» »

Kateri SSD disk za staro plato

Kateri SSD disk za staro plato

Benny10 ::

Pozdrav,

imam ASUS P5N32-SLI SE Deluxe plato https://www.asus.com/Motherboards/P5N32... in bi rad nanjo vključil SSD Disk pa me je strah, da bom kupil takega, ki mi ne bo šel gor zaradi kablovja in tipa priključkov.
Na kaj moram biti pozoren. Bral sem neke tuje forume in kaj se vse za en hokus pokus dela in odklaplja in preklaplja in posodablja BIOS....

Kaj menite? Je to res vse potrebno?

Kako pa potem z diski. Starega bi še imel. Tega bi imel samo za programe in win. To menda gre? Kako pa potem naložim nove win? Bo prišlo do težav, če so na starem disku še win, novi pa prazen in potem naredim instalacijo na novega in kaj naredim potem?

Torej pomoč.
Linke za SSD disk, ki bo delal na tej plati in bo cenovno primeren in bo namenjem programom.

Riff ::

drgč majo ssd diski sata priklop tako da bi šlo to bp priklopit na tole ploščo, moj predlog kingston ssd 120gb: https://www.ceneje.si/Izdelek/3236026/r...

Isotropic ::

samsung 750 ali 850 evo

BorutK-73 ::

Samo kingstona ne.

Benny10 ::

Riff je izjavil:

drgč majo ssd diski sata priklop tako da bi šlo to bp priklopit na tole ploščo, moj predlog kingston ssd 120gb: https://www.ceneje.si/Izdelek/3236026/r...
,

o super potem me kablovje ne rabi skrbet. a za napajanje je tudi enak kabl, kot pri "tastarih"?

hvala za pomoč.

ST-777 ::

Benny10 je izjavil:

... a za napajanje je tudi enak kabl, kot pri "tastarih"?
Na mojem SSD-ju je za napajanje enak kabel kot za HDD. Na SSD sem naložil svežo namestitev WIN, še prej sem v BIOS-u nastavil na AHCI, stari HDD pa sem pred namestitvijo odklopil in ga kasneje, ko je bila namestitev izvršena priklopil nazaj.

Samsung 850 evo je dober disk. Če pa nameravaš kasneje zamenjati staro ploščo z novo in je lahko SSD dražji od 850 EVO, razmisli o nakupu SSD Samsung 850 pro, ki ima 10 letno garancijo.

jero_no1 ::

Ne plača se ti dajat tolk €€€ za Samsunga 850 evo v staro kišto.

Tole kupi in bo (oz. 240GB če ti bo ta premali): Intenso 128GB

TOP ::

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

Aston_11 ::

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,
Meni delata bp.

hojnikb ::

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

ta "šrot" bo čisto dovolj za star pc
#brezpodpisa

Benny10 ::

ST-777 je izjavil:

Benny10 je izjavil:

... a za napajanje je tudi enak kabl, kot pri "tastarih"?
Na mojem SSD-ju je za napajanje enak kabel kot za HDD. Na SSD sem naložil svežo namestitev WIN, še prej sem v BIOS-u nastavil na AHCI, stari HDD pa sem pred namestitvijo odklopil in ga kasneje, ko je bila namestitev izvršena priklopil nazaj.

Samsung 850 evo je dober disk. Če pa nameravaš kasneje zamenjati staro ploščo z novo in je lahko SSD dražji od 850 EVO, razmisli o nakupu SSD Samsung 850 pro, ki ima 10 letno garancijo.


Oprosti za nevednost. Kaj je AHCI?

Hvala za pomoč.

boogie_xlr ::

AHCI je nabor ukazov, s katerimi se sata kontroler pogovarja z diskom. Je novejši in omogoča posebne ukaze za SSDje, npr. TRIM.

OT: samsung evo disk explodings? sej ne, hecam se :))

ST-777 ::

Benny10 je izjavil:

Kaj je AHCI?
Why do i need AHCI with a SSD Drive: "AHCI stand for Advance Host Controller Interface. ..." http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSD...

"AHCI is a better and more modern option and you should always use it when you can. ... Overall, most SSD drives deliver better performance in AHCI mode" http://superuser.com/questions/4020/why...

SaXsIm ::

Intenso so čist fajn diski. V vse domače buđet PCje sem jih vrgel, pa je razlika ogromna.
SaXsIm

Han ::

Ta plata ima nForce4 čipovje, ki žal ne pozna AHCI. Na netu sicer najdeš AHCI gonilnike, a nisem prepričan, da bo zadeva delovala 100%.

http://www.win-raid.com/t15f37-NVIDIA-O...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mtosev ::

saj achi ni nujen za delovanje SSDja? mam prav?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zenith1 ::

Imaš prav.

hojnikb ::

boogie_xlr je izjavil:

AHCI je nabor ukazov, s katerimi se sata kontroler pogovarja z diskom. Je novejši in omogoča posebne ukaze za SSDje, npr. TRIM.

OT: samsung evo disk explodings? sej ne, hecam se :))

ni res, zatrim nerabis ahci
#brezpodpisa

next3steps ::

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

Garancija sama ti ne vrne podatkov ;((

konspirator ::

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

Haters gona hate.

Kingston je par svetlobnih let za (polet tega so goljufi http://www.anandtech.com/show/7763/an-u... ) intensom, ki se do konca 2015 uporabljal mlc, potem so potihem prešli na tlc (tako kot tudi večina ostalih sorodnih v 128/250 gb razredu, kjer sedaj mlc dobiš zelo težko).

Samsung 850 evo ali pro so 3d tlc nand.
http://www.custompcguide.net/compare-sa...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

next3steps je izjavil:

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

Garancija sama ti ne vrne podatkov ;((

Saj sam veš da podatkov ki jih rabiš ne staviš sam na eno mesto.

tikitoki ::

Ce kupujes novega ti priporocam Crucial MX 300, soliden SSD, solidna cena. Se posebi za starejso zadevo je nesmisleno veliko vec za Samsunga placat.
pa 3D TLC je, tak, da je boljse, k obicni TLC.

next3steps ::

TOP je izjavil:

next3steps je izjavil:

TOP je izjavil:

Intenso je en nacaden poceni šrot pa še 2 leti ma garancije,kar pove vse.Potem raje vzami Kingston podobna cena in 3 leta garancije,drugače pa Samsung 850 evo ma 5 let garancije,kar tudi kar nekaj pove in SSD je premestljiv na drug PC,tako da raje kupi nekaj za prav.

Garancija sama ti ne vrne podatkov ;((

Saj sam veš da podatkov ki jih rabiš ne staviš sam na eno mesto.

Jaz vem, kupci poceni shranjevalnikov podatkov tega ne vedo.

Benny10 ::

Torej AHCI ne rabim? To se strinjamo vsi?

Delalo bo ali ne bo? Bentiš fantje ne se hecat :D Žena me bo fentala, če neki dam privlečem, kar nau za nikamor.

A rabim kakšen adapter? To vse živo zravn ponujajo...

Hvala, da se trudite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny10 ()

tomy5 ::

Ne komplicirat, karkoli ti bojo ponudli bo OK. SATA

Benny10 ::

torej se strinjamo tole

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Naročim? Ceneje ne najdem.

mtosev ::

v redu izbira
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomy5 ::

In glede na vsa vprašanja ti priporočam da ti to zamenjavo naredi kak servis ali kdo ki zna.
Avta verjetno tud ne šraufaš sam.

mtosev ::

zakaj? tole jaz zamenjam v manj kot 5ih minutah
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackbfm ::

tomy5 je izjavil:

In glede na vsa vprašanja ti priporočam da ti to zamenjavo naredi kak servis ali kdo ki zna.
Avta verjetno tud ne šraufaš sam.


Haha, res je treba znat, hudo znanje strokovno znanje rabis.. Se igrace v kinder jajcku so bolj zahtevne za sestavit kot pa je priklop sata diska

MIHAc27 ::

No, no, res ni izjemno težavno, je pa fino, če veš kaj delaš.
BIOS, ki ga ponekod omenjajo je treba tudi včasih posodobit. Brez tega se lahko zgodi, da plošča ne prepozna SSD-ja ali pa so druge težave (počasnejše delovanje, počasno ugašanje sistema). Ene plate so imele tudi težave z novejšimi SSD-ji medtem ko so nekateri starejši modeli delali brez težav (ponavadi težava, ker ni podpore za SATA III na plati).

Če gre pri vgradnji vse kot mora je sila enostavno. Če pa kaj ne dela, je pa fino imeti nekoga, da malce pogleda.

Benny10 ::

Hvala vsem za pomoč.

Javim kako bo. Če pa slučajno kaj ne bi delalo ste pa spet v igri. Še enkrat hvala za zdaj.

Benny10 ::

Disk priklopljen in deluje. Ta vikend pa zabava z instalacijo programov.

Kloniranje diska in prenos na novega se ni obneslo.

tikitoki ::

blackbfm je izjavil:

tomy5 je izjavil:

In glede na vsa vprašanja ti priporočam da ti to zamenjavo naredi kak servis ali kdo ki zna.
Avta verjetno tud ne šraufaš sam.


Haha, res je treba znat, hudo znanje strokovno znanje rabis.. Se igrace v kinder jajcku so bolj zahtevne za sestavit kot pa je priklop sata diska


Kar seveda ni res. Seveda pa ni tezko to narediti.

Benny10 ::

Vse končano. Vse deluje.
Zelo hitro.

Edino windowsi so bili pa hudič. In stare izbrisat iz starega C:

Še enkrat hvala vsem za pomoč
Tema se lahko zaklene. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primeren SSD disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7210722 (5722) gendale2018
»

Moj prvi SSD, na kaj moram paziti?

Oddelek: Strojna oprema
367947 (5711) bboy
»

Kateri ssd

Oddelek: Kaj kupiti
324458 (2185) kaktuss123
»

Koliko bi pohitrilo sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
406101 (4988) hojnikb

Več podobnih tem