» »

Zdravo zobovje in splošno zdravje

Zdravo zobovje in splošno zdravje

1
2
»

FormerUser ::

Idealno je vsako jutro, če pa kdaj spustiš pač spustiš in nadaljuješ naslednji dan, čim bolj redno to počneš, bolje je.

Prva stvar, ki jo narediš, ko se zjutraj zbudiš, je, da pretreseš to flaško in vneseš malo olja v usta ter ga nato 20 minut valjaš po njih, ne smeš ga pogoltniti ali grgrati ampak ga samo malo potiskaš sem in tja, vmes pač počneš običajne stvari. Nato ga izpljuneš v wc školjko, ker ti lahko menda zabije odtok umivalnika, izpereš usta s toplo vodo, ostrgaš jezik in nato še skrtačiš zobe.

zee ::

Brisani: Ni treba posvinjati prav vsake teme z off-topicom, no.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

uporabnik832 ::

Kaj pa ekstra deviško oljčno olje, a to ni v redu?

FormerUser ::

Tudi je v redu, pred časom sem poskusila z njim, ampak se mi navada ni dolgo obdržala, ker mi niti okus ni tekstura nista bili prijetni, pač navadno olje, tole zdaj mi pa bolj ustreza in se bo verjetno razvilo v trajen jutranji ritual.

uporabnik832 ::

Ne vem, če to drži,ampak nekje sem prebral, da ti vsakojutranje žvrkljanje ali valjanje olja po ustih potegne tudi vse vitamine skupaj z bakterijami vred in če se prav spomnim, ni priporočljivo s tem pretiravati.

FormerUser ::

Verjamem, da obstajajo tudi takšna mnenja, nisem pa še videla kakšne resne študije, ki bi jih potrjevala. Tudi logično se mi ne zdi prav zelo, ker gre v bistvu samo za malo bolj temeljito čiščenje ustne votline, če bi to vplivalo na vitamine in minerale, potem bi bilo tudi redno jutranje umivanje zob problematično. Pa gre tudi za zelo staro metodo, ki sega v čase, ko še ni bilo zobnih past in ščetk in za najboljše učinke se priporoča redna uporaba:

"Oil pulling is observed to bring improvement in oral hygiene when practiced correctly and regularly. Limited available research on effect of oil pulling on oral hygiene shows promising benefits of oil pulling procedure on oral cavity. However oil pulling does not replace dental therapy and is currently not recommended by American dental association.35 Extensive research on the role of this traditional, cheap and valuable remedy should be encouraged without bias. Based on currently available research it can be concluded that oil pulling when performed as recommended, can be safely used as an adjunct to maintain good oral hygiene and health along with the routine tooth brushing and flossing with promising positive results."https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

uporabnik832 ::

To bo za prebrati, bi pa v slovenščini še kaj.

PreviousUser ::

Ej Hipatija, kje pa kupiš tole olje za zobe?

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Tudi se ne strinjam, da je vseeno kdaj tole izvajaš, znano je, da je zjutraj v ustih največ strupenih presnovkov, zato je bolje, da se vežejo na olje, in jih nato izpljuneš.
Verjetno imaš prav. Jaz sem spremenil na večer, ker sem tisto obdobje zjutraj vstal, si umil zobe in šibal. Nisem imel časa. Rezultati pa so vseeno bili dobri.

Bom probal tvoj predlog, ker si tudi ti mojega. Trenutno se zjutraj tuširam(cold shower izziv) in brijem, bom kar vmes opravil. :)

FormerUser je izjavil:

Nato ga izpljuneš v wc školjko, ker ti lahko menda zabije odtok umivalnika
Nočem te strašiti, ampak tudi pri wc školjki se to lahko zgodi. A že dolgo to delaš? :) Jaz sem vedno izpljunil v papirnato brisačo in vrgel v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

PreviousUser je izjavil:

Ej Hipatija, kje pa kupiš tole olje za zobe?

Jaz ga kupim pri ustnem higieniku, sicer se pa ga lahko naroči tudi v njihovi spletni trgovini, gre za avstrijsko firmo Ringana, verjetno dostavijo tudi v Slovenijo, 125 ml flaška pride 12,90 evra.https://www.ringana.com/produkt/fresh-t...

uporabnik832 ::

Kakšne publikacije na temo zdravja zob v povezavi s splošnim zdravjem v slovenskem jeziku ni?

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Nočem te strašiti, ampak tudi pri wc školjki se to lahko zgodi. A že dolgo to delaš? :) Jaz sem vedno izpljunil v papirnato brisačo in vrgel v smeti.

Pri kokosovem okolju, ki se na sobni temperaturi strdi, to res zna biti problem, pri sezamovem pa verjetno ne, bolj bi bilo lahko problematično to, da se olje sploh zliva v odtok, ampak ker v resnici ne gre za čisto olje, pa tudi v navodilih je izrecno omenjena wc školjka, koš za smeti kot druga varianta, verjetno to vseeno ni takšen problem.

uporabnik832 je izjavil:

Kakšne publikacije na temo zdravja zob v povezavi s splošnim zdravjem v slovenskem jeziku ni?

Tega je ogromno, samo poguglat moraš, bolj v smeri kakšne holistične medicine.

Zgodovina sprememb…

rabelj5 ::

koliko časa pa traja da porabiš eno 125ml flaško?

uporabnik832 ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/kaj-i...
Ali lahko karies povzroči tudi hujše okužbe?

Velikokrat se lahko pojavi tudi večje gnojno vnetje v okolici obolelega zoba, kar privede do abscesa, to pa pomeni, da se vnetje lahko razširi po celem telesu. Najbolj problematično je vnetje srčnih zaklopk ali pa možganskih open, lahko pa se širi tudi v sklepe, živce in druge telesne organe.
Zobozdravnica, dr. Tina Fabjan

Zdrava usta zdravo telo
https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f...
https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f...
Zdravje obzobnih tkiv predstavlja področje, kjer je povezava ustnega in
splošnega zdravja najbolj raziskana. Raziskave so tako pokazale povezave
z boleznimi srca, sladkorno boleznijo in zapleti med nosečnostjo. Sladkorna
bolezen, ki predstavlja eno pomembnejših kroničnih bolezni sodobnega časa,
je povezana tudi z zdravjem obzobnih tkiv.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

rabelj5 je izjavil:

koliko časa pa traja da porabiš eno 125ml flaško?

Odvisno od tega kako redno in močno jo nagibaš. Koliko olja moraš dati v usta ni natančno predpisano, ampak naredi vsak po občutku, lahko uporabljaš tudi namesto zobne paste, kar spet poveča porabo. Rok uporabe je najmanj 10 tednov po odprtju in v približno tem času jo tudi sprazniš.

vostok_1 ::

A vi to z oljem resno ali kaj?

V teoriji že morda olje naredi zaščitno plast, ampak ko človek po drugi strani pravi da "se zjutraj izločajo toksini", težko jemljem resno.
Zjutraj so praviloma usta najbolj suha in izločat se nima kaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

Saj ravno v tem je fora, da so usta suha. Čez dan se izloča dovolj sline, da nevtralizira bakterije in jih drži na uzdi, med spanjem pa žleze slinavke upočasnijo proizvodnjo in bakterije si lahko naredijo žur, zjutraj pa kot po gasilski veselici. Valjda je bolje, da si potem s pomočjo olja celo votlino dobro spucaš, ne pa samo malo poščetkaš. Tako nekako.

LeQuack ::

Zakaj bi bilo suho okolje boljše za bakterije kot mokro?
Quack !

FormerUser ::

Zato ker slina deluje kot razkužilo.

vostok_1 ::

Glede delovanja bakterij imaš prav, si pa konceptualno falila. Pomisli zakaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

Kar ti povej.

vostok_1 ::

No bacteria, no problem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

In kako boš dosegel no bacteria zone? Napisal na čelo, bakterijam vstop strogo prepovedan? Da si zvečer umiješ zobe pač ni dovolj.

Uizi ::

Zobe umit pa eno rakijo cez butnes, bo vse pomorjeno in pokošeno. :)) hec

Men se je pred kratkim dobesedno odlomu cel zob 6ka. Zob je bil ze pred tem mrtev, zobozdravnik naredu jamo, ko je delal plombo in se to za en drek, ker je bil zgleda vmes luft.. zdej zob gleda cist mal vn, sem narocen na pregled cez 1 mesec.

Ma kdo izkusnje s takim primerom? Je potrebna operacija, ker recimo s kleščam nima kje prijet.. im scared :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

vostok_1 ::

Če je premalo zoba, da...boš moral na rezanje izklesavanje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uizi ::

Ja premalo, razen, ce se da naredit recimo navoj v zob pa not šrauf pa pol potegnt vn. Mi je že žal da sem vprašal. Lol
The funniest thing about this particular signature is
that by the time you realise it doesn't say anything
it's too late to stop reading it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

hamez66 ::

Greš k zobozdravniku, doplačaš 10 eur za injekcijo in ti bo dohtar popravil tako, kot se zagre..Načeloma ne bi smelo biti preveč boleče. Ni ravno prijetno, a ne bi smelo trajati predolgo, da ti to uredijo. Injekcijo se pa splača doplačat že samo zaradi tega, da ti podzavest ne začne sporočat, da so zobozdravniki bav bav, tako da imaš manj strahu pred obiski zobozdravnika (in posledično je večja verjetnost, da jih boš v prihodnosti redno obiskoval).

kjut ::

Da boste 'zares' zdravi si nabavte se tole




za jezik, dbest stvar.

(sanol4bor)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

LeQuack ::

kjut je izjavil:

Da boste 'zares' zdravi si nabavte se tole




za jezik, dbest stvar.

(sanol4bor)


In kaj za vraga je to?
Quack !

Uizi ::

To je pa za jezik brusit. :)) ugibam

kjut ::

LeQuack je izjavil:

kjut je izjavil:

Da boste 'zares' zdravi si nabavte se tole




za jezik, dbest stvar.

(sanol4bor)


In kaj za vraga je to?


Bi bil cas da zacnes uporabljat, ni treba da vsak dan-parkrat na teden bo dovolj, bos prijetno presenecen. Je pocen zadevca, pa nujno kovinsko nabavt! Sem se spomno, strgalo za tongue.

Uizi: Hehe dobra dobra, blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214979 (2455) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499567 (1238) samovprasam
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325575 (4718) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661171 (33571) Andro457
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716942 (14316) harmony

Več podobnih tem