» »

Kateri sušilni stroj s TČ

Kateri sušilni stroj s TČ

1
2
»

gruntfürmich ::

dražji je boljši je in toplotna črpalka se izplača.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Demla ::

Pozdravljeni, tukaj videvamo same pohvale glede sušilnega stroja Gorenje D7665N pa me sedaj zanima ali ima kdo izmed vas težave z enakim ali podobnim sušilnim strojem??

Odkar ga imam mi povzroča samo sive lase ???

Perilo se sploh ne razdiši kot je navada pri sušilnih strojih. Oblačila imajo vonj po industrijskem olju,kot da jih sušimo v strojnici.

Najbolj me pa moti to da so oblačila zmečkane ko jih vzamemo ven.vzamemo jih takoj ko zaključi in so zmečkana da se namučiš z likanjem kasneje. Program je ustrezno nastavljen na vrsto tkanine in priporočeno težo vendar zaman. Stroj je bil med dražjimi in oglaševan kot velnes za oblačila sedaj me pa ima da ga zabrišem skozi okno. Ima kdo podobne težave??

Aston_11 ::

Dela bp. Ta dolg program in gasa.

Demla ::

Tudi pri dolgem programu (za v omaro) je vse zmečkano.ravno tako XL za rjuhe vse zmečkano pa čeprav dam notri dva kompleta rjuh in je stroj napol povn.

Aston_11 ::

Strange. Ko neha vrteti, mi poberemo ven in zložimo. Ti najbrž tudi?

Demla ::

Mi tudi poberemo ven takoj ko je končano sušenje.probali smo že vse kombinacije in vse je potrebno likati.izbral sem ga ravno zaradi dobrih referenc in da je lokalen sedaj mi pa živce para in me jezi zakaj nisem vzel turka nekoga.

*turka beko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Demla ()

Aston_11 ::

Še ena ideja - perilo prej zložite, ko ga daste noter ali ga stlačite zmečkanega noter?

Demla ::

Na to pa nisem obračal pozornosti. pri starem Bosch sušilci sem vse zmetal vanj in je bilo vse kot mora biti. bom poizkusil tukaj vendar dvomim,da bo kaj bolje. Bomo poizkusili ali se bo to obneslo. Hvala za nasvet.

Aston_11 ::

Meni žena vedno stori stresti, ko se jemlje iz pralnega stroja, nato zložiti in šele nato lepo dati v sušilni stroj. Drugače je aufbiks.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Demla ::

Bomo poizkusili ter sporočimo rezultat po parih testiranjih. Hvala za nasvet.

RejZoR ::

Cheap stroji nimajo funkcije vrtenja ko konča s sušenjem. Ko nehajo sušit se ustavi in se perilo "zaleži". Boljši pa po končanem sušenju vsake par sekund zavrtijo boben, da se perilo ne zaleži in posledično ni zbito. Za gorenje vem, da ima to funkcijo že od najbolj osnovnih modelov naprej, Beko DC7130 pa recimo ne. Sta pa oba brez toplotne, to dajem samo za primerjavo glede te funkcije. Skratka prečekirajte, če ima to funkcijo, če po končanem sušenju ne poberete ven takoj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matijadmin ::

Demla je izjavil:

Pozdravljeni, tukaj videvamo same pohvale glede sušilnega stroja Gorenje D7665N pa me sedaj zanima ali ima kdo izmed vas težave z enakim ali podobnim sušilnim strojem??

Odkar ga imam mi povzroča samo sive lase ???

Perilo se sploh ne razdiši kot je navada pri sušilnih strojih. Oblačila imajo vonj po industrijskem olju,kot da jih sušimo v strojnici.

Najbolj me pa moti to da so oblačila zmečkane ko jih vzamemo ven.vzamemo jih takoj ko zaključi in so zmečkana da se namučiš z likanjem kasneje. Program je ustrezno nastavljen na vrsto tkanine in priporočeno težo vendar zaman. Stroj je bil med dražjimi in oglaševan kot velnes za oblačila sedaj me pa ima da ga zabrišem skozi okno. Ima kdo podobne težave??

Zelo, zelo čudno.

Imam prav slednjega in sem zelo zadovoljen. Hitro in zmeraj suho, pa brez nobenega vonja. Z mečkanje tudi nimam težav, sušilec kot sušilec, če takoj zložiš in ne pustiš v kakšnem čebru, je fix. Pa tudi, če me ni doma, mi še več ur obrača perilo, da ko pridem domov ni zbito.
Vrnite nam techno!

DeeJay ::

Ker pričakujemo novega člana in vemo kolk bo to enga pranja in sušenja, se doma resno spogledujemo s sušilcem, ki ga do zdej nismo imeli.
Ker bo sušilec v kleti, ki je že sama po sebi malo vlažna, mi je primarno, da sušilec dodatno ne vlaži prostora in da posuši perilo v enem ciklu.
Sušile se bodo v večini otrokove cunje, brisače in spodnje perilo, tako da mi je vseeno, če je malo zmečkano, ker bo v vsakem primeru potrebno likanje (dezinfekcija).
Odtok imam, zato ne potrebujem takega s kondenzacijsko posodo.

Budget je 1000€, lahko tud kak € več.

Po lanskem ZPS testu vidim, da imajo najmanjši izpust vlage stroji od Miele. Pa res opravičuje svojo ceno na dolgi rok? Okvare, garancija?
Bo tud pri njih potrebno na dve leti klicat serviserja, da očisti kake filtre?
Je še kak drug stroj, da ima minimalen izpust vlage in ni težav s filtri?

Hvala za mnenja.

...:TOMI:... ::

Posode nimajo samo kombinirani, kar mi še sedaj ni jasno zakaj je temu tako. Filtre očistiš sam, ti piše v navodilih. Vsi stroji imajo filtre. Pozabi na samočistilne. Vlago bodo izpuščali vsi. Miele je top znamka ki ima top ceno. Presodi sam.
Tomi

Matej_K ::

Naš Beko za 600€ z toplotno črpalko ne spušča nobene vlage v prostor. Imam merilec vlage (nobenega okna) in se ne dvigne skoraj nič.
... .. .

sokol11 ::

Pozdravljeni, sem pred nakupom sušilnega stroja s toplotno črpalko in inverterskim motorjem. Pozna kdo model AEG T8DEE48S ali priporočate kaj drugega v rangu 500-700 EUR?
>-<

matijadmin ::

Gorenje, definitivno.
Vrnite nam techno!

sokol11 ::

Poznaš oboje ali samo ker je slovenska firma?
>-<

matijadmin ::

Smo imeli doma AEG pomivalni stroj, zdržal je kakšnih 15 let. Nimam pripomb. Med sušilci, ko sem jih primerjal pred nakupom, se ni uvrstil v ožji izbor.

Pobrskaj malo po tej temi, smo že veliko napisali. Jaz sem z Gorenjevim D7665N zelo zadovoljen. Tehtal sem med Gorenjem, Bekom in Boschem. Prvi ima daleč najboljšo servisno mrežo in kuhalno ploščo so nam popravili dolgo izven garancije (kot garancijsko, seveda). V primerjavi z Bekom je neprimerljivo tišji in boljše posuši. Bekoti, kolikor se jih hvali, da so zanesljivi, od prijateljev vem, da to ne drži preveč. Bosch je tudi malenkost glasnejši, morda boljši, definitivno pa bistveno dražji.
Vrnite nam techno!

sokol11 ::

Pri meni se je uvrstil v ožji izbor ker je cenovno sprejemljiv (pod 700 EUR) in ima tako TČ kot inverterski motor. Gorenje v tem cenovnem rangu nima tako TČ kot inverterskega motorja. Znanec ima AEG-ja in pravi da mu dela super. Pravi da je tudi težji AEG od npr. Beka in potem upaš da je višja teža mogoče posledica tega da je kvalitetnejše narejen, da je material za TČ boljši itd. AEG ima 5 letno garancijo tudi če ga vzameš na firmo, kako je z ostalimi proizvajalci?
>-<

matijadmin ::

Jaz nisem iskal inverterskega, je cena bistveno višja, koliko pa to privarčuje, je druga zgodba. Gorenje ima tudi 5 let garancije. Na akcijah jih dobiš za kakšnih 150 ali še celo več ceneje. Teža zagotovo ne odraža kakovosti izdelave, saj so itak obteženi. Poglej malo še po tujih forumih, kaj pravijo za AEG, če tu nima nobeden izkušenj. Upam, da najdeš, kar iščeš.
Vrnite nam techno!

SabinaV ::

Pozdravljeni,
pri nas tudi kupujemo nov sušilc. Starega bo očitno po 11tih letih potrebno zamenjat. Ne suši več ok tako da moramo nastavljati na časovnik in pot po 3X po eno uro da posuši.
Sedaj pa gledava dva Goranjeva stroja. En je D7665N in drugi D7462. Za D7665N sem na tej temi prebrala kar nekaj pozitivnih izkušenj na sosedni pa tudi nekaj negativnih, ki me skrbijo.
D7665N ima funkcijo IonTech, pa me zanima kakšen so vase izkušnje s to tehnologijo je ok. Je vredna cca 100 Eur? Kako vam suši, vam posuši ko daste na program do konca, ali je potrebno potem še nastavljati za časovno sušenje? Ker če moram to potem še dodatno dajati sušit potem je vseeno če ostanemo pri starem.
Pa še nekaj časa da si znam okvirno predstavljati, koliko časa vam suši žehto postelnine, ne vem postelnina ene zakonske postelje? Tako je to prej kot v 2,5 Ure ali traja dlje?
Hvala, Sabina

sokol11 ::

Mi smo potem vzeli AEG T8DEE48S. Mal čez 600 je prišel, mel so akcijo z 5 letno garancijo. Pa ima TČ in inverterski motor. Zaenkrat dela kot mora, nimam pripomb.
>-<

matijadmin ::

SabinaV je izjavil:

Pozdravljeni,
pri nas tudi kupujemo nov sušilc. Starega bo očitno po 11tih letih potrebno zamenjat. Ne suši več ok tako da moramo nastavljati na časovnik in pot po 3X po eno uro da posuši.
Sedaj pa gledava dva Goranjeva stroja. En je D7665N in drugi D7462. Za D7665N sem na tej temi prebrala kar nekaj pozitivnih izkušenj na sosedni pa tudi nekaj negativnih, ki me skrbijo.
D7665N ima funkcijo IonTech, pa me zanima kakšen so vase izkušnje s to tehnologijo je ok. Je vredna cca 100 Eur? Kako vam suši, vam posuši ko daste na program do konca, ali je potrebno potem še nastavljati za časovno sušenje? Ker če moram to potem še dodatno dajati sušit potem je vseeno če ostanemo pri starem.
Pa še nekaj časa da si znam okvirno predstavljati, koliko časa vam suši žehto postelnine, ne vem postelnina ene zakonske postelje? Tako je to prej kot v 2,5 Ure ali traja dlje?
Hvala, Sabina

Jaz imam D7665N in za razliko od mnogih novih Bekotov istega cenovnega razpona, posuši v prvo. Pa še nekoliko tišji je. Perilo pride res občutno mehkejše in, če ga iz stroja ne vržeš na kup, pač pa ga zložiš (jaz ga direktno v omaro, ker je suho) likanje odpade.

Inverter znatnega prihranka na položnici ne bo pridelal (25 % od porabe elektromotorja in ne TČ ali 0,00359104 EUR na 1 sušenje v trajanju 2h; torej, če sušiš vse dni v letu, to znese komaj čez 1 EUR prihranka). Zato se IMO ne splača kupovati dražjega stroja samo, da bo imel inverterski elektromotor. Je pa res, da je tak motor še nekoliko tišji. D7665N ga denimo nima, pa je vseeno v A++ razredu.

Za druge stroje pa naj drugi še kaj napišejo.
Vrnite nam techno!

berlusconi ::

Tudi sam iščem sušilni stroj. Nad pralnim strojem je ventil za vodo, ki sega ca 1-2 cm čez pralni stroj - zaradi prostora, bi sušilnega rad stlačil nad pralnega. Imam problem, da so vsi sušilni, ki sem jih uspel najti na spletu, dimenzije 59-60. Trenutno je ventil tak..

Torej k vprašanju - obstajajo ožji sušilni stroji - prostostoječi, ne vgradni? Še boljše, ali obstaja kakšen drugačen ventil, ki bi ta problem najbolj elegantno rešil?

Najlepša hvala za predloge in odgovore,
Lp
M

krho ::

Vsi so dimenzije 60cm.. Vendar je to rob oz pokrov. Zadaj je ponavadi 2-3cm prostora, Hm razen, če pri sušilnih ni isto kot pri pralnih. Boš moral v trgovino.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

berlusconi ::

Aja, ventil je na strani... ce bi bil na zadnji ne bi bil problem ?
Vseeno hvala za odg.

Matej_K ::

Še do predkratkim sem bil naročen na ZPS, sedaj pa nisem več in je potreben nakup novega sušilnega stroja.
Ima kdo dostop do članka in mi pošlje pdf? Če ja, prosim na ZS. (sam sem že večkrat tako pomagal)
https://www.zps.si/index.php/dom-in-vrt...
... .. .

pero23 ::

Pri nas kolebamo med BOSCH WTH85201 in BEKO DPY8405. Pomembna nam je predvsem kvaliteta sušenja (perilo suho po enem ciklu) in čim manjša zmečkanost perila po sušenju. Kakšna mnenja o obeh bi bila dobrodošla.

scipascapa ::

jutri je 12% off na belo tehniko m-tehnika :)

matijadmin ::

pero23 je izjavil:

Pri nas kolebamo med BOSCH WTH85201 in BEKO DPY8405. Pomembna nam je predvsem kvaliteta sušenja (perilo suho po enem ciklu) in čim manjša zmečkanost perila po sušenju. Kakšna mnenja o obeh bi bila dobrodošla.

Bekota jaz osebno ne bi (slabše posušijo tisti najbolj varčni in dvem znancem je crknil leto po izteku garancije).. Če že, je Gorenje veliko boljša alternativa. Z Boschem pa nimaš kaj zgrešit, a je nekoliko dražji za to, kar nudi.
Vrnite nam techno!

pero23 ::

Bosch je tudi moj favorit. Vendar ko sem vprašal prodajalca katerega od teh bi mi priporočal, je rekel da Bekota, ker je to Boschev vstopni model, od Bekota pa njihov 2. najboljši model. In to naj bi pomenilo, da pri Bekotu dobiš več in boljšo kvaliteto kot pri Boschu. To se mi zdi malo zgrešeno, kaj vi pravite?ž

Utk ::

Beko je v vsakem primeru zgresen po vsaki matematiki.
Ne vem v cem je fora, najbrz so v resnici se bolj poceni kot na koncu v trgovini, da imajo vecjo marzo trgovci, al zakaj jih tolk silijo.

matijadmin ::

pero23 je izjavil:

Bosch je tudi moj favorit. Vendar ko sem vprašal prodajalca katerega od teh bi mi priporočal, je rekel da Bekota, ker je to Boschev vstopni model, od Bekota pa njihov 2. najboljši model. In to naj bi pomenilo, da pri Bekotu dobiš več in boljšo kvaliteto kot pri Boschu. To se mi zdi malo zgrešeno, kaj vi pravite?ž

Več da, boljšo kvaliteto pa malo morgen.
Vrnite nam techno!

Pinturicchio ::

Ve kateri za sušilca globine 45cm? Namreč postavil bi ga na pralni stroj pa nikjer ne najdem takšne dimenzije, vsaj v slovenskih trgovinah.

johanblond ::

V oči mi je padel Beko DS7333 (A+, 7 kg, toplotna črpalka), cena 389 €
http://www.beko-si.com/PRALNI-IN-SUSILN...

A si ga mogoče kdo lasti (gpanta) in pove izkušnje iz prve roke.

xardas ::

Lahko kdo priporoči kakšnega z nosilnostjo 8kg?

fabled ::

Odločam se za nakup sušilnega stroja.
Izbiram med temi tremi:
1.) https://www.bigbang.si/susilni-stroji/d...
2.) https://www.bigbang.si/susilni-stroji/d...
3.) https://www.bigbang.si/susilni-stroji/d...

Katerega predlagate?

oberskitona ::

sem pred nakupom sušilnega stroja in se odločam med:

https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...

in

https://www.merkur.si/aparati/bela-tehn...

Prosim za vaše mnenje.
Hvala. lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153136 (5709) darkolord
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521207 (9821) LeXani
»

Maticna plosca Bosch susilnega stroja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81763 (1224) ZloTech
»

Kateri sušini stroj

Oddelek: Loža
304456 (2703) Dajarra
»

Kateri sušilni stroj mi priporočate?

Oddelek: Loža
113854 (3225) 49106

Več podobnih tem