» »

Macbook za programiranje

Macbook za programiranje

«
1
2

Sarazyph ::

Zdravo!

Kot bodoča študentka medijske produkcije in hkrati računalništva (2 faksa hkrati) me zanima, ali je Macbook Air 13" primeren za pomembne "študentske" zadeve, ki vključujejo med drugim tudi brskanje po Fb in Yt, predvsem pa me zanima, ali je primeren za programiranje v Javi in Python.

Doma imam že iMaca, ki bo (ko nebom na faksu) prevzel delo v Eclipse in Adobe programih. Vem da MB Air ni ravno "najbolši", vendar pa če pomislim, da bom skoraj cele dneve od doma na predavanjih, potrebujem prenosnik, ki bo LAHEK in še bolj pomembno - da bo baterija zdržala čimdlje.

Hvala za vaše odgovore in priporočila :)

LP

A120 ::

za studijske obveznosti je dovolj dober vsak prenosnik. razen za kakšno hujso grafično/video obdelavo, za kar pa macbook air ni primeren

Mavrik ::

V redu bo.
The truth is rarely pure and never simple.

Sarazyph ::

Kakšno hujše randeriranje pa video obdelavo bo seveda prevzel iMac...

Ubistvu se ne morem odločit med Air in Pro, res je Air lažji, in cenejši, Pro pa malce boljši...

Sepravi Air (13.3" i5, 1.6, 8GB, 256GB, HD6000) ali Pro (i5, 2.7, 8GB, 128GB, Iris 6100)?
Bi bilo 128GB sploh dovolj (ne igram igric, niti ga nebi imela za filme, ali kaj drugega, le šola, Adobe, programiranje Eclipse in pa surf po netu)?

m3k ::

... Our top overall pick for the money is the 13-inch MacBook Air ($999) because of its long battery life and strong performance from its 5th-generation Core i5 processor...

Which MacBook Should You Buy? MacBook vs. Air vs. Pro
Mirko tipka na radirko ////

Mavrik ::

Pro je bistveno boljši, kupovanje računalnika z 128GB SSDja pa je precej silly, ti bo takoj zmanjkalo. Vzami vsaj 256.
The truth is rarely pure and never simple.

msjr ::

Pravijo, da so trenutno vsi maci na do not buy listi. Če ni res nujno je najbolje počakat kako bo z novimi modeli oz. za koliko se bodo rabljeni pocenili.

Sarazyph ::

Rabljeni sploh odpadejo, pri novih bojo pa zasolili cene, in bo najslabši air ziher 1500eur.

Miha 333 ::

Zakaj sploh Apple-a? Za resno delo kupi kak Thinkpad ali Dell Latitude, lahko tudi rabljen. No, za šminko je pa Apple, to pa ja.

jype ::

Miha 333> Zakaj sploh Apple-a?

Ker je edini, ki pride z že pravilno nameščenim operacijskim sistemom.

jernejl ::

Bi bilo 128GB sploh dovolj

Ne. Pri študiju računalništva boste verjetno potrebovali še kaj več kot en operacijski sistem (vsaj včasih je bilo tako).
256GB je ravno dovolj, da zraven namestiš še kak linux ali windows.
128GB bo pa hitro zmanjkalo, sploh če moraš nameščati še adobe, visual studio, ADT (android)...

opeter ::

Sarazyph je izjavil:

Rabljeni sploh odpadejo, pri novih bojo pa zasolili cene, in bo najslabši air ziher 1500eur.


Imaš resne trgovine, ki prodajajo rabljene in refurbished izdelke z garancijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Compufreek ::

Čeprav so mi ti laptopi ena večjih neumnosti (ok pustimo vse ostalo ampak pomisli plačaš 1000 eur za yt in browsing) Imam Asus tablico 11.6" ki ima malenkost slabše specifikacije (BayTrail) in windows 10 baterija pa vzdrži 12 ur(8 po 4 letih). Cena pa 340 eur na dan nakupa

Ampak to ni bilo vprašanje... torej nazaj k bistvu
Prenosnik se bo uporabljal za programiranje,yt in facebook.

Glede na napisano bo air čez glavo dovolj, nekdo pa je že napisal da 128 GB bo premalo(oz neudobno ;)), sigurno boš pri katerem predmetu potrebovala linux in dodatne programe kar pa je na 128 GB kar malo na tesno.

Pa vso srečo !

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Če je v igri medijska produkcija Proja in pol tera ssd.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

AnotherMe ::

Odvisno kaj ima namen dejansko delat! Načeloma najslabši laptop je dosti dober za študij.. Čeprav je pa res včasih zelo ubijajoče, ko nekaj šteka, dela počasi, tebi pa se mudi ujeti rok za oddajo kake naloge...
Načeloma bo katerakoli zadeva z i5/i7 procem vsaj 3 generacije, 8gb rama in vsaj 256gb ssd dovolj dobra... Ajde, mogoče več rama, če bo veliko virtualk laufalo... Prostora na disku sicer ni nikoli dovolj, ampak za študij bo dovolj.

msjr ::

noraguta je izjavil:

Če je v igri medijska produkcija Proja in pol tera ssd.

+ vsaj 12 GB rama, če ni denarja za velikega ssd-ja raje ram.

Sarazyph ::

Medijska produkcija se sliši ubistvu ogromno dela z videi, pa vbistvu vsebuje tudi grafično oblikovanje in tisk (s čimer se bom jaz tudi bolj ukvarjala). Sepravi Adobe Illustrator, InDesign, Photoshop, potem pa Premiere in AfterEffetcs (ostalo se na tej šoli načeloma ne uporablja).

Air z 256GB torej? :D

msjr ::

Raje pro kot air.

111111111111 ::

Minimum 256GB. Če študiraš v LJ, mislim da itak vse furajo na applih, ker sem takrat sodeloval pri pridobivanju certifikatov.

Glede na naštete programe pa raje Pro. Ker bo treba tudi čez teden kaj naredit in takrat res ni fino da ti šteka.

Excalibrus ::

jype je izjavil:

Miha 333> Zakaj sploh Apple-a?

Ker je edini, ki pride z že pravilno nameščenim operacijskim sistemom.


kako je to valid argument za bodočega študenta računalništva...? :)

Sarazyph ::

Študirala bom v NM, kjer tudi živim in kot sem že rekla, bo težje zadeve prevzel iMac.

AnotherMe ::

Sarazyph je izjavil:

Študirala bom v NM, kjer tudi živim in kot sem že rekla, bo težje zadeve prevzel iMac.


Če rabiš samo za na predavanja in boš ostalo delala doma, potem vzami air ... Tudi 128gb bo dovolj. Ne rabiš na njemu vse navlake... Tudi virtualke lahko goniš na imacu, ne rabiš na airu...

Sarazyph ::

Ja načeloma samo za predavanja, ampak se lahko zgodi, da bom morala kdaj odpreti kakšno stvar v Illustratorju, kaj popraviti ali pa v eclipse kaj spremenit, kar med faksom. Bolj se nagibam Air-u z 256GB...

DolLoad ::

Sarazyph je izjavil:


predvsem pa me zanima, ali je primeren za programiranje v Javi in Python.


Vsekakor, jaz to na svojem pocnem ze nekaj let. Za javo ti priporocam InteliJ IDEA, Eclipse je za moje pojme ostal nekje v letu 2005, za python sam nisem nikoli uporabljal ide-ja, ker mi je Sublime Text cisto dovolj, enkrat sem se poigral s pyCharm-om, vendar se mi ni zdel pretirano uporabnejsi.

Photoshop in Illustrator delata super, enkrat sem celo nekaj zmontiral v Final Cut-u. Tu se je precej poznala podhranjenost. Predvsem zaradi pomankanja prostora (imam 128GB verzijo).

Predlagam ti tudi, da si pogledas Homebrew - package manager. Zame ena najvecjih prednosti osx-a.

          ::

Za programiranje (Eclipse, Java/EE, MySQL, Tomcat, Glassfish) MacBook Air popolnoma zadošča. Jaz to uporabljam za šolo in je OK. Ima pa 4GB rama in 256 diska.

klinker ::

Miha 333 je izjavil:

Zakaj sploh Apple-a? Za resno delo kupi kak Thinkpad ali Dell Latitude, lahko tudi rabljen. No, za šminko je pa Apple, to pa ja.


Ce mislis da je Apple samo sminka si pa precej nerazgledan, zal.
OSX je nekaj najboljsega med OSi za resno delo. Sploh pa imas programje tako iz Linux, kot iz Win sveta, kar ti noben drugi OS ne omogoca.
Jst sem si pred leti za foro ustimal hackintosha in glej ga zlomka, od takrat je moj WS vedno na OSXu.
Pa ne pravim da je to zdaj avtomatsko prava izbira za vsakega, ampak za dolocene je pac must have, pa tebi bla sminka vsec al ne, enim je tudi to pomembno, sploh zenskam.
Pa Thinkpad in Dell? Hehh...5+ let nazaj da, danes nic posebnega razen prenapihnjene cene, Winsi so pa tudi u pizdi. Imamo na firmi take tezave da glava pece, ker so bebci vse posodobili na krs 10ko ;((

Yacked2 ::

@klinker: za virtualke pa še nisi slišal ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jtothek ::

Jaz rečem, še tri objave maximalno preden se to sprevrže v Apple fanboy vs. Apple hate debato.

Mavrik ::

jtothek je izjavil:

Jaz rečem, še tri objave maximalno preden se to sprevrže v Apple fanboy vs. Apple hate debato.


Dajmo prosim ne tega :/ OP hoče MacBooka, dajte svoje frustracije kam drugam no.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

MacBook je danes precej pogosto primarno orodje za programerje, zato ni nič narobe, če si ga omisli.

Ni pa nobene potrebe po najmočnejših modelih, IMO. Bolj pomembno je, da se privadi dela v tem okolju. Air je čisto dovolj zmogljiv za prit skozi faks, za Windows in Linux pa lahko namesti VirtualBox in potrebuje manj kot 20 gigabajtov prostora.

Saul Goodman ::

Danes ljudje resno preučujejo prehod na apple laptope tudi zaradi windows 10 fiaska (folk, ki se s tem ukvarja že ve o čem govorim, pa ni to (samo) privacy bs).

macbook air ti bo služil dobro. ker so konfiguracije z 256gb primerno dražje in je trenutno v akciji 128GB varianta, ti priporočam kar to. glede večanja prostora diska imaš par uporabnih možnosti:

1. low profile SD kartica, do 256GB. Gor lahko s simboličnimi linki usmeriš folderje, kot so Documents, Pictures, Music. Skratka, karkoli, kjer boš kopičila multimedijske fajle, npr. To itak zavzame največ prostora. Važno, da so sistemske datoteke na primarnem SSD disku. read/write je tukaj občutno slabši od ssd diska, zato ti SD kartica služi predvsem kot "arhiv". pretty neat.

link: Transcend 256GB JetDrive Lite

2. majhni usb 3.0 usb ključki ali majhni ssd usb 3.0 diski (na voljo imaš 2x usb3.0 vhod). iz takih diskov lahko poganjaš cel operacijski sistem, read/write hitrosti pa se pri kvalitetnejših močno približajo hitrostim povprečnega vgrajenega SSD diska.

3. če ti budget trenutno ne omogoča večjega diska v štartu, lahko kasneje mirno kupiš OWC SSD disk za Macbook aira. Overall mislim, da bo cenejši kot nadgradnja pri applu, le nekoga moraš dobit, da ti ga potem zamenja. Poleg dobiš ohišje za "stari" 128gb ssd, ki ti potem služi kot majhen in hiter usb 3.0 prenosen disk (glej točko 2)

4. naknadno na ebay kupiš originalen macbook air disk od kakšnega, ki ga prodaja zaradi nakupa večjega, ipd.

Zgodovina sprememb…

mar_tin ::

Sam sem prej imel MBA in je bil malce presvoh. Res da je starejsa verzija imela le 4GB rama. Najvecji minus na Air-u je za moje pojme ekran z nizko locljivostjo. Ce te to ne moti, vzami Air-a.

Za dodaten storage pa uporabljam tole

Saul Goodman ::

tale, ki ga pomoje OP gleda, je trenutno v akciji in ima 8GB rama, intel HD 6000 grafiko in i5 DC 1.6GHz procesor. Ozko grlo bo prej kot slej ram in procesor, vendar glede na to da je mac (torej ista konfiguracija na windows mašini dejansko zgleda bolj bogo), se da z njim nekak preživet.

Če bi to prodajal s 4GB rama, bi bil absolutni no go. 8GB.. meh, passable. za programiranje bo.

drugač pa naj bo macbook predvsem terminal za delo. dans se folk konekta na serverje/workstatione in dela remotely. če rabiš serious computing power, se problema lotiš drugače, ne pa z iskanjem unicorna med laptopi.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

opeter je izjavil:

Sarazyph je izjavil:

Rabljeni sploh odpadejo, pri novih bojo pa zasolili cene, in bo najslabši air ziher 1500eur.


Imaš resne trgovine, ki prodajajo rabljene in refurbished izdelke z garancijo.

Samo stran od refurbished robe. Ni toliko ceneje kot nova, da bi se splačalo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sarazyph ::

Ja moram priznati, da me tale akcija Air i5, 8Gb, 128 Gb ssd za 1000 eur res mika in sem zasledila tudi transcend jetdrive lite 128Gb sd kartico za 100 eur.
Sepravi za 1100 eur dobim vse kar potrebujem.

Vaša mnenja so mešana, zato sem se zanimala sem se tudi za kateri drug LAHEK in TANEK prenosnik (čeprav moram reči, da je windows meni osebno manj pregleden in "smotan" ampak okej). Comshopu so mi predlagal Asus zenbook al pa vivabook, potem pa ko sem vprašala za baterijo so nekako rekli da zdrži 5 ur... Za mene je to malce premalo.

Zanima me, koli časa drži baterija na Airu, ko ga uporabljaš za vsakdanje stvari (brskanje po netu)? Res zdrži okoli 10 ur?

c3p0 ::

Če se ne mudi, počakaj na nove MBP, starim bo padla cena, novi bodo pa po cenah trenutnih. Ne gre le za CPU upgrade.

Če se mudi, pa vseeno razmisli, ali se res tako mudi...

noraguta ::

Sarazyph je izjavil:

Ja moram priznati, da me tale akcija Air i5, 8Gb, 128 Gb ssd za 1000 eur res mika in sem zasledila tudi transcend jetdrive lite 128Gb sd kartico za 100 eur.
Sepravi za 1100 eur dobim vse kar potrebujem.

Vaša mnenja so mešana, zato sem se zanimala sem se tudi za kateri drug LAHEK in TANEK prenosnik (čeprav moram reči, da je windows meni osebno manj pregleden in "smotan" ampak okej). Comshopu so mi predlagal Asus zenbook al pa vivabook, potem pa ko sem vprašala za baterijo so nekako rekli da zdrži 5 ur... Za mene je to malce premalo.

Zanima me, koli časa drži baterija na Airu, ko ga uporabljaš za vsakdanje stvari (brskanje po netu)? Res zdrži okoli 10 ur?

Ja za brskat bo dober.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

7982884e ::

eclipse zamenjaj z intellij community.
nov macbook air bo seveda vec kot primeren za oba faksa. kdor ti rece, da ni, ma napacne predstave o nivoju uporabe (prevec ljudi zacne ob "video produkciji" sanjat o profesionalni rabi after effects in 4k 120fps videa).

FotoModel ::

Osebno bi vzel 256GB. Pa pocakal kak mesec na nove prenosnike. Ta jetdrive pa zna zmes stekat, ven metat, etc. Vprasanje kolko je to smotrno nabavljat po taki ceni, kot si omenila. Das potem za prenosnik malo vec (z vecjo kapaciteto gb), pa mas vse na enem disku. Navsezadnje pa, kaj pa ce bos poleg macOs rabila se Winse gor instalirat (opcija je, ni nujno, neves pa nikoli)?

jype ::

Sarazyph> Vaša mnenja so mešana, zato sem se zanimala sem se tudi za kateri drug LAHEK in TANEK prenosnik (čeprav moram reči, da je windows meni osebno manj pregleden in "smotan" ampak okej). Comshopu so mi predlagal Asus zenbook al pa vivabook, potem pa ko sem vprašala za baterijo so nekako rekli da zdrži 5 ur... Za mene je to malce premalo.

Jaz že par let delam na Asus zenbooku (debian) in nimam pripomb. Baterija lahko zdrži od 4 ure če mu ne dovolim šparanja, pa vse do 10 ur, če mu ga zapovem (in ni preveč svetlo, da ne bi mogel zmanjšat intenzitete osvetlitve zaslona). Oktobra 2014 je imel amazon.de par škatel, ki so bile poškodovane, a prenosniki so delali brezhibno, tako da sem i7, 12GB pomnilnika in 256GB SSD dobil za 600 evrov. Edina šibka komponenta je 1600x900 TN zaslon (dobi se boljše, a so dražji).

Večina mojih sodelavcev ima bodisi MBA ali MBP, odvisno od tega, s čim se ukvarjajo (in koliko jim nasploh pomeni močna mašina), nekateri pa delajo na Lenovo Thinkpadih (od katerih pa žal le redki zdržijo 10 ur na bateriji).

111111111111 ::

Sarazyph je izjavil:


Zanima me, koli časa drži baterija na Airu, ko ga uporabljaš za vsakdanje stvari (brskanje po netu)? Res zdrži okoli 10 ur?

ZA brskanje da, če karkoli delaš (filmi, programiranje, rendering...) bistveno manj 4-5 ur. Po enem letu pričakuj cca. 30% padec časa na bateriji.

jype ::

Chuapoiz> če karkoli delaš (filmi, programiranje, rendering...) bistveno manj 4-5 ur.

Kako pa vi programirate?

Ne pišete preprostega teksta v editor?

111111111111 ::

Kaj pa compilnig, testing debugging. :) Java je precej požrešna stvarca. :) In ne ne pišem v text editor. Premalo sposoben in preveč pravopisnih napak. :D

klinker ::

111111111111 je izjavil:

Sarazyph je izjavil:


Zanima me, koli časa drži baterija na Airu, ko ga uporabljaš za vsakdanje stvari (brskanje po netu)? Res zdrži okoli 10 ur?

ZA brskanje da, če karkoli delaš (filmi, programiranje, rendering...) bistveno manj 4-5 ur. Po enem letu pričakuj cca. 30% padec časa na bateriji.


Hmm, od frenda Air po 3 letih drzi baterijo enako kot prvi dan, pa od drugega oldschool beli macbook se danes drzi dobre 2h, mislim da ga ima ze ene 6-7 let.
Mojemu HPju ki sem ga takrat kupu za 1100EUR pa je komet crknila po 1 letu, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

habermas ::

Kupi Macbook Pro 256 gb Retina zaslon. Zavaruj ga za 5 let pred nezgodami, ker ga bos okoli prenasala in v casu studija se ne bos vec rabila ukvarjat z nakupom novega racunalnika, antivirusnimi programi in ostalimi stvarmi. Ce rabis Linux/Windows ga nalozis preko virtualke gor in dela socasno brez tezav. Racunalnik je neslisen, zelo kakovosten in zmogljiv se vrsto let po nakupu. Glej na to kot na investicijo v opremo, da se bos lahko nemoteno osredotocila na faks.

Ne rabis ekstra rama, dodatnega diska in SD kartic... 256 GB je vrh glave ce bos uporabljala stvari za faks... ce bos 10GB filme filala na disk, potem bo tut 1 TB disk hitro poln, ampak kot si omenila gre za racunalnik za faks...tko da

Glede baterije... na faksih je veliko vticnic, racunalnik pa tudi ne bo prizgan non-stop med predavanji...kadar ne bos tipkala se ti bo osvetlitev tipkovnice in ekran ugasnil, tako da bo baterija na APPLE PRO ali AIRU zdrzala bistveno dlje kot na ostalih znamkah...

Macbook Air ni primerljiv, ker ima slabso resolucijo, ob vsakem resnem delu se ti bo grel in vkljucil ventilator, ker ni namenjen temu, kar ti opisujes.

Zelim ti veselo uporabo racunalnika in uspesen studij!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: habermas ()

111111111111 ::

klinker je izjavil:


Hmm, od frenda Air po 3 letih drzi baterijo enako kot prvi dan, pa od drugega oldschool beli macbook se danes drzi dobre 2h, mislim da ga ima ze ene 6-7 let.
Mojemu HPju ki sem ga takrat kupu za 1100EUR pa je komet crknila po 1 letu, ja.


Od mojga frenda Air pa po 1 letu baterija drži sam še 70% časa, HP-ja, ki sem ga kupil za 5000€ 10 let nazaj pa še danes drži 10ur. WTF?

Evo: https://www.reddit.com/r/apple/comments...

          ::

Saul Goodman je izjavil:

Če bi to prodajal s 4GB rama, bi bil absolutni no go. 8GB.. meh, passable. za programiranje bo.


Opažam, da na RAM gledate preveč skozi oči Windowsov. 4GB rama na Macu ni enako 4GB rama na windowsih. Pri meni je (na istem računalniku, MBA, 4BG) delo v Windowsih nemogoče, v OSX pa poteka gladko. Delo pa pomeni, da imam odprt Eclipse, Tomcat, Firefox in MySQL Workbench.

Invictus ::

Pozabljate, da je danes 4 GB za razvijalca popolna sramota in šalabajzerstvo. Če imaš kolikor toliko rad sebe, nabiješ noter 16 GB in pozabiš na tako butasto debato o količini RAMa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Saul Goodman ::

kamikaze5, VM ti noben osx ne bo reševal s 4gb rama. z 8gb se da kej nardit sami si hitro pri 100%, 16gb je standard. zdej, če se znajdeš in imaš take zadeve remote v kakem homelabu na enem resnem serverju, lahk brez problema shajaš na 8gb/4gb in rajš poskrbiš, da si povsod povezljiv.

AnotherMe ::

jype je izjavil:

Sarazyph> Vaša mnenja so mešana, zato sem se zanimala sem se tudi za kateri drug LAHEK in TANEK prenosnik (čeprav moram reči, da je windows meni osebno manj pregleden in "smotan" ampak okej). Comshopu so mi predlagal Asus zenbook al pa vivabook, potem pa ko sem vprašala za baterijo so nekako rekli da zdrži 5 ur... Za mene je to malce premalo.

Jaz že par let delam na Asus zenbooku (debian) in nimam pripomb. Baterija lahko zdrži od 4 ure če mu ne dovolim šparanja, pa vse do 10 ur, če mu ga zapovem (in ni preveč svetlo, da ne bi mogel zmanjšat intenzitete osvetlitve zaslona). Oktobra 2014 je imel amazon.de par škatel, ki so bile poškodovane, a prenosniki so delali brezhibno, tako da sem i7, 12GB pomnilnika in 256GB SSD dobil za 600 evrov. Edina šibka komponenta je 1600x900 TN zaslon (dobi se boljše, a so dražji).

Večina mojih sodelavcev ima bodisi MBA ali MBP, odvisno od tega, s čim se ukvarjajo (in koliko jim nasploh pomeni močna mašina), nekateri pa delajo na Lenovo Thinkpadih (od katerih pa žal le redki zdržijo 10 ur na bateriji).


Kupil sem si MBP, poceni dobil na bolhi okvarjen zenbook, ga porihtal... To je bilo 2 leti nazaj... MBP je od takrat naprej v omari in ga vklopim samo toliko da ga updejtam :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010190 (7823) Meizu
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921438 (10625) galu
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814526 (7101) Red_Mamba
»

Ultrabook- Apple, Dell, Asus, HP

Oddelek: Kaj kupiti
173530 (3244) zee
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816846 (15384) algo

Več podobnih tem