» »

Zobni kamen

Zobni kamen

«
1
2 3

Apofis ::

Kako se spopadate z zobnim kamnom? Sicer ga nimam hudo veliko, sam v taspodnjem delu in bolj tasprednjih zobeh. Sicer se občasno odlomi kak kos, sam pol ga kr hitro nadomesti nov. Zobe si umivam redno. Kolk sploh stane pucanje zobnega? Škoda se mi zdi dajat neke hude dnarce za stvar k se potem spet hitro ponovi...thx

krneki0001 ::

Enkrat na leto greš do zobarja, mu plačaš tistih 80 evrov in ti pobrusi ves kamen stran.

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

80 evrov


Ulala, ti se pa pustiš nategniti. :))

ShowDown ::

80€? V začetku leta sem v lokalnem zdravstvenem domu plačal cca 25€.

donvito ::

Apofis je izjavil:

Kako se spopadate z zobnim kamnom? Sicer ga nimam hudo veliko, sam v taspodnjem delu in bolj tasprednjih zobeh. Sicer se občasno odlomi kak kos, sam pol ga kr hitro nadomesti nov. Zobe si umivam redno. Kolk sploh stane pucanje zobnega? Škoda se mi zdi dajat neke hude dnarce za stvar k se potem spet hitro ponovi...thx

Odvisno koliko ima dela, če ga imaš ful 50-55€, sam sem plačal 20€, drugič pa 25€. Sedaj sem naročen čez eno leto.

krneki0001 ::

Ganon je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

80 evrov


Ulala, ti se pa pustiš nategniti. :))


Nekje 2 do 3 ure dela, da vsak zob posebaj očisti. Ni to nekaj na hitro.

Tudi za 20 bi lahko naredil, ampak potem bi resnično moral vsako leto tja hoditi, tako pa grem po potrebi.

SloLord ::

15 evrov zgoraj pa spodaj :)
It is I, Leclerc!

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

Nekje 2 do 3 ure dela.


Ga s samokolnico odvažajo iz ordinacije?

pero12 ::

Kje pa je tako poceni? Naprimer v Ljubljani ni pod 70eur, je pa cca 15 minut dela vse skupaj, nič več.

Tilen ::

Tudi v Mariboru je strošek za letni remont cca 25 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SambaShare ::

Par mesecev nazaj plačal 25€. Bi rekel da gre za peskanje z mentolom oz. nekaj podobnega. Ni bilo pol ure.

Jerry000 ::

Zdaj grem prvič, je to boleč proces? Imaš na koncu kaj občutljive zobe?

m0LN4r ::

SambaShare je izjavil:

Par mesecev nazaj plačal 25€. Bi rekel da gre za peskanje z mentolom oz. nekaj podobnega. Ni bilo pol ure.

What?

Tilen je izjavil:

Tudi v Mariboru je strošek za letni remont cca 25 EUR.

Lendava 15 zgori al spodi.

Jerry000 je izjavil:

Zdaj grem prvič, je to boleč proces? Imaš na koncu kaj občutljive zobe?

Ful, jaz sem skor popizditis fasal pa imam zdrave zobe in male kamne.
Na enem bolj tecnem mestu je mal predolgo brusil, tudi kri je pritekla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DarwiN ::

Bil prvič par tednov nazaj.. 60€ za 10 minut dela. Pač tko je, pri teh specializiranih zadeva računa vsak kolkr mu paše.. Sam postopek je sila neprijeten, ampak nič kaj boleč (vsaj po moji izkušnji).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Cist odvisno ja. Mene je recimo spredaj direkt pr dlesnih bolelo, kot da bi celo bormasino porinil med dnesn in zob. (sej pol sm se tut tak pocutil)
Tam je imel tolko dela, kot vse ostalo skupaj. Sem pa bil ene ca. 20 minut na stolu sigurno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

To se pa tko bere da mam filing da ma moj pralni stroj manj kamna kkr povprečen st uporabnik....
Life is as complicated as we make it...

Sami ::

Jaz sem dal letos 40eur, 20min dela. Zobje so bili se ene 3 dni občutljivi na toplo in mrzlo, postopek pa na vsake toliko neprijeten, ko dlje dela na določenem zobu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

m0LN4r ::

Trda voda ni kej
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nagi Bator ::

Odvisno od postopka kolk cajta traja.
Eni samo malo mocneje polirajo zobe, drugi delajo z neko igli podobno t.i. sonicno napravo, tretji pa celo cistijo rocno.
Prvi primer je neuporaben ker ne scisti kamna pod dlesnijo, kar je najpomembneje in je zgolj estetske narave. Drugi je, kot je nekdo omenil,
kar neprijeten - traja okrog 20 min za zgorno in spodnjo dlesen ter je ucinkovit (40€ gornja meja cene - vec je cisti rop),
tretjega pa dvomim, da pri nas sploh kdo prakticira. Morda pa le, ce traja par ur, kot je nekdo rekel.

Ampak cistit kamen en krat letno je pa res overkill. Na vsakih par let morda za hude kadilce in kofetarje.

m0LN4r ::

Govorimo o belem kamnu ne kariesu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nagi Bator ::

Karies nima veze s kamnom. Kamen je na zobu, karies pa v njem.
Kamen sam po sebi tudi ne predstavlja kratkorocnega zdravstvenega problema.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

No, ta teden imam higijenika, drugi teden pa zobarja. Upam da me ne bojo zobje bolel po higijeniku tok časa :)

mihecpegec ::

Kakšna je pa razlika med:
-čiščenje zobnega kamna in poliranje zob
-peskanje zob

Kaj je boljše, da se vem odločit?

xardas ::

V Novi Gorici stane kura (odstranjevanje kamna, peskanje, premaz, poliranje), pri enem privatnem higieniku, 50EUR. Postopek je neboleč in traja okoli 1 ure. Meni je fajn, ker si možakar vzame tudi čas, da me opozori tudi na mesta, kjer si nepravilno nitkam zobe, in pokaže pravilen postopek čiščenja slednjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

krneki0001 ::

Nagi Bator je izjavil:

Odvisno od postopka kolk cajta traja.
Eni samo malo mocneje polirajo zobe, drugi delajo z neko igli podobno t.i. sonicno napravo, tretji pa celo cistijo rocno.
Prvi primer je neuporaben ker ne scisti kamna pod dlesnijo, kar je najpomembneje in je zgolj estetske narave. Drugi je, kot je nekdo omenil,
kar neprijeten - traja okrog 20 min za zgorno in spodnjo dlesen ter je ucinkovit (40€ gornja meja cene - vec je cisti rop),
tretjega pa dvomim, da pri nas sploh kdo prakticira. Morda pa le, ce traja par ur, kot je nekdo rekel.

Ampak cistit kamen en krat letno je pa res overkill. Na vsakih par let morda za hude kadilce in kofetarje.


Tretjega prakticirajo pri nas. In traja med 2 do 3 ure, cena je pa 80 evrov. Ampak je potem za nekaj časa mir.

Spajky ::

... da tvoj zob bi dlje živel, dodaj C.... :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bela120 ::

Zobni kamen čistim na nekaj mesecev dam 50 eurov traja cca pol ure dobim še vse nasvete za skrb zob kako si jih prav čistit .Poleg tega dobim še vse za moje zobe potrebne premaze poliranje.Flour dobim z zobno pasto ,ki mi jo priporoči zobna higieničarka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

johan05 ::

Sam sem bil prvic pri higieniku pred dvemi leti. Sel sem v Ljubljano in placal okoli 40 €. Bila je neka akcija peskanje, poliranje, fluoriranje, pa se nitkala mi je, kar je bilo zame takrat prvic. Sigurno se je izplacalo, me pa zanima koliko pogosto naj bi to izvajal. Higienicarka, sila zgovorna deklina, je dejala, da si ona postopek privosci kar vsake 3 mesece.

Me pa zanima tudi mnenje u tabletkah fluora. Ponekod v tujini je to razsirjeno in ucinkovito za zdrave zobe. Kdo poskusil?

starboi ::

bela120 je izjavil:

Zobni kamen čistim na nekaj mesecev dam 50 eurov traja cca pol ure dobim še vse nasvete za skrb zob kako si jih prav čistit .Poleg tega dobim še vse za moje zobe potrebne premaze poliranje.Flour dobim z zobno pasto ,ki mi jo priporoči zobna higieničarka


Zakaj pa se pustiš zavajati, da je to obvezno/ dobro za zobe delati na par mesecev ? Dela se maksimalno enkrat letno. Staršem doma povej, da zamenjate trenutnega zobarja, saj vas trenutni naokrog prinaša. Lp

Kaj ::

Zdravstveno varstvo študentov pr Aškrčevi v Lj - Poliranje zob - 20€

bela120 ::

starboi je izjavil:

bela120 je izjavil:

Zobni kamen čistim na nekaj mesecev dam 50 eurov traja cca pol ure dobim še vse nasvete za skrb zob kako si jih prav čistit .Poleg tega dobim še vse za moje zobe potrebne premaze poliranje.Flour dobim z zobno pasto ,ki mi jo priporoči zobna higieničarka


Zakaj pa se pustiš zavajati, da je to obvezno/ dobro za zobe delati na par mesecev ? Dela se maksimalno enkrat letno. Staršem doma povej, da zamenjate trenutnega zobarja, saj vas trenutni naokrog prinaša. Lp


Hehehe sem že kar odrasla ... zobar me pa ne prinaša okrog še nasprotno sem zelo zadovoljna z njim ne jemlje denarja za brezveze

S4ul3 ::

Jerry000 je izjavil:

Zdaj grem prvič, je to boleč proces? Imaš na koncu kaj občutljive zobe?


Meni so ga z motorko par let nazaj - ne grem nikoli več. Ne vem ali je bilo do zobarja ampak tisto skelenje je bilo nepopisno (v primerjavi z punkcijo kolena recimo neprimerno bolj boleče). Pojutrišnjem grem probat ultrazvočno, kolega pravi da ne boli nič, učinkovito je pa isto. Mogoče je malenkost dražje od klasičnega.

737 ::

Redno odstranjevanje zobnega kamna se dolgoročno zelo izplača. Žal se začne v nekaj dneh spet nabirati. Za preprečevanje le-tega priporočam vsakodnevno uporabo električne zobne ščetke. Dobra bo tudi tista iz Lidla/Hoferja, le zalogo zamenljivih ščetk si moramo narediti takrat, ko so na policah.

ToniT ::

V ZD Ptuj stane čiščenje zobnega loka + poliranje 15,31 EUR po loku. Se pravi nekaj čez 30 EUR za cel gepis.

z3ro ::

Jaz sem dal 20€ kak mesec dni nazaj, čistila mi je skoraj eno uro. Bolelo je kar, tudi kri je konkretno tekla. Ta zdravnica se drugače posebej osredotoča na paradontozo, dala mi je tudi zastonj medzobno ščetko ter nek gel za dlesni in pa seveda navodila za naprej.

Nagi Bator ::

Skoraj ne morem verjeti kako so nekaterim "zobarji" oprali mozgane. Odstranjevanje kamana vsakih par mescev? ;((
OStranjevanje kamna je za zobno sklenino stresen postopek in ce ni potrebe se naj ne bi izvajal.
Osebno taksnim na tem mestu svetujem poliranje kontakrov ethernet kabla za hitrejse delovanje interneta. Uredim za 30€ po prikljucku.

Smurf ::

Nagi Bator je izjavil:

Skoraj ne morem verjeti kako so nekaterim "zobarji" oprali mozgane. Odstranjevanje kamana vsakih par mescev? ;((
OStranjevanje kamna je za zobno sklenino stresen postopek in ce ni potrebe se naj ne bi izvajal.
Osebno taksnim na tem mestu svetujem poliranje kontakrov ethernet kabla za hitrejse delovanje interneta. Uredim za 30€ po prikljucku.

Tako ti bom rekel, tudi zobozdravniki si sami sebi pucajo kamen ;) (res pa da ne na nekaj mesecev. Ce dobis v tem casu zobni kamen, pomeni da imas problem s higieno).

Si pa tudi ne predstavljan kako lahko nekdo rabi 2-3 ure za zobni kamen. Nek srednje usposobljen zobozdravnik bi moral biti konec v 30min.

jest10 ::

Smurf je izjavil:


Ce dobis v tem casu zobni kamen, pomeni da imas problem s higieno).

Sploh ni nujno res.

Smurf ::

jest10 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Ce dobis v tem casu zobni kamen, pomeni da imas problem s higieno).

Sploh ni nujno res.

Je cisto res. Ob cisto pravilnem umivanjem, zobnega kamna sploh ne bi smel imeti, ampak tako temeljiti so redki. Hitrost nabiranja pa je potem proporcionalno kvaliteti umivanja (in na par mesecev ni normalno).

jest10 ::

Smurf je izjavil:

jest10 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Ce dobis v tem casu zobni kamen, pomeni da imas problem s higieno).

Sploh ni nujno res.

Je cisto res. Ob cisto pravilnem umivanjem, zobnega kamna sploh ne bi smel imeti, ampak tako temeljiti so redki. Hitrost nabiranja pa je potem proporcionalno kvaliteti umivanja (in na par mesecev ni normalno).

Hitrost nabiranja je odvisna od marsičesa, ne samo od temeljitosti čiščenja. Recimo slina ima veliko pri tem

forplan ::

Prebiram tole temo in vidim da vas kar nekaj piše o bolečini oziroma o skelenju zob po posegu... Nisem še nikoli bil na takem čiščenju in me zanima...

Kako dolgo skelijo potem zobje?

Imam sicer problem, ker sem v četrtek naročen za čiščenje zobnega kamna + poliranje potem pa v petek grem na vikend smučanja... In logika mi pravi, da bi lahko mraz in veter povzročil bolečino, če bi zobje še skeleli oz. bili bolj občutljivi.

Hvala za odgovore :)
da se strinjam

Tilen ::

Sedaj ne moreš nič, ker imaš oboje že fiksno splanirano. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

johan05 ::

Seveda lahko.

Sam sem bil 2x na čiščenju. V drugo me je med posegom malo bolelo. O kakšni bolečini po posegu pa ne vem nič.

Kje si naročen? Kakšna akcija? Zanima me, ker imam tudi sam namen iti.

MIHAc27 ::

Jaz sem bil do sedaj res samo 2x na čiščenju zobnega kamna, ampak še nikoli me ni bolelo/skelelo po posegu. Pa so dlesni kar lepo krvavele (vnete že mal od prej). Pač priznam, da bi moral hodit bolj pogosto. Ampak na pol leta se mi zdi pa vseeno hitro.

Je pa res čuden občutek, vsaj nekaj časa. Se mi zdi kot da bi bile špranje med zobmi po posegu metrske.
Sem pa dal nazadnje 20€ za komplet, popust z kupončkom.

Sc0ut ::

Jaz sem med čiščenjem refleksno špuknil po zobozdravnici in njeni lući. Je blo vse krvavo. Se nisem sekiral, ker nisem jaz kril da mi je tako na grobo čistla, pa asistka sploh ni dobro sesala sline iz ust.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zee ::

Sam hodim na ciscenje zobnega kamna in zepkov na priblizno pol leta. Vzrok za to so tezave z dlesnimi (paradontoza), kjer je edina resitev redno ciscenje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

johan05 ::

MIHAc27 je izjavil:

Sem pa dal nazadnje 20€ za komplet, popust z kupončkom.


Kje si to bil?

Invictus ::

zee je izjavil:

Sam hodim na ciscenje zobnega kamna in zepkov na priblizno pol leta. Vzrok za to so tezave z dlesnimi (paradontoza), kjer je edina resitev redno ciscenje.

Kak svinjsko močan antibiotik tudi pomaga. Samo potem bodo protetiki brez službe ;).h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

A ta kamen imamo kao vsi? v 36 letih še nikoli nisem bil na čiščenju pa ga ne nikjer ne opazim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

blackbfm ::

Hitrost nabiranja je odvisna od marsičesa, ne samo od temeljitosti čiščenja. Recimo slina ima veliko pri tem


meni je še vsak zobar težil s tem da si ne čistim dovolj temeljito, noben ni omenju sline ali drugih vzrokov?? ampak čist iskreno se mi niti ne da 10 minut drgnit in nitkat vsako špranjo posebej vsak dan, tko kot verjetno ne 90% ljudem:))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214662 (2138) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Zdravo zobovje in splošno zdravje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010270 (7898) kjut
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325486 (4629) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660597 (32997) Andro457

Več podobnih tem