» »

Windows 10 Read only problem

Windows 10 Read only problem

Nexus_77 ::

Danes so se mi brez razloga vse mape na trdem disku nastavile na read only in zdaj mi veliko programov javi napako access to path is denied. Ali ima kdo kakšno rešitev za ta problem?

Duhec ::

Prijavi se z nekim drugim računom/uporabnikom ali kot administrator (če še nimaš aktiviranega administratorja ga moraš prej aktivirati v Command Promptu (zaženi ga kot skrbnik) z ukazom: net user administrator /active:yes) in preveri, če ima tudi ta podobne težave.
Drugače preveri še dovoljenja uporabnika; desni klik na C: ,"Lastnosti", zavihek "Varnost", izberi uporabnika, ki ima težave, "Uredi" in mu spodaj dodeli nove pravice v kvadratke "Dovoli". načeloma nato začne mleti in vsem mapam in podmapam dodeljuje nove atribute.
Lahko pa seveda poveš in opišeš še kaj več, da ne vlečem(o) iz tebe. Npr. si delal kakšen Windowsupdate, odstranjeval viruse, imaš kake druge težave, kaj sumiš...
http://blackbird.si/

Nexus_77 ::

Najprej hvala za odgovor.

Sem opazil da uporabnik nima vseh dovoljenj, zato sem vse obkljukal in potrdil izbiro.
Ampak mi pri nekaterih mapah javi napako:

An error occurred while applying security information to:
C:\Program Files
Failed to enumerate objects in the container. Access is denied

Jutri bom poskusil narediti system restore pa vam bom javil, če je problem odpravljen

LP

Luka

Duhec ::

Potem ponovi vajo kot administrator ali pa se poigraj s prevzemom pravic (Take Ownership permission).
Primer.
http://blackbird.si/

konspirator ::

Nexus_77 ::

Sem šel po navodilih in mi je USPELO!!!
Res hvala Duhec za pomoč.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMB povezava Winows 10 s Synology NAS

Oddelek: Operacijski sistemi
323055 (2321) dukedl
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153636 (2985) Kankan
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192325 (2026) mazupan
»

Access Denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
7894 (807) miha_a
»

Access id denied!!

Oddelek: Operacijski sistemi
5900 (779) pine

Več podobnih tem