» »

Sestava računalnika in še vprašanje

Sestava računalnika in še vprašanje

1
...
3 4
5
»

scipascapa ::

so se cene ssdjev malo dvignile, a ?

solatko ::

€ vs $
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

EUR vs $

bolj pomanjkanje flasha kot razlika v padcu evra...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

hojnikb - Poglej na trgih z $ so cene enake ali celo malenkost nižje. Samo padec € draži vse izdelke na podlagi $, tako surovine, kot gotove izdelke, istočasno pa se nižajo cene izvoza - za isto ceno v € je izplen v $ nižji.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

nope ssdji so se grdo podražal tudi na US trgih

evro pač ni padel za 30-50%, kolikor so nekateri ssdji pridobil na ceni
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

hojnikb - https://pcpartpicker.com/trends/interna...

Da ne boš na pamet, kot po navadi.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

ja, na tvojem grafu se lepo vidi skok cen na racun pomanjkanja nanda.
#brezpodpisa

hojnikb ::

sicer pa, ce si tolk preprican v tvojo teorijo svoh evra; zakaj se potem ostale komponente niso tok podrazale (plate, hddji, napajalci...) ? :\
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Rami so se tudi podražili za 50% zaradi pomanjkanja materjala.

hojnikb ::

ja nand pa dram supply issue je problem velikega povprasevanja po smartphonih... so they say anyway.
#brezpodpisa

solatko ::

To so občasni skoki cen, splošen trend je v padanju dolarskih cen, ker pa se dolar napram € krepi, to pomeni dvig cen. Za stvari, ki so na lagerjih, so te dvigi nižji, ker se je pač potrebno znebit zalog, predno pridejo posodobljene stvari, pri diskih in drugih spominskih zadevah pa je v glavnem razlika samo takrat, ko pride do občasnih težav proizvajalca ali nenadnega povečanja potreb - DDR2 ob prehodu na Visto, 8, 8.1, ko so vsi, ki so hoteli nove sisteme, za več kot 100% pojačali RAM-e. Vseeno pa je bil trend v padanju. Poglej cene ssd-jev dve, tri leta nazaj, da ti bo jasno o čem govorim.

Funtech

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Podoben disk je bil leto nazaj dražji vsaj 10€.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

bodmo posteni, v igri je zlo verjetno price fixing.. dram proizvajalce so ze dobil :)
DRAM price fixing @ Wikipedia
http://www.pcworld.com/article/2105762/...
#brezpodpisa

Jure18 ::

Zdravo,
imam en problem:
Prvič v življenju sem se lotil sestavljanja PC-ja. Kar se hardware-a tiče sem poštimal.
Računalnik se prižge in pridem v bios. Ker je bla nakupna vrednost komponent okoli 120 eur tudi ne želim dajti gor original WIN 10.
Zlovadam najbolj svež pack iz partisa in sledim navodilom inštalacije s pomočjo USB-ja (DVD enote nimam, sem tudi slišal da gredo počasi v pozabo zato sem se odločil za usb).
Ko je rusfus zaključil s pripravo USBja sem ga vtaknil v nov PC in ga prižgal...a se ni nič zgodilo.
Sedaj me zanima kaj sem storil narobe, in kaj je morebitni vzrok za težave.

Komponente so:
AMD a8 6600k black edition
plata: ga-f2a55m-hd2
ram: 4 GB
HDD: 1 TB seagate

Moram priznati da se tudi ne znajdem najbolje v tem biosu od gigabyte-a, ko sem enkrat šaril po biosu na laptopu mi je blo vse enoumno (tudi boot up zaporedje).
Za vsak slučaj če mi kdo napiše katere vse nastavitve nastavit pri rufusu(spremenil sem samo iz pc iso v free DOS, ker drugače ni hotel pričeti procesa) ter če je 8 GB usb dovolj velik.
Ali je važno na katerih vratih je priklopljen HDD (sata0, sata1, sata3, sata4), jaz sem ga priklopil na sata 3 ker sem imel sata kabel nekoliko kratek( samo kakor mi je to znano nebi smelo biti težav saj bi se mogla inštalacija winsov pričeti kjub temu da je HDD odsoten. Problem bi moral biti samo tam kjer moraš izbrati kater disk želiš za inštalacijo windowsa). Tako da mislim da je HDD kul.

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lp, Jure

hojnikb ::

resetn bios pa inštaliraj winse z uradne microsoft strani (za aktivacijo lahko poskrbiš kasneje).
#brezpodpisa

Jure18 ::

Kako točno to naredim?
Dam samo: Uporabi priporočene nastavitve biosa. pa f10
Ali moram uporabit nek jumper za reset?
lp

smacker ::

Uporabi priporočene nastavitve biosa zadostuje. Jumper rabiš, ko ne moreš v bios prit, naredi pa isto ;)

Jure18 ::

ok zdej sm dal dol winse iz uradne strani, pa vse poštimal
kaj pa zdaj, glede aktivacije ? dam iz partisa dol kms
?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure18 ()

kitl76 ::

Ja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

BorutK-73 ::

Glede aktivacij boš moral pa drugje vprašat.;)

kitl76 ::

Tole poženi pa se bo aktiviral

Microsoft Toolkit 2.6 BETA 4

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

nikolahodin ::

hojnikb. Hddji se niso podražili zato ker je že ven prišel hdd 12 in 14 tb velikosti od wd. Seagate najavlja hddje 16,18 in 20 tb hddje.

next3steps ::

Jure18 je izjavil:

ok zdej sm dal dol winse iz uradne strani, pa vse poštimal
kaj pa zdaj, glede aktivacije ? dam iz partisa dol kms
?
lp

Ne. Kupiš key in aktiviraš.
Alternativa za pirate je dolpoteg KMSja iz URADNEGA FORUMA, kar Partis ni. Uradnega foruma med googlovimi zadetki ni. Kako do njega, se pa znajdi sam.

Zgodovina sprememb…

Jure18 ::

Zdravo,
4 pinski napajlani kabel za cpu je slabih 5 cm prekratek in ga ne morem priključiti na plato.

Sedaj me zanima če ga lahko poštukam (mam tud spajkalnik), če ja kako? Imam en pokvarjen napajalc od katerega bi lahko odstrigel kabel, ki je prav tako 4 pinski.
Zanima me tudi če bi bila to tudi permanentna rešitev ?
LP

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thinkpad t420 WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
403194 (2243) Klemzz
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464140 (3015) BorutK-73
»

počasno delovanje kompa Asus N76VZ

Oddelek: Pomoč in nasveti
81085 (913) WIngs
»

BSOD me spravlja v obup

Oddelek: Strojna oprema
251870 (1342) rsroki
»

8 oddajnikov 1 sprejemnik

Oddelek: Znanost in tehnologija
71538 (1538) snow

Več podobnih tem