» »

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

Nakup stola, na katerem sedite pred računalnikom

overklocker ::

Vedno dajem denar v pc, sedim pa na starem stolu popolnoma lesenem iz jedilnice.
Mislim da je cas da investiram v stol.

Gledal sem v ikei stole okoli 150 eur naj bi bili na nivoju.
Zanima me kaj kupujete in kako je kaj z hrbrenico ko nazigas doom celo popoldne :)
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

gtx970op ::

Ergoles Enjoy 340€ - vreden denarja. Nevem pa kak so kaki stoli za 100-200 €

Unknown_001 ::

Kupi nekaj dražjega. Vsa (ledr) jajca pod 100 eur so se mi raztrgala po dveh letih. Da ne omenjm poceni grde plastike. Izjema je en stol za 90 eur ki se še danes dobro drži. Sam kar je spet problem v plastiki.

Zdaj imam usnjenega za cca 300 ojro in morm rečt da so to taka nebesa za sedet in celo spat :D da ti bo ritka ploskala od veselja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

Od cenejših stolov je nekako najbolj hvaljen Ikein Markus.

slodreamer ::

poglej če tu najdeš kaj primernega za ugodno ceno: http://www.razprodajnicenter.si/index.p...?

Spajky ::

Če sedaj sediš na kuhinjskem stolu, pačakaj da za manj kot 100€ v Ho*erju pride spet pisarniški stol; sprobal (mam94kil trenutno) ter pogledal kvaliteto izdelave in je OK in dovolj kvalitetno narejen, da zdrži par let ziher. Je pa črn "umetno usnje kao" z ročaji in višjim naslonom ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KraitPay ::

Za res konkreten stol plačaš ogromno, ga preplačaš ogromno.
Sam sem na Bolhi poiskal rabljen sedež iz luksuznega avtomobila, zvezal elektroniko in ostranil airbag. Pa imam sedež, na katerem dejansko lahko tudi spim, če hočem. Gretje sedeža + elektronsko nastavljivi nasloni + možnost shranjevanja pozicije sedeža.
Skratka top od top. Pa sem prišel skozi pod 300EUR. Osnovno sem vzel od enega drugega pisarniškega stola, dokupil nekaj dolgih vijakov, lesa in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

Timmah ::

bluefish je izjavil:

Od cenejših stolov je nekako najbolj hvaljen Ikein Markus.


točno to
http://www.ikea.com/at/de/catalog/produ...

Ga imam že več kot 10 let, še vedno je udoben in čeprav sem težkokategornik po kilah(100+) in se zviram v njem nisem še nič polomil. Naslonjalo za glavo je malo oguljeno a ker si brijem glavo in po nekaj dnevih rata kot šmirgel je še zelo dobro ohranjen. Ga ne zamenjam za noben gamerski ali pisarniški stol.
donde esta francesca

Unknown_001 ::

KraitPay je izjavil:

Za res konkreten stol plačaš ogromno, ga preplačaš ogromno.
Sam sem na Bolhi poiskal rabljen sedež iz luksuznega avtomobila, zvezal elektroniko in ostranil airbag. Pa imam sedež, na katerem dejansko lahko tudi spim, če hočem. Gretje sedeža + elektronsko nastavljivi nasloni + možnost shranjevanja pozicije sedeža.
Skratka top od top. Pa sem prišel skozi pod 300EUR. Osnovno sem vzel od enega drugega pisarniškega stola, dokupil nekaj dolgih vijakov, lesa in je to to.


May we see your masterpiece?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BorutO ::

Če si ogormno na riti pred računalnikom, ti bo vsak stol isti v istem času. Se pravi, podlaga, ki jo imaš pod ritjo, se ti bo v skoraj istem času umaknila na stran, naredila se ti bo jama in bo sedenje na tem stolu neudobno. Brezveze dajati za neki stol 200eur in več. Obvezno si kupi takega,ki nima spodaj plastičnega podvozja, in takega, da boš lahko dal glavo nazaj in si jo spočil. Jaz si računalniškega stola nikoli ne kupim, vedno kupujem pisarniške stole, so 10x bolj udobni.

<b>klima</b> ::

Sam sem pred kratkim imel podobno dilemo kateri stol kupit, da mi bo čimdlje in čimbolje služil, tudi kar se zdravja tiče (hrbtenica itd). Gledal sem razne Spinalis stole in ostale, a se po tehtnem premisleku raje odločil za dvižno mizo, tako da stol uporabljam samo še cca. 2 uri na dan. Zadevo imam že približno 2 meseca in ni variante da bi šel še kdajkoli nazaj na 8 urno sedenje na stolu. Zadeva je vrhunska ko se enkrat navadiš, je pa res da je malo dražje kot "navadni" stoli. Sam sem dal okoli 550 EUR, ampak to moraš gledat kot investicijo vase :)

Zgolj v premislek, OP.

LP K

smacker ::

Nisem še videl gamerja z dvižno mizo :D:D

Machete ::

KraitPay je izjavil:

Za res konkreten stol plačaš ogromno, ga preplačaš ogromno.
Sam sem na Bolhi poiskal rabljen sedež iz luksuznega avtomobila, zvezal elektroniko in ostranil airbag.


A je kašna varijanta videt tole čudo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

<b>klima</b> ::

smacker je izjavil:

Nisem še videl gamerja z dvižno mizo :D:D


Aja ups, spregledal ključno besedo doom :)

Tole mizo sem imel v mislih predvsem za pisarniško rabo ja...

Zgodovina sprememb…

hammock ::

Dvizne mize so zakon. Doma jo imam, v sluzbi jo imam (obe sit/stand variante).

Naenkrat ni vec problemov z bolecinami v hrbtenici, ker si jo na vsaki dve uri sedenja dvignem za pol ure in stojim poleg. Lahko samo priporocam, ceprav jo je pri nas tezko dobit...Ikea ima neka kitajska jajca ki so tak tak. Na nemskem in skandinavskem trgu je vec tega.

Posledicno nimam niti stola doma pri mizi, sedim na napihljivi zogi. :))

BorutO ::

hammock je izjavil:

Dvizne mize so zakon. Doma jo imam, v sluzbi jo imam (obe sit/stand variante).

Naenkrat ni vec problemov z bolecinami v hrbtenici, ker si jo na vsaki dve uri sedenja dvignem za pol ure in stojim poleg. Lahko samo priporocam, ceprav jo je pri nas tezko dobit...Ikea ima neka kitajska jajca ki so tak tak. Na nemskem in skandinavskem trgu je vec tega.

Posledicno nimam niti stola doma pri mizi, sedim na napihljivi zogi. :))



Saj pol ni čudno, da te hrbet boli, ko pa sediš na balonu brez naslonjala.

Jst ::

OP: Pisarniški stol moraš gledati kot na investicijo in jih tam pod 300 EUR sploh ne glej. Najbrž ga boš uporabljal kakšno desetletje (plus/minus par let), zato naj ima vse "bells and whistles", kot so nastavljivi ledveni del, pošten "počivalnik" za glavo, tako da lahko na njem zaspiš, mora biti čimbolj velik in masiven, da lahko iz dveh metrov "skočiš" gor, pa se boš samo "odpeljal". Potem si pa kupi še ergonomski "donut", ki jih boš menjaval na dve leti. Potem se boš pa spraševal, zakaj si nisi takšnega stola omislil že prej.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mailer ::

Ikea ima neka kitajska jajca ki so tak tak.
Kolikor sem slišal so omenjene mize kar dobre kvalitete, me res zanima kaj piše . Če imaš kakšen link za dober mehanizem brez dile pošlji, ker ravno gledam ikeine.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

janezvalva ::

bambam20 ::

KraitPay je izjavil:

Za res konkreten stol plačaš ogromno, ga preplačaš ogromno.
Sam sem na Bolhi poiskal rabljen sedež iz luksuznega avtomobila, zvezal elektroniko in ostranil airbag. Pa imam sedež, na katerem dejansko lahko tudi spim, če hočem. Gretje sedeža + elektronsko nastavljivi nasloni + možnost shranjevanja pozicije sedeža.
Skratka top od top. Pa sem prišel skozi pod 300EUR. Osnovno sem vzel od enega drugega pisarniškega stola, dokupil nekaj dolgih vijakov, lesa in je to to.


Daj pokaži tole :).

pegasus ::

Second hand Aerone se dobi za smiselno ceno. Sam sem pred 15 leti kupil novega in je še vedno kot nov. Pa ga vlačim s sabo vsepovsod, sedaj je z mano že v četrti službi :D

Yohan del Sud ::

42yo here, ki je večino svojega časa preživel pred zaslonom. Nikoli se nisem sekiral na čem sedim. Napaka (MRI kaže, da je hrbtenica na ravni 60-letnika - začetna skolioza). Moj nasvet mlajši generaciji. Namesto i7 kupi i5 in primeren stol. Poguglej prej, kaj je primeren stol. Ni vsak za vsakega.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

ima kdo izkušnje z dxracer? cena je ~400 eur, znan vsem gamerjem, je dejansko udoben po 8h sedenja al je šlo večina denarja v marketing?

Ikea markus se mi zdi da imam v službi, če je to blo 150 eur je precenjen, ne razpada samo udobje je slabše od mojga trenutnega stola za 50 eur

hammock ::

mailer je izjavil:

Ikea ima neka kitajska jajca ki so tak tak.
Kolikor sem slišal so omenjene mize kar dobre kvalitete, me res zanima kaj piše . Če imaš kakšen link za dober mehanizem brez dile pošlji, ker ravno gledam ikeine.

Saj kvaliteta je ok, samo ima Bosch motorje z 90° prenosom, ki ima slab izkoristek in nadlezen zvok.

Zdaj so trend inline pogoni. Proizvajalci ki imajo dobro robo so Kesseböhmer, Grüttner Systems, Kinnarps, Linak, oziroma v nizjem rangu Ti-Motion in SPFE.

Jaz imam Grüttner pravokotno - masivna, stabilna in ok design. Kje dobiti pa zal ne vem, jaz sem jo dobil na firmi (ker delamo pogone in elektroniko za te mize).

M.B. ::

@mailer: Glede ikeinih miz. Največ problemov majo ljudje da kr naenkrat motorji crknejo. Ki ti jih sicer zamenjajo, ker ma mislimda 5 let garancije samo pač razstavit morš pa tja poslat.

Sam tudi kupujem tako mizo in sem jih nekaj našo v slo:
Vse te imajo samo gumb gor pa dol. Sem pa bral da je zlo fajn da ma še spomin, da si zapomni, ki je
To ma Jekopan 2 663EUR 4 višine si lahko shrani pa še enih par jih majo.

Potem sem našo tudi skandinavsko firmo, ki dela noge Linak, samo prodat jih nočejo fizični osebi. In ko sem vido, da majo noge da jih lahko na PC priklopiš da potem lahko spremljaš višine, pa prek PCja nastavlaš višine sem šel iskat mize s temi nogami, ker bi naj ble dobre. (Pa na grafe sem malo vtrgan). Našo jih polno po skandinaviji pa Nemčiji samo redkokje je sploh cena napisana al pa da bi jih prodajali. Pa še senzor dotika majo, da mize ne zviješ, če se kam zatakne al pa motorje skuriš.

Potem sem slučajno našo neke Poljake Sulmet, ki imajo mize s temi motorji, ko jih celo normalnemu človeku prodajo Allegro ~ 500EUR zgleda da je modul za PC povezavo vključen. 5 let garancije.

Potem sem pa našel veliko izbiro miz tudi z Linak motorji na inwerk strani med drugim tudi Masterlift. Kjer pa pride nekje ~680EUR če se doda še povezava s PCjem pa senzor dotika, kar majo v bistvu vsi Linak motorji. Pa še vedno maš samo 3 letno garancijo Poljaki pa majo 5.

Našel sem pa tudi podjetje Hettich, kjer se lahko kupi kit LegaDrive, kjer so noge pa kontroler za vstani sedi mizo. Nevem pa če prodajo tud fizičnim osebam.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

LovelyTruth ::

KraitPay je izjavil:

Za res konkreten stol plačaš ogromno, ga preplačaš ogromno.
Sam sem na Bolhi poiskal rabljen sedež iz luksuznega avtomobila, zvezal elektroniko in ostranil airbag. Pa imam sedež, na katerem dejansko lahko tudi spim, če hočem. Gretje sedeža + elektronsko nastavljivi nasloni + možnost shranjevanja pozicije sedeža.
Skratka top od top. Pa sem prišel skozi pod 300EUR. Osnovno sem vzel od enega drugega pisarniškega stola, dokupil nekaj dolgih vijakov, lesa in je to to.



pics or it didnt happen..

hecam se, pokaži nam to mojstrovino...

Unknown_001 je izjavil:

Kupi nekaj dražjega. Vsa (ledr) jajca pod 100 eur so se mi raztrgala po dveh letih. Da ne omenjm poceni grde plastike. Izjema je en stol za 90 eur ki se še danes dobro drži. Sam kar je spet problem v plastiki.

Zdaj imam usnjenega za cca 300 ojro in morm rečt da so to taka nebesa za sedet in celo spat :D da ti bo ritka ploskala od veselja.


tok pisanja, pa nisi napisal glavno, link?

Zgodovina sprememb…

darthvader ::

Jaz sem si prejšnji mesec za v pisarno privoščil stol znamke Arozzi model Verona Pro http://www.arozzi.se/product-category/v... in zaenkrat sem zadovoljen.

ahac ::

mirancar je izjavil:

ima kdo izkušnje z dxracer? cena je ~400 eur, znan vsem gamerjem, je dejansko udoben po 8h sedenja al je šlo večina denarja v marketing?
Jaz sem tudi razmišljal o dxracer ali needforseat. Ko sem se za kakšno minuto usedel na enega, se mi je zdelo kar fajn (čeprav glede na to kar imam zdaj je vsak nov stol fajn). Sem pa ravno zadnjič poslušal co-optional podcast, kjer Totalbuiscuit pravi, da je dxracer shit: tukaj pri 1h49m58s.8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

THXMASTER ::

jz sm pa sprobu par dxracer stolov v momaxu in rutarju...ampak majo sam 2 razlicna modela...grem pa konc mesca v dxracer showroom sprobat kater dxracer bi bil zame...majo pa več kot 120 stolov na razstavi.

huelz ::

Samo v opozorilo - teli gamer stoli, ce imate moznost, ga prej sprobajte, ima bratec, pa mi ni vsec, ceprav je wide varianta (torej nekaj sirsi), ker mi ledveni del ne ustreza (prenizko in izbocen, da je ravno malo pod krizem). Tud mene je mal vec skupaj (100 kil), pa je za vecurno sedenje mi bolj pomembno, da je stol dovolj sirok oz velik, da se lahko prestavljam in spodvijem kako nogo in jasno, da se pod vso silno tezo ne polomi. Trenutno imam doma nek pocenski stol (50 eur, znizan iz yjska), ki je plastik fantastik in umetno usnje ne diha, v sluzbi pa nekega ergonomskega od ergolesa (evo, nasel, tole ) in je se najbolj udoben za vecurno sedenje, in kar je najbolj pomembno, stol zaradi materiala diha (oz ne svicas tako kot pri ostalih), kar je vsaj zame druga najbolj pomembna stvar poleg ergonomije stola. Tretja bi bila pa nastavljivi rocaji za roke.
Markus iz ikeje je sicer okej, sploh za ta denar.

Jasno, ne pomaga pa noben stol pri bolecinah, ce se vsaj malo vmes ne razgibavas.

mancini ::

prvo kar je potrebno upoštevati je to da ne padete pod vtis samega izgleda stola, da ne izbirate na podlagi barv in podobno

najpomembneje je da se na stolu pravilno sedi, da ne pride do prevelikih obremenitev hrbtenice, ...


iz izkušenj povem da so ti lepi barvni stoli do 100€ v naših trgovinah en velik nateg

Thuban ::

glas za ikea markus.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

overklocker ::

No sem si kupil ikein Markus, še sestavim in poročam... zna trajat kak teden :)
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

vilonja ::

Vau fajn, daj res prosim poročaj nas zelo zanima oz. me zelo zanima:)

c00L3r ::

gtx970op je izjavil:

Ergoles Enjoy 340€ - vreden denarja. Nevem pa kak so kaki stoli za 100-200 €

Jap, se strinjam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419488 (5281) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315303 (1858) U2ros
»

Kvaliteten računalniški stol za okrog 100€

Oddelek: Loža
267621 (6048) Veron
»

Kateri stol?

Oddelek: Loža
205047 (4279) hcet

Več podobnih tem