» »

Bank Branch Code - Lokalna banka nima pojma kaj to je

Bank Branch Code - Lokalna banka nima pojma kaj to je

shadeX ::

Prvič rihtam račun za nakazila, ampak zalomi se že prvi prvem vprašanju. Klical sem mojo lokalno banko, kjer so me tam 2x prevezali in nato še enkrat prevezali v LJ in nato so me še enkrat prevezali k človeku ki ni dvignil. Moja banka je Abanka. Lokalci so mi sicer povedali da bi to morala biti tale koda "ABANSI2X", ampak zadeva ne gre skozi (sicer piše, da če je to zagotovo pravilen odgovor, naj kontaktiram support).

Je to to, ali bi morali biti kaj drugega?




Če kliknem "look up bank branch code", in vpišem "abanka" mi dobi naslednje, samo moje ne.

  • spremenil: shadeX ()

sandmat ::

3-5 cifra tvojega računa so v bistvu branch code.
Klikni katerokoli, nakazilo bo že našlo pravo, ker so računi porazporejeni po podružnicah (1. in 2. cifra sta banka, 3,4,5 podružnica)

Jure14 ::

http://finaint.com/swift_code/ABANSI2X....

Bank code:ABANSI2X
Branch code: XXX

AndyS ::

International Bank Account Number @ Wikipedia

Spodaj glej tabelo po državah

shadeX ::

sandmat je izjavil:

3-5 cifra tvojega računa so v bistvu branch code.


Se pravi če je št mojega računa SI56 5541 1314 1551 111 je potem pravilen branch code 06554? Ker če zberem katerokoli banko iz seznama in grem naprej, in potem vpišem št mojega računa, mi napiše da se branc code in št. računa ne ujemata..

shadeX ::

Tudi recimo če kliknem kar eno banko na seznamu in grem naprej, pridem do tega okenca. Spet sem klical v LJ in pravijo da Bank Account number in IBAN je ENO IN ISTO, se pravi številka MOJEGA računa (SI56 ....). Ampak ker imamo mi dolge številke računov, mene NE spusti skoz. Beri Error na vrhu.



A je pri Applu kdo sploh dal to skoz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

St235 ::

shadeX je izjavil:

sandmat je izjavil:

3-5 cifra tvojega računa so v bistvu branch code.


Se pravi če je št mojega računa SI56 5541 1314 1551 111 je potem pravilen branch code 06554? Ker če zberem katerokoli banko iz seznama in grem naprej, in potem vpišem št mojega računa, mi napiše da se branc code in št. računa ne ujemata..


Ne.

SI56 - Slovenija
55 - Koda banke
413 - Koda podružnice
314 1551 1 - številka računa
11- kontrolna številka

shadeX je izjavil:

Tudi recimo če kliknem kar eno banko na seznamu in grem naprej, pridem do tega okenca. Spet sem klical v LJ in pravijo da Bank Account number in IBAN je ENO IN ISTO, se pravi številka MOJEGA računa (SI56 ....). Ampak ker imamo mi dolge številke računov, mene NE spusti skoz. Beri Error na vrhu.



A je pri Applu kdo sploh dal to skoz?


v številki TRR je dejnasko samo 8 številk, ki so številka računa. Tako da probaj samo s številkami, ki dejansko identificirajo tvoj račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

shadeX ::

Ej hvala ti. Dejansko je po tistih navodilih šla zadeva skozi. In tudi branch number (podružnico) je avtomatsko dobilo, ko sem vpisal kombinacijo številk iz kartice, kot si napisal.

Sedaj me zanima kako je mogoče, da po natanko 6 klicih (4x prevezan), mi tega na ABANKI ni znal noben povedati. Ne v lokalni, ne v LJ. Nobena od teh tet, ni vedela kaj je "branch number", in mi po 15 minutnem pregovarjanju zatrjevala da je na Applovi strani nekaj narobe in da je aplikacija narejena za US.

Ok fakin groza.

Še enkrat hvala lakotnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

St235 ::

Gre za dost specifičen primer in je težko tako iz glave sestavit vse skupaj. Če ne bi postal screenshota kjer error eksplicitno navaja, da zahtevajo točno 8 številk, vprašanje če bi sploh dobil asociacijo na to. Je pa verjetno tudi dost lenobe zraven, ker 99% takih klicev so dejansko nesposobni uporabniki ki narobe vpisijejo številko, ne ločijo med številko TRR in kreditno ali pa vnašajo podatke na US residents only obrazce. Tisti 1% so pač statistična anomalija.

Po drugi strani je pa katastrofa, da ima multiancionalka kot je APPLE tako kretenski obrazec. Ker vse podatke bi skripta iz IBAN lahko prebrala v stotinki sekunde.

shadeX ::

Če ne bi postal screenshota kjer error eksplicitno navaja, da zahtevajo točno 8 številk


Večji problem je ker se nobenemu ni sanjalo kaj je branch code. Sicer ne vem s čim se ukvarjaš, ampak ljudje ki sem jih klical so v temu že leta, pa ko sem omenil branch code, so si začeli samo slušalke podajat.

Po drugi strani je pa katastrofa, da ima multiancionalka kot je APPLE tako kretenski obrazec. Ker vse podatke bi skripta iz IBAN lahko prebrala v stotinki sekunde.


Se strinjam. Sem šel med tem časom gledat kako ima Google (če bi dobil kak hint) pa ima samo tole :)

krneki0001 ::

SI56 01 234 55555555 67
SI - Slovenija (56 so pa zaradi nesposobnosti banke slovenije zapekli, ker bumbarji niso imeli ideje, v originalu bi se ta lahko spreminjala in bi lahko imel tukaj že povedano ali gre za kreditni račun ali osebni, kartica,....)
01 - šifra banke (01- proračunski uporabiki, banka slovenije; 02 - nlb; 03 - skb; 04 - nkbm, ...)
234 - organizacijska enota (vsaka banka ima strukturirano sestavo in vsak oddelek, enota, poslovalnica imajo svojo šifro)
55555555 - številka računa (včasih kr številka komitenta - odvisno od banke)
67 - kontrolna številka po izračunana po modulu 97, ki se računa bre IBAN-a (SI56) Uporabi se 01 234 55555555 in doda se 00 ter se iz tega izračuna po modulu 97 2 števili, ki sta kontrolka in ki se nato doda v številko namesto 00

konspirator ::

Bank Branch Code
Iz katere države so pobrali zahtevo ?


Haha, in potem pravijo da Apple ne komplicira :).

Zakaj za ___ (vstavi poljubno božanstvo) bi moral japi Apple uporabnik vedeti kodo podružnice od posamezne banke ?
Iban in bic je vse, kar potrebujejo.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Gre za dost specifičen primer in je težko tako iz glave sestavit vse skupaj. Če ne bi postal screenshota kjer error eksplicitno navaja, da zahtevajo točno 8 številk, vprašanje če bi sploh dobil asociacijo na to. Je pa verjetno tudi dost lenobe zraven, ker 99% takih klicev so dejansko nesposobni uporabniki ki narobe vpisijejo številko, ne ločijo med številko TRR in kreditno ali pa vnašajo podatke na US residents only obrazce. Tisti 1% so pač statistična anomalija.

Po drugi strani je pa katastrofa, da ima multiancionalka kot je APPLE tako kretenski obrazec. Ker vse podatke bi skripta iz IBAN lahko prebrala v stotinki sekunde.


pri nas v sloveniji smo pač vajeni TRR-ja kot številke bančnega računa. V večjih državah, pa dostikrat zahtevajo eksplicitno razčlenitev številke. Vsaj po mojih izkušnjah. Ne vem, koliko je to dajansko praksa.

konspirator je izjavil:

Bank Branch Code
Iz katere države so pobrali zahtevo ?


Haha, in potem pravijo da Apple ne komplicira :).

Zakaj za ___ (vstavi poljubno božanstvo) bi moral japi Apple uporabnik vedeti kodo podružnice od posamezne banke ?
Iban in bic je vse, kar potrebujejo.


IBAN številka VSEBUJE vse našteto. od branke, podružnice, pa do številke bančnega računa, vključno s kontrolno številko. V tujini so včasih bolj eksplicitni.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109378 (28228) Vetrpiha
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9129051 (26332) OZZY
»

SKB kartica

Oddelek: Loža
154866 (4549) ...:TOMI:...
»

PayPal - Moneybookers

Oddelek: Loža
274469 (3452) alless
»

bank transfer na moj račun

Oddelek: Loža
205493 (4807) ender

Več podobnih tem