» »

program za spremembo IP brez disconectanja.

program za spremembo IP brez disconectanja.

Dusko ::

Zanima me naslednje.KEr sem slišal ,da obnstaja tak prgram ki ti zamnja IP naslov brez ponovnega zagona računalnika.V mislih mam Adsl dostop.Slišal sem da morš pri ADSL-u vsaj enkrat na 24 ur se diskonectat z neta ,da ti pol dodelijo nov ip.Naj bi pa obstajal tudi neki programček,ki ti to zaenja brez ponovnega zgona.Da lahko računalnik normalno laufa 7 fdni 24 ur na dan.
Hvala za odgovore in upam,da ni to kaj prepovedanega.Če pa je pa naj moderator temo zaklene.

monster-x ::

saj ti ni treba še enkrat zagnat računalnika.

andrej ::

v novejsih sistemih reboot sploh ni potreben... kje si pa splisal da je?

Dusko ::

Pač slišal sn da bi naj zaradi dinamičnega ip naslova blo potrebno se disconectat.KAo da ti ponudnik dodeli novi ip naslov.Ker recimo da mam dinamični ip torej mam vedno drugega ko se konectam na net.Če bi pa bil en teden 24 ur na netu bi pa mel en ip naslov celi teden.Sn mislo da ti provider interneta vsili da ti mnejava ip naslov.

andrej ::

zaradi dinamicnega IP-ja ti ni treba resetirat masine.

ToniT ::

Eno je reset mašine, drugo pa disconnect.
Glede disconnecta pa še zmeraj velja, da te vsakih 24 ur vržejo dol in se moraš na novo prijavit, ni pa nujno da dobiš nov IP.
Mašine pa ni treba resetirat.

BaRtMaN ::

LOL.
Če imaš dinamični IP, te diskonekta vsakih 24 ur, a če se povežeš nazaj dovolj hitro, ti je dodeljen isti IP. Če pa hočeš, da imaš konstanten IP brez diskonektanja, pa SiOL zaprosi za statični IP, prva sprememba je zastonj, nato 2.5k SIT.

RamOne ::

Samo se vedno pa ni noben podal odgovora ali obstaja program da te sam avtomatsko po 24 urah conecta na i-net??? v primeru ko nimas staticnega ip-ja.

Ziga Dolhar ::

Da te reconnecta? Seveda.

Programu se reče ::tisti program, ki ga uporabljaš za povezovanje na internet preko adsl/pppoe::.

V tvojem primeru torej verjetno od Windows XP dialer ali RASPPPOE.

Obadva imata možnost reconnect, od uporabnika je oddaljena maksimalno dva klika ;).

p.s.: prekinitev povezave se ne zgodi "pri tebi", ampak te dol vrže SiOL. Programa, ki bi mu to preprečil, verjetno ni.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

ABX ::

ipconfig /release
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RamOne ::

Ziggga: matr si pa ti pamtn 8-O , itak da vsak 3-letnik zna z misko klikat.

Samo mene zanima prog. ki te avtomaticno reconecta, brez tvojega klika.
Zakaj? Ja se zgodi da tebe ni doma al pa nimas casa al pa pozabis klikat vsakih 24-ur... pa bi to namesto tebe opravil programcek.

A sem bil dovolj jasen?

Dusko ::

Fantje oki mogoče sn se malo napačno izrazil v prvem postu.
Torej kot ste zdaj že ugotovilo sprašuijkem po programu.Ki te navidezno disconecta z neta.V bistvu da ti sploh ne opazis oziroma linija se nikoli zares ne prekine.
Pač kot ,da se navidezno zgodi disconect.Program ti pol samo dodeli novi ip naslov.Pa uporabnik tega sploh ne opazi.
Mislim oki to pač enkrat na dan se disconectam pa pol recimo čez 5 minut gor nazaj in je stvar urejena.
Pač zanimalo me je ali obstaja še kakšna druga rešitev.

ali3n ::

RamOne: malo se sprehodi po nastavitvah Siolovega programčka za povezavo na ADSL - išči "persistent connection" (netki tazga) oz. RTFM!!!! :\
v RasPPPoe se to imenuje "redial if line is dropped"

tok o dveh klikih!!;(

če povzamem: vse to je že v omenjenih programčkih (klientih) zato ne potrebujete dodatnega programa!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Ziga Dolhar ::

za lene, Kako Nastavim Avtomatsko Ponovno Vzpostavljanje Povezave v WindowsXP:

Odprem okno s povezavo > Properties > Odjadram na jeziček Options.

Sedaj v roke vzamem učbenik za slovenščino v 1. razredu OŠ ter s primerjanjem črk poskušam dobiti ven besede. Nato te besede pogledam v Angleško-Slovenskem slovarju ter uganem, kaj moram kliknit.

;(
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7014761 (13076) AndrejO
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383507 (2703) MrStein
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334399 (3832) NeMeTko
»

Kje vpisat IP od AMISa na Linksys 54GL+DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
101540 (1415) BogyX
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132960 (2645) Sergio

Več podobnih tem