» »

Sožalje in SMS

Sožalje in SMS

oo7 ::

Zanima me če se spodobi poslati SMS v obliki sožalja?

Npr:da se pogreba ne moreš udeležiti če se spodobi poslati SMS v obliki sožalja ali počakati,da ko prvič vidiš to osebo in ji osebno izrečes sožalje?

Hvala in lp

vorantz ::

v takem primeru pokličeš vsaj :P

mgermo ::

Ne, ni primerno.

lambda ::

Meni se ne zdi primerno. Sožalna voščilnica po pošti ali pa voščiš sožalje, ko se osebno srečaš. IMHO.

win95<3 ::

Sms res ni primeren, ampak v telefonskem klicu ne vidim nicesar napacnega...

KruceFix ::

Ne, res se ne spodobi po SMS-u voščiti sožalje.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

SplitCookie ::

Nobeden te ne bo lovil če ne boš izrekel sožalja.

win95<3 ::

SplitCookie je izjavil:

Nobeden te ne bo lovil če ne boš izrekel sožalja.

In verjemi da vi tistem trenutku imajo dosti bolj pomembnega dela, kot gledat ko je vse izrekel sozalje. Zna bit prava norisnica ...

SplitCookie ::

Natanko tako

RejZoR ::

Počakaš da jo prvič srečaš osebno. Razen če veš da to še ne bo tolk kmalu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SplitCookie ::

Če že mine par dni je skoraj bolje, da ne. Sam tunkaš jih nazaj v depresijo.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Pošlji sms, je čisto vredu.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

St235 ::

Če čutiš potrebo po tem, da bi nekomu izrekel sožalje potem niti pomislil ne boš na sms. Če gre zgolj za brezzvezno formalno gesto potem je pa pravzaprav vseeno ali sploh izrečeš sožalje.

izbrisiracun ::

Ne, je preveč ceneno.

Avenger ::

SplitCookie je izjavil:

Nobeden te ne bo lovil če ne boš izrekel sožalja.


Da in SMS je v tem primeru cenen.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

genesiss ::

Suck it up in pokliči. Vsem je neprijetno izrekati sožalja. Če si nisi ravno blizu z osebo in čutiš da bi to moral narediti ker se spodobi, pa raje počakaj da se s to osebo srečaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Ziga Dolhar ::

Kaj pa je na poštni brzojavki takega, da je "bolj primerna" kot SMS?
https://dolhar.si/

d0rK ::

Ravno pred kratkim poslal sožalni SMS. Imel dva pogreba v enem mesecu in res nisem mogel še enkrat čez ta pogovor.

Sicer vredno omembe da sem za smrt slišal od tretje osebe in da se z naslovnikom sožalja nisem slišal mnogo let.

Modiano ::

Meni se zdi sms uredu.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

bdoxx ::

men tud... važaen je namen

mgermo ::

Sms je isto kot post na facebooku, k...vreden

Mehmed ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kaj pa je na poštni brzojavki takega, da je "bolj primerna" kot SMS?

Vrgel si nekaj denarja zanjo in to ji daje tezo.

listje123 ::

Na radio sraka jima vošči sožalje, pa si lahko potem še izbereš eno glasbeno željo.

Super Sonic ::

Čisto odvisno koliko ti je do te osebe, ki ji izrekaš sožalje in čisto odvisno kakšna ta oseba je po karakterju. Da bi bila pa med oblikami izrekanja sožalja kakšna razlika - je pa neumnost. Tistim, ki jih imaš rad in so blizu tvojega življenja oz. so tvoji prijatelji, ali ti pa drugače nekaj pomenijo; izrečeš v živo, znancem pa lahko to storiš samo vljudnostno na katerikoli način.

Ko mi je umrl oče so me telefonski klici zelo motili (pravzaprav se sploh javlal nisem) in sem imel sms-e raje. Sploh tisti, ki so napisali, da jih lahko pokličem, ko bom "bolje" so se mi zdeli čisto na mestu.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

skika ::

Izrekanje sožalja je bedarija.

JesusChrist ::

skika je izjavil:

Izrekanje sožalja je bedarija.


Za tiste, ki nimajo spoštovanja do nikogar in ki majo radi samo sebe.

Mehmed je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Kaj pa je na poštni brzojavki takega, da je "bolj primerna" kot SMS?

Vrgel si nekaj denarja zanjo in to ji daje tezo.


A res? Ker si dal 20 centov za kuvert ma večjo težo? SMS je pa zastonj?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Sarkazem no.
Nimam problemov s smsji.
Brzojavke sosedov so pa sploh razred zase.

St235 ::

Dosti je povezano tudi z prejemnikom. Pošiljat SMS 60 let stari teti pač ni isto kot to poslat 20 letniku. Treba način komunikacije prilagodit namenu sporočila in prejemiku. IMO se sožalje izreka osebno, če ti je nekdo tako blizu (če ne drugje v vežici / napogrebu). Sporočanje sožalja na daljavo je bolj kot ne mimo razen če gre res za objektivne okoliščine. Takrat pa to sporočiš na način, ki je blizu prejemniku. In ne klicanje znanca na dan, ko mu je nekdo umrl niti pod razno ni primeren način, kot je pred mano napisal SuperSonic. V primeru da ste tako neuvidevni potem je sms definitivno boljša izbira.

Phantomeye ::

Meni se zdi sms cist kul (pac odvisno od tega, kako blizu sta si z osebo).

Ce pa kaj preziram so pa smsi s katerimi nekomu sporocis, da je nekdo, ki je prejemniku blizu, umrl.

"Oče ti je umrl."

draciel ::

Ja ne vem. Men osebno je zelo težko komu voščit sožalje, ker vem kako se ta človek počuti. Mi je prav težko pridet do človeka in dati roko in reči: žal mi je za tvojo / vašo izgubo. Sicer sem vedno naredil osebno in nikoli po telefonu /smsju ( hvala bogu niti dosti pogrebov nisem imel ). Vendar osebno mi je to narediti še veliko težje.

Se spomnim enkrat ko sem bil na enem pogrebu oz. so se ljudje zbirali tam doma, in je bila cela vrsta ljudi za v hišo. Vsi so voščevali in bilo je tudi veliko joka. Če bi jaz bil na mestu od te družine bi si pomoje mislil , ok vem da vam je hudo vendar prosim pustite me na miru. Heh..

St235 ::

Ja ne vem. Men osebno je zelo težko komu voščit sožalje, ker vem kako se ta človek počuti. Mi je prav težko pridet do človeka in dati roko in reči: žal mi je za tvojo / vašo izgubo. Sicer sem vedno naredil osebno in nikoli po telefonu /smsju ( hvala bogu niti dosti pogrebov nisem imel ). Vendar osebno mi je to narediti še veliko težje.

Jap, zato pa sožalja ne izrekaš kar tako tja v tri dni. Še manj pa zadevo zreduciraš na generičen SMS zato, da se izogneš neugodni situaciji.

Se spomnim enkrat ko sem bil na enem pogrebu oz. so se ljudje zbirali tam doma, in je bila cela vrsta ljudi za v hišo. Vsi so voščevali in bilo je tudi veliko joka. Če bi jaz bil na mestu od te družine bi si pomoje mislil , ok vem da vam je hudo vendar prosim pustite me na miru. Heh..

To je zelo različno od človeka do človeka, vendar pa gre za stoletja star ritual, ki je namenjen tudi temu, da dejansko sprejmeš realnost in smrt. Izrekanje sožalja, skupno žalovanje in jok so sestavni del tega in velika večina to rabi ne glede na to kaj si sama pri sebi misli.

gendale ::

pomoje je tudi zelo odvisno od tipa osebe, ki ji izrekaš sožalje

jaz recimo nisem ravno ljubitelj telefonskih pogovorov z ljudmi nekje med kolegi in prijatelji, zato bi od takega skoraj raje videl sms

če se gre pa za pravega prijatelja/prijateljico, je pa klic zelo dobrodošel
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

pobalinka2 ::

Pa saj verjetno je jasno, da gre bolj za kolega/znanca in ne koga bližjega. Kdor ti je zares blizu boš (če ni res nič gromozansko pomembnega/neprestavljivega) šel vsaj kropiti pokojnika in/ali na pogreb (ali pa to osebo srečal manj kot v mesecu dni in ji takrat osebno in iskreno zaželel svoje sožalje). Če gre pa za nekoga, ki ti ni precej blizu in bi bil klic skorajda malo preoseben in vsiljiv, pa z sožalnim SMS-om ne vidim nič slabega; saj se da tudi tega zelo lepo spisati.

Na mojo žalost sem imela v življenju že kar nekaj bližnjih smrti in še kako dobro vem, kako bolj sem bila hvaležna za SMS sožalnice ali kasnejše objeme, stiske rok itd. in se prve dni sploh nisem javljala na telefon ali sprejemala prijatelje na obisk. Drugo je tisto v vežici, pa še tam sem večkrat pobegnila stran. Ljudje namreč žalujemo različno, nekateri okoli sebe potrebujejo 100 ljudi in veliko obujanja lepih trenutkov, drugi želimo biti sami in čez svoje faze (jaz naprimer najprej šok, nato jezo/žalost, šele čez nekaj časa pa na lepe spomine).

Je pa npr. moja mami shranila vse telegrame & žalne vizitke s sveč (ko sta ji umrla starša), ter jih shranila v eno škatlo - ker sta imela dokaj težko življenje in zelo malo iskrenih ljudi okoli sebe, se ji je zdelo pravilno in spoštljivo, da to shrani kot trajen spomin 'prijateljev'. Kot pravim, vsak po svoje - meni je še na grob težko iti.

kr1ženska ::

V tej vlogi sem se znašla pred časom, ko mi je umrl prijatel, s katerim sva si bla res blizu. Ob vsem šmornu ki se odvijal okoli mene, ko si žela le malo miru, časa zase in sem še kar upala, da bom dobila njegov sms, da je vse kul... Zaradi žalnih sms-ov sem telefon z vso močjo vrgla v steno in ni veliko ostalo od njega.

Nekoliko drugače je bilo, ko mi je umrla babica s katero sva se videli bolj poredko. Takrat me sms-i niso motili.

Če je bil z pokojno osebo res blizu, se izreče sožalje osebno, ko človeka naslednjič srečaš. Pa če tudi je to čez leto ali več.

Looooooka ::

sms, pismo, telegram, ikebana...to je vse samo sredstvo za prenos sporocila.
Ce bo sporocilo genericno(kupljeno) bo nicvredno ne glede na sredstvo dostave.
Tud ce prides osebno to rect iz navade(kristjani to velikrat radi pocnejo) pa reces moje sozalje to cloveku pac nic ne pomeni. Je lepo do neke mere, da kazes spostovanje...to je pa to.
Prijatelju je ponavadi bolj pomembno dat vedt, da si tam za njega in da te lahko poklice ce rabi karkoli.Das mu tud vedt, da ne bos rinil v njega v tem casu ampak, da si na voljo.
Ce je cloveku tezko to povedat mu je pac tezko povedat...naj poslje SMS. Vsekakor je sms boljsi kot pa cakati 3 mesece, da mu bos to povedal osebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrekanje sožalja

Oddelek: Loža
124056 (3459) paraboŁa
»

voščiti sožalje

Oddelek: Loža
83363 (2999) Midnas
»

Rupel izreče sožalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534451 (3310) madmitch
»

Slovensko lizunstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
805050 (3833) Avalonis

Več podobnih tem