» »

Server @ home pc

Server @ home pc

1
2
»

hojnikb ::

sj je napisal za kaj bo mel, pa očitno noben ne bere.

x45 je izjavil:

home pc, internet filmi, texti ipd... kak bi tole šlo ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

sj je napisal za kaj bo mel, pa očitno noben ne bere.

x45 je izjavil:

home pc, internet filmi, texti ipd... kak bi tole šlo ?


Ja dobr iz kje si pa ti potem potegnik 4K playback... pa sej se je brez veze pregovarjat. Sam je rekel, da mu ni všeč lotan... naj pa vzame AM1 al pa LGA1151 ali Fm2+ al pa nej počaka in vzame AM4

Zgodovina sprememb…

b4d ::

Napisano je ja, pa a za to streznik rabis?


Uglavnem, nabavis lahko karkoli, pa poimenujes server in bos srecen :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

hojnikb ::

jst sem začel z hevc/vp9 (kar se dejansko uporablja in se bo vedno bolj), ti si potem nekje potegnu 4k
#brezpodpisa

čuhalev ::

x45 je izjavil:

Kake so omejitve pri serverjih ,če bi ga imel za home pc?

ponavadi ni
Zvočne, pcx 16 x slot ... še kaj ?

Poraba je večja sploh če je dual cpu sistem ?


a se da zvočna in grafa dodat v obstoječe / oz pci slote ?

Da ti odgovorim na vprašanje.

Zvočna je ali ni. Odvisno, če je plošča namenjena delovni postaji ali strežniku. PCI express 16x reže so, vprašanje je, kakšna je montaža in/ali pašejo le nižje kartice (low profile).

Poraba je načeloma večja. Ventilatorji so glasnejši. Mogoče jih je stišati tudi na x3400 seriji, če so 4-pinski. Pomnilnik je večinoma ECC in ni bistveno dražji.

Jaz bi gledal plošče z DDR3 ali DDR4. DDR2 se mi zdi drag in že zastarel.

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

jst sem začel z hevc/vp9 (kar se dejansko uporablja in se bo vedno bolj), ti si potem nekje potegnu 4k


mislim, da prihaja podpora za vse GCN kartice vp9 - jutri.
Al pa pride sam za GCN2,3 in 4.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kaj ti nuca, če je to v najboljšem primeru partial pospeševanje preko opencla (proc bo še vedno švical)
#brezpodpisa

x45 ::

kaj pa am1 sistem, dobi se quad athlon z low power ima pa tudi AVX, intel tega nima ... ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

če že zbiraš low power sistem, potem apollo lake, ker ima vsaj podporo sodobnim formatom, za razliko od am1. AVX ti za dani namen ne predstavlja nobene prednosti
#brezpodpisa

x45 ::

keri cpu ji še imajo te nabore ki omenjaš ?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

kaby lake pa stoney/bristol ridge.
#brezpodpisa

d4vid ::

Nabavi pentiuma. Ne ga srat s rabljenimi serverji, samo strom kurijo in ropotajo kot bi ti asvalt polagal v sobi.
No, vecina. Serverji s atomi so lahko precej tihi...

Amd pa tudi odmisli, ker nimajo kaj velik za ponudit... Intel je boljsi. Pa sem bil vedno bolj za amd, ampak raje kupi intela
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Predator X ::

d4vid je izjavil:

Nabavi pentiuma. Ne ga srat s rabljenimi serverji, samo strom kurijo in ropotajo kot bi ti asvalt polagal v sobi.
No, vecina. Serverji s atomi so lahko precej tihi...

Amd pa tudi odmisli, ker nimajo kaj velik za ponudit... Intel je boljsi. Pa sem bil vedno bolj za amd, ampak raje kupi intela


d4vid glede AMDja se motiš, athlon 5350 ma čist sposobna jedra in so zelo zelo konkurenčna INTELOVIM. Je pa 28nm, stara tehnologija etc. Pride zdej ZEN as replacement.
Drgač pa glede na velikost jedra je presenetljivo hitr tudi podpora za avx.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

d4vid je izjavil:

Nabavi pentiuma. Ne ga srat s rabljenimi serverji, samo strom kurijo in ropotajo kot bi ti asvalt polagal v sobi.
No, vecina. Serverji s atomi so lahko precej tihi...

Amd pa tudi odmisli, ker nimajo kaj velik za ponudit... Intel je boljsi. Pa sem bil vedno bolj za amd, ampak raje kupi intela


in potem vidim podpis....
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

d4vid ::

In kaj ce mam enga bozga xeoncka v kisti? Skatla je workstation in ne server. Tako da ne enaci xeon == server. Ta xeon je pa ubistvu svoh i7. Kupil sem ga, ker je blo relativno pocen (razmisljal sem ali kupim za c2d maticno ali raje nadgradim, ker mi je plata crknila). Ni najtisja zadeva, ampak za programiranje mi pa kar ustreza. Sicer je zdele zadeva ze ene 14 dni v mirovanju, ker mam prenosnik s pentiumom in je cist dost. S ssdjem obvezno.
Predvcerajsnjim sem vklopil delovno postajo zato da sem placal racun, ker mam ravno gor certifikat. Pa samo ugasnil pol.

Predator X je izjavil:

d4vid je izjavil:

Nabavi pentiuma. Ne ga srat s rabljenimi serverji, samo strom kurijo in ropotajo kot bi ti asvalt polagal v sobi.
No, vecina. Serverji s atomi so lahko precej tihi...

Amd pa tudi odmisli, ker nimajo kaj velik za ponudit... Intel je boljsi. Pa sem bil vedno bolj za amd, ampak raje kupi intela


d4vid glede AMDja se motiš, athlon 5350 ma čist sposobna jedra in so zelo zelo konkurenčna INTELOVIM. Je pa 28nm, stara tehnologija etc. Pride zdej ZEN as replacement.
Drgač pa glede na velikost jedra je presenetljivo hitr tudi podpora za avx.



Za moje pojme ni dal zadnje case, od phenoma naprej, cist nic pametnega ven. Ko pride zen pa mogoc spremenim mnenje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

hojnikb ::

athlon ni ne tič ne miš. Za lowpower sistem je preglasen in prepožrešen (plus nima podpore modernim kodekom, torej tudi za htpc takoj odpade), za kaj več je pa tko prešvoh, ker ga že en dual core celeron nese grdo.

Če bi recimo spakiral stoney ridge v am1 socket, ki ima decent jedra (excavator) v nek ~10W profil, bi bla druga zgodba. Ali pa vsaj matične z tem gor nalotanim, ker v am1 tko nebi šlo (spremenjen power delivery, ki ga am1 ni zmožen)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

hojnik, kateri E5 proci imajo podporo za moderne kodeke? E5-2670 ima že?

hojnikb ::

noben, ker nimajo grafik.
#brezpodpisa

x45 ::

vse nas je nahecu s temi kodeki, zdaj še samo to iščemo. kaby lake pa vsi novi DDR4 amd ji bi naj meli to. no saj piše. pa un zlotan celeron tanov na 14 nm z tdp 10w

tale ima video -HD kodeke ugodna plata in apu: lak kupiš

https://www.csl-computer.com/shop/produ...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

hojnikb ::

zdele sn vas nahecu, čez 5 let bote pa jokal, ko vam bo amd proc švical na 100% v jutube.
#brezpodpisa

x45 ::

malo pa pretiravaš ne... ima odprtih 48 oken v chrome u in 72 v firefoxu. gledam rtv4d in pa kak you tube. you tube oken s filmi odprtih več sam so v pause. pa mi Atahlon II 45 nm ne švica nič.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

smacker ::

Nimaš ti na athlonu dovolj rama za 120 tabov

hojnikb ::

lej odpri en 1080p hevc film in poročaj, kako dobro ga athlonček melje :)
#brezpodpisa

x45 ::

vse melje odlično. no ti novi kodeki niso kar tako pa je tudi res... sploh na novih Am4 apu jih z radeonom vred :)
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

hojnikb ::

si dejansko probal al kr tko mal na pamet ?
http://www.libde265.org/hevc-bitstreams...
#brezpodpisa

Predator X ::

x45 je izjavil:

vse melje odlično. no ti novi kodeki niso kar tako pa je tudi res... sploh na novih Am4 apu jih z radeonom vred :)


Zakaj si poimenoval sever @ home PC?

blackbfm ::

x45 je izjavil:

malo pa pretiravaš ne... ima odprtih 48 oken v chrome u in 72 v firefoxu. gledam rtv4d in pa kak you tube. you tube oken s filmi odprtih več sam so v pause. pa mi Atahlon II 45 nm ne švica nič.


wau na PAVZI ti ne steka nic, to pa je dosezek haha..dejstvo je da bo pocasi sel ves video na h265 kodek in bo se vecji problem za take proce kot je tvoj

Predator X ::

h.265a neboš videl na YTju.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Predator X je izjavil:

h.265a neboš videl na YTju.


hahaha, lih youtubu se najbolj splača preit na boljši kodek

Predator X ::

blackbfm je izjavil:

Predator X je izjavil:

h.265a neboš videl na YTju.


hahaha, lih youtubu se najbolj splača preit na boljši kodek


Razen, če imaš kakšen drug info... ampak YT ima VP9 in h.265 je konkurenca zanj.

U24ever ::

Torej išče menenja za server ali workstation za home PC... to je to. ostalo pač ni od teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: U24ever ()

blackbfm ::

Razen, če imaš kakšen drug info... ampak YT ima VP9 in h.265 je konkurenca zanj.


sploh ni bistvo v tem kater kodek, bistvo je to da s starim hwjem pač ne boš mogu normalno predvajat videa :p

Predator X ::

blackbfm je izjavil:

Razen, če imaš kakšen drug info... ampak YT ima VP9 in h.265 je konkurenca zanj.


sploh ni bistvo v tem kater kodek, bistvo je to da s starim hwjem pač ne boš mogu normalno predvajat videa :p


Kaj ti pomaga ce je 1080 bl kot ne vse.

goranzaric ::

Mogoče sam vprašanje če imaš ITX board z Q1900M CPUjem pa dodaš recimo rx480 oziroma neko manjšo grafo cenejšo da nerabi dodatnega napajanja bi bil primeren sistem za kak 1080p light gaming verjetno. Zbiram nek conf da si sestavim za htpc da nadomesti moj androidbox ki je za tv ter xbox360 ki je za špile.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi AMD-jevi namizni procesorji Ryzen z grafičnim čipom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11623714 (17727) D3m0r4l1z3d
»

računalnik nekje do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8612072 (9731) gregc1
»

Nakup procesorja, matične in rama

Oddelek: Kaj kupiti
475531 (4725) D3m
»

Home PC za max 350€?

Oddelek: Kaj kupiti
474629 (3560) innerspace
»

Poceni računalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
475263 (4127) Han

Več podobnih tem