» »

S.P. in porodniška....

S.P. in porodniška....

Faceless ::

Pozdravljeni,

Partnerka ima zadnjih 16 mesecev odprt S.P. za katerega plačuje minimalne prispevke. Okvirno kakšno višino porodniške lahko pričakuje? Gledala sva vse tiste formule pa nama nekako ne gre skupaj :)

Čisto okvirno me zanima, je to 300? 400? 500? 600? 700 €?

Prav tako me zanima če ima kdo izkušnje s tem, ali je dovolj, da ima prijavljenega prokurista in lahko podjetje nemoteno posluje naprej? Ali pa bi morala zaposliti delavca? Teoretično je možno in je dovolj le prokurist, vendar ali ima kdo s tem konkretne izkušnje?

Hvala za odgovore

Mavrik ::

Osnova za izračun starševskega nadomestila je povprečna osnova od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih pred vložitvijo prve vloge za porodniški dopust.

Izplačilo starševskega nadomestila ne sme biti nižje od 55 % minimalne plače (tj. 434 evrov).


Osnova za izračun je tisto kar je kucala v PODO-OPSVZ obrazec. Če je plačevala minimalne prispevke bo to jasno minimalna količina - sodeč po hitrem online izračunu je to okoli 500eur.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ales85 ::

Če se v ta obrazec vnese minimalna plača (kot povprečna) 790 EUR (zadnja pač) to znese ~550 EUR. Ali ni tako?

darthvader ::

Žena je trenutno na porodniški s.p., 4 ure, 4 ure pokrije ZPIZ, mene je navedla kot prokurista, plačevala sva minimalne prispevke, z Oktobrom bo dobila 390,00 EUR bruto porodniške.
Podjetje nemoteno posluje naprej, vendar žena/partnerka ne sme delati ker je na porodniški, zato prokurist. V kolikor ima dovolj dela lahko nekoga zaposli.
Porodniška po zakonu ne sme biti manjša od 55% minimalne plače, če se ne motim. In mislim, da če je prokurist partner lahko v pogodbi navedeš, da se odpoveduješ plačilu. Vsaj tako sva midva naredila.

Faceless ::

Hvala za odgovore!

ales85 ::

darthvader je izjavil:

Žena je trenutno na porodniški s.p., 4 ure, 4 ure pokrije ZPIZ, mene je navedla kot prokurista, plačevala sva minimalne prispevke, z Oktobrom bo dobila 390,00 EUR bruto porodniške.
Podjetje nemoteno posluje naprej, vendar žena/partnerka ne sme delati ker je na porodniški, zato prokurist. V kolikor ima dovolj dela lahko nekoga zaposli.
Porodniška po zakonu ne sme biti manjša od 55% minimalne plače, če se ne motim. In mislim, da če je prokurist partner lahko v pogodbi navedeš, da se odpoveduješ plačilu. Vsaj tako sva midva naredila.

Zakaj pa ne sme delati, če je v porodniški le za 4 ure?

MadMen ::

Aleš, malo bolje beri. Štiri ure je očitno invalidsko upokojena.

gzibret ::

Ali pa že ima enega otroka, in bo rodila tadrugega/tatretjega...
Vse je za neki dobr!

darthvader ::

hudi ste...kot vedno, smeha polno jutro:)
@ales85: v skladu z zakonom na porodniškem dopustu ne smeš delati, zato dobiš nadomestilo. Ker je invalidsko upokojena za 4 ure ima odprt s.p. za polovični delovni čas, 4 ure in za 4 ure je tudi na porodniškem dopustu, ker si tudi prispevke plačuje za polovični delovni čas in prispevki so osnova izračuna višine nadomestila.
@gzibret: pričakujeva prvorojenca, se jih pa ne bi branil:)

D3m ::

Faceless je izjavil:

Pozdravljeni,

Partnerka ima zadnjih 16 mesecev odprt S.P. za katerega plačuje minimalne prispevke. Okvirno kakšno višino porodniške lahko pričakuje? Gledala sva vse tiste formule pa nama nekako ne gre skupaj :)

Čisto okvirno me zanima, je to 300? 400? 500? 600? 700 EUR?

Prav tako me zanima če ima kdo izkušnje s tem, ali je dovolj, da ima prijavljenega prokurista in lahko podjetje nemoteno posluje naprej? Ali pa bi morala zaposliti delavca? Teoretično je možno in je dovolj le prokurist, vendar ali ima kdo s tem konkretne izkušnje?

Hvala za odgovore


Tam cca. 600EUR za prve tri mesece potlej pa 20% manj.

Samo moraš paziti moja je potlej morala plačati dohodnino letos v višini 630EUR, ker se upošteva, kot "dobiček" delna krivda je bil pa tudi njen računovodski servis, ker ji niso znali svetovati glede tega oz. porodniške.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porodniška

Oddelek: Loža
173611 (1852) 8ipsy
»

Porodniška in s.p.

Oddelek: Loža
225869 (4535) Vikking
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305192 (3996) vofra
»

Ženske, S.P. ter porodniška (je glupa država ali sestra?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6620084 (5805) telexdell

Več podobnih tem