» »

Premikajoče se vtičnice/stikala in prevelike luknje

Premikajoče se vtičnice/stikala in prevelike luknje

skodrel ::

Rihtam stanovanje in imam kar nekaj vtičnic in stikal (za luči), kjer se celotna vtičnica premika (levo-desno, ven-not, nekje za par mm, nekje bi jo izpulil, če bi potegnil za kabel). Ene par sem jih "popravil" tako, da sem zategnil šravf, tako da se tista dva "klinčka" ki držita razširila, in sedaj drži, pri nekaterih je pa že zategnjeno do konca, ampak je luknja v steni očitno prevelika (starejša bajta), in se še vedno maje. Nekaj "lukenj" ima notri plastično dozo (tam je malo bolje), pri nekaterih pa je notri goli beton, ki se je tam pri "klinčkih" očitno preveč zdrgnil/odkrušil, in ne drži več trdno.

Kaj mi je storiti? Potegnit vtičnico ven, zakitat/cementirat/... luknjo, da bo manjša, in vtičnico nazaj? Kake "specialne" vtičnice?

Machete ::

Če se ti da bo najbolje potegnit ven in preštemat oz. vstavit v zidno dozo vse skupaj. Samo morš to seveda razdret, kabel potegni tolk ven da vstaviš dozo, zakitaš dozo, pokitaš na fino in zvežeš še enkrat.
Če se ti ne da, pa lahko provaš s silikonskimi lepili vse skupaj fiksirat.. Samo odvisno koliko ti tam drži stena/omet, ker generalno silikona ne boš odtrgal, ampak če bo pa potegnilo ven omet, pa nisi nič naredil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Uporabi dvojne doze, pa razširi eno vtičnico na dve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arey ::

Če hočeš neko enostavno rešitev lahko kupiš hitro sušeči gips ali še bolje lepilo za ploščice in samo malo dodaš ob straneh, da se bojo nogice spet lahko zasidrale notri. Lahko tudi silikon, ampak to so take rešitve ki jih boš verjetno moral čez nekaj časa spet izvajat.
Al pa malo več dela in malo boljše - kupiš plastične doze in jih vgradiš povsod. Ni raketna znanost, je pa fajn da ti nekdo ki to zna delat pokaže, da se ne boš preveč zajebaval.

skodrel ::

Bom probal z lepilom za ploščice, upam da bo držalo

Invictus ::

skodrel je izjavil:

Bom probal z lepilom za ploščice, upam da bo držalo

Seveda bo držalo, še preveč, ko boš hotel zamenjati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

skodrel ::

Ma ga bom samo v luknjo dal ob streaneh, da bo malo ozja, pa ko se posusi, gre vticnica nazaj :)

PromeuZ ::

V najetem stanovanju sem imel isti problem. Doze so bile starejše izdelave. Nanje je en "profesionalec" montiral moderne vtičnice, ki se niso popolnoma prilegale in so letele ven, če si jih samo postrani pogledal.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

matobeli ::

Mene tudi čaka razkopavanje vtičnic. Sem se, med tem ko sem že n-krat vijačil vtičnico, odločil da je edina dokončna rešitev menjava doz. Ni druge. ;((

SendID ::

Ni potrebno menjavati vtičnice. Dokupi se podaljševalni obroč
npr:
http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

(glej za pravine dimenzije) takega zalimaj z lepilom za ploščice ali pa mogoče privijači v zid.

zrataj4201 ::

Lepilo za ploščice in oblikuješ luknjo.Slaba stran, da se suši dolgo, dobra, da je za vedno mir. Gibs je dober, ker je hitro suh, vendar se rad kruši in drobi tako, da ni trajna rešitev.

Spajky ::

Odrežeš eno polovico lesene ščipalke na pol in podložiš v luknjo ... DIY easy fix ... ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

klinker ::

zrataj4201 je izjavil:

Lepilo za ploščice in oblikuješ luknjo.Slaba stran, da se suši dolgo, dobra, da je za vedno mir. Gibs je dober, ker je hitro suh, vendar se rad kruši in drobi tako, da ni trajna rešitev.


Ne mesaj kladicnega gipsa z gipsom za elektricarje. Tega za elektricarje je namrec kar problem odstranit, da zraven se pol zida ne odneses.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616359 (7737) marjan_h
»

Fiksiranje USB podaljška na plastični modulček

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152028 (1617) Dzhimen
»

Luknja v fasadi

Oddelek: Loža
173261 (2543) ziga1990
»

Kako zapreti luknjo v steni

Oddelek: Loža
123832 (2935) BorutO
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283590 (3107) Cervantes

Več podobnih tem