» »

CPU hladilnik, omejen s prostorom

CPU hladilnik, omejen s prostorom

Thanatos ::

Iščem nov hladilnik za i5 2500K. Trenutno ga hladi Cooler Mater Hyper TX3 in ima probleme hladit ob sintetičnih testih, temperatura gre proti 95°C.
Pri nakupu novega me omejuje hladilnik na stranici, tako da sem v "višino" hladilnika omejen na 14 centrimetrov.

Trenutno gledam naslednja:
http://www.mlacom.si/noctua-nh-u9s
noctui bi verjetno dodal še en 92mm ventilator.

http://www.mlacom.si/scythe-grand-kama-...
pri syctheu se bojim na potencialne probleme pretoka, ker bo ventilator hladilnika cca 0,5cm od ventilatorja ohišja. Ventilator ohišja ima 25cm premer s cca 650 obrati.

Finančno sicer nisem omejen, ampak preko 60€ bi se res že težko videl zapravljat.

Prosim za nasvet, Hvala :)

smacker ::

Kaka je pa frekvenca? Če ni navit, bi moral ta cooler zadostovat - očisti prah, preveri če je pravilno pritrjen (včasih popusti) in menjaj pasto.
Če hočeš navijat, bo pa treba menjat. Model ohišja? Jaz bi namreč vzel ta 25cm fan dol, dal gor proper cooler in en fan spredaj in enga zadaj (če ohišje to dopušča seveda). 25cm fan na strani je super za top-blower coolerje ampak pri navijanju je bolj v napoto kot korist.
Cooler: http://www.mlacom.si/scythe-mugen-max

Thanatos ::

Frekvenca je stock, voltaža tudi. Ravno zato kupujem novega, ker sumim da je nekaj narobe z enim od štirih plastičnih čepov. Sicer je cooler gor fiksen, ne da se ga premikati v nobeni smeri, a vseeno sumim da s premalo sile pritiska na CPU.
Navijanje mi ni v planu, želim primarno tih in stabilen PC. Ohišje je Uber Charkra od Enermaxa. Ohišje že ima front/back 120mm vente. Grand kama cross je top blower se pravi je to moja rešitev?

smacker ::

Pomoje ne boš z njim kaj dost rešil. Poglej z kakim programom (CPU-Z) kake so frekvence med sintetičnimi testi. Meni se je namreč dogajalo, da je plata pametovala in navijala CPU ko je dosegel 100%. V testih je vedno 100%, zato ga tud navija do konca.
Če ga vzameš dol, očistiš prah in zamenjaš termalno pasto boš pomoje zastojn popravil.
Če je z njim kaj narobe, boš z novim za 20-30€ čist lepe temparature dosegel (brez navijanja).

hojnikb ::

zamenjaj pasto, poglej da nimaš slučajno še folije čez heatpipe :)
#brezpodpisa

Thanatos ::

Hladilnik je čist, za termalno pasto uporabljam Arctic Silver.
Plata fura procesor pri full loadu @ 3,4 Ghz torej faktor 34x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

smacker ::

Frekvence so ok. Kdaj si namazal pasto? S časom se lahko posuši in zgubi učinek. Menjaj pasto, pa ko dol vzameš hladilnik še preveri če je s čepi kaj narobe.

dela ::

Menjaj plastične čepe z vijaki in pasta na novo. To je poceni in za probat. Če ne zaleže, pa nek top-down hladilnik z vsaj 120 mm ventom. Pa ti so ponavadi precej nižji od 14 cm, ker nimajo diagonalno cevk kot ta kama cross.

klinker ::

Jup, tej cepi so fail.
Sem nekoc na enem coolerju zamenjal te cepe z vijaki in je temp. sla dol za ene 8°c

Thanatos ::

S pasto sem namazal ob prvi inštalaciji februarja.
Mi lahko potem svetujete še kakšen top down hladilnik s 120 mm ventilatorjem?

dela ::

Tole, recimo.

Thanatos ::

Kul, hvala za idejo. Sem iskal kakšnno boljšo alternativo temu, pa razen skoraj 2x dražjega dark rock TF nisem našel. Noctuin NF L12 zgleda prekompliciran in neroden z montažo spodnjega ventilatorja. AXP-200R verzija ima sicer 45g več kovine, ampak dat 20€ več samo zato... ni lih logično.

Kakšna je kaj pasta poleg Thermalrightov? Naj raje kupim novo AS5 ali kaj drugega? Slednje mi že zmanjkuje, ker sem jo uporabljal na buildih kolegov.

Thanatos ::

po slabih dveh tednih mi je mlacom le končno priskrbel AXP 200 muscle. Temperature s prime95 heat testom so okoli 64-67°C.

smacker ::

To so dobre temparature, v igrah ne bo prišel čez 50° ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851744 (1040) freesty
»

Kateri Tih Ventilator???

Oddelek: Pomoč in nasveti
223853 (3222) Tydek
»

Močno segrevanje

Oddelek: Strojna oprema
372974 (1964) T101
»

Izbira CPU Coolerja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353625 (2436) Seba22
»

Q6600 temp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412491 (1294) axee

Več podobnih tem