» »

Popravilo počenega stekla na telefonu

Popravilo počenega stekla na telefonu

damirez ::

Mene pa zanima, kje vi popravite počena stekla na telefonu. Tisti, ki jih razbijete seveda. :)

Kje je to najbolj ugodno? Kje to delajo, po možnosti LJ in gorenjska.

Imam pa 2 taka telefona Galaxy A5 2016 in Huawei P9

Hvala
  • spremenil: bluefish ()

111111111111 ::

POnavadi sam. :) najprej pogledam kak youtube video, da vidim, kaj je treba kupit (samo steklo ali tudi touch), potem pa naročim iz kitajske in se lotim. :) Npr. HTC ONE SV menjava stekla na telekomu 180€. Lastna menjava: iz kitajske nov touch screen 37€ s carino vred + obojestranski lepilni trak cca. 3-4€ + orodje za fino mehaniko cca. 7€ v hoferju + 3-4 ure, če delaš prvič.

krefi ::

pozdravljeni
zanima me kje bi dobil najceneje ekran za samsung galaxy a5 gledal sem po netu in se cene vrtijo okoli 110€+
pa me zanima ce se da kje dobiti ceneje ekrane sem pa ze menjal na drugih telefonih..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Dr_M ::


Npr. HTC ONE SV menjava stekla na telekomu 180€.


Od kdaj pa telekom popravlja telefone?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cegu ::

krefi je izjavil:

pozdravljeni
zanima me kje bi dobil najceneje ekran za samsung galaxy a5 gledal sem po netu in se cene vrtijo okoli 110€+
pa me zanima ce se da kje dobiti ceneje ekrane sem pa ze menjal na drugih telefonih..


Če ga najdeš, povej še meni. ZA Galaxy 5 res nisem dobil nič kar bi bilo vredno nakupa. Za Xperio pa takoj za 20€

111111111111 ::

Dr_M je izjavil:


Npr. HTC ONE SV menjava stekla na telekomu 180€.


Od kdaj pa telekom popravlja telefone?


Kot firma pošljemo našemu predstavniku v telekomu pokvarjen telefon in sporoči nazaj, kaj je za popravit in koliko je.

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Kje bi lahko najceneje popravil počen zaslon na telefonu Lenovo P70? Najcenejšo varjanto, ki sem jo sam našel stane 80 EUR:

http://www.mobistekla.si/menjava-stekla...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

krefi ::

e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

joker16_7 ::

Hvala! To je kar se materiala tiče. Kaj pa menjava? Zanima me vse v okolici štajerske in Ljubljane.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ttommy ::

Vsem v vednost- če naročujete lcd displeje, da boste sami menjali- obvezno napišite LCD display plus touch screen digitizer with frame. Sam sem že zamenjal na HTC Desire 820 display in sem moral ločiti display od ohišja, ter potem novega s tem obojestranskim lepilnim trakom za telefone prilepiti na ohišje. V ceni ni neke razlike, delo pa zelo olajša. Pa na Youtube so filmčki kako se menja- pozorno glejte, jaz sem pri menjavi uničil zadnjo kamero (sem pretrgal kabelček). Nato sem preko Aliexpress naročil novo, a žal ne dela. Vprašanje- bi tvegal in naročil preko Ebay novo kamero? Cene se pa gibljejo od 12€ do 40€...

Primeri za ekrane:

HTC Desire 820 LCD display plus touch screen digitizer:
http://www.ebay.com/itm/Full-LCD-displa...

HTC Desire 820 LCD display plus touch screen digitizer with frame:
http://www.ebay.com/itm/For-HTC-Desire-...
Gamer

Dimnik ::

Odvisno od telefona, sem menjal samo ekran brez okvirja na sony z1compact, pa tudi na sony z3, je pa pri z3 boljše menjat komplet z ohišjem. Lg g3 tudi samo ekran brez okvirja.
Jeba je ker če menjaš z okvirjem, potem moraš prestavit celotno notranjost telefona, kar pa ni za vsakega delo. Včasih je tudi jeba samo ekran zamenjat, ker se odlepi oz, lepilo trak popusti.

Pa še en primer teh trgovin, ki oglašujejo menjavo. brat je na nokia lumnia 1020 dal menjat ekran, čakal tri tedne, da so dobili s kitajske verjetno, plačal 160eur in po enem tednu se je okvir ekrana odlepil od ekrana(ekran se ne lepi ampak ima plastičen okvir ki se zatakne v telefon), seveda niso hoteli menjat pod garancijo in so rekli naj sam zalepi ekran zraven na okvir. Sem naročil novi ekran za cca 80eur z anglije, prišel v 10 dneh in mu ga zamenjal sam.

Dzhimen ::

Lp,

A bi mi mogoče kdo znal priporočiti kakšno dobro lepilo za steklo za telefon?

Na Lumii 535 se mi je razbil digitalizator. Sem naročil novega iz kitajske in je mel dodano neko lepilo za zadevo nalepit. Sem odstranil staro steklo, dobro očistil površino na telefonu in vso možno površino telefona pokril z temi lepilnimi trakci. Priključim digitalizator in ga zalepim gor na telefon in za ziher sem še par ur pustil še ščipalke gor, da bo ja orenk držalo. Ampak je manj kot v enem dnevu začelo odstopati zgoraj.

Rabil bi eno zadevo da jo nalepim gor in da ne odstopi več. Predlogi? Kje to nabavit?

Hvala lepa že vnaprej :)

SaXsIm ::

LOCA se reče. Pa rabil boš UV lučko, da ga strdiš.
SaXsIm

next3steps ::

Raje še enkrat naroči komplet sestavljen ekran. Bo bolj poceni pa še mirne živce boš ohranil

SimplTech ::

@Dzhimen: priporoča se lepilo B-7000. Nisem še testiral, testna tuba je naročena. Vzel sem na AE: link

#000000 ::

To lepilo je ok. le spucat je treba dobro potem pa lepo namažeš in malo počakaš kako minutko recimo ter pritisneš gor šipco, jest sem dal nanj potem za čez noč neko debelo knjigo pač je bolš če malo tišči steklo da se lepo usede. Aja NIKAKOR ne jemlji B-6000 al nekaj podobnega ista firma vse isto zgleda, ampak rabi celo večnost da prime, 7000 nekje 24 ur max, 6000 pa mislm da preko 48 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Dzhimen ::

Malo pozno odgovarjam, ampak vseeno... :))

next3steps je izjavil:

Raje še enkrat naroči komplet sestavljen ekran. Bo bolj poceni pa še mirne živce boš ohranil


Počil mi je samo digitalizator in nadomestnega že imam (AliExpress 7€), ne morem si pa predstavljat da bi bil LCD+digitalizator in še nekaj ohišja zraven (vnaprej sestavljeno) ceneje. To je skor polovica telefona. :D

SimplTech je izjavil:

@Dzhimen: priporoča se lepilo B-7000. Nisem še testiral, testna tuba je naročena. Vzel sem na AE: link


Aha, tole zgleda konkretna zadeva. Bom kar naročil in upam da bo fajn prijelo. :D
Hvala! ;)

#000000 je izjavil:

To lepilo je ok. le spucat je treba dobro potem pa lepo namažeš in malo počakaš kako minutko recimo ter pritisneš gor šipco, jest sem dal nanj potem za čez noč neko debelo knjigo pač je bolš če malo tišči steklo da se lepo usede. Aja NIKAKOR ne jemlji B-6000 al nekaj podobnega ista firma vse isto zgleda, ampak rabi celo večnost da prime, 7000 nekje 24 ur max, 6000 pa mislm da preko 48 ur.


Bom namazal, zalimal in stisnil s ščipalkami in pustil magar 3 dni, sam da bo držalo! :))

Edino kar me skrbi je levi in desni rob, ker je zelo malo površine (milimeter, dva) in če bom dal preveč lepila se bo razlezlo na LCD, če dam premalo pa nebo prijelo. :D
Bom malo testiral in upam da mi bo ratal. :D

dr.Akula ::

Še jaz bi imel eno vprašanje glede popravila ekrana, če mi kakšna prijazna duša ve svetovati. Za Sony Xperia E4, ki je imel razbit ekran, sem naročil nov LCD + touchscreen. To sem počel prvič in sem podzavestno domneval da bo na enem od delov preapplied lepilo, čeprav to v opisu na ebay-ju res ni pisalo. Če bi se lahko preslikal v tisti čas, ko sem naročal, bi izbral že sestavljeno kombninacijo lcd, frame, touchscreen.
No, ko sta dela prišla, je bilo takole (Tule je približen postopek popravljanja, da si lažeje predstavljate): iz okvirja sem odstranil prejšnji ekran in digitizer (ki sta bila zlepljena skupaj). Frame sem očistil in gor dal dvostranski lepilni trak. Lepilni trak sem narezal s širino približno 2-3mm in ga namestil po dolžini okvirja in po širini, kjer ni bilo izrezov za kamero, speaker... Potem sem vse zložil nazaj, telefon prižgal in izgledalo je kot da vse deluje. Ob prvem klicu pa je ekran dobesedno ponorel in začele so se odpirati vsemogoče stvari in sploh se ni bilo mogoče javiti na klic. Po še parih poskuskusih klicev, sem začel domnevati, da je problem takrat ko je telefon aktiven v mobilnem omrežju. Ker tudi ko sem šel samo v Nastavitve -> Klici -> Dodatne nastavitve (kjer sim kartica "da" nekaj od sebe, ne znam drugače reči :), je naredilo isto (odprlo menu, recents, google now in se potem ustavilo).

Ker ne vem kako najti krivca, se obračam na vas. Par stvari sem naumil že sam, je katera od njih možna?:
- Touchscreen ki mi je bil poslan je slab oz. slab flat kabel...
- Slabo pritrjeni / postrani pritrjeni flat kabli... To sem šel popravljat ene 3x, ampak meni izgledajo naravnost, bolj notri jih pa tudi ne morem več potisniti.
- Na delu ki gre po dolžini frejma, sem na enem koncu prilepil malo preširok lepilni trak, ki je nato verjetno prišel med lcd in touchscreen. Ima to lahko kakšno vezo?
- Karkoli povezano s tem, da je bil lepilni trak ki sem ga uporabil, predebel (nekaj podobnega kot silvertape)...?


Če je možno, da sem zajebal kaj v zvezi z lepilnim trakom, bi potem naročil TOLE. Edino kar me skrbi je, da to lepilo pride le spodaj in zgoraj, po dolžini pa nič.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

next3steps ::

Dzhimen je izjavil:


next3steps je izjavil:

Raje še enkrat naroči komplet sestavljen ekran. Bo bolj poceni pa še mirne živce boš ohranil


Počil mi je samo digitalizator in nadomestnega že imam (AliExpress 7EUR), ne morem si pa predstavljat da bi bil LCD+digitalizator in še nekaj ohišja zraven (vnaprej sestavljeno) ceneje. To je skor polovica telefona. :D

Je razlika v ceni, če naročiš samo digitizer, sestavo zajebeš in nato celoten display versus samo celoten display. Ker roko na srce, imaš veliko možnosti, da grešiš sestav.
Mi je pa smešen način odstranitve stekla [na omenjenem posnetku]. Je dokaj amaterski način, katerega se verjetno poslužujejo tudi naši serviserji [:-)]

Zgodovina sprememb…

dr.Akula ::

next3steps je izjavil:

Mi je pa smešen način odstranitve stekla [na omenjenem posnetku]. Je dokaj amaterski način, katerega se verjetno poslužujejo tudi naši serviserji [:-)]

A to misliš posnetek, ki je bil na linku v mojem zadnjem postu ali kaj drugega? Meni tega ni bilo treba početi, ker sem naročil oba dela. A mi slučajno veš povedati, zakaj se ta dva dela tako sprimeta... Recimo če bi se lotil še enkrat odpreti telefon, sta se ta nova lcd in touchscreen, ki sem ju zamnejal nekaj dni nazaj, že prav tako sprijela skupaj?
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183933 (2824) GupeM
»

Telefoni - menjava LCD,glass,digitizer

Oddelek: Mobilne tehnologije
101684 (1208) errhec
»

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
306609 (5067) SonoR
»

Okvara LCD ekrana na telefonu

Oddelek: Strojna oprema
162121 (1914) medenko
»

HTC Desire - razbit ekran

Oddelek: Mobilne tehnologije
135645 (5162) halls

Več podobnih tem