» »

znižanje srčne frekvence (utripa)

znižanje srčne frekvence (utripa)

#000000 ::

Na kratko, imel nezgodo boli me vsa leva zgornja stran, roka, rama, rebra. problem pa je ker mi gre na živce da mi utrip še dva tri dni ne pade celo ko sedim pri miru in me v bistvu nič ne boli, utrip še kr veselo nažiga 90 čim pa malo mignem pa čez 100, kar ni normalno, ponavadi sem ga mel nekje med 65-75.

kako bi to malo znižal brez zdravil, ker zgleda poškodba povzroča to ? al se motim ?
  • zaklenilo: zee ()

stalker ::

K zdravniku, takoj!
Jaz imam obraten problem, utrip imam okoli 50 v mirovanju in noben zdravnik mi ne verjame, da se redno ukvarjam s športom.

Alien123 ::

Pa kaj ljudje vi ste normalni? O problemih srca grete spraševat na računalniški forum.. k dohtarju takoj.. jebala vas pamet

jype ::

stalker> noben zdravnik mi ne verjame, da se redno ukvarjam s športom.

Kam pa hodiš? Mene so (UKC in ZD Ljubljana) do zdaj še vedno vprašali, če slučajno kolesarim, ker imam v mirovanju pulz malo nad 40 (in na rentgenu vidno povečane dele srčne mišice).

#000000> kako bi to malo znižal brez zdravil, ker zgleda poškodba povzroča to ? al se motim ?

Z rednim kardio treningom, kar je v praksi nemogoče, če poškodba povzroča bolečino. K zdravniku pojdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

#000000 ::

sej sem bil pri zdravniku ukc danes, srečal ministrico btw. on pravi vse bp, ampak jest bi vseeno rad malo znižal utrip sej ni nč tazga, ma sej bo padu, samo vprašal sem kako ga zbit na naraven način.

evo v mirovanju sede 83-85 ma sej če ne bo padlo grem na snmp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jype ::

Na naraven način ga znižaš tako, da piješ baldrijanov čaj.

Ampak baldrijanov čaj je bolj strupen in ima bolj zoprne stranske učinke kot beta blockerji.

Pred vsako uporabo teh reči je pametno govort z zdravnikom.

gusto ::

stalker je izjavil:

Jaz imam obraten problem, utrip imam okoli 50 v mirovanju in noben zdravnik mi ne verjame, da se redno ukvarjam s športom.

Ti sploh nimaš nobenega problema, ker je to povsem normalno, če se ukvarjaš s športom.

MadMen ::

#000000 je izjavil:

sej sem bil pri zdravniku ukc danes, srečal ministrico btw. on pravi vse bp, ampak jest bi vseeno rad malo znižal utrip sej ni nč tazga, ma sej bo padu, samo vprašal sem kako ga zbit na naraven način.

evo v mirovanju sede 83-85 ma sej če ne bo padlo grem na snmp

In kaj ti bo SNMP?
Če je razlog v psihi, obišli psihiatra ali še bolje, psiho terapevta.

Drugače se pa obrni na osebnega zdravika in ne sprašuj po forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

stalker ::

Moral bi napisati "problem", ker jaz se glede tega ne sekiram, samo zdravniki. Zaradi nizkega utripa in krvnega tlaka, majhne kapacitete pljuč in nizke teže so mi tudi odsvetovali prostovoljni vojaški rok, pa sem potem bil med bolj vzdržljivimi.

Kam pa hodiš? Mene so (UKC in ZD Ljubljana) do zdaj še vedno vprašali, če slučajno kolesarim, ker imam v mirovanju pulz malo nad 40 (in na rentgenu vidno povečane dele srčne mišice).

Šempeter pri NG, ZD Ajdovščina. Enako vprašanje so mi postavili tudi v Lj in Mb.

rotenon ::

Naraven način da znižaš pulz je, da se nehaš obremenjevat s tem. Živčnost samo zvišuje pulz.

#000000 ::

Kaka psiha mene boli za pop in pomojem he to vzrok. So mi dali doreta tablete. Ma jest analgetikov me jem. Najvec je lekadol. No sej zdej he padlo na 79

eric_cartman ::

Začel sem redno s tekom. V roku 3-4 mesecev sem si pulz v mirovanju znižal iz 68-72/min na 55-60/min.

Ampak glede na visok pulz se v primeru športanja posvetuj z zdravnikom in kupi si uro, ki meri srčni utrip, da ne prideš med športom nad 170. To je že mal overkill. Sicer pa obstaja tista enačba za srčni utrip glede na tvojo velikost, težo in starost.

Kakorkoli.. Pojdi ven na zrak, se sprostit in uživat. Ne jej preveč mastne hrane in gibaj se veliko. Stres je lahko eden glavnih dejavnikov za povišan utrip srca.

jype ::

Po moje ne sme športat, dokler ima poškodbo, ki ga boli.

zee ::

Pojdi k zdravniku!

Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921771 (6914) Twixz
»

Krvni tlak, srčni utrip...

Oddelek: Loža
3710983 (8661) Spajky
»

Kaj piti/jesti pri daljšem fizičnem naporu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713702 (11959) kitewing
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421519 (20056) Pyr0Beast

Več podobnih tem