» »

Avto zakuhal, sedaj ropota

Avto zakuhal, sedaj ropota

jalovec09 ::

Nekaj se spoznam na avte, ampak za bolj zanesljive inf. je dobrodošel vsak nasvet.
Pred 2 tedni vse normalno, motor tih, potem pa mi je med prazniki avto zakuhal, hladilnik spustil, dvakrat dotočil vodo, pred zadnjim studencem, kjer sem vodo dotočil, je motor glasno ropotal. Takrat vem, da sem imel malo nad min.olje.
Sedaj pa avto vžiga, vleče normalno...., ampak ropota, kot da bi bil zariban, danes sem hotel k mehaniku pa je ravno tist čas nehal ropotat, doma pa set ropotal. Mehanik pravi, da je zariban. Dosedaj prevozil 500km
Ne ropota tko hudo kot na posnetku:

tilenmpower ::

Verjetna okvara motorja (okvara ventilov), premalo olja.

jalovec09 ::

Olja je na max. in je rjave barve ne črne.

tilenmpower ::

Napisal si drugače al ok ponavadi ko ropota so pokrivleni ventili.

mihec87 ::

Če si imel prej olje malo nad min. sedaj pa na max. brez da bi ga dolival se ti nekaj meša z oljem..

Telbanc ::

Če maš zdej več olja brez dolivanja.

Pol je kriza. Sploh če je rjave barve. Nekej je šlo u k....

In se zdej mešata olje in voda. Tesnila je posmodlo, mal se je še zvilo in zdej zadeva več ne dihta.

Popravilo pomeni zamenjavo tesnil, brušenje glave motorja in še kaj...če je avto star poklič lokalne dilere z železom.

Lokani majstor bo pršu 400 evrov, servis pa 1000 evrov.

Če si v zakuhan motor nalil mrzlo vodo iz studenca si najbž zadel tombolo. Treba je počakat da se mašina ohladi, če ne nastanejo dodatne okvare...

Na prej omenjene cifre dodaš komot še 400 evrov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

pirat ::

Vem, da je tole off-topic in dejansko nimam odgovora za OP, a vseeno:
V razmaku nekaj dni si odprl dve temi: eno v kateri trdiš, da imajo "vsi" rabljeni avtomobili ob nakupu nazaj prevrtene kilometre in drugo, kjer navajaš, da voziš z minimalno ravnijo olja, avto ti je zakuhal, dolival si vodo iz studenca... sedaj pa čudno ropota....
Si res prepričan, da se "malo spoznaš" na avte ?

amacar ::

Pa to je žajfa iz drugih forumov, ga žal ni za jemat resno... :(

69charger ::

Zariban, zvita glava, ventili itd. Vglavnem če maš koreto iz leta 2003 ali starejše lahko pelješ na odpad ali za dele.
Aja pa še to, kdor ni sposoben vsake toliko pogledat na števec, da vidiš da je temperatura vode previsoka potem se je potrebno vprašati po zmožnosti koncentracije na cesti.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Ima motor hidravlične dročnike za odmik ventilov?! Če ja, potem ti je eden zaribal in je prevelika zračnost.

tomy5 ::

Pelji k mehaniku, boš dobil v živo pravi odgovor zastonj.
Zguba časa takako filozofiranje online.

jalovec09 ::

Avto ni vreden nič, lani dal za njega 200 evrov, sam so sitnosti pol na cesti, zato bi rad ugotovil, kaj je narobe.

Vode ne kuri, sm ravno danes menjal termostat in hladilno pa je ven pritekla čista brez oljnih madežev.

pirat je izjavil:

Vem, da je tole off-topic in dejansko nimam odgovora za OP, a vseeno:
V razmaku nekaj dni si odprl dve temi: eno v kateri trdiš, da imajo "vsi" rabljeni avtomobili ob nakupu nazaj prevrtene kilometre in drugo, kjer navajaš, da voziš z minimalno ravnijo olja, avto ti je zakuhal, dolival si vodo iz studenca... sedaj pa čudno ropota....
Si res prepričan, da se "malo spoznaš" na avte ?


eh prazniki so bli pa nisem prišel do olja.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

nabavi drugic preverjeno kanto za vec kot 200e, pa te nebo pusal na cesti ;)
#brezpodpisa

Magic1 ::

Po novem tudi Petroli nimajo več olja...
Magic

jalovec09 ::

ja ob 5 zjutraj res ne

hojnikb je izjavil:

nabavi drugic preverjeno kanto za vec kot 200e, pa te nebo pusal na cesti ;)


Motor ima samo 127000km so 100% pravi...znana zgodovina

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Če si kupil star avto z malo kilometri, sploh od kakšne starejše osebe je to vedno hudič. Jaz sem za svoj prvi avto odkupil Corso staro 11 let od dedija, ki je bil ves čas garažiran celo! Pač avto res brez prakse, saj veste kako dediji pazijo :D. Imel je vsega 68.000 km. Pa sem imel ves čas težave. Misliš pa seveda kako odlično si dobil :). Sedaj imam Astro G, staro 18 let z skoraj 300.000 prevoženih, pa mi ni še nič crknalo :D.

Če ti rožlja ti je res verjetno zaribal in nimaš kaj. Aja, ni nujno, da se bo temperaturi motorja opazil manjko vode. Meni je na Corsi tudi šlo tesnilo glave, pa je temperatura bila normalna oz. ni šla preko tistih stopinj. Se mi pa ventilator ni hotel izklopiti in takrat sem posumil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613567 (11197) jest10
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357881 (7231) Daliborg
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10141420 (37604) Telbanc
»

Brez olja... kaj je sedaj bolje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6318819 (14693) energetik
»

Menjava motornega olja

Oddelek: Loža
3714418 (13368) SkIDiver

Več podobnih tem