» »

Excel in datum "problem"

Excel in datum "problem"

kkemikk ::

Pozdravljeni

Zanima me kako bi se dalo datum v Excelu, npr. 29.9.2016 pretvoriti v zapis 29916 in ostale v podobno (01.07.2016 v 01716, itd.) - dan bi moral biti vedno dvomesten zapis (01, 02, 03...), mesec enomesten (1,2,3...,8,9,oktober=X, november=Y, december=Z)
V enemi celici imam sedaj namreč datum zapisan v obliki 29916 kot text saj moram iz večih celic generiram "kodo", ki moram vsebovati tudi omenjeno obliko zapisa datuma, vendat pa bi rad da bi bil datum zapisan kot datum, saj bi to omogočilo studi sortiranje po datumu, kar sedanji zapis ne omogoča.
Za "kodo" ki jo moram generirati podatke poberem iz večih celic.
Ima kdo kakšno idejo kako bi se dalo to urediti?
Pa upam da je dovolj jasnno zapisano kaj želim :)

gufy123 ::

Nastavi format na ddmmyyyy
Lahko pa samo uporabiš fukcijo text, kjer izračunavaš, npre. ="aa"&TEXT(H12;"ddmmyyyy")
Kjer je v H12 datum v poljubnem formatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gufy123 ()

joze67 ::

Ne vem, kako bo formatiral datum z meseci X, Y in Z.
Zraven naj si naredi še en stolpec, ki je enak datum, kot ga potrebuješ, le reversed (najbolje kar formula =right(...;2)&mid(...;3;1)&left(...;2)) in potem lahko ureja po tem.

Ali pa, kot je gufy123 predlagal, iz datuma izračuna željeno kodo, samo f-ja je malo drugačna - z if ali vlookup za mesec.

kkemikk ::

Tale ideja mi je od gufy123 ful vsec.

@joze67
Kako bi pa vključil v ta njegov zapis if funkcijo za mesec?

smacker ::

Ali pa ta forumla:
=CONCATENATE(IF(DAY(A1)>9;DAY(A1);CONCATENATE("0";DAY(A1)));IF(MONTH(A1)<10;MONTH(A1);IF(MONTH(A1)=10;"X";IF(MONTH(A1)=11;"Y";"Z")));MOD(YEAR(A1);100))

kkemikk ::

Super ti hvala smacker
deluje :)

gufy123 ::

Ha ha kako si znate zakomplicirat življenje. if if if if if if namesto text + celica + format

smacker ::

S formatom nimam pojma kak bi mesec na XYZ nastavil. Če znaš ti, ne vem zakaj nisi povedal točne rešitve. Jaz sem if if if napisal v minuti, hitreje kot bi sploh dokumentacijo za formate našel 8-)

prtenjam ::

Samo z oblikovanjem, torej z nastavitvijo formata, meseca X, Y in Z ne boste mogli dobiti. Več o formatu datuma/časa pa tukaj...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

kkemikk ::

Da malo obnovim zadevo :)

Tale formula, ki jo je podal smacker sicer deluje. Če je polje za datum prazno, mi v ciljni celici vedno izpiše "0010". Ali kdo ve kako bi lahko nastavil, da če je celica za datum prazna, da mi v ciljni celici ne izpiše nič?

gufy123 ::

Ja, dodaj še en if okoli vsega skupaj. Če je prazno, naj bo prazno, če je kaj vpisano, naj pa izračuna datum s tisto klobaso

kkemikk ::

Naredil sem tako:
CONCATENATE(IF(ISBLANK(H2);"";IF(DAY(H2)>9;DAY(H2);CONCATENATE("0";DAY(H2)));IF(MONTH(H2)<10;MONTH(H2);IF(MONTH(H2)=10;"X";IF(MONTH(H2)=11;"Y";"Z")));MOD(YEAR(H2);100)))

pa mi sedaj excel vrže ven da imam "too many argumets for this function". Delam kaj konretno narobe al excel zabrokiral s tole klobaso? :)

smacker ::

Okoli vsega daš if, tako:
=IF(A1="";"";CONCATENATE(IF(DAY(A1)>9;DAY(A1);CONCATENATE("0";DAY(A1)));IF(MONTH(A1)<10;MONTH(A1);IF(MONTH(A1)=10;"X";IF(MONTH(A1)=11;"Y";"Z")));MOD(YEAR(A1);100)))

kkemikk ::

Hvala
Sem že tudi sam rešil. Sem z oklepaji nekaj zaštrikal prvotno in se zgubil pol not :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[VBA] Uvažanje ECB tečajnice glede na datum

Oddelek: Programiranje
8982 (810) Argonavt
»

Excel-pomoc

Oddelek: Programiranje
92850 (2683) RuN
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314543 (3965) veteran
»

HTML forma in datum

Oddelek: Izdelava spletišč
131708 (1444) Muzo
»

Excel in seštevanje/ od. časa

Oddelek: Programska oprema
96537 (6403) ToniT

Več podobnih tem