» »

Oče mi je umrl

Oče mi je umrl

Temo vidijo: vsi

N0t0ri0us ::

Dvomim da gre kdo rad na pogreb...

jalovec09 ::

Sestra ima bolezen multiplasklerozo, trenutno na cevka, ne hodi, ne govori, ....od lani decembra so ji dal rok 1 mesec, toda, ker je v zadnjih 10 mesecih v odlično oskrbi še živi, stara okol 35.

Žal prej, ko se s tem sprijazniš tembolje bo, življenje gre dalje, ampak taki ljudje bodo ostal nam za večno v spominih

Oba dedka sta mi že prej umrla še predno sem prišel na svet, tud ena babica, ena iz očetove strani je umrla pri mojih 13 letih.
Starša imam že tud v letih okol 70, star pa okol 30

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

koliko dolgo ste ostali žalovali po smrti bližnjega?

jaz se še vedno zjokam za psom kateri mi je umrl pred tremi leti.

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Malner ::

Sožalje.

GupeM ::

Sožalje.

Meni je pred devetimi leti povsem nepričakovano umrla sestra, stara 23 let, pred tremi meseci pa še oče, star 57 let. Ravno tako povsem nepričakovano. 5 minut pred tem smo se še skupaj smejali in delali načrte za prihodnost...

Koliko časa smo žalovali? Sam smrt jemljem kot nekaj, kar se zgodi prej ali slej in tukaj nimaš kaj storiti. Pri meni je bilo prvi teden najhuje. Čim prej ko boš lahko, pojdi nazaj v šolo/službo. Družba pomaga pri teh zadevah. Predvsem če se z njimi dobro razumeš. Tudi rana se zaceli, brazgotina pa žal ostane in te večkrat spomni na drago osebo. Zavedaj pa se, da je očetu sedaj zagotovo lepše, kjerkoli že je. In zapomni si da, tako kot pravijo Dream Theater: The Spirit Carries On.

anko ::

mtosev je izjavil:

koliko dolgo ste ostali žalovali po smrti bližnjega?

jaz se še vedno zjokam za psom kateri mi je umrl pred tremi leti.

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?


Sožalje.
Meni je oče umrl pred dobrimi petimi leti, star 60 let. Podoben način kot @papasmrk-ov... Še vedno težko govorim o njem in imam cmok v grlu, ko se spomnim...

opeter ::

Tudi moje sožalje, če kaj pomaga. :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OrkAA ::

Meni je umrl dobrih 10 let nazaj, star 47 let, tudi zaradi raka. Takrat sem bil se otrok v srednji soli in mi je blo zelo tezko.

Je pa to dogodek, ki ti da vedeti, da tvoja druzina ni 'nic posebnega' in se ji dogajajo tragedije kot vsem drugim. Je lepa popotnica za nadaljnje zivljenje, da znas bolj cenit to kar imas. Tudi odrastes veliko hitreje, ker doma nimas vec nekega varnega zavetja.

VaeVictis ::

Sožalje.

Kansas - Carry On Wayward Son

ps: Žalostno je, koliko ljudi danes umre zaradi raka...

shadeX ::

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?


Ni važno če drugi verjame. Pomembno je da ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shotalick ::

Sožalje tudi z moje strani. Tako, kot je nekdo pred mano omenil, zlij solze ven iz sebe, pomaga.

mtosev ::

shadeX je izjavil:

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?


Ni važno če drugi verjame. Pomembno je da ti.
jaz sam ne vem kaj, da verjamem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

negotiator ::

Se spomniš česa iz časa, pred rojstvom? Jaz se ne. Osebno ne verjamem v nebesa in podobno, nimam pa nič proti tistim, ki verjamejo, vsaj dokler mi tega ne poskušajo vsilit. Domnevam, da po smrti ni ničesar, ampak glede na to, da si ne znam razložiti obstoja vsega, kar vidim (samega vesolja), je mogoče tudi možno, da je nekaj po smrti, ne bi pa rekel, da ima kakšno vezo z nekim bogom, nebesi, peklom in podobnim. Tudi bog bi se tako lahko spraševal, kdo je njega naredil in kdo je tistega naredil, ki je naredil boga in to se seveda ne konča.
All easy problems have already been solved.

Nahrbtnik ::

mtosev je izjavil:

shadeX je izjavil:

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?


Ni važno če drugi verjame. Pomembno je da ti.
jaz sam ne vem kaj, da verjamem.


To kar ti preživljaš te dni je težko. In bolečino lahko zares 'čuti' s tabo samo tisti, ki je imel v življenju podobno izkušnjo. Zato ne vem, če je prava pot iskanje utehe/sočutja na takšnem forumu.

Je Bog/ni Boga, so nebesa/ni nebes, je kaj po smrti/ ni ničesar po smrti. Na ta vprašanja se ne da odgovoriti razumsko, še manj po takšnih forumih.
Do tega spoznanja lahko prideš sam, fino pa je če ti zna kdo od tvojih bližnjih pokazati smer. Drugače si prepuščen sebi. Tako kot sem bil jaz. Ko sem dobesedno nosil svojo mlado ženo, izčrpano od kemoterapij, na onkologijo. In sem se jaz (ki itaq zmorem vse sam) zlomil. Breme je bilo zame pretežko. In sem šel v večeru svoje spalnice na kolena. Dobesedno. In 'neznanemu bogu' izjokal vso svojo bolečino in skrbi. Saj ne vem kaj sem pričakoval, ampak odziv je bil čudovit... To je bila tolažba in notranji mir, ki ga ta svet ne more dati. In ta mir traja že osmo leto od kar je moja draga pokojna.
Potem pa postaneš 'iskalec'. Ali kot pravi neka pesem. "Ne bi me iskal, če me ne bi že našel...".

Poslušaj svojo mamo, vsak zvečer zmoli kaj za svojega pokojnega očeta. Pojdi en večer v prazno cerkev, vsedi se zadaj in Mu govori o svojem očetu.
Veš, vera ni nekaj kar se naučiš, vera je dar. Zastonjski. Mogoče ga da tudi tebi. Lepo je.

Meni je pri 'iskanju' veliko pomagal internet. Si brihten in boš našel.

Mir in dobro ti želim.

shadeX ::

Nahrbtnik je izjavil:

mtosev je izjavil:

shadeX je izjavil:

a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?


Ni važno če drugi verjame. Pomembno je da ti.
jaz sam ne vem kaj, da verjamem.


To kar ti preživljaš te dni je težko. In bolečino lahko zares 'čuti' s tabo samo tisti, ki je imel v življenju podobno izkušnjo. Zato ne vem, če je prava pot iskanje utehe/sočutja na takšnem forumu.

Je Bog/ni Boga, so nebesa/ni nebes, je kaj po smrti/ ni ničesar po smrti. Na ta vprašanja se ne da odgovoriti razumsko, še manj po takšnih forumih.
Do tega spoznanja lahko prideš sam, fino pa je če ti zna kdo od tvojih bližnjih pokazati smer. Drugače si prepuščen sebi. Tako kot sem bil jaz. Ko sem dobesedno nosil svojo mlado ženo, izčrpano od kemoterapij, na onkologijo. In sem se jaz (ki itaq zmorem vse sam) zlomil. Breme je bilo zame pretežko. In sem šel v večeru svoje spalnice na kolena. Dobesedno. In 'neznanemu bogu' izjokal vso svojo bolečino in skrbi. Saj ne vem kaj sem pričakoval, ampak odziv je bil čudovit... To je bila tolažba in notranji mir, ki ga ta svet ne more dati. In ta mir traja že osmo leto od kar je moja draga pokojna.
Potem pa postaneš 'iskalec'. Ali kot pravi neka pesem. "Ne bi me iskal, če me ne bi že našel...".

Poslušaj svojo mamo, vsak zvečer zmoli kaj za svojega pokojnega očeta. Pojdi en večer v prazno cerkev, vsedi se zadaj in Mu govori o svojem očetu.
Veš, vera ni nekaj kar se naučiš, vera je dar. Zastonjski. Mogoče ga da tudi tebi. Lepo je.

Meni je pri 'iskanju' veliko pomagal internet. Si brihten in boš našel.

Mir in dobro ti želim.



Tvoja zgodba se me je dotaknila. Žal mi je kar se ti je zgodilo in verjetno je bil to zate največji pekel v življenju.
Kar se tiče obstoja v boga.. ali obstaja ali ne, si si sam odgovoril. Obstaja za tistega, ki v to verjame. Izpovedal si se "neznancu" in ti je bilo bolje. To je bil Bog in njegovo delo. Veliko ljudi dobi vero ravno v takih trenutkih. Seveda je nesmiselno to vero širit naprej, ker tega ne bo noben razumel. Vero v (nekaj), mora vsak sam pri sebi dobiti. In bo dobil, kadar bo prišel trenutek. Prej ne.

S tehničnega vidika, ali Bog obstaja? Po vsej verjetnosti ne oz. vsaj znanost tega ni še dokazala. Verjetno tudi ne bo.

DarwiN ::

Sicer ni prava tema za te debate, ampak treba je vedeti, da vprašanje o bogu in nebesih nikakor ni 50/50. Ali bog obstaja? Kakšen je ta bog? Kateri izmed milijonov bogov, v katere so ljudje verjeli in še danes verjamejo, in ki med seboj niso kompatibilni, dejansko obstaja? Skratka, možnost za obstoj takšne specifične entitete kot si jo večina predstavlja za boga, je v vseh praktičnih pomenih ~0%, oziroma limitira proti 0%. Ljudje smo zelo šibka bitja, zato ta wishful thinking. Realnost je žal zelooooooooooo kruta in je pod določenimi okoliščinami nihče ni sposoben prenašat.

Nebesa? Velja podobno. Kakšna nebesa? Valhala? Nirvana? Morda smo digitalna bitja in živimo v simulaciji, informacije o našem "jazu" oz. bistvu pa se ohranijo in se jih da priklicati? In potem je tu še pekel, ki je vedno rezerviran samo za druge ljudi.. Tudi največji serijski morilci v zaporih so verniki, ki jim je bog domnevno odpustil in gredo v nebesa. Kje je torej tista resnična meja, ko nekdo gre v nebesa oz. pekel? Če bi se ravnal po Svetem pismu, potem nas gre verjetno ~99,9% vseh ljudi v večni pekel. Ali pa vsi v nebesa. Odvisno od interpretacije.

Tudi možnost za obstoj duše limitira proti 0%. Ljudje nismo nič posebnega. Smo žival, tako kot vse druge.. No, naša posebnost je ta, da smo razvili dominanco v ravno tisti sposobnosti, ki nudi največje prednosti in potencial.. To je kognitivna sposobnost - naši možgani.. Zato smo si podjarmili ves svet. Lev ima surovo moč in mišice, mi pa imamo nevrone. We win! Kit in slon imata velikost, mi imamo nevrone. We win! Orel ima krila, mi imamo nevrone. We win!

Poleg tega, če bi človek nosil neko dušo, ki se po smrti preseli v nebesa, potem bi dušo nosil tudi umsko najbolj prizadeti človek, in tudi opice, psi, miši, pajki, mravlje, bacili, bakterije, virusi? Kje naj bi bila tista meja, ko neka žival še ima dušo, njen evolucijski bratranec, ki je praktično identičen, pa duše več nima? Kje na naši evolucijski točki naj bi torej razvili dušo?

Sorry za negativnost.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

premafx ::

@mtosev, iskreno sožalje.
Vem, da ob takšnih trenutkih človek začne razmišljati o smislu življenja, težko je sprejeti, da nekoga kar naenkrat več ni, pa vsi imamo v sebi občutek večnosti, čeprav nam telo z leti hira,...
Dušo je izredno težko dojet z racionalnim razmišljanjem. Človeško/živalsko telo je stroj, ki ga poganja gorivo - hrana. Stroj se obrabi, lahko pride do neke večje okvare in "zariba". Če zariba avto, se ga da tudi po daljši okvari obnovit in "oživet", človeškega/živalskega trupla še nihče ni oživel. Duša je pojem, ki se ga ne da izmerit, ni fizikalna veličina, lahko jo dojamemo z neke vrste abstraktnim razmišljanjem. Če vzmamem za primer avto. Avto je stroj, kot človek, vendar sam ne more vozit (pustimo Teslo), potrebuje človeka, da ga upravlja. Duša je tisti del, ki upravlja človeško telo, ko nastopi smrt in oddide iz telesa, se le tega, kjub napredni znanosti, ne da oživet.

next3steps ::

mtosev je izjavil:

koliko dolgo ste ostali žalovali po smrti bližnjega?


3-5 dni ?

mtosev ::

hvala vsem na podpori.

drugače jaz sem agnostik, tak da ne vem kaj naj verjamem okoli tega kaj se zgodi po smrti. rad bi verjel, da je z očetom vse v redu in da je še vedno z nami
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d4vid ::

Mtosev, žal je to kruta realnost.
Meni je pred 2 letoma umrl dedek, doma sem bil en teden in po pravici povedano bi se mi skoraj zmešalo. Vedeli smo da dedek ne bo dolgo in tudi to je muka. S smrtjo sem se kar vredu sprijaznil, in lepo ali grdo, mislim da je bilo bolje za njega. Videli smo ga kako je trpel in ga ni bilo lahko gledat. Doktorji so ga samo filali s tabletami, ker naj bi mu zastajala voda. Obdukcija je pokazala, da vode ni bilo nič, pač pa srčno popuščanje. Umrl je tudi zaradi pomanjkanja vode in odpovedi srca.

Ko smo ravno o debati o bogu, še tole: dan pred smrtjo so ga vzeli v bolnico - ne vem kako bi se speijaznil ce bi umrl doma.
Zvecer pred spanjem sem za dedka zmolil molitev in boga prosil naj mu pomaga. Nekaj ur kasneje pa je umrl. No, po eni strani mu je bog tudi tako pomagal, ce obstaja.

Malo sem veren, vsake toliko grem k maši, včasih ampak redko tudi kaj zmolim.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jype ::

Sožalje.

mtosev> jaz sam ne vem kaj, da verjamem.

Poišči prijatelja in pojdi z njim na sprehod v gmajno in se pogovori o teh rečeh. Forum ni primeren za takšno debato takoj po smrti bližnjega.

MadMen ::

Žal je tako, smrt je del naravnega cikla, čeprav jo težko sprejmemo. Vse se 'rodi' in 'umre', človek, zvezde, galaksije in konc koncev vesolje. Moje sožalje, mtosev.

Janac ::

Moje sožalje.

nevone ::

Iskreno sožalje.

rad bi verjel, da je z očetom vse v redu in da je še vedno z nami


Saj je z vami, v vaših spominih.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kosta ::

Sicer malo pozno, ampak iskreno sožalje.

kuall ::

Mene pa začuda smrti v družini ne zamorijo prav veliko. Še najbolj me zamori misel na lastno smrt, to pa je težko prebavit, nič mi ni jasno, ko na to pomislim, da bo treba umret. Kaj to pomeni o meni? Da samo nase mislim? Mogoče pa res.

>jaz se še vedno zjokam za psom kateri mi je umrl pred tremi leti.

Zanimivo. Jaz imam rad živali, ampak tako pa spet ne. Bolj mi je zoprno če pomislim, kako so trpele, če so imele kakšno bolezen pred smrtjo, kot pa da so mrtve. Res je uživanje največji smisel življenja če se mene vpraša, kdor ne uživa mu bo še žal na smrtni postelji.

>koliko dolgo ste ostali žalovali po smrti bližnjega?

Par mesecev po smrti očeta, res pa da si nisva bla preveč blizu. Je pa tudi to res, da kar velikokrat pomislim na starega očeta, ki ga nisem nikoli videl, ki je umrl v 2. svetovni vojni. Bil je v letih kot sem jaz zdajle, ko je umrl. Ali pa na njegovega brata, ki je tudi umrl v vojni najbrž še devičnik. Se mi zdi lepo, da vsaj nekdo še pomisli na njih. Al pa če greš na kakšno pokopališče in vidiš kakšen zapuščen grob lahko takoj veš, da na tiste ljudi nikoli več noben ne pomisli, kar je kar grozljivo.

>a mogoče kdo verjame v nebesa, ker mi mama govori kak je oče tam in kak je vedno ob nas?

Če moreš v to verjet potem si daj duška, boš lažje živel. Jaz ne morem pa če se na glavo postavim. Kar je tudi narobe po eni strani, pravilno bi bilo v bistvu to, da imaš neko upanje, da nek drug svet mogoče obstaja, ker eno je sigurno: veliko vsakdanjih stvari nam še ni jasnih, kot naprimer nastanek čustev.

> Ljudje nismo nič posebnega. Smo žival, tako kot vse druge..

To je pa napačno razmišljanje. Čustva so nekaj zelo posebnega. Največja nepojasnjena skrivnost in razlog za vse kar naredimo, čustva so ves naš svet v bistvu. Raje kot da rečeš, da ljudje nismo nič posebnega reči, da so tudi živali nekaj zelo posebnega.

jype ::

kuall> Čustva so nekaj zelo posebnega.

Tudi živali imajo čustva v obliki, kot jo opisuješ, le o smislu se verjetno precej manj sprašujejo.

D3m ::

Res je uživanje največji smisel življenja če se mene vpraša, kdor ne uživa mu bo še žal na smrtni postelji.


Odvisno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Res je uživanje največji smisel življenja če se mene vpraša, kdor ne uživa mu bo še žal na smrtni postelji.


Odvisno.


Tru... prvo je treba sploh preživet potem pa o čem drugem razmišljat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MadMen ::

Seveda se marsikomu spremeni mišljenje, ko zboli z kakšno resno boleznijo, ki ogroža življenje. To je čisto normalen pojav, ker ljudje se sicer zavedamo lastne eksistence in minljivosti, ampak ponavadi imamo to nekje v ozadju, se ravno ne zavedamo v taki meri, kot nekdo, ki je pred smrtjo. Zato pa pride do raznih "verskih" sprememb ob diagnozi raka in podobno, marsikater ateistični fizik se je spremenil v vernega človeka, pa bog zarad tega ni bolj (ali pa manj) resničen, resničen je samo naš strah pred neobstojem.

jype ::

bjoork> marsikater ateistični fizik se je spremenil v vernega človeka

To uči cerkev, res pa kljub temu ni.

Cervantes ::

jype je izjavil:

bjoork> marsikater ateistični fizik se je spremenil v vernega človeka

To uči cerkev, res pa kljub temu ni.

Je razlika verjeti v Velikega Arhitekta ali pa v Second Coming of JHC.

On topic:
Meni je oče umrl l.93.
Dva meseca je bil v komi, preden so ga odklopili.
Mislite si kar hočete. Vsem se je odvalil en težak kamen od srca.
Smrt je včasih odrešenje.

Sicer pa iskreno sožalje.

jalovec09 ::

Tukaj na vasi je blo kr nekaj žensk, ki so dočakale visoko starost, pa revni, ena je imela 102 let (ta je še največ molila, mislim da celo pela v cerkvi in pri pogrebih...), revni pa so bli tolk, da ne omenjam o skromnosti hrane, tisti ki so imel nekaj več gnarja so šli že prej. So imel pa revni streho nad glavo, krušno peč, kako domačo žival...

mtosev ::

a kdo verjame, da so bližnji kateri so umrli še tukaj prisotni poleg bližnjih? jaz sam ne vem kaj naj si mislim, a dosti ljudi misli, da je tako.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Ljudje verjamejo, ker smo psihološko zelo šibka bitja.. Dokazov pa nobenih, niti logike niti ničesar.. Samo pobožne želje in pravljice, ki se napihujejo iz roda v rod in potem vsakdo pozna koga, ki ga obiskujejo duhovi, ipd...

Žal, če res potrebuješ upanje, potem raje verjemi, da morda kdaj kakšna nepredstavljivo napredna civilizacija razvozlja celotno vesolje z vzvratnim inžineringom ali kakorkoli, in izvleče vse živali, ki smo kdajkoli živeli.. Ali pa da živimo v simulaciji in smo vsi skupaj zgolj informacije, ki jih je možno pridobit nazaj..

Kakorkoli pogledaš, možnost, da boš kdaj ponovno videl očeta, je večja od 0%. To ti mora biti dovolj. Vse ostalo lahko hitro škodi zdravju.

Tukaj na vasi je blo kr nekaj žensk, ki so dočakale visoko starost, pa revni, ena je imela 102 let (ta je še največ molila, mislim da celo pela v cerkvi in pri pogrebih...), revni pa so bli tolk, da ne omenjam o skromnosti hrane, tisti ki so imel nekaj več gnarja so šli že prej. So imel pa revni streho nad glavo, krušno peč, kako domačo žival...


Aha, še en anekdotalni dokaz, da kalorijska restrikcija morda res zavira staranje oziroma vsaj bolezni. Ne "stradam" zaman. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ZaphodBB ::

mtosev je izjavil:

a kdo verjame, da so bližnji kateri so umrli še tukaj prisotni poleg bližnjih? jaz sam ne vem kaj naj si mislim, a dosti ljudi misli, da je tako.

Povsem nobene veze nima ali je "res" poleg tebe ali ni. Dokler se ga spominjaš je ob tebi. Lahko sprejmeš to osnovno resnico ali pa se še sekiraš okrog metafizike, ki je izven tvojih čutov in kapacitet.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

imagodei ::

Mtosev, moje sožalje. Izguba bližnjega je vedno težka stvar. Soočimo se z dokončnostjo stvari, lastno nemočjo ob tej dokončnosti, spoznanjem, da se izguba bližnjega dogaja tudi nam, ne samo drugim, ter da nenazadnje taka usoda nekega dne čaka tudi nas same.

Stanje, v katerem si sedaj, kar kliče po spremembi nazorov. Toliko lažje je verjeti, da smrt ni nekaj dokončnega, ampak samo nekakšna transformacija... Je pa to iz popolnoma istih razlogov slab trenutek za spremembo prepričanj.

Naredi si uslugo, odklopi se iz interneta in slo-techa oz. kar iz PC-ja za nekaj dni. Bodi s svojo mamo, podpirata se, pokliči prijatelja in pojdi z njim na kavo, sok, pivo...

V teh trenutkih bistveno bolj kot komunikacija z anonimnimi virtualnimi "prijatelji" iz interneta, zaleže pogovor s pravim prijateljem iz mesa in krvi.
- Hoc est qui sumus -

Virjan ::

Moje sozalje. Si delim isto zgodbo nazaj 7 let, bo boljse verjemi, samo nekaj casa mora preteci, kar je popolnoma normalno, sam sem se pobral po cca. pol leta cist tko za info.
Meni osebno je pomagalo, da si predstavljam, kako je fotr jezi name, ker se drzim kot kup nesrece in me posilja v tri krasne, ker sam ne uzivam zivljenja se pravi posledicno je on nesrecen, ker jaz tako razmisljam.
Ampak to samo zato ker sem samo clovek in zal ne vidim 'the big picture'.

Ti kar daj skozi ta proces zalovanja, potem pa glavo pokonci in delaj cimvec stvari, ki te veselijo.

3man ::

Sozalje. Pogumen si, da to delis z nami. Pomagaj si se s kom v zivo.

jalovec09 ::

DarwiN je izjavil:



Tukaj na vasi je blo kr nekaj žensk, ki so dočakale visoko starost, pa revni, ena je imela 102 let (ta je še največ molila, mislim da celo pela v cerkvi in pri pogrebih...), revni pa so bli tolk, da ne omenjam o skromnosti hrane, tisti ki so imel nekaj več gnarja so šli že prej. So imel pa revni streho nad glavo, krušno peč, kako domačo žival...


Aha, še en anekdotalni dokaz, da kalorijska restrikcija morda res zavira staranje oziroma vsaj bolezni. Ne "stradam" zaman. ;)


Najprej so šli tisti najbolj suhi in tisti, ki so zanemarjali zdravje (alkohol, slabi življenski bivalni pogoji...te so šli že med 60-70 leti, najdlje so živele gospodinje, ki so bile malo bolj "močne".

fr4nc ::

Moje iskreno sožalje.

Pljučni rak, če ni skrivnost?
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mtosev ::

slepič, če se prav spomnim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

a ma kdo kakšen nasvet kaj da storim, ker se več krat na dan zjokam in mi je zelo težko, da mi je oče umrl in čutim nekakšen nemir v sebi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

[D]emon ::

Pogovori se s kom, magari ce poisces strokovno pomoc. S tem ni nic narobe. Vse to je del zalovanja, in nekateri lazje prenasajo, drugi tezje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Pogovor z mamo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

se pogovarjam z njo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Good, keep it up.

Kaj pa dekle pravi na to?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

nimam ženske.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

noraguta ::

Dobod si jo preden umreš, ker si sin smrtnika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

Zakaj pa tak lepi dečko nima dekleta?
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrekanje sožalja

Oddelek: Loža
124121 (3524) paraboŁa
»

Sožalje in SMS

Oddelek: Loža
3430044 (28809) Looooooka
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215864 (8618) nevone

Pes mi je umrl včeraj :(

Oddelek: Loža
295597 (4737) OmegaBlue

Več podobnih tem