» »

Kaby Lake

Kaby Lake

mtosev ::

a ni U ULV for notebooks?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

ja, i3 6100 sn mislu... :)
#brezpodpisa

pegasus ::

DarwiN je izjavil:

Optane tehnologija pa tudi vprašanje, kdaj bo dostopna in smiselna.
Je že, še posebej, če jo krvavo potrebuješ.

Napajalc ::

Sem prepričan da bi bila večina bolj zadovoljna z politiko padanja cen CPU, recimo i7 4790k za 200e. Mogoče kdo ve glavni razlog zakaj so starejši "novi" CPU dražji od novejših?
Za končnega kupca je bedarija da štancajo vsak mesec novo serijo cpu z 5% boosta.
011011100111010101100010

klinker ::

Za tolko se rabljen Ivy ne dobis. Zahvala AMDju ;((

Napajalc ::

Če ima tukaj kaj AMD zraven potem se gre intel monopol, starejši i7 bi mogli bit cenejši od novejših kakorkoli obrneš.
011011100111010101100010

DarwiN ::

Mene bolj zanima, kam izginja bonus od napredka v litografiji.. Performance ostaja enak, kot tudi poraba.. Skorajda..

Denimo Sandy bridge vs Skylake.. 32nm vs 14nm.. Go figure. Bi človek pričakoval velikanski preskok v hitrosti in/ali porabi.. Go figure.


You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filip007 ::

Nov razvoj rabijo, čipi so očitno na koncu hitrost/poraba.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

Napajalc je izjavil:

Če ima tukaj kaj AMD zraven potem se gre intel monopol, starejši i7 bi mogli bit cenejši od novejših kakorkoli obrneš.


Kako si ti predstavljas da je boljsi CPU cenejsi od slabsega. AMD se Sandyje ni ujel, tu je tezava.
In pazi to, sem celo kupu FXa za audio...ga zdilal v prvem tednu in sel nazaj na starega i5 750@3,6Ghz. Le zakaj je Intel drag...hehe...zato ker je lahko.

nikolahodin ::

Link na temo teh procesorjev http://www.bug.hr/vijesti/procurili-det...

Dr_M ::

DarwiN je izjavil:

Mene bolj zanima, kam izginja bonus od napredka v litografiji.. Performance ostaja enak, kot tudi poraba.. Skorajda..

Denimo Sandy bridge vs Skylake.. 32nm vs 14nm.. Go figure. Bi človek pričakoval velikanski preskok v hitrosti in/ali porabi.. Go figure.


Sama litografija nima veze z zmogljivostjo, poraba pa....ja.
Sicer pa, mene nic ne moti, da je zmogljivost le malenkost visja, mi vsaj ni treba vsake dve leti menjat sistema, 4-5 let zdrzi brez problema, mogoce se kaksno leto vec.
Od sandy bridge pa do kaby lake je pri cpu zelo malo razlike, pri gpu ogromno (ja, veliko folka kupi K procesor in fura igpu, sicer tezko verjet, ampak tako je), se najvecja razlika je pa pri PCH.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Mene bolj zanima, kam izginja bonus od napredka v litografiji.. Performance ostaja enak, kot tudi poraba.. Skorajda..

Denimo Sandy bridge vs Skylake.. 32nm vs 14nm.. Go figure. Bi človek pričakoval velikanski preskok v hitrosti in/ali porabi.. Go figure.




procesorji direkt od litografije še nikol niso profitiral na performancu, boost je vedno rezultat višjih frekvenc in/ali arhitekture.

Se je pa okol perf/watt nardil ogromno v zadnjih 5 letih. Sam prave teste morš gledat
#brezpodpisa

Dr_M ::

Se je pa okol perf/watt nardil ogromno v zadnjih 5 letih.


To je res, ampak pri low power procesorjih, pri desktop je bolj tako tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

tudi tam so izboljšave (sicer ne tako očitne) sam kaj, ko praktično noben nezna tega testirat. Mislim, test porabe celotnega sistema... halo ?!
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

klinker je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Če ima tukaj kaj AMD zraven potem se gre intel monopol, starejši i7 bi mogli bit cenejši od novejših kakorkoli obrneš.


Kako si ti predstavljas da je boljsi CPU cenejsi od slabsega. AMD se Sandyje ni ujel, tu je tezava.
In pazi to, sem celo kupu FXa za audio...ga zdilal v prvem tednu in sel nazaj na starega i5 750@3,6Ghz. Le zakaj je Intel drag...hehe...zato ker je lahko.


AMD nima veze tukaj zakaj je starejši CPU dražji od novejšega in boljšega, pač to je kozlarija od intla, da onemogoči nadgradnjo starejših CPU. Če je i7 4790k počasnej od tanovga i7 30% ima da je 30% cenej, bo mene intel silu v nabavo komplet novih ramov in matične plošče zato da bom upgrejdal iz i5 na i7? Ima da AMD prekine to nategavščino.
011011100111010101100010

hojnikb ::

najbolje da furajo isti socket pa rame naslednjih 10 let ;((
#brezpodpisa

Napajalc ::

Verjetno boš svojim privržencem reku sory, AMD je kriv da plačujete premium ceno 4 leta starih CPU ko bojo upgredal z i3 na i5.
011011100111010101100010

BivšiUser2 ::

klinker je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Če ima tukaj kaj AMD zraven potem se gre intel monopol, starejši i7 bi mogli bit cenejši od novejših kakorkoli obrneš.


Kako si ti predstavljas da je boljsi CPU cenejsi od slabsega. AMD se Sandyje ni ujel, tu je tezava.
In pazi to, sem celo kupu FXa za audio...ga zdilal v prvem tednu in sel nazaj na starega i5 750@3,6Ghz. Le zakaj je Intel drag...hehe...zato ker je lahko.

V čem točno je pa 4. gen tolko boljša od 6. gen, da se kupuje 4. generacija?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

filip007 ::

Donkeylake procesorji, "as real as it gets".
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

Nima veze ... edin kar je zdaj vprašanje je, al bojo xeoni v6 imeli pcie v4 al ne ... ker v5 majo še kar pcie v3. In pol morm x32 karte notr tlačit ... jajca.

hojnikb ::

a je pcie4 sploh že finaliziran ?
#brezpodpisa

mtosev ::

DarwiN je izjavil:

Intel i3 7350K 4.2Ghz Benchmarks Leaked - Outperforms i5 6400 & 4670K CPUs

ZEN killer right there, people! 8-)
dober cpu. zanimivo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegasus ::

Hojnik: ne vem, ampak lahko že kupim mrežne kartice ki so x16 v4 ali x32 v3 in ki jih dejansko rabim.

trnvpeti ::

Intel očitno pelje neko novo pot.
G4600 2/4 in 7350K bosta upokojila i3 in i5.
i7 za to platformo pa že sedaj ni imel smisla(2011).

Dr_M ::

Intel bo moral definitivno prilagodit cene ob prihodu ZENa. TO kar sedaj hocej za i5, sploh pa i7, je absolutno nesprejemljivo. ~100€ za HT in +2MB L3 je res smeh.
Ceprav i5 7600k bo se vedno popularen cpu, 4 jedra so le 4 jedra pri OC, za nizje modele je pa res vprasljivo, ce so se smiselni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ziga1990 ::

Dr_M je izjavil:

Intel bo moral definitivno prilagodit cene ob prihodu ZENa. TO kar sedaj hocej za i5, sploh pa i7, je absolutno nesprejemljivo. ~100€ za HT in +2MB L3 je res smeh.
Ceprav i5 7600k bo se vedno popularen cpu, 4 jedra so le 4 jedra pri OC, za nizje modele je pa res vprasljivo, ce so se smiselni.


Za gamerje mu ni treba prilagoditi nič ker AMD ZEN verjetno nebo v igrah dohajal intelovga 7700k ki bo stal tam okoli 380€.

Baje naj bi bil Kabylake 12% hitrejši od Skylake procesorjev plus Intelov Speed shift naj bi bi izboljšan
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dr_M ::


7700k ki bo stal tam okoli 380€.


Kar je absolutno prevec, pa le 4 jedra, mnogo iger jih zna ze kar konkretno zaposlit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ziga1990 ::

^^ če bi bilo to res bi intel že začel dajat 6 jedrnike po taki ceni a kaže da so 4 jedrniki še vedno dovolj sposobni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SuperVeloce ::

intel bo ob prehodu na 10nm ponudil mainstream 6 core. imho bi bilo precej smiselno, ce bi naredili enostaven shift v razredih: celeron 2/2, pentium 2/4, i3 4/4, i5 4/8, i7 6/12 (core/thread)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Dr_M ::

ziga1990 je izjavil:

^^ če bi bilo to res bi intel že začel dajat 6 jedrnike po taki ceni a kaže da so 4 jedrniki še vedno dovolj sposobni



Saj je 6 jedrnik za tako ceno, sam je celotna platforma drazja. Ampak zakaj bi dajal nekaj vec za enako denarja, ce folk nima druge izbire in lahko dajo enako za podobno ceno ze vec kot 5 let zapored?

SuperVeloce je izjavil:

intel bo ob prehodu na 10nm ponudil mainstream 6 core. imho bi bilo precej smiselno, ce bi naredili enostaven shift v razredih: celeron 2/2, pentium 2/4, i3 4/4, i5 4/8, i7 6/12 (core/thread)


Coffe lake naj bi bil se vedno 14nm.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

SuperVeloce ::

aha, torej coffee lake bo ze 6 core na mainstream? Sem mislil, da bodo cakali do cannona.
Edit: vidim, da je moznost, da cannonlake-a sploh ne bo na vecjih cpujih, oziroma bo samo v obliki coffeelake
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ja na zacetku res znajo bit 10nm samo dual core, pa se to mobilne verzije. Hja, intel se bo moral pocas na novo izumit na podrocju procesorjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tt2 ::

http://www.guru3d.com/news-story/intel-...
Verjetno not gonna happen, ampak vseeno malo popestritve, da bi naj bili 10. decembra že v prodaji. :D

ziga1990 ::

^^cene so bolj zanimive se posebno, če bojo res take
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Isotropic ::

SuperVeloce je izjavil:

aha, torej coffee lake bo ze 6 core na mainstream? Sem mislil, da bodo cakali do cannona.
Edit: vidim, da je moznost, da cannonlake-a sploh ne bo na vecjih cpujih, oziroma bo samo v obliki coffeelake

coffee bo 14nm.
plate naj bi se začele prodajat šele januarja se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

Leprechaun ::

Fantje, ne bodite masni ob vsakih nepreverjenih novicah.
Če drzi in niti 7700k ni nic posebnega, potem tudi i3k za 180$ ne more biti.
*************************************************************

ziga1990 ::

tt2 je izjavil:

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/99820...
meh


Če je to res je Intel lahko v težavah a vse je odvisno od AMD-jevih novih ZEN jedrih, ker kdo bo dal več za kabylake, če pa je skypake skoraj enak zmogljiv plus cenejši bo, da ne omenjamo AMD-jevga SR5 ki naj bi bil na voljo marca
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

Meni se zdi, da bi bilo treba prvo zbrcat vecino programejev v kamp za prevzgojo, da bodo zaceli delat proper programsko opremo.
Ce kdo mislis, da so krivi vodje projektov,... pa se njih ;).

Razen, ce so naredili nor single core CPU z 20k Mhz.
Kaj ti pomaga napredek pr procesorjih, k vecinoma, k mi kaj pol ure melje, uporablja eno jedro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

nwm zakaj tako razočaranje, sj to da je kaby lake samo skylake tweak se ve že dolgo
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

lol. Brcaj ti, kolikor češ, usput se pa še nauči, kako se pravilno napiše "20k MHz"
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Isotropic ::

ziga1990 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Intel bo moral definitivno prilagodit cene ob prihodu ZENa. TO kar sedaj hocej za i5, sploh pa i7, je absolutno nesprejemljivo. ~100€ za HT in +2MB L3 je res smeh.
Ceprav i5 7600k bo se vedno popularen cpu, 4 jedra so le 4 jedra pri OC, za nizje modele je pa res vprasljivo, ce so se smiselni.


Za gamerje mu ni treba prilagoditi nič ker AMD ZEN verjetno nebo v igrah dohajal intelovga 7700k ki bo stal tam okoli 380€.

Baje naj bi bil Kabylake 12% hitrejši od Skylake procesorjev plus Intelov Speed shift naj bi bi izboljšan

10% oz. samo na račun višje frekvence.
a bo kaby res imel boljšo grafično, a kdo ve?

sicer bo pa pcie4 prišel najbrž šele z ice lake (2018, 2019) in mogoče cannonlake xeonom.

hojnikb ::

kaby ma strojno podporo za hevc 10 bit in vp9, pravtako hdmi 2.0.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Zalostno je, da so v letu in pol uspel samo video engine zrihtat tako, kot bi ze moral bit v skylakeu. Niti tistih 10% IPCja niso dodal. Niti "obljubljene" usb 3.1 podpore ocitno ne bo v chipsetu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Thanks, AMD.
#brezpodpisa

tt2 ::

Upam, da cena kakega 6600 non-k pade pod 200€ na mindfactory. Pol jim še nekako oprostim^^. :D

smacker ::

Par tednov nazaj je za ene par ur bla akcija i5 6600k pod 200eur >:D Drugač pa i5 6500 ni ničkaj slabši od 6600.

hojnikb ::

vzameš i5 6400 pa oc plato >:D

cenovna razlika med tema dvema procoma je ravno tolk koker je razlika med najcenejšo h110 in z170 plato.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

evo
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

pa oc bios gor in gasa :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel izdal nova procesorja Core i9 s 16 in 18 jedri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11027701 (22221) krneki0001
»

Znane podrobnosti o Intelovih procesorjih Core i9

Oddelek: Novice / Procesorji
4714943 (12187) D3m0r4l1z3d
»

Namizni procesorji Kaby Lake so tu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Procesorji
24652453 (42540) PrimozR
»

Intel v odgovor na Ryzen močno pocenil procesorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11926042 (19255) klinker

Več podobnih tem