» »

Program za izdelavo spletnih strani

Program za izdelavo spletnih strani

dobaluka ::

Ej a mi lahk plis poveste, ker program priporočate z aizdelavo spletnih strani.
Sam strani izdelujem kar v cute html ker dobr poznam kode. Me pa vseno zanima kateri je vam najboljši, da ga malo preizkusim mogoče pa najdem kakšnga k mi bo všeč. Probu sm jih že neki pa mi niso bli všeč in mi je cHTML še vedno najboljši.

DMouse ::

Jest jih sicer nisem prav veliko sprobal, a vseeno prisegam na Dreamweaver

rc-car ::

Dreamweaver ali notepad :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tejo ::

Dreamweaver 4

TinkaPinka ::

Tudi jaz priporočam Dreamweaver 4. Všeč so mi funkcije, pa tudi to, da lahko hkrati gledaš (in seveda tudi popravljaš itd...) stran in html kodo.
I am easy to please as long as I get my way.

[BISI] ::

Poskusi malo Dreamweaver. Pa za hec naredi eno stran z Wordom, da bos videl, kako zgleda zanic html koda in hkrati tudi stran.:D

Lp, Ziga
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Seadoo ::

Jaz pa prisegam na UltraEdit32. Sicer je le tekstovni editor, a je zelo dober. Poleg tega pa mi programi, ki omogocajo piasnje strani v stilu Worda, niso vsec, ker ponavadi namecejo en kup nepotrene kode not v stran.

Tako da ce dobro poznas HTML, je tekstovni editor ala UltraEdit32 najboljsa stvar!
Out of my mind. Back in five minutes.

Elemen_T ::

Uporabi kombinacijo Dreamweaver Coldfusion in Perl Builder.

Loki ::

Kaj pa kaksen HomeSite?

Element a ti programiras tut v CFML?
I left my wallet in El Segundo

Elemen_T ::

Roberto: Na easy 8-)

dobaluka ::

dobro bom mau pogledu dreamweaver. No prosim tudi v beležnici je stran lahko zelo dobra in profesionalna tako da prosim...

Bom povedu kak sm kej zadovoljen.

Elemen_T ::

dobaluka: Hehe. Ne boš ti govoril, da se da v notepadu naredit profesionalno stran. huh.
No...v bistvu se da. delno..vendar boš eno lepo oblikovano stran delal celo večnost. Kaj šele da bi tekstovno izpeljal velik projekt.
Sploh pa nevem zakaj bi uporabljal beležnico za pisanje html kode ko pa obstajajo primerna orodja za ta namen.
Sam sebe osmešiš, če trdiš da se v plain textovnem progu da delat dobre strani.

Loki ::

element ker CF server mas?
4.5.x al 5; express, pro, enterprise?

fantje tut strani, narejene z wordom so v enih primerih cisto dobre...poglejmo npr. cenik Mlacoma - narejeno z excelom, neoptimizirano, koda je taka, da se v njej zgubis.... ampak WHO CARES.
Strani se ne delajo zato, da se lahko drugi naslajajo nad tem, kako obvladas html, da lahko pises po standardih (...), ampak zato, da bo tisti, ki je na to starni prisel, tudi nasel tisto, kar je iskal.
Lahko bi sicer napisali vso stvar v php..., ampak pri tem bi morali (mogoce) spremeniti ves svoj sistem vodenja cenika, da bi gnali vse z ene centralne baze, predelati ali narediti nove programe (skripte) za izdajanjeracunov, cenik... - kar bi preslo pac predrago, zaradi cesar bi morali malenkostno (?) povecati marzo, da bi dobili nazaj denar za vse programerje, ki so jim predelali vse UI.

In zakaj to?
samo zato, da bojo eni srecni, k se jim cenik na strani nalozi eno sekundo prej in ker lahko svobodno brskajo po html kodi, ne da bi morali kaksen paragraph iskati cez celo kodo.
I left my wallet in El Segundo

Elemen_T ::

Roberto: Cold Fusion server 5.0.
Drugače sem včasih delal VSE v tem programu (starejša izdaja...mislim da celo prva ali druga).
Sčasoma sem se odvadil...Ko sem se naučil php, sql in perl.
Tam se da vse lepše naredit.
Zdaj samo še malo kombiniram. (Izdelujem sajte in se kaka stranka odloči za CF...pol mi ne preostane drugega :) )

Ka ti furaš zadevo?

Loki ::

ja mal se ucim v cf express 4.5.1, kaksne hujse verzije (in s tem tudi funkcionalnejse) mi pa ne rata dobit.
I left my wallet in El Segundo

[BISI] ::

Roberto: Pri pocasnejsih povezavah se to hudo pozna! :\

UrMaN ::

Notepad.

Elemen_T ::

[UrMaN]: SMEH.
Takega govorjenja pa ne prenesem.
Če boš naredil v notepadu dober pejdz...svaka ti čast! Plačujem ti 500k na mesec če si sposoben z notepadom vzdrževat povprečno veliko stran...z LEPIM designom...ki bi ga ti naredil v NP ane >:D

Povej kak prozvod ki si ga naredil v tem tvojem notepadu?

rc-car ::

Element_T: jest bi se prej smejal tebi kot [UrMaN]u.

Tudi jest sem naredil eno zelo lepo stran v notepadu, dela v vseh browserjih, na kar pa se pri vseh programih ne gre zanašati - tudi dreamweaver dela kodo, ki je vsaj malo podrejena IE.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

MATER!!! Spišem celo stran dolg post pa tech zajebe. za znoret. en povzetek bom še enkrat napisal.

Torej. Takole je.

Nikoli nisem rekel, da se v notepadu ne da naredit lepe, zmogljive, dinamične, komptabilne in oh in sploh strani.
Povedal pa ti bom par stvari, ki sem si jih nabiral skozi kar dolgo HTML kariero.

Dejstvo je, da se stran najlažje naredi v WYSIWYG programih ala DW, FP, ...v novejših tovrstnih programi je celo poskrbljeno za lepo in kratko kodo (DW). V končni fazi lepa stran lahko pride tudi iz pol WYSIWYG progov ala Cofee Cup HTML.
Definitivno pa drži da je izdelava strani v plain text predvajalniki, kot npr zloglasni Notepad navadna izguba časa in volje. Traja veliko dlje in potrebuješ ogromno izkušenj in volje. Zakaj torej?
Tak ljudek, ki ponosno zatrdi besedo v stilu "Notepad." pa je ali omejen, ali pa neinforimiran o najnovejših tehnologijah za izdelavo web strani. V obeh primerih bi v bistvu lahko rekli, da je omejen.

Tolko zaenkrat.

Loki ::

caki poj ti pises kodo v dreamweaver ultradev (CF) na roko, in uporabljas njegove zmoznosti za sproten pregled?
I left my wallet in El Segundo

rasta ::

Najboljš je kombinacije Dreamwaver in kakšnega text edita (jaz npr. uporabljam aceHTML). V Dreamweaverju se da hitr kej nardit, pol pa v aceHTML pobrišeš vn svinarijo, pa tud za sam javascript je boljši.

Elemen_T ::

Roberto: Kar se tiče konkretnega pisanja HTMLja - DA 8-)

JurijTurnsek ::

jst priporočam 1st page 2000
http://www.slatnaskejta.com

JurijTurnsek ::

Elemn_t:
če ne znaš programirat v beležki je to tvoj problem, kr se preko simpl pogleda da marsikej narediti z malo več truda...:\:\:\:\:\
http://www.slatnaskejta.com

Elemen_T ::

KoRnholio8:

Prosim te, ne govori, če neveš kaj govoriš.

HTML je programiranje le v teoriji. V praktiki je igranje s tagi.

Programiram pa jaz v Perl Builder-u. Ki je sam po sebi prav tak kot notepad, le da ima dodane barvne označbe in oštevičene vrstice.

JurijTurnsek ::

in kako lahko potem pravi, da se v beležki ne da narediti szper strani???:\
http://www.slatnaskejta.com

Elemen_T ::

KoRnholio8: Zdaj te pa res ne razumem.
Kdaj sem rekel, da se ne da narediti dobre strani v notepadu? Povej mi post. Povej samo konkreten post kjer sem to zatrdil.
Rekel sem le, da porabiš celo večnost za to. Razen seveda če nisi res strokovnjak. Takih je malo. Defintivno nisi to ti. Verjetno nihče tukaj. Verjetno, da ne bom preveč rekel.

Vseeno pa definitaj kaj si hotel s tem reči.

rc-car ::

Elemen_t: da boš nehu pametovat maš tuki mojo stran napisano v notepadu!
WorldPatches.com
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

Mach. Najraje nič nebi rekel...nerad se namreč prepiram. Zelo malokrat trdim potencialna dejstva v katera nisem povsem prepričan. V to sem. In na tem bom ostal.

Stran, katero si navedel, pa je zelo zelo simple. ZELO.
Tip je naredil CSS stile in naredil stran v enem odtenku s par nezahtevnim tabelam. To v nobenem primeru ni profesionalna stran. Ne bom rekel da ni uporabna, hitra, fleksibilna in oh in sploh...ni pa lepa in zahtevna.

Strani kot so Eon.si npr, ali slotec navaden HTML entuziastik nebi moral narediti v Notepadu. Ok. Mogoče. Z OGROMNO truda.
Jaz s tem sporočilo zaključujem to debato.

simon ::

www.tehnika.net, www.rec-rec.com sta napisani v notepadu, in kolikor vem, si avtor zato ni nic polomil zobe.. Je pac profesionalec, in tudi ni omejen zaradi tega. Bi ti priporocal, da se vzdrzis taksnih komentarjev.

rc-car ::

Barve so pač take kot so in niso take zaradi uporabe notepada.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

simon:
1. Kako veš da je koda spisana v notepadu?
2. Omenil si besedo profesionalci. Če si omenil to besedo, vse kaže, da sploh nisi prebral mojih postov. Izdelovalci kod na straneh kot si jih omenil, so za dotično stvar zaposleni in kajpada MORAJO vse narediti relevantno in karseda fleksibilno. To pa je z VELIKO dela res možno samo v notepadu.

simon ::

1. poznam razvijalca
2. citat:
Tak ljudek, ki ponosno zatrdi besedo v stilu "Notepad." pa je ali omejen, ali pa neinforimiran o najnovejših tehnologijah za izdelavo web strani. V obeh primerih bi v bistvu lahko rekli, da je omejen.

UrMaN ::

Elemen_T:
http://www.dogodki.net
Tako stran znam napisati kadarkoli želiš. In da: v NOTEPADU. Pa če sem pijan ali trezen. Stran teče v php-ju, seveda vleče podatke iz baze (mySQL). In spet da: stran ni amaterska, pač pa je zastavljena povsem profesionalno. Obstajajo tudi "polepšane" verzije Notepada, kjer ti pač malce obarva kodo in podobno, ampak več ali manj ni razlike. Grafika je spet druga zgodba. Negiraj moje izjave, če želiš. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

Oddelek: Izdelava spletišč
252721 (1993) R33D3M33R
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383051 (2273) Highlag
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252177 (1668) CaqKa
»

Pomoc pri oblikovanju html strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
221440 (1231) matic
»

Izdelava internetne strani - HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
102108 (1925) JLP

Več podobnih tem