» »

Powerline + wireless router pomoč

Powerline + wireless router pomoč

ludbe ::

Mi prosim lahko kdo pomaga... in sicer imam sledeč problem...v sosednjo stavbo kjer imam urejeno stanovanje sem si "potegnil" internet prek powerline adapterjev...ker pa sem nabavil powerline brez wifi opcije bi sedaj na to priklopil še wifi router vendar mi ne uspeva...v hiši kjer je glavni router imamo Telekomov paket trio in njihov Oxygen router, jaz pa bi uporabil Linksys-ov wifi router kterga bi priklipil na powerline...nekaj sem se že igral vendar mi nikakor ne uspeva skozi mi kaže pridobivanje ip naslova vendar mi ne poveže ne tablica ne prenosni računalnik. Vsak nasvet je dobrodošel
tule je nekaj podatkov "glavnega" routerja..

ip:192.168.1.254
dhcp range:192.168.1.51 - 192.168.1.100

Evolve ::

ludbe je izjavil:

Mi prosim lahko kdo pomaga... in sicer imam sledeč problem...v sosednjo stavbo kjer imam urejeno stanovanje sem si "potegnil" internet prek powerline adapterjev...ker pa sem nabavil powerline brez wifi opcije bi sedaj na to priklopil še wifi router vendar mi ne uspeva...v hiši kjer je glavni router imamo Telekomov paket trio in njihov Oxygen router, jaz pa bi uporabil Linksys-ov wifi router kterga bi priklipil na powerline...nekaj sem se že igral vendar mi nikakor ne uspeva skozi mi kaže pridobivanje ip naslova vendar mi ne poveže ne tablica ne prenosni računalnik. Vsak nasvet je dobrodošel
tule je nekaj podatkov "glavnega" routerja..

ip:192.168.1.254
dhcp range:192.168.1.51 - 192.168.1.100


na tvojem ruterju določi wan povezavo kot dynamic ip(lan ip tvojega ruterja spremeni npr: 192.168.2.1) pa more zadeva špilat. dhcp in ostale stvari na tvojem ruterju pusti kot so.

BlaY0 ::

Na Linksysu izklopi DHCP in kabel iz powerline adapterja vštekaj v LAN port na Linksysu. Ne v WAN!

Evolve ::

BlaY0 je izjavil:

Na Linksysu izklopi DHCP in kabel iz powerline adapterja vštekaj v LAN port na Linksysu. Ne v WAN!


ni potrebe, da to počne.

razen če hoče biti na istem omrežju, kot je telekomov router/modem

BlaY0 ::

Zakaj bi pa kompliciral pa še en NAT delal? Ni potrebe. On rabi samo WiFi AP ne pa routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ludbe ::

sem naredil tako kot je Evolve priporočil in vse špila :) Sedaj me pa zanima ali to linijo lahko uporabim še za siol tv box? pač iz tega wifi routerja kterga imam vkloplenga v powerline bi potegnil še ethernet kabel v siol box...verjetno to nebi delovalo ker je na primarnem routerju od siola potrebno definirat nekako data ali pa video izhod...če se motim nej me kdo popravi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813895 (12484) styled
»

Postavitev domačega omrežja z 2 routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
101552 (1357) ziu
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224311 (3826) Hayabusa
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354288 (3767) amigo_no1
»

Wirelles router in dodatna dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
93843 (3044) Alex3oo4

Več podobnih tem