» »

Ubuntu + touch screen + onboard keyboard

Ubuntu + touch screen + onboard keyboard

AthlonEE ::

Pozdravljeni.

Imam naslednji problem. Na računalniku z ubuntum (poskusil sem tako 14.04 in 16.04) imam touch screen. Rad bi uporabil onboard keyboard (ki je po defaultu del sistema ubuntu) za vnašanje teksta, predvsem v browserju, ki deluje v full screen načinu. Problem nastane, ko v nastavitvah onboard tipkovnice izberem, da se tipkovnica prikaže samo po potrebi, torej, ko je potrebno vnest kakšen tekst (url, iskanje itd.) in se skrije, ko je ne potrebujem. Ta funkcija nasplošno deluje dobro v sistemu in tudi v določenih browserjih (npr. firefox), ne deluje pa v chromiumu (in chromu), katerega bi najraje uporabil zaradi nekaterih drugih funkcionalnosti in po mojih izkušnjah boljšega delovanja kot ostali browserji.

Sem poskusil tudi s extensionom "virtual keyboard" za chrome, ampak mi ne pride v poštev, ker je ne morem modificirat tako kot bi si želel.

A mi lahko kdo svetuje kako prisilit sistem, da bo tudi v chromu prikazoval onboard keyboard po potrebi?

Hvala že vnaprej za nasvete.
FX-9370 | 16GB HyperX 1866mhz | MSI GTX 1070 Armor
Gigabyte ga-990fxa ud3 | Fractal design define R4 | True spirit 140 power
OCZ 600W 80 Plus | Sasmung 850 Evo

tintorel ::

Jaz uporabljam tudi easystroke in med drugim z gesto prikažem virtualno tipkovnico z nasledjo komando v easystroke-u:
On: dbus-send --type=method_call --dest=org.onboard.Onboard /org/onboard/Onboard/Keyboard org.onboard.Onboard.Keyboard.Show

Off: dbus-send --type=method_call --dest=org.onboard.Onboard /org/onboard/Onboard/Keyboard org.onboard.Onboard.Keyboard.Hide


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z dual monitor setup-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
111177 (1029) Branimir
»

Cheapo grafična za 1080p

Oddelek: Zvok in slika
142169 (1746) Mufasa
»

Linux based kiosk z virtualno tipkovnico

Oddelek: Programska oprema
71241 (1019) technolog
»

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

Oddelek: Strojna oprema
151651 (1410) ender
»

A se splača kupit na eBayu ker majo nore cene

Oddelek: Kaj kupiti
81119 (1022) Phoebus

Več podobnih tem