips panel (lepa slika, lepe barvi, dobri barvni koti)
.

:)) Je rekel pa ni tolk drag....:))
Za mene nesprejemljivo...rabim nekaj cenejšega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

AapocalypseE ::

Tudi jaz ne grem več iz 21:9, ker je izkušnja dosti boljša kot s 16:9

Papillon3 ::

Vzamem IPS 27'' 1440p brez freesync ali 24'' 1080p freesync...?

Filip8 ::

večina ti bo predlagala 27-ko.. verjetno bolj future proof. meni, ki je bolj pomemben performance, bi pa vzel 1080p, sem tudi imel 27 1080p, sedaj pa mam 24 1080p, samo zaradi 144hz. odvisno tudi, kaj je v kompu, če lahko poganja.

Dzhimen ::

Še moje dva centa...

Pred kakimi 4 leti sem si kupil 27" 1080p monitor. Ko sem ga kupoval, sem gledal samo da je 27" ker sem želel velikost, na resolucijo pa nisem gledal. In ker so 1440p monitorji bili občutno dražji, sem vzel 1080p monitor znamke AOC za cca 170€.

Na začetku sem bil zadovoljen, brez pripomb, super se mi je zdelo ker je bil velik monitor, sem si mislil to je to. Ampak čez čas, ko sem zadevo veliko uporabljal, pa sem opazil take majhne detajle, ki so me začeli malce motiti. Slika ni bila tako ostra kot bi si želel, pa tudi slabe kvalitete je bila (izprane barve, črna ni bila res črna itd.). Dobro, to tadrugo ni posledica resolucije, ampak dejstva, da je bil to nek poceni TN panel, ampak vseeno...
Še vedno je bil monitor več kot uporaben, ne me narobe razumet, koristil sem ga še naprej kake 3 leta, preden sem ga lani prodal, ampak ob nakupu sem si mislil "waw, to je super duper špecial velik ekran, meu ga bom do konc lajfa, zakaj bi rabil kaj več", čez čas pa sem ugotovil da je edina dobra lastnost ekrana to, da je fizično velik, vse ostalo je pa bilo zanič.

Mogoče razlike ne opaziš, če nimaš s čim primerjat, ampak če zraven 27" 1080p panela daš recimo tipičen prenosnik z 17" 1080p panelom, vidi razliko popolnoma vsak, tu ni debate. Že samo če pomisliš da ima ekran ki je 10" (60 %) večji enako resolucijo, ti mora povedat da to pa mogoče ni optimalno. Tako da glede na mojo izkušnjo je po mojem mnenju za 27" monitor 1080p premalo. Jaz osebno bi priporočal najmanj 1440p. Med 1440p in 4K je lahko potem debata ali se splača in ali je vredno itd, ampak 1080p pa absolutno odpade.

Druga stvar pa je če si nezahteven uporabnik. Za take je lahko tudi 27" 1080p dovolj. Če potrebuješ res zgolj in samo to, da je ekran fizično velik in da ti za ostalo dol visi, pol je tak monitor best-buy. En znanec ima tak monitor, ga briga za vse ostalo in je zanj to to. Ko ga primerja z 15" 1366x768 prenosnikom si misli "ista slika, samo veliiiiiiko večja" in je zelo zadovoljen. Mimogrede, da dodam k mojemu pointu: tak prenosnik ima celo večji pixel density kot omenjeni monitor lol :)).

Skratka vedet moraš kaj rabiš, kot pri vsaki drugi stvari ki jo kupuješ. In potem glede na svoj budget delaš kompromise. Ampak kot omenjeno, 1080p kompromis za 27" monitor ni pametna odločitev. Na mestu OP-ja bi jaz ostal na 24" 1080p.

Izi ::

Razlika med 24" in 27" (oba 1080p) je kot noč in dan. Če nimaš denarja za višjo resolucijo je tudi to velik napredek, četudi ostaneš na isti resoluciji. Seveda pa ne smeš vzeti ravno najcenejšega za 150 € ampak se moraš stegniti tem nekje do okoli 250 € za dober 27" 1080p monitor.
Mora pa biti 27" 1080p monitor oddaljen minimalno 80 cm od oči, da je normalna slika. Tako bo slika enako ostra kot pri 24" 1080p na 60 cm. Se pravi postaviti ga moraš 20cm dlje pa boš imel enako ostrino kot prej.

Moje mnenje je, da je za igranje iger 27" 1080p več kot dovolj, medtem ko bo je za pisarniško delo bolj pametno kupiti 1440p.
Pri igrah so slike stalno premikajoče in še antialiasing je vedno vključen, tako da razlike med 1080p in 1440p praktično ne opaziš, če imaš oči vsaj 80 cm stran, boš pa vsekakor opazil 50% višji fps, ki ga boš imel v igrah na 1080p, medtem kot ti bo na 1440p igra lahko že precej štekala.

Če torej igraš igre moraš najprej razmisliti ali imaš dovolj zmogljiv PC za višje resolucije. Mnogo lažje je prenesti malenkost nazobčano sliko kot pa stalno zatikanje slike ;)

Papillon3 ::

Odločil sem se za nakup te gajbice..:))
https://www.amazon.com/Dell-UltraSharp-...

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Papillon3 ::

Han je izjavil:

Pri nas je cenejši...

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Saj je bil tud na tem linku kupljen :))

MostWanted ::

Papillon3 je izjavil:

Odločil sem se za nakup te gajbice..:))
https://www.amazon.com/Dell-UltraSharp-...


ne bi raje vzel aoc 32 ips 75hz freesync? 210€!

Papillon3 ::

32'' mi je prevelik,sem ga imel doma na probi

techuser ::

https://www.mimovrste.com/led-monitorji... Flicker Free. Odličen za ceno 160 EUR. Imam 24 in bi raje imel 27 sploh za igre.

Papillon3 ::

Zadovoljen z nakupom..Dell U2715H
Backlight Bleeding,minimalno na spodnjem robu,ne po celi dolžini ...res se moraš zagledat vanj da je opazno...
Monitor tika-taka na '75hz overclockan-za enkrat brez težav.
Barve fantastišne,ostra slika itd...:))

gddr85 ::

tiktaka ok al preskakuje frejme?

Papillon3 ::

lepo tikataka...
https://www.testufo.com/#
igre pa tud lepo gladko igram

In noben death pixel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

Papillon3 ::

Overclockal sem ga postopoma po 5hz...ostanem na 75hz
Upam da mu nisem skrajšal dneve življenaja :)),verjetnost pa zmeraj obstaja

gddr85 ::

za skipping imaš tole https://www.testufo.com/frameskipping
pa potem treba slikat 1/10 in manj in če ti v vrstici manjkajo kvadratki ti preskakuje

Meizu ::

Papillon3 je izjavil:

Pozdravljeni,
Tisti ki imate 27'' 1080p monitor malo podajte svoje mnenje..
A vam je dovolj oziroma bi rajš šli na 1440p..
Sem trenutno pred nakupom monitorja in ne vem kaj naj vzamem...
Oziroma naj ostanem na 24'' 1080p



Meni je na 32 colerju 1080p vec kot dovolj.

MostWanted ::

Meizu je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

Pozdravljeni,
Tisti ki imate 27'' 1080p monitor malo podajte svoje mnenje..
A vam je dovolj oziroma bi rajš šli na 1440p..
Sem trenutno pred nakupom monitorja in ne vem kaj naj vzamem...
Oziroma naj ostanem na 24'' 1080p



Meni je na 32 colerju 1080p vec kot dovolj.



če gledaš z 1m

LeQuack ::

Boljš je met 4K na 14" laptopu in imet vsak dan scaling težave, ampak važno da font ni kockast.
Quack !

Papillon3 ::

gddr85 je izjavil:

za skipping imaš tole https://www.testufo.com/frameskipping
pa potem treba slikat 1/10 in manj in če ti v vrstici manjkajo kvadratki ti preskakuje

Ja smo potestirali zadevo,vse je o.k.
Ampak če bi še enkrat kupoval oziroma imel možnost menjat bi za ta denar vzel 144hz Tn panel...
Brez razmišljanja,res pa je da tukaj na IPS barve delajo svoje

LeQuack je izjavil:

Boljš je met 4K na 14" laptopu in imet vsak dan scaling težave, ampak važno da font ni kockast.

Definitivno da ja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

Meizu ::

MostWanted je izjavil:

Meizu je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

Pozdravljeni,
Tisti ki imate 27'' 1080p monitor malo podajte svoje mnenje..
A vam je dovolj oziroma bi rajš šli na 1440p..
Sem trenutno pred nakupom monitorja in ne vem kaj naj vzamem...
Oziroma naj ostanem na 24'' 1080p



Meni je na 32 colerju 1080p vec kot dovolj.



če gledaš z 1m


Res je, kakšen dober meter je oddaljen.

Papillon3 ::

Verjetno kaj več kot meter....če sem jaz dobrih 80 - 90 cm stran od monitorja in je 27''
Kaj šele da bi imel 32'' z commodore 64 grafiko

Meizu ::

Papillon3 je izjavil:

Verjetno kaj več kot meter....če sem jaz dobrih 80 - 90 cm stran od monitorja in je 27''
Kaj šele da bi imel 32'' z commodore 64 grafiko


Bogi razvajeni. Jaz vidim piksel tako na drobno da sploh vredno diskusije ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

I7I ::

Zanima me mnenje o monitorju dell 2414h za delo s cad programi. Je dobra izbira ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7719939 (10141) 6151
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196961 (96919) Crni_Dejan
»

Nakup 2560 X 1440 monitorja

Oddelek: Zvok in slika
303617 (2347) andrazoo
»

Nakup "24" 1080p ali "27" 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
403917 (2890) djready

Več podobnih tem