» »

Linksys WRT54G ne oddaja več wi-fi signala

Linksys WRT54G ne oddaja več wi-fi signala

A. Smith ::

Živ.

Doma imam star Linksysov WRT54G (dd-wrt firmware), ki ga že leta nisem prenastavljal. Zadnjič pa sem opazil, da tako telefon, kot prenosnik ne zaznavata več domačega wi-fi omrežja. Resetiral sem router, čeprav je nastavjen, da se sam resetira dnevno. Reset (izklop in čez 30s vklop napajanja) ni pomagal. Prav tako sem pogledal, če so se kaj spremenile nastavitve, pa je bil wireless broadcast vklopljen.

Ima kdo podobne izkušnje? Je crknila RF enota ali se je kakšen kos programa zaciklal? Ali je router za v kanto? Hvala na odgovorih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

oyoy69 ::

probaj z drugim adapterjem.

SaXsIm ::

Drugače pa tudi razmišljaj v smeri menjave naprave. To je staro kot zemlja.
SaXsIm

A. Smith ::

Hvala za napotke. Povzetek:
- izmeril sem napetost adapterja. Pri routerjih edapter res pogosto opeša (večinoma se posušijo elektrolitski kondenzatorji). Tudi pod obremenitvijo je izmenična komponenta v rangu mV (se pravi je dober). Vseeno sem poskusil z drugim adapterjem, brez uspeha.
- razdrl sem ga (router)in pogledal vezje. Elektroliti so bili videti v redu (čeprav to še ne pomeni, da so dejansko tudi bili). Ni bilo vizualnih napak. V vezje se nisem poglabljal.
- ena izmed anten ima na pregibu znake korozije. Lahko je prekinjena, lahko je v stiku. To bi pojasnilo izpad wifi signala. Nisem nadalje iskal napake.

Router sem kantiral, potegnil iz omare nek TP-linkov router in se lotil prenašanja nastavitev. I hate that shit (zato bi raje popravil star router). No, zdaj dela.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Ribič ::

Preveri v starem routerju, če se WiFi NIC sploh prikaže v sistemu oz. če ga sploh zazna. Mislim, da je ime za wifi interface "wlan0" ali nekaj podobnega. Uporabi ukaz "ifconfig" v ukazni vrstici routerja. Lahko pa tudi malo loge prebereš. V primeru, da wlan0 ni viden, potem je definitivno wifi čip šel rakom žvižgat.

[D]emon ::

A. Smith> WRT54G

Zakaj zaboga bi hotel leta 2016 uporabljati 10+ let star router ?!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Miha 333 ::

[D]emon je izjavil:

A. Smith> WRT54G

Zakaj zaboga bi hotel leta 2016 uporabljati 10+ let star router ?!

In zakaj ne? Večina ljudi ne rabi 150 Mb/s Wifi. Še vedno je povsem solidna zadeva, ki služi namenu in še vedno se prodaja v trgovinah in kot vidiš tudi dobro drži ceno:
https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498849 (2273) Han
»

težave z wifi

Oddelek: Omrežja in internet
11990 (801) GTX970
»

Kako narediti 2 ločeni povezavi?

Oddelek: Omrežja in internet
212067 (1746) rzidar1
»

Kateri usmerjevalnik izbrati?

Oddelek: Omrežja in internet
101751 (1209) Vanadium

Več podobnih tem