» »

Oče mi je umrl

Oče mi je umrl

Temo vidijo: vsi

djabi ::

Saj lahko je tudi fant, ne rabi dekleta. Ali pa ajd, navsezadnje mama ...
Samo naj bo nekdo, ki ga razume in se lahko razjoče na njenih/njegovih ramenih.

mtosev ::

ker nisem nikoli pokazal interesa, da bi imel dekle. moški me tudi ne zanimajo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Si edinec?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

sem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Še večni stric, ti ne morem praviti. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

noraguta ::

mtosev je izjavil:

ker nisem nikoli pokazal interesa, da bi imel dekle. moški me tudi ne zanimajo

Govoriš že skoraj kot Baudelairov Tujec. Mar si intimen z oblaki. Po duši pa dekadent in nihilist?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rias Gremory ::

Jah ostanejo še substance.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mtosev ::

noraguta je izjavil:

mtosev je izjavil:

ker nisem nikoli pokazal interesa, da bi imel dekle. moški me tudi ne zanimajo

Govoriš že skoraj kot Baudelairov Tujec. Mar si intimen z oblaki. Po duši pa dekadent in nihilist?
mogoče sem. zdaj sem zgooglal kaj je nihilist, ker nisem vedo kaj je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Rias Gremory ::

Kakšno knjigo o filozofiji si preberi. Mogoče boš ratal hardcore nihilist.
Google je našel tole listo knjig, ki naj bi bile dober uvod v filozofijo.

EDIT: Polepšal
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

mtosev je izjavil:

noraguta je izjavil:

mtosev je izjavil:

ker nisem nikoli pokazal interesa, da bi imel dekle. moški me tudi ne zanimajo

Govoriš že skoraj kot Baudelairov Tujec. Mar si intimen z oblaki. Po duši pa dekadent in nihilist?
mogoče sem. zdaj sem zgooglal kaj je nihilist, ker nisem vedo kaj je to

No pol pa lohk tud kerkrat kako knjigo v roke v zameš. Res da te bo za slotech intelektualno "skvarla". Ampak probat ni greh.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Mtosev, poskusi rešit tale test: http://psychcentral.com/quizzes/autism....

Me zanima koliko točk boš dobil. Mogoče je to "problem". (V bistvu se meni to ne zdi problem, razloži pa lahko zakaj te ne zanimajo dekleta)
sudo poweroff

Rias Gremory ::

Tale test ti je pa res všeč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

D3m ::

Tudi jaz sem pomislil na avtizem samo brez testa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

Predlagam fork v nov temo: Aspie test
sudo poweroff

mtosev ::

a kdo verjame, da je duša večna in da je foter poleg mene in mame
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

mtosev je izjavil:

a kdo verjame, da je duša večna in da je foter poleg mene in mame


Pojdi v kino

Ouija: Origin of Evil

http://www.kolosej.si/filmi/film/ouija-...
|HP EliteBook|R5 6650U|

barocco ::

mtosev je izjavil:

a ma kdo kakšen nasvet kaj da storim, ker se več krat na dan zjokam in mi je zelo težko, da mi je oče umrl in čutim nekakšen nemir v sebi?

Da se zjočeš je prav in z tem ni nič narobe!!
Slabše bi bilo,če bi se čustva nabirala in bila neizražena..Imaš vsaj mamo z a pogovor ,če nimaš dekleta.
Pogovor pri psihijatru bi mogoče pomagal..Ne vem kakšen odnos imaš do njih..amapk ti znajo prisluhnit in po potrebi napišejo tudi kaj,da ti olajša dušo in da se od smrti distanciraš in jo ne doživljaš ,kot da se je zgodilo včeraj..
Vem ,da je težko ,velja pa rek da čas celi rane ,govorim iz izkušenj ,sem bil kot ti neutolažljiv..

Očeta ,se spominjaj v dobri luči(ste skupaj kaj počeli se temu nasmejta z mami..), probaj,pa ne podoživljat njegove smrti.
zapolni si čas z kakimi hobiji ,ki jih rad počneš,sevede misli bodo ,še uhajale ,ampak spomni se lepih trenutkov z njim..
Boš videl uspelo ti bo in z časom bo vedno lažje..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

barocco ::

mtosev vidim ,da si imel tudi psa :)

sam imam 2 psa ,če le imaš čas.. zakaj si z Mamo, ne bi omislila novega kužka(če časitd. dopušča),papagaja,mucko ali če si ljubitelj živali,pomagaš društvu proti mučenju žival,z sprehodom kužkov,ki tako,kot ti rabijo nekoga ob sebi..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

[D]emon ::

Samo ste res malo blesavi tu ... ce nekoga ne zanimajo zveze se ne pomeni nujno, da je avtist. Cjoo, utelesenja stereotipov. :)


mtosev, z jokom ni absolutno nic narobe, kot je ze barocco povedal. Sicer barocco omenja psihiatra, jaz pa bi prej priporocil psihoterapevta. Psihiater je namrec cisto druga stroka. Drugace pa tako kot je barocco napisal, ohrani pozitivne spomine na oceta. Vem, da je tezko; tudi meni je, danes se posebno (2 leti odkar je bila pokojna mati diagnosticirana s terminalnim rakom) ampak bos zmogel. Verjemi, da bos. :)

Drzi se, kolega! :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

Spravi se h kakemu delu. Fizicnemu, ce pa ze z racunalnikom, pa kaj resnega da bojo mozgani napeti.
Ce ste v bajti, se pa itak kup stvari lahko naucis, ki jih je prej delal oce ali pa mojstri.
Pa ne rect da nisi za to in nisi za ono. A bos se cmeril do penziona v svoji sobi ali bos se kaj dal od sebe? En mesec je od tega, dost je.
Marsikdo marsikomu umre, pa se gre nazaj v sluzbo cez dva dni. Normalno da se se kdaj zjokas, ne more bit pa samo to in zabijanje casa cele dneve, sej si ti bo res se zmesalo.

[D]emon ::

Utk, ne bodi nesenzitiven asshole. Ne odzivajo se vsi ljudje na vse enako.

Utk > En mesec je od tega, dost je.

Ja, za nekoga je en mesec dovolj, za nekoga drugega pa 10 let ne. Ne bodi idiot.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Delno se strinjam z Utk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

mtosev je izjavil:

a ma kdo kakšen nasvet kaj da storim, ker se več krat na dan zjokam in mi je zelo težko, da mi je oče umrl in čutim nekakšen nemir v sebi?

Dobi si družbo.

Potem postanejo starši precej manj pomembni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Meni je tudi umrl, pa nisem jokal na socialnih medmrežjih. Najslabše je, da se drugim smiliš-

Kakorkoli, najdi si zaposlitev, da boš čimmanj na to mislil. To ne preboliš kar tako oz. nikoli. Spremeni se edino samo to, da nehaš jokat.

Na zs, če potrebuješ oporo.

Drži se poba, saj bo.

Utk ::

[D]emon je izjavil:

Utk, ne bodi nesenzitiven asshole. Ne odzivajo se vsi ljudje na vse enako.

Utk > En mesec je od tega, dost je.

Ja, za nekoga je en mesec dovolj, za nekoga drugega pa 10 let ne. Ne bodi idiot.

Nisem. Ce ga spremljas od prej, ves da tudi prej ni ravno bil zaposlen, ce si ga predstavljamo zdaj, je pa samo se huje. Najslabse je da se se bolj zabubi v svoji sobi in smili sam sebi. Naj se spravi kaj delat, smucat, karkoli, da bo zvecer komaj cakal da gre spat, pa bo se zmeraj lahko obcasno zalosten. Ne pa stalno.
Asshole bi bil ce bi mu to pisali drug dan po pogrebu. En mesec je pa dost da gres malo naprej.

poweroff ::

[D]emon je izjavil:

Samo ste res malo blesavi tu ... ce nekoga ne zanimajo zveze se ne pomeni nujno, da je avtist.

Ne, lahko pa pomeni, da je nekje na spektru in da ne rabi družbe.
sudo poweroff

freesty ::

mtosev ne poznam te ampak delujes totalen introvert, ki je v zivljenju pustil blizu samo svojim starsem. Zdaj, ker je en preminil pomeni, da se imas samo eno osebo na svetu s katero si si blizu in te to pac strasi.

Itak bi moral ze pred leti zacet ampak ni se prepozno. Zacni delat na sebi. Saj si ze velik fant. Zapusti gnezdo.

S svojim jokanjem pa samo skodis mami, katera mogoce noce vsak dan razmisljat o bolecem dogodku..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Rias Gremory ::

Nekajkrat na teden športat, pomaga pri fizičnem in psihičnem(!) zdravju + hobi + šola/služba.
Ko boš zaposlen boš še zmeraj kdaj žalosten ampak bo ta čas bistveno zmanjšan. Po potrebi pa kakšen pogovor in/ali terapevt. Ali pa kakšna žlahtna zel. ;)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

johan05 ::

Težko je in še težje bo. Če boš jokal po družbenih omrežjih pa sploh. Saj te razumem, si v situaciji, ki je zate povsem nova in nepričakovana, zato ne veš kaj bi... Doma pa ti tudi ne znajo svetovati. Najbrž tudi nimajo izkušenj. Verjetno si v času bolezni razmišljal, da bo z očetom vse v redu ter da se "te stvari" dogajajo le drugim...

Prvo, kar je. Pozabi vse skupaj. Verjetno je minilo že nekaj tednov in to je dovolj. Sliši se grdo, a ni. To, kar počneš sedaj pa ne koristi nikomur, še najmanj pa tebi. Ta "podpis" ki ga imaš na koncu svojih prispevkov - izbriši. Na tak način boš neprestano mislil na te zadeve. Saj je lepo, a od tega nimaš nič. Sedaj gre le zate in kaj si boš ti ustvaril.

Ne vem, koliko si dejansko star, a tvoje otroštvo ali mladost je spremenjeno, morda pa ga je že konec. Tudi to se sliši sila grdo, a na tak način boš odrasel hitreje. Čez leta pa si boš za to hvaležen. Čas je za naslednji korak v življenju. Seveda bi bilo boljše, da bi imel kompletno družino še toliko časa, da bi si že ustvaril svojo, a te sreče pač nima vsak.

Najbrž si v tem času zasledil stavek "čas zaceli vse rane". To ne drži niti slučajno. Zgodilo se ti je nekaj slabega, zato potrebuješ nekaj dobrega, da to stanje uravnovesiš. To ne pomeni najljubše kosilo, dober žur, lepo potovanje. Ne, nekaj bolj konkretnega - odlična služba, super punca, družina in rojstvo otroka. Vse bo težko, a na tvojem mestu bi si poiskal službo (če si v srednji šoli, potem še ne), punco ter začel konkretno razmišljati o družini. Vendar moraš vse to narediti sam. Predstavljaj si, da ti čez pol leta umre še mati. Zakaj pa ne? Kaj boš potem?

Saj vem, težko sedaj gledaš vse tiste srečne družine. Pa še slabše bo, prihajajo prazniki. Sam bi takrat vse praznike najraje prespal. Tudi sam sem šel čez podobno. Starih staršev nisem nisem, bratov in sester prav tako ne, v času srednje šole pa mi je za rakom umrla mati. Bolje rečeno umirala več let na obroke. Verjetno si hodil z očetom po bolnišnicah in veš, kako je. Ja, grozno, proti koncu pa sploh. Sedaj pri 30-ih težko gledam sovrstnike, katerih starši so še vedno redno v službi in povsem aktivni. Pogosto imajo tudi stare starše, bratje in sestre pa si ustvarjajo družine. Smola, a tako pač je. Sam sem že v prvih razredih OŠ dojel, da so moji starši prestari in ne bodo več dolgo, otroštvo in mladost sta bila bolj "klavrna". Ok, očeta še imam, a je že zelo star. Pomembno pa je to, da sedaj še bolj jasno vidim, da sem se odločil pravilno. Prav tako kot ti, sem se smilil samemu sebi in izgubljal čas, za katerega mi je res žal. Ali sem zaradi te izkušnje srečnejši, kot nekdo z urejeno družino? Niti slučajno. Sem bolj samozavesten, močnejši? Prav tako ne. Ali sem v danem trenutku izbral ustrezno rešitev? Seveda sem jo. Če bi mi kdo takrat znal svetovati, pa bi jo še poprej.

Življenje gre naprej, ampak moraš tudi ti. Hitro, da ne bo kar naenkrat prepozno.


Aja, pa še to. Najbrž si v tem času že dojel, da ti dobre nasvete lahko da le nekdo s podobno izkušnjo. Tisti, ki teh izkušenj nima, ve bolj malo (ali nič), pa ni pomembno, koliko je star.


Pa ne poglabljaj se preveč v vse skupaj, kakor sem se sedaj (spet) jaz! Prav mi je, kaj sem bral to temo! :/

D3m ::

Toše je ene 24-26 let, če se ne motim ali pa, kar moj letnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

johan05 ::

Aja, se to. Ko se je meni to zgodili, sem imel pocitnisko delo. Proti "koncu" sem ga prekinil. Nato sem bil doma in nisem vedel ksj in kako. Prijatelj z podobno izkusnjo me je drugi teden po smrti vprasal, kaj sploh se pocnem doma, rekoc naj grem spet v sluzbo. Cudno sem ga gledal in si mislil, da govori traparije, a imel je povsem prav. Razmisljal sem, da bo v sluzbi kdaj tezko, a ni bilo nikoli. Tam se itak vsem jebe za druge in vsak misli le nase, kar pa v tem primeru ni bilo prav nic narobe. Skoda, ker nisem sel ze po enem tednu.

Karkoli pocni! Res karkoli.... Recimo traparija, ki pa to ni, kar za jutri - na internetu poisci program teka na 10km (npr. How to run 5 miles). Pojdi na bliznji stadion ali kamorkoli ze dopoldne in teci. Tako se bos zaposlil za 3,4-krat tedensko. Naj te ne bo sram iti sam! Samo pojdi....

jalovec09 ::

tak bo, da si najdeš delo, probaj kaj ustvarjat, it v naravo, v hribe, na morje z vlakom, delaj nekaj samo da ne miruješ.

Me pa zanima kolk si star

johan05 ::

Pa se to, kar je ze nekdo omenil. Ti ljudje, ki delajo v bolnisnicah. Nekateri so super, pri ostalih pa sem se vedno spraseval, kako sploh imajo to sluzbo. Nesramni, arogantni...

Ja ok, ni ravno lahko delo, a vseeno...

mtosev ::

jalovec09 je izjavil:

tak bo, da si najdeš delo, probaj kaj ustvarjat, it v naravo, v hribe, na morje z vlakom, delaj nekaj samo da ne miruješ.

Me pa zanima kolk si star
29
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tech1 ::

uf mel sm sam 9 let ko je meni umrl. sožalje

erkgheoruugh ::

S katere regije pa si?

OmegaM ::

Zal je tak, da ko je clovek sam je nekako najtezje.
Razne knjige ti po moje tezko pomagajo, ker se mi zdi, da bos se vedno v neken zacaranem krogu.
Ljudje smo si razlicni. Sam, oceta imam, ampak mi je kot oce bil v bistvu dedek - stari oce, s katerim sem tudi zivel. Tudi meni in bratoma je bilo hudo, ampak na naso sreco je bilo pri nas vedno polno dela.
Na silo ne bo slo nic. Po moje bi bilo boljse v druzbi in neka fizicna aktivnost, se posebaj kjer je v krogu vec ljudi.
Tako pa ostanes samo pri samo terapiji in filozofiranju, ki pomaga bolj pescici.
Sam kaj verjamwes je vseeno, ampak idi ven, fitnes, beka telovadba kjer bo pac vec ljudi okoli tebe, kjer se bos lahko pogovarjal se o cem drugem.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

mtosev ::

kaj narediti ko me žalost stisne? vsak dan se zjokam, ker pogrešam očeta. zdaj sem jokal več kot 1 uro.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Tablete in psihiater.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

mtosev ::

ne nucam to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

grandioso74 ::

Poišči pomoč preden bo prepozno,lp.

chucki ::

Priporočam ti tek in veliko gibanja v naravi, kjer boš dojel, da so stvari minljive. Pust si čutiti in tudi jok je dober znak, ker stvari ne tlačiš v sebi in jih predelaš....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SuperVeloce ::

psihiatra res ne, psihologa pa se nihče nebi smel braniti. Če te je pa tega sram, je pa tako, kot je folk strah/sram it zobarju. Potem po 20 letih pa vse "gnilo"
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

GupeM ::

Jaz na srečo teh problemov nisem imel. Seveda sem včasih še vedno žalosten, vendar pomislim na kaj lepega, si nastimam dobro musko, probam to odmisliti pa je. Glede na to, da je tudi v tvojem primeru minilo že kar nekaj časa, bi ti tudi jaz svetoval obisk psihologa. Naj te ne bo sram. Saj ni nič takega. Tudi policisti, vojaki, gasilci, celo prostovoljni gasilci imajo možnost obiska psihologa. Pa se srečujejo z žrtvami, ki jih niti poznali niso. Celo profesionalni športniki imajo psihologe, pa je poraz ali slaba igra precej manjši problem kot izguba očeta.

nevone ::

mtosev je izjavil:

ne nucam to


Če bi jokal samo občasno, potem je to pač normalno stanje. S časom bo mine, zna pa trajat.

Če pa pogosto jokaš ... pomeni vsak dan ... potem si v depresiji. In če si v depresiji, obstajajo zdravila, ki ti izboljšajo razpoloženje. Ta zdravila potem jemlješ nekaj časa, da se sprijazniš z izgubo očeta. Sicer kolikor imam v spominu je tvoja mama zdravnica in bi to znala tudi vedeti.

Zdravila proti depresiji so pomagalo, da se lažje izkoplješ iz žalosti. Lahko se pa tudi mučiš brez njih. Seveda ČE si v depresiji, tega jaz ne morem vedeti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: bluefish ()

[D]emon ::

Antidepresivi so samo temelji na katerih moras potem ostalo gradit--magari s psihoterapijo, ce je situacija res slaba.

Predvsem pa je pomembno, da imas nekaj, s cemer se lahko zamotis. Pa najsi bodo to filmi, igre, sprehodi v naravi, programiranje, delo...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nevone ::

Antidepresivi so samo temelji na katerih moras potem ostalo gradit--magari s psihoterapijo, ce je situacija res slaba.

Seveda, antidepresivi so pomagalo. Če potem samo potlačiš čustva in ne obračunaš z njimi, potem se bo depresija po prenehanju jemanja zdravil ponovila.

Predvsem pa je pomembno, da imas nekaj, s cemer se lahko zamotis. Pa najsi bodo to filmi, igre, sprehodi v naravi, programiranje, delo...

Včasih je žalost premočna in te ovira pri aktivnostih in tukaj antidepresivi odigrajo ključno vlogo, ker se s pomočjo njih lažje aktiviraš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[D]emon ::

Vem, iz lastnih izkusenj. Ampak zamotiti se je se vedno pomembno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Looooooka ::

Psihoterapevt.
Mogoče ga dobiš tudi na napotnico(mogoče).
Psihiater ti zna predpisati antidepresive namesto, da ti priporoči psihoterapevta.
Btw to ne predlagam zato, ker ni druge ampak če nimaš dovolj kolegov, ki bi ti zdele delali družbo(zafilat si moras dan) potem je edina psihoterapevt pa da spraviš vse ven iz sebe.
Pokliči malo, se pozanimaj in pojdi. Kar nekaj je takih kjer je prvi obisk zastonj.
Drugače je pa samo čas potreben...pri enih je pač daljši kot pri drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

nevone ::

Izražanje čustev zna zelo pomagat. Kaj več napiši, kaj je tisto, kar najbolj pogrešaš, kaj te skrbi ... ne vem ... pač izražaj se.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrekanje sožalja

Oddelek: Loža
124024 (3427) paraboŁa
»

Sožalje in SMS

Oddelek: Loža
3429512 (28277) Looooooka
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215818 (8572) nevone

Pes mi je umrl včeraj :(

Oddelek: Loža
295581 (4721) OmegaBlue

Več podobnih tem