» »

Sodnik za prekrške - polovična kazen

Sodnik za prekrške - polovična kazen

Temo vidijo: vsi
«
1
2

ikeaikea ::

Zaradi prehitre vožnje sem dobil sodnika za prekrške. Tudi denarno kazen mi bo vročil on, policija jo samo predlaga(besede policista, ki me je ustavil). Zanima me ali še lahko upam na polovično kazen(tisto, ki jo bo predlagal sodnik)?

bambam20 ::

ikeaikea je izjavil:

Zaradi prehitre vožnje sem dobil sodnika za prekrške. Tudi denarno kazen mi bo vročil on, policija jo samo predlaga(besede policista, ki me je ustavil). Zanima me ali še lahko upam na polovično kazen(tisto, ki jo bo predlagal sodnik)?


Ni polovičnih kazni, ko stopiš pred sodnika.

Če se zakonodaja ni spremenila lahko zaprosiš , da bi namesto plačila kazni opravil določeno število ur v družbeno koristnega dela.

BigWhale ::

ikeaikea je izjavil:

Zaradi prehitre vožnje sem dobil sodnika za prekrške. Tudi denarno kazen mi bo vročil on, policija jo samo predlaga(besede policista, ki me je ustavil). Zanima me ali še lahko upam na polovično kazen(tisto, ki jo bo predlagal sodnik)?


Vozil si vec kot 30km/h nad omejitvijo v naselju. Ni polovicke. :)

Invictus ::

To je odvzem izpita. 18 kazenskih točk.

http://prekrski.com/prometni-prekrski-k...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

No, pa saj je tudi 1200 EUR za3 0+, kar ga zanima.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

To je odvzem izpita. 18 kazenskih točk.

http://prekrski.com/prometni-prekrski-k...



PO moje ga tole zanima.

Vožnja v naselju

nad 30 km/h do vključno 50 km/h = 1.000 EUR + 9 kazenskih točk

Lp.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

To je odvzem izpita. 18 kazenskih točk.


To je v obmocju umirjenega prometa. V naseljih je odvzem, ce vozis 50km/h preko omejitve.

ttommy ::

Koliko si vozil in koliko je bila omejitev? Naselje, zunaj naselja, avtocesta...?
Gamer

ikeaikea ::

Vozil sem 110, v naselju. Mladi voznik. Nikol prej kaznovan. Za kazen sem se sprijaznil, me pa zanimajo realne možnosti za pogojno vrnjen vozniški izpit.

bambam20 ::

ikeaikea je izjavil:

Vozil sem 110, v naselju. Mladi voznik. Nikol prej kaznovan. Za kazen sem se sprijaznil, me pa zanimajo realne možnosti za pogojno vrnjen vozniški izpit.



Kakšne realne šanse. Tukaj je odzvzem izpita in ponovno ga boš opravljal pa še k psihologu boš hodil, da ugotvi, kaj se ti dogaja v možganih, da si potencijalni morilec.

ikeaikea ::

Hvala. Ampak ali okoliščine niso upoštevane? Slikan takoj za konec omejitve 90?

amacar ::

Ne vem kakšne okoliščine bi imel. 110 v naselju je veliko preveč, pravilno, da se "mulci" streznijo.

ikeaikea ::

Pošteno.

bambam20 ::

ikeaikea je izjavil:

Hvala. Ampak ali okoliščine niso upoštevane? Slikan takoj za konec omejitve 90?



Kakšne okoliščine, če si vozil v naselju 110 km/h? A ni škoda no.

rdecaluc ::

Mal je glupo da si padel v "past", ampak če je tabla za naselje že pred tem zmanjšaš na 50 ne pa po.. ampak sej vem da veš.

Prijatelj je imel podobno situacijo. Letel je okoli 100km/h tukaj v Lj mimo gostilne Micka. Slikal in ga ustavili. Dobil je sodnika in pa začasni odvzem vozniškega izpita, plus točke in še kazen.
Nisem pa spraševal ali je imel tudi psihologa.
Est modus in rebus. ,typos

shadeX ::

Sreča verjetno ni bila na tvoji strani. Verjamem, da nisi želel voziti toliko v naselju in da so te dobili ravno po začetku table naselja v katerega si pripeljal.. ampak to ni opravičilo. Vožnja s tako hitrostjo po mestu je nedopustna, odvzem izpita pa neizbežen.

Če že voziš čez omejitev, vozi izven naselja, po cesti na kateri je to mogoče. Saj tudi mi nismo angelčki, sam po mestu se tega res ne dela. Sicer se je še dobro izšlo. Lahko bi takrat kdo skočil na cesto pa bi imel na vesti življenje.

scipascapa ::

110 na 50 podlage? lol.

Zajec123 ::

Eno vprašanje. Nekaj časa nazaj je znanec vozil pač pod vplivom alkohola in okoli 110 km/h. Vendar je potem dobil pogojno izpit nazaj. Kako je to možno, če naj bi avtorju te teme grozil odvzem?

pero50 ::

Poznam enega, ki je imel 28 pik in pogojno izpit. Je pa stroškovno in psihološko zagotovo bolj mučno oz prevzgojno, slednje. Hodiš na predavanja s tistimi alkoholiki, k psihologu, na koncu pa plačaš še ravno toliko kot te pride kazen in ponovni izpit :D

Pobes ::

Sicer je minilo ze vsaj 10 let, pri meni je bilo tako. Skozi naselje sem kot mlad voznik vozil 73km/h in me je tečen policaj poslal k sodniki. Ta mi je dal takrat 120k tolarjev kazni, za 6 mesecev mi je vzel izpit in mislim da so mi takrat ostale 2 piki v dobrem. Tako da izgleda da v tej sloveniji je kazen kolikor se jim pač sodnikom zazdi. Že po današnji zakonodaji ki je bistveno strožja od tiste 10let nazaj bi moral dobit manj. Samo kaj ko jst kot mulc nisem nič vedel o tem. Me je pa izučilo , do sedaj nisem več dobil nobene kazni, je bila prva in zadnja tista

Mare2 ::

Vzoren voznik. :)

louser ::

Zajec123 je izjavil:

Eno vprašanje. Nekaj časa nazaj je znanec vozil pač pod vplivom alkohola in okoli 110 km/h. Vendar je potem dobil pogojno izpit nazaj. Kako je to možno, če naj bi avtorju te teme grozil odvzem?

Ker ga večina ljudi rabi za to, da z njim pride na šiht s katerim se preživlja.

Baja ::

tako je, prevoz na delo, to je vecinoma razlog da ti ljudje dobijo izpit nazaj. poznam šoferje tovornjakov, ki imajo še samo izpit za C, na šiht pa jih ljubice vozijo :)

jero_no1 ::

To je prav patetičen izgovor, da rabiš izpit nazaj zaradi vožnje v službo, potem ko si divjal 100+ km/h čez naselje.
Je pač treba malo prej razmišlat. Sploh pa če ste že mladi vozniki tolk nepismeni, da ne poznate omejitev (še en dokaz, da učenje CPP na pamet ni za nikamor).
Take ljudi je treba brezkompromisno takoj odstranit iz ceste v dobro nas in še posebej naših otrok...

strup121 ::

večini prošenj za pogojno vrnitev in potem prenehanje veljavnosti VD z odložitvijo (pogojna) sodišče ugodi. Seveda če nisi nek večkratni prekrškar.

K0l1br1 ::

V bistvu pogojno dobiš nazaj brez nekih pametnih razlogov. Dovolj je, da izpolniš formalne po Zakonu o prekrših. Tole, da rabiš za na delo, te nihče niti vpraša ne, ker ti vrnejo še pred prvim narokom, na katerem šele obravnavajo ugovor zoper odvzem vd.

fishstick ::

Na sodiscu se opraviči in povej kako zelo ti je žal, da se zavedaš kako napako si naredil itd.. Poleg tega prosi za pogojno + da si pripravljen it h psihologu ali karkoli že. Povej, da potrebuješ izpit, ker se vsak dan voziš v službo cca x km.(Ne rečes samo, da potrebuješ zaradi službe ampak lepo zapakiraš v par stavkov). Skratka posuj se s pepelom do konca :)

Težka bo, ker si mlad voznik.

strup121 ::

Nič ne bo težka zaradi tega ker je mladi voznik. Težka bi kvečjemu bila če se mu je to že kdaj zgodilo

Reycis ::

Takšna neumnost, kakšna škoda! Sodniki so ljudje. Bodi ponižen in se opraviči. Reci, da nimaš denarja in da imaš težko situacijo in če ti lahko da najnižjo kazen.

MrStein ::

bambam20 je izjavil:

ikeaikea je izjavil:

Vozil sem 110, v naselju. Mladi voznik. Nikol prej kaznovan. Za kazen sem se sprijaznil, me pa zanimajo realne možnosti za pogojno vrnjen vozniški izpit.



Kakšne realne šanse. Tukaj je odzvzem izpita in ponovno ga boš opravljal pa še k psihologu boš hodil, da ugotvi, kaj se ti dogaja v možganih, da si potencijalni morilec.

Možnost, da je vozil po avtocesti izven naselja, na delu, kjer je pač en birokrat nalepil oznako "naselje" si izključil?

No, mogoče pa je vozil po Koroški cesti, kjer je še dovoljenih* 50 km/h preveč.
Ni povedal.

* možno, da so vmes spremenili omejitev; so že večkrat v preteklosti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Reycis je izjavil:

Takšna neumnost, kakšna škoda! Sodniki so ljudje. Bodi ponižen in se opraviči. Reci, da nimaš denarja in da imaš težko situacijo in če ti lahko da najnižjo kazen.

Ni nujno da bo tole zagrabilo. Osebno bi lepo prosil da zaradi denarne stiske, bi prosil za plačila po obrokih (seveda prekršek priznaš in ga ne opravičuješ, vrjemi da so slišali že vse možne razloge). Tako sem jaz dobil najmanjšo možno kazen, dejansko manjšo kot pa kolega ki je bil pri istem sodniku "pameten" za manjši prekršek.

Ostalo so pa že drugi povedal in ne bom pametoval, smo bili vsi isti ko smo bili še mladi ...

Lizzy ::

Živijo.

Bom kar tule pisala da ne odpiram nove teme

zanima me zgolj sledeče, vozila sem v naselju 56km/h namesto 50km/h, policaj me je ustavil, pokazal mi je radar in za koliko sem prekoračila in da je v takih primerih rekel da je to 80eur kazni če je med 5-10km čez dovoljeno, in odšel, ta drug policist pa mi je pregledal dokumente, in mi zaželel varno vožnjo, nisem pa dobila nobenega listka, zapisnika nič, bila sem tudi v obupnem stanju zaradi vročine in precej zmedeno delovala, saj sem se peljala ravno od zdravnika. Zdaj pa nevem ali mi pol ni kazni dal in me zgolj opozoril ali to pride po pošti???

hvala
RAČUNALNIK: i7, 16GB DDR4, Nividia 1060GTX 12GB GDDR5, 525GB SSD/1TB HDD, 2017
KONZOLA: PS4-1TB-slim 2017, PS3-FAT

joze67 ::

Na tem forumu so večinoma (bivši?) uporabniki modrih pampersk. Teh noben policaj ne spošča na lepe zmedene oči. Tako da dosti izkušenj iz prve roke ne boš dobila.

Če pride po pošti, rok za polovičko teče od vročitve. Plačaš teh 40€ in si rečeš, bistveno ceneje kot če bi v tem stanju zmedenosti koga povozila. Recimo otroka, če ti življenje starcev ne pomeni kaj dosti (kot je to danes moderno19).

Lizzy ::

izpit imam že 15.let in to je moj prva kazen za prekoračitev hitrosti, in pač nimam izkušenj, probala sem googlat, pa nekako ne najdem odgovora, če te policaj ko te tako ustavi na 4 oči in pokaže radar, tudi da kak listek ali ne
RAČUNALNIK: i7, 16GB DDR4, Nividia 1060GTX 12GB GDDR5, 525GB SSD/1TB HDD, 2017
KONZOLA: PS4-1TB-slim 2017, PS3-FAT

Utk ::

Nobene kazni ne bo, ne sekiraj se, če bi bla, bi tam dobila vsaj kak listek.

111111111111 ::

Lizzy je izjavil:

Živijo.

Bom kar tule pisala da ne odpiram nove teme

zanima me zgolj sledeče, vozila sem v naselju 56km/h namesto 50km/h, policaj me je ustavil, pokazal mi je radar in za koliko sem prekoračila in da je v takih primerih rekel da je to 80eur kazni če je med 5-10km čez dovoljeno, in odšel, ta drug policist pa mi je pregledal dokumente, in mi zaželel varno vožnjo, nisem pa dobila nobenega listka, zapisnika nič, bila sem tudi v obupnem stanju zaradi vročine in precej zmedeno delovala, saj sem se peljala ravno od zdravnika. Zdaj pa nevem ali mi pol ni kazni dal in me zgolj opozoril ali to pride po pošti???

hvala

ČE nisi dobila zapisnika s položnico ne rabiš nič plačevat. Je pa seveda še vedno odprta možnost, da ti policista pošljeta položnico po pošti. To pa lahko plačaš v 8 dneh polovičko, kar je pa mala verjetnost, ker če bi te hotela kaznovati, bi ti lahko spisala položnico takoj na mestu prekrška.

St235 ::

dajte ljudje božji ne nakladat v tri dni.

Če policist zazna prekršek, ga mora obravnavat na licu mesta če je to mogoče. Posledično bi bila tudi kazen izdana na licu mesta. Če ni bila, je to to. Sta se policista odločila, da glede na težo prekrška zadostuje opozorilo.

AndrejS ::

Obstaja tudi tretja možnost, kar se je meni zgodilo, vendar je verjetno majhna.
Na licu mesta nisem dobil nobenih papirjev, tudi podpisal nisem nič. Čez pol leta sem samo dobil izvržbo, in so mi trgali od plače.
Pozanimal sem se na PP, kjer je pisalo, da mi je bila kazen vročena na licu mesta in nisem hotel podpisati, zato sem bil prikrajšan za polovičko in za pritožbo
Eni policaji so prasci !

BigWhale ::

St235 je izjavil:

dajte ljudje božji ne nakladat v tri dni.

Če policist zazna prekršek, ga mora obravnavat na licu mesta če je to mogoče. Posledično bi bila tudi kazen izdana na licu mesta. Če ni bila, je to to. Sta se policista odločila, da glede na težo prekrška zadostuje opozorilo.


A to velja tudi za voznjo s pretecenim vozniskim dovoljenjem? Zeno so veliko let nazaj ustavili ob redni kontroli. Tam so ugotovili, da ji je poteklo voznisko dovoljenje. Policaj ji je prijazno povedal, da naj gre cim prej podaljsat in to je bilo to, ni dobila nobenega papirja za podpisat ali kakrsnekoli druge poste domov. Kasneje je cez par mesecev dobila na dom izvrsbo za placilo kazni, ker je vozila z neveljavnim vozniskim dovoljenjem.

St235 ::

Da, to velja za vsak prekršek, ki se obravnava. Poglej zakon o prekrških - konkretno 57. člen.

Vedno pa obstaja možnost zlorabe, kakor tudi prilagojenega podajanja informacij bližnjim in potem nastane 1001 anekdota.

Pravno formalno:

(1) Plačilni nalog se izda, če pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa prekršek osebno zazna, ali ga ugotovi z uporabo ustreznih tehničnih sredstev ali naprav. Plačilni nalog se kršitelju, če je ta navzoč, vroči takoj na kraju prekrška. Ob vročitvi plačilnega naloga se kršitelju hkrati ustno predstavi storjeni prekršek in dokaze, kar se zaznamuje na plačilnem nalogu.

(2) Plačilni nalog se izda tudi, če pooblaščena uradna oseba prekršek ugotovi na podlagi obvestil in dokazov, zbranih neposredno po kršitvi, na kraju, kjer je bil prekršek storjen. Pred izdajo in vročitvijo takega plačilnega naloga mora kršitelju omogočiti, da se osebno izjavi o prekršku po določbah 55. člena tega zakona, plačilni nalog pa mora vsebovati tudi kratek opis prekrška in kratek povzetek izjave kršitelja o prekršku.

(4) Če kršitelju plačilnega naloga ni mogoče izdati in vročiti takoj na kraju prekrška, se mu ga vroči po določbah zakona, ki ureja splošni upravni postopek. V tem primeru se kršitelju hkrati s plačilnim nalogom iz prvega odstavka tega člena vroči tudi kratek opis dejanskega stanja prekrška z navedbo dokazov, če ta ni že naveden v plačilnem nalogu.

Tako, da te zgodbe, da je bila izvedena izvršba brez, da bi bil izdan plačilni nalog so čudne, ker bi moral policist (ali sodnik, ki bi tako izvršbo izdal brez ustrezne podlage) izvršiti konkretno kaznivo dejanje, ki ga stane službe. Takšno ravnanje pa je povsem nelogično, glede na to, da bi lahko legitimno izdal položnico.

V konkretnem primeru bi vsekakor bila na mestu pritožba in bi bilo na policiji da dokaže, da je bil kršitelju vročen plačilni nalog v skladu z 1 oziroma 4 členom.

Ampak spet, tukaj pridemo v sfero rekla kazala in razen kupa pljuvanja na podlagi nerpeverjenih anekdot ne bomo dobili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

feryz ::

Utk je izjavil:

Nobene kazni ne bo, ne sekiraj se, če bi bla, bi tam dobila vsaj kak listek.
Ni kak listek, ampak je kar uradni zapisnik, katerega prejem moraš podpisati.
Oz. če nočeš podpisati, bo policaj vpričo tebe napisal, da nočeš in/ali da nočeš sprejeti obvestila.
Brez tega tudi kazni ne bo.

lotrem ::

Načeloma bi mogla, dobiti plačilni nalog na kraju, ti si pa dobila samo opozorilo brez kazni. Za paranoike pa obstaja e-uprava, kjer lahko preveriš prekrške v evidencah policije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lotrem ()

D3m ::

Pa bo opozorilo?

Da ne bo čez kak mesec priporočena. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

lotrem ::

Opozorilo 99%, 0,9% priporočena pošta, kjer ima še vedno možnost plačila "polovičke"...

Gambino ::

Tukaj ne vidim problema v kazni, ki jo ne boš dobila, ker si bila samo opozorjena.
Problem je, da voziš v takšnem nerazsodnem stanju, kot si opisala. Zaradi takšnih in podobnih primerov so se dogajale tragedije. Če oceniš, da nisi sposoben/a za vožnjo si naroči taksi!

louser ::

St235 je izjavil:

Da, to velja za vsak prekršek, ki se obravnava. Poglej zakon o prekrških - konkretno 57. člen.

Vedno pa obstaja možnost zlorabe, kakor tudi prilagojenega podajanja informacij bližnjim in potem nastane 1001 anekdota.

Pravno formalno:

(1) Plačilni nalog se izda, če pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa prekršek osebno zazna, ali ga ugotovi z uporabo ustreznih tehničnih sredstev ali naprav. Plačilni nalog se kršitelju, če je ta navzoč, vroči takoj na kraju prekrška. Ob vročitvi plačilnega naloga se kršitelju hkrati ustno predstavi storjeni prekršek in dokaze, kar se zaznamuje na plačilnem nalogu.

(2) Plačilni nalog se izda tudi, če pooblaščena uradna oseba prekršek ugotovi na podlagi obvestil in dokazov, zbranih neposredno po kršitvi, na kraju, kjer je bil prekršek storjen. Pred izdajo in vročitvijo takega plačilnega naloga mora kršitelju omogočiti, da se osebno izjavi o prekršku po določbah 55. člena tega zakona, plačilni nalog pa mora vsebovati tudi kratek opis prekrška in kratek povzetek izjave kršitelja o prekršku.

(4) Če kršitelju plačilnega naloga ni mogoče izdati in vročiti takoj na kraju prekrška, se mu ga vroči po določbah zakona, ki ureja splošni upravni postopek. V tem primeru se kršitelju hkrati s plačilnim nalogom iz prvega odstavka tega člena vroči tudi kratek opis dejanskega stanja prekrška z navedbo dokazov, če ta ni že naveden v plačilnem nalogu.

Tako, da te zgodbe, da je bila izvedena izvršba brez, da bi bil izdan plačilni nalog so čudne, ker bi moral policist (ali sodnik, ki bi tako izvršbo izdal brez ustrezne podlage) izvršiti konkretno kaznivo dejanje, ki ga stane službe. Takšno ravnanje pa je povsem nelogično, glede na to, da bi lahko legitimno izdal položnico.

V konkretnem primeru bi vsekakor bila na mestu pritožba in bi bilo na policiji da dokaže, da je bil kršitelju vročen plačilni nalog v skladu z 1 oziroma 4 členom.

Ampak spet, tukaj pridemo v sfero rekla kazala in razen kupa pljuvanja na podlagi nerpeverjenih anekdot ne bomo dobili.

Ok, nekaj, kar ni anekdota. Modreži spisali zapisnik in UPN, po posvetu na Policiji svoje kopije več niso "našli"

St235 ::

ROFL, to je po definiciji anekdota.

Utk ::

Če ne bi imel tudi svoje čudne anekdote, ne bi niti tem verjel. Tako pa (načeloma) jim.

St235 ::

Težava anekdot je ravno to, da imajo sicer osnovo v resničnem dogodku. Vendar pa ni na voljo niti pod razno dovolj podatkov, ali pa kritične presoje verodostojnosti le teh, da bi lahko potegnil kakršenkoli realen zaključek.

Tako, da ja do zlorab lahk ovedno pride. Da bi pa policaji sistematično delal kazniva dejanja, namesto, da bi na licu mesta kaznovali ljudi je pa vsakemu, ki realno pogleda zadevo naravnost smešno.

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Da, to velja za vsak prekršek, ki se obravnava. Poglej zakon o prekrških - konkretno 57. člen.

Vedno pa obstaja možnost zlorabe, kakor tudi prilagojenega podajanja informacij bližnjim in potem nastane 1001 anekdota.


V tem primeru sem bil zraven. :)) Zato me je zanimalo, ce to velja za vse vrste prekrskov, ker sem bil takrat tud jaz kr presenecen zaradi tega, sploh zato, ker je takrat se-ne-zena se studirala in bla prakticno brez prihodkov in naju je tista kazen kr bolela :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187403 (52399) Darko!
»

Ponoreli redarji

Oddelek: Loža
254913 (2381) Šimpanz
»

Plačilni nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312830 (11222) St235
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8221583 (20222) St235
»

Prometni prekršek

Oddelek: Loža
131725 (1181) St235

Več podobnih tem