» »

Problem z blue screenom na novem peceju

Problem z blue screenom na novem peceju

Intl ::

Konfiguracija je sledeča:
plata Epox 4PDA2+
proc: 2.66 P IV
ram: 2x512 (2700) DDR
graf: sapphire 9700 128mb DDR
napajalc: 400W
disk1: maxtor 80gb 7200
disk2: WD 120 gb 7200
cdrw: sony 48/24/48
dvd: pionner

Plata, napajalc, ter disk1 so popolnoma novi. Ko sem prvič gor naložu sistem sem imel rame v črnih slotih. Med samim nalaganjem ni bilo nobenih težav. Ko pa je pece po nalaganju hotel naložit Windovse XP se je ene par sekund po tistem pozdravu ala WELCOME, namesto namizja prikazal blue screen. Takrat je ven vrglo ene fajle, tko da se po tem ni hotel nic več naložiti v Windowse. Pomagal je samo še format in nič drugega.
Formatiram mašino ter prestavim rame v zelene slote. No tokrat sem lahko z racunalnikom delal 3 dni. Pol pa se je zacel dogajati isto. Po welcome se je zopet pokazal blue screen ter resetiral računalnik. Vendar se je po naslednjem bootanju uspešno naložil.
Nisem ravno strokovnjak na tem področju, ampak vem pa da se to ne bi smelo dogajati!!!
Na sumu imam ram, in pa črne slote na plati. Ampak pri laufanju programa Prime 95, 3dmark2001 in 2003 ter pcmark2001al3 ni nobenih težav.
Torej kaj naj bi blo narobe? Če je kdo imel podobne probleme z kot sem jih opisal naj mi prosim pove, kako je zadevo rešil. Vesel bom kakršnegakoli nasveta v vezi rešitve tega problema.
plata:
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

jest10 ::

Pa probej še v enga črnega in enga zelenga. V tista, ki sta skupaj

Intl ::

finta teh črnih in zelenih slotov je v tem (granite bay), da omogoča dvojno prepustnost
se pravi 128 in ne 64. Če dam en ram v črn in en ram v zelen slot, ne dosežem nič. Pol bi si lohk kupil tut plato, katera ne podpira dual ddr

ali3n ::

Pomagalo bi že, če bi napisal kaj izpiše ob blue screenu.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

dej useki memtest86 cez noc

Alexius Heristalski ::

Da ne bom odpiral nove teme:
Imam Abit NF7, Bartona 2500+, 256MB Kingston Valueram, WD 800JB, Radeona 7500. Vse skupaj sem kupil pred kratkim, sestavil in hotel inštalirati WinXP (na prazen sistem seveda). Dam CD noter, se zažene moder setup, v spodnji sivi vrstici piše "press F6", potem "press F2" (jasno nisem nič pritisnil, ker ni treba), potem je siva vrstica prazna. Takrat bi moral setup začeti prenašati namestitvene datoteke na disk, kajne? No pa jih ni, saj je računalnik raje zmrznil (nekaj minut sem buljil v modri setup, pa se ni nič zganilo).
Kaj naj zdaj storim? Naj probam dati gor Win98, pol pa WinXP?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sandi79 ::

AMD vs Intel daj rame v zelen slot in se poigraj z ddr timingom.
nastavi na varne nastavitve (BIOS) :|
Včasihje dobro vprašati kakšnega strokovnjaka kaj je kompatibilno med sabo in kaj se sme vtikat v kakšno fizično enako režo ! :\

Alexius Heristalski >:D
Poizkusi še enkrat oz nastavi v Biosu ACPI aware O/S na Yes in P&P aware O/S na YES

Drugače pa če hočeš imti xp-je in w98 je vseeno po kakšnem zaporedju instaliraš sisteme vendar si zapomni da morajo biti Win98 na Primarni C particiji.:)

Mr.B ::

Velika vrjetnost je v kompatibilnosti rama s i865 (Springdale) plato. Saj ko so prišle ven prve plate je bilo zelo malo modulov, ki so bili kompatibilni znimi. Probaj novejši BIOS, samo mislim da je že gor. Pa upam da si dal SP1 gor in info driverje s strani intla.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326650 (6043) smotanc
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645375 (4539) accord37
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
352401 (2068) taz
»

Problem z RAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
141301 (1005) shany
»

Matična z S-ATA 1

Oddelek: Strojna oprema
211267 (941) jekson

Več podobnih tem