» »

Hišni molji

Hišni molji

tabla ::

V zadnjem cajtu, očitno ker mam totalno štalo tako perilo povsod po stanovanju, kot druge stvari, sem opazil da mi lezejo ličinke moljev na stropu kuhinje. V drugih sobah pa veselo frčajo mali molji, očitno pravkar skoteni, ampak to sranje gledam že kar nekaj mesecev, pa sem vmes že pospravil parkarat cel stanovanje.

Kako se učinkovito znebiti? hrane nimam nikjer zunaj omar!

Drugo vprašanje pa je, če kakega klofneš, iz česa imajo sploh sestavo tkiva da grejo tisti ostanki tako težko dol ko brišeš po vratih ali kje drugje?
  • spremenil: tabla ()

mihec87 ::

user poglej v moko ter kakšen gres tam notri radi živijo boš videl take pikice če so.Drugače pa molj bp prežveči čez vrečko moke ipd...

tabla ::

Ja si bom kr cajt uzel za ORNK generalko pa da to golazn uničm!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

T0RN4D0 ::

Kupiš lahko take lepljive ploščice, ki jih nalepiš po omarah... Sicer pa dobro preglej in pomeči stran vse, v čemer se lahko redijo...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amigo_no1 ::

Tudi v čaju in polenti so radi.

Pyr0Beast ::

Tudi v kakšnih božičnih okraskih - če so iz sadja.
Špageti so tudi njihova poslastica.

V glavnem se moraš znebiti vse odprte hrane ki jo imaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

pyro - tudi v zaprti hrani sem že našel molje - pač gledaš v prosojno vrečko in notri nekaj leze enkrat je pa celo letal molj po vrečki
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

flood ::

ja nabavi tiste leplive listke misim, da so od autan-a
se lepijo kot po tekočem traku
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

mihec87 ::

Tudi corn fleks jim paše, te zadeve je najbolje zapreti v plastične posode tam čez pa ne more pregrist.Oblačila so jim tudi zanimiva sploh v kakšni omari ki se ne odpira pogosto.

Pyr0Beast ::

Tear_DR0P je izjavil:

pyro - tudi v zaprti hrani sem že našel molje - pač gledaš v prosojno vrečko in notri nekaj leze enkrat je pa celo letal molj po vrečki



Ja, tudi to se najde. Sploh od kake moke ali česa podobnega. Svašta kam pridejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

huelz ::

Ja, ogabno.
Meni veckratno pospravljanje ni pomagalo, pometal "vso" hrano stran, kasneje kar je bilo odprtega imel v hladilniku ali plasticnih posodah.
Med drugim tudi skoraj razstavil celotno kuhinjo (so bili celo v napi), tako da je ta generalka pomagala. Sicer pa, ko se ti enkrat licinke namnozijo in zlezejo za omaro, je bolj tako tako vse skupaj.

Pa tudi glede zaprte embalaze, prisle v zaprt kakav (skozi zaprt pokrov oz navoj), tako da resnicno pomagajo edino plasticne posode, ki dobro tesnijo.

Tear_DR0P ::

Pa tudi glede zaprte embalaze, prisle v zaprt kakav (skozi zaprt pokrov oz navoj),

pa saj AFAIKk te zadeve ne pridejo skozi embalažo, ampak še pred pakiranjem pridejo v hrano, dokler pač hrana razsuta leži v kakšnem skladišču
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Pyr0Beast ::

Ma te ličinke se zabubijo za kakšni teden ali mesec in potem jovo na novo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Malajlo ::

In vrh vsega se v omari zavlečejo v tiste luknjice za nosilce polic. Poglej, če niso kakšni zapredki tam.
Drugače pa par doz pipsa, vse omare odpri pa sprazni doze po baji. Pa pometat stran vse, kar to žre. Čaji, kakav, čokolada (!), muesliji, moka, drobtine,... In nima veze, kako štalo imaš ;)

tlozej ::

kot že omenjeno - tole pomaga:
http://www.ceneje.si/nerazvrsceno/ostal...

LP

Okapi ::

V glavnem, če ličinke lezejo po stropu, imaš skoraj sigurno nekje "gnezdo" te zalege. Ponavadi v kakšni pozabljeni škatli kosmičev, moke, polente ... Vse poglej, tudi tiste, ki so še original zaprte. Tudi na star papir se znajo spravit, ali se zarediti v vrečki od sesalnika.

Potem narediš eno generalno "deratizacijo" - sprazniš dozo ali dve pipsa po celem stanovanju.

Potem pa še nekaj lepljivih vab nastaviš, najbolje takšnih s feromoni, ki privlačijo samčke. Povsem znebiti se jih mogoče ne boš uspel, ker hudič prileti tudi od sosedov, ličinke po stropu pa ti ne bodo več lezle.

O.

Steinkauz ::

tlozej je izjavil:

kot že omenjeno - tole pomaga:
http://www.ceneje.si/nerazvrsceno/ostal...

LP


Na to se limajo kot nori.
Takoj ko sm odprl jih je blo v roku 5ih minut že 10 okol.
Kolker vem so gor žensko feromoni, pol pa se tipi gor nalimajo pol pa še ženske pridejo na fešto :))

MIHAc27 ::

Ti limi so kar fajn. Mi smo tudi imel par let probleme. Potem pa orng akcija pometat vse iz shrambe stran kar je odprtega.
Nato nabavli topperware in sedaj je vse notri. Če že dobiš molja v trgovini bo iz škatle vseeno teško prišel, da bi se širil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti moljev??

Oddelek: Loža
175618 (1988) harvey
»

Nagravzni crvi v kuhinji

Oddelek: Loža
359884 (7980) Spajky
»

Kakšna peč je to?

Oddelek: Loža
409157 (6940) cordoba
»

Laserski tiskalnik, čb, duplex

Oddelek: Kaj kupiti
61120 (997) pershi
»

Kupujem prenosnik, rabim vaše mnenje še danes..

Oddelek: Kaj kupiti
9807 (637) Galaxy

Več podobnih tem