» »

Vsiljenje ogleda polne različice strani na mobilnih napravah

Vsiljenje ogleda polne različice strani na mobilnih napravah

vres.ales ::

lp,

Kako lahko vsilim, da se na mobilnih napravah prikaže celotna spletna stran brez tega, da bi se zmanjšala.
Svojo stran sem prilagodil za ogled na manjših resolucijah vsebina pa ni primerna za prikaz na mobilnih telefonih in bi stran morala biti prikazana v polni obliki.

Hvala za odgovor

fujtajksel ::

Kot web oblikovalec... verjetno tako da je NE prilagodiš za ogled pri manjših resolucijah? Take strani (kot npr slo-tech) potem na mobilcu vidiš pomanjšane oz moraš scrollat... kakšne pač tud ne delajo.

Kot uporabnik... Nekatere mobilne strani ponujajo link za "desktop version", kar je najbrž to kar tebe zanima?
Uporabljam pa par strani, ki "desktop" verzije ne ponujajo ali jo nekako izgubijo na podstraneh. Je tudi mene zanimalo, kako v takem primeru z mobilcem vseeno prit do "desktop" strani, ker je na mobilnih funkcionalnost tipično okrnjena. Kaže da to npr v Chromu za Android dosežeš tako, da odkljukaš kvadratek pred "Request desktop site" v tri-pikce meniju.

Netrunner ::

Poglej si malo meta tag viewport, kjer definiraš željeno širino.

vres.ales ::

ja samo na meta tag se definira pri katerih dpijih se bo kaj spremenilo, torej se glede na dpi spremeni velikost strani. Ker če na meta tag rečem, da bo width 100% bo vzelo width od telefona in ne od strani
Jaz pa bi rad, da se na mobilnih telefonih ne spremeni

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Ja z width nastavi fixno širino npr 800px in ne 100% .. pa moraš tudi ločit width in device width ... preberi si malo.

Kakorkoli .. kje je point da imaš del strani responsive del pa ne ?? .. prilagodi malo CSS-je da bo vsa vsebina primerna tudi za mobilne telefone. Nevem kakšen tip vsebine imaš vendar se da vse relativno enostavno narediti responsive. V najslabšem primeru daš tistemu wrapperju ki drži vsebino:
.mojwrapper * {
   display: block !important;
   width: auto !important;
}

.mojwrapper img {width: 100% !important; height: auto !important; max-width: 320px;}

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

vres.ales je izjavil:

lp,

Kako lahko vsilim, da se na mobilnih napravah prikaže celotna spletna stran brez tega, da bi se zmanjšala.
Svojo stran sem prilagodil za ogled na manjših resolucijah vsebina pa ni primerna za prikaz na mobilnih telefonih in bi stran morala biti prikazana v polni obliki.

Hvala za odgovor


izklopiš vse prilagoditve za ogled na manjših zaslonih. Kako to storiti pa ti težko povem ker nevem kaj si uporabil. Morda bootstrap?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

vres.ales ::

Dranocis vse sem prilagodil preko wievport

bom pa te res zdaj določil 800px širine za mobilne naprave. Vse vsebine pa ne morem prilagoditi za male naprave, ker bi bilo preveč nepregledno in veliko slik imam urejenih preko shadowbox, ki morajo ostati tako, ker drugače izgubijo namen.

Hvala za rešitev :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Responsive slo-tech

Oddelek: Izdelava spletišč
314435 (3309) Netrunner
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173159 (2453) 4kik4
»

Na telefonu naj se prikaže manjša slika

Oddelek: Izdelava spletišč
91115 (544) Netrunner
»

Google odslej kaznuje strani brez mobilne različice

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4821708 (18315) MrStein
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151797 (1525) kr?en

Več podobnih tem