» »

Dodatni zaslužek

Dodatni zaslužek

Trumpster ::

Lep pozdrav, bom na kratko opisal vzrok da odpiram to temo.
Sam sem trenutno zaposlen, moja mama pa trenutno nima prihodkov saj je podjetje šlo v stečaj in nima dovolj delovne dobe ali starosti da bi šla v penzijo, vendar pa finance ki jih jaz zaslužim pri delu so komajda dovolj da se nekako prebijama iz mesca v mesec.
Zato pa razmišljama o tem da bi nekako poiskala nek dodatni vir prihodkov, mama je stara 52. jaz pa 22.
Ker pa nimam nobenih izkušenj z tem pa odpiram to temo, v upanju da dobim kakšen dober nasvet v tej smeri, kje sploh to iščem ali najdem? Na googlu sem že probal iskat honorarna dela pa nekak nisem najdel nič kar bi mi pomagalo najti kaj v tej smeri.

HotBurek ::

Če je mama v ok kondicij, po možnosti z nekaj lastne zemlje, potem lahko prideluje/nabira/prodaja borovnice, gobe, kostanj, zelenjava/sadje itn. Ne bo miljon evrov, vendar gobe na koncu dneva niso zastonj, pa še po gozdu se sprehajaš :)

Dobro bi bilo, da napišeš, katera področja dela bi prišla prav. Razni poceni in hitri zaslužki bi znali vaše finančno stanje kvečjemu poslabšati.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

shadeX ::

Če se malo pozanimaš kaj se dobro prodaja, lahko tudi s prodajanjem kitajske robe zaslužiš nekaj 100€ na mesec. Včasih sem to delal sam,sedaj pa se mi ne da več.

Na ZS ti lahko povem kaj sem sam prodajal, pa sem dobil samo od 4-5 prodaj cca dodatnih 100€ v žep.

jype ::

Butična prodaja cenjenih izdelkov se zelo splača, je pa vsaj od začetka precej dela s tem.

S prodajo belokranjskega medu v Berlinu lahko zaslužiš ~10 evrov na 900g kozarec, v Ljubljani pa kake tri evre, na primer, čeprav je vse, kar v resnici počneš, zagotavljanje izdelkov ljudi, ki jih ne znajo pripeljat tja, kjer bi kupci zanje plačali visoko ceno, ljudem, ki do njih v praksi težko pridejo.

janezvalva ::

če se ti da sedet pred računalnikom uro ali dve na dan, lahko zaslužiš prek spleta s tem da izpolnjuješ ankete ter naloge
več info na http://get2business.weebly.com

zaslužek je nekaj deset evrov na mesec

Trumpster ::

HotBurek je izjavil:

Če je mama v ok kondicij, po možnosti z nekaj lastne zemlje, potem lahko prideluje/nabira/prodaja borovnice, gobe, kostanj, zelenjava/sadje itn. Ne bo miljon evrov, vendar gobe na koncu dneva niso zastonj, pa še po gozdu se sprehajaš :)

Dobro bi bilo, da napišeš, katera področja dela bi prišla prav. Razni poceni in hitri zaslužki bi znali vaše finančno stanje kvečjemu poslabšati.


Področja dela niso pomembna, samo da je zaslužek, in pa da ni nekako zelo fizično delo.

jype je izjavil:

Butična prodaja cenjenih izdelkov se zelo splača, je pa vsaj od začetka precej dela s tem.

S prodajo belokranjskega medu v Berlinu lahko zaslužiš ~10 evrov na 900g kozarec, v Ljubljani pa kake tri evre, na primer, čeprav je vse, kar v resnici počneš, zagotavljanje izdelkov ljudi, ki jih ne znajo pripeljat tja, kjer bi kupci zanje plačali visoko ceno, ljudem, ki do njih v praksi težko pridejo.


To se sliši precej zapleteno..

janezvalva je izjavil:

če se ti da sedet pred računalnikom uro ali dve na dan, lahko zaslužiš prek spleta s tem da izpolnjuješ ankete ter naloge
več info na http://get2business.weebly.com

zaslužek je nekaj deset evrov na mesec


Imaš kaj izkušenj z tem? To sem že nekaj gledal, ampak sem prebral nekje da je to scam, da potem ne dobiš nič denarja na koncu itd.. Če je realno in dejansko dobiš denar se sliši zanimivo.. Bi pa prosil za malo več info.

jype ::

Trumpster> To se sliši precej zapleteno..

Odpeljat se v rovte, nabavit najboljšo domačo robo in jo prodajat v centru mesta se sliši zapleteno?

Hja, potem bo verjetno najbolje, da si poišče redno službo, kjer ji bodo drugi povedali, kaj mora počet.

Trumpster ::

jype je izjavil:

Trumpster> To se sliši precej zapleteno..

Odpeljat se v rovte, nabavit najboljšo domačo robo in jo prodajat v centru mesta se sliši zapleteno?

Hja, potem bo verjetno najbolje, da si poišče redno službo, kjer ji bodo drugi povedali, kaj mora počet.


Ne ono o berlinu ko si govoril, ker je berlin precej daleč od tukaj in je potrebno že ogromno goriva do tja.
Samo a se ta med že ne prodaja v trgovinah, oziroma ti privatniki tudi prodajajo svoj med na veliko kolikor vem.

jype ::

Trumpster> Samo a se ta med že ne prodaja v trgovinah, oziroma ti privatniki tudi prodajajo svoj med na veliko kolikor vem.

Seveda se prodaja v trgovinah in seveda ti privatniki prodajo svoj med.

Ti ga moraš postavit pred nos ameriškim in japonskim turistom, ki si ogledujejo Ljubljano, in jim znat pokazat fotografije neokrnjene narave, kjer je med nastal, ter ponudit ugodno ceno, 20 evrov za kozarec, znižano še za dodatnih 20%.

Lahko ga prodaš tudi Ljubljančanu, če ga hoče kupit.

Trumpster> Ne ono o berlinu ko si govoril, ker je berlin precej daleč od tukaj in je potrebno že ogromno goriva do tja.

Ja, v nekaterih velemestih lahko dosežeš precej nore razlike med nakupno in prodajno ceno, zato se to splača. Obvezno seveda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

radmannsdorf ::

prodaja tkole je delo na črno. bo še kazen fasal in bo šel zaslužek.

opeter ::

Legalna varianta je ta: Osebno dopolnilno delo

- izdelovanje in prodaja izdelkov domače in umetnostne obrti v skladu z zakonom, ki ureja obrtno dejavnost in ki niso namenjeni zaužitju,
- izdelovanje izdelkov, ki niso namenjeni zaužitju in ki jih je možno izdelovati na domu pretežno ročno ali po pretežno tradicionalnih postopkih. Izvajalec lahko te izdelke tudi popravlja in prodaja,
- nabiranje in prodaja gozdnih sadežev in zelišč v njihovi osnovni obliki,
- meletje žita, žganje apna ali oglja na tradicionalen način, ter prodaja le-tega.

prihodek iz naslova osebnega dopolnilnega dela v posameznem polletju koledarskega leta v seštevku ne sme presegati treh povprečnih mesečnih neto plač v RS v preteklem koledarskem letu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

radmannsdorf> prodaja tkole je delo na črno. bo še kazen fasal in bo šel zaslužek.

Ko bomo našli delo, ki njegovo mamo zanima, bomo razložili tudi vse, kar potrebuje, da delo opravlja legalno.

Tilen ::

Odgovor je zelo prepost. Mama naj začne čim prej iskati redno službo, ker pokojnine še hitro ne bo. Dopolnilne dejavnosti se lahko gre tudi ob redni službi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

Za status kmeta lahko tudi najameš njivo in potem prodajaš po mili volji.

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Če se malo pozanimaš kaj se dobro prodaja, lahko tudi s prodajanjem kitajske robe zaslužiš nekaj 100€ na mesec. Včasih sem to delal sam,sedaj pa se mi ne da več.

Na ZS ti lahko povem kaj sem sam prodajal, pa sem dobil samo od 4-5 prodaj cca dodatnih 100€ v žep.



Folk to je samo za OP-ja. Ne me zdej spamat z ZS-ji. Lmao...

Če se malo pozanimaš kaj se dobro prodaja


Veselo na delo. Pa tudi brez reskiranja ne bo nič :)

Zstiller ::

Ahahaha glede na to kakšno je stanje v naših koncih vsak evro prav pride. Daj še meni pošlji:D.

shadeX ::

LMAO :))

A folk res nima dnarja da se spušča tolk nizko za vsak €? :)



Pravkar sem ugotovil novo tržno nišo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Zstiller ::

jaz priznam da ga nimam mam službo za določen čas sam je minimalec saj veš kak je.

Trumpster ::

jype je izjavil:

radmannsdorf> prodaja tkole je delo na črno. bo še kazen fasal in bo šel zaslužek.

Ko bomo našli delo, ki njegovo mamo zanima, bomo razložili tudi vse, kar potrebuje, da delo opravlja legalno.


Sem napisal da vse, samo da ni fizično težko (ima probleme z hrbtenico).

Tilen je izjavil:

Odgovor je zelo prepost. Mama naj začne čim prej iskati redno službo, ker pokojnine še hitro ne bo. Dopolnilne dejavnosti se lahko gre tudi ob redni službi.


Si pa optimist, še mlademu je dandanes težko najti službo.
Verjemi da išče že kar precej časa in precej prošenj je bilo poslanih, pa ni nič..

jype ::

Trumpster> Sem napisal da vse, samo da ni fizično težko (ima probleme z hrbtenico).

Ja, ampak za nekaj se moraš odločit. Še vedno je najboljši nasvet, da poišče redno službo, če le lahko najde kakšno.

Trumpster> Si pa optimist, še mlademu je dandanes težko najti službo.

To ni res.

Trumpster> Verjemi da išče že kar precej časa in precej prošenj je bilo poslanih, pa ni nič..

Službe se ne išče tako, da se pošilja prošnje, temveč tako, da se spozna čimveč ljudi s področja, kjer karkoli vsaj za silo obvladaš.

shadeX ::

Verjemi da išče že kar precej časa in precej prošenj je bilo poslanih, pa ni nič..


I feel you. Znana so dejstva:

1. Ko si starejši in nisi neki specializiran za določeno zadevo, te noben ne bo povohal več.
2. Takih, ki tako iščejo službo jih je ogromno.

Tvoja mati bo morala nekako izstopati od povprečja, če bo želela da jo še kdo vzame delat. Če ne bo tako kot večina drugih (povprečnih) ljudi.

Za začetek, naj dobi kašne veze, ali pa npr direktno vpraša na firmo, pokliče, se oglasi osebno, itd. Že po tem, za malenkost odstopi od povprečja.


Npr kolegica je medtem ko je kupovala v hoferju, vprašala prodajalko ( malo za šalo, malo za res), če iščejo koga za delat. Pa je rekla, da ravno sedaj pripravljajo razpis.

Rekla ji je naj pride naslednji dan na razgovor in seveda je dobila službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tikitoki ::

janezvalva je izjavil:

če se ti da sedet pred računalnikom uro ali dve na dan, lahko zaslužiš prek spleta s tem da izpolnjuješ ankete ter naloge
več info na http://get2business.weebly.com

zaslužek je nekaj deset evrov na mesec


Za cetrt delovnika je nekaj deset evrov miloscina.

jype je izjavil:

Trumpster> To se sliši precej zapleteno..

Odpeljat se v rovte, nabavit najboljšo domačo robo in jo prodajat v centru mesta se sliši zapleteno?

Hja, potem bo verjetno najbolje, da si poišče redno službo, kjer ji bodo drugi povedali, kaj mora počet.


Rabis kaksno dovoljenej v Nemciji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jype ::

tikitoki> Rabis kaksno dovoljenej v Nemciji?

Ja, precej podobno je kot v Sloveniji (in ne, ni niti drago, niti komplicirano).

Trumpster ::

Kaj pa kakšna honorarna dela za mojo mamo, to bi bilo še najbolje za njo, nekakšna dela na domu, sestavljanje stvari, pakiranje itd.. Kako bi se dalo priti do teh opcij? Prebiral sem o njih na internetu, ampak na portalih za zaposlitev ni nikjer objavljenih takšnih delovnih mest, niti na google search nisem najdel nič takega.

shadeX ::

Mogoče tudi kaj takega.

<b>klima</b> ::

Malenkost bi si sposodil temo, upam da OP ne bo zameril...

Imam torej podobno željo glede dodatnega zaslužka kot OP, le da bi tega rad pridobil preko spletne trgovine katero želim ustvariti v kratkem. Trgovina bi bila narejena prek WooCommerce plugina, kjer bi denar dobival na Paypal račun.

Največja dilema ki jo imam je seveda ta, da ne vem ali bo zadeva dejansko zaživela in bi za začetek rad trgovino samo "sprobal". Sprobal v smislu, da na začetku nebi odpiral popoldanskega SP-ja (sem zaposlen), pač pa bi samo spremljal "finančno" stanje. Vsa plačila, ki bi jih dobil na Paypal, bi tudi direktno porabil za nakupe v tujini (ebay), torej zneskov si na začetku NEBI nakazoval na račun v SLO. Če pa bi se izkazalo, da bi trgovina zaživela in bi bili tudi zneski višji (in za davčno bolj zanimivi), bi seveda odprl SP.

Zanima me, ali je tole kar sem zgoraj opisal sploh možno legalno izpeljat? Ali se tudi že ti začetki (majhni zneski) štejejo že kot delo na črno in rabim že takoj odpret SP?

Vesel bi bil tudi kakšnega odgovora iz izkušenj glede zagona spletne trgovine. Ste kar takoj odprli SP al ste ubrali kakšne "bližnjice"?

Hvala vnaprej za vse odgovore. LP K

shadeX ::

Zanima me, ali je tole kar sem zgoraj opisal sploh možno legalno izpeljat? Ali se tudi že ti začetki (majhni zneski) štejejo že kot delo na črno in rabim že takoj odpret SP?


Tudi če si nakažeš na TRR, dokler niso neki veliki zaslužki nima bit kaj narobe. A misliš, da vsi ki danes furajo nek posel, so vsi "legalno" začeli?

To kar ti opisuješ je popolnoma normalno in je še najmanj kar lahko država "izgubi". Just go ahead..

Normalno da moraš zadeve "potipat" potem pa seveda "legalno" začet s polno paro.

(majhni zneski) štejejo že kot delo na črno in rabim že takoj odpret SP?


Vse kar dejansko zaslužiš in ne daš cesarju kar mu pripada je to delo na črno.


EDIT: Bolj naj te skrbi, kako boš sploh do kakšnega EUR prišel. Če ne boš vložil dovolj znanja, truda in časa je bo misija nemogoče sploh priti do 1EUR, kaj šele kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143820 (3273) smacker
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296237 (4843) Elsanna
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621380 (18387) Okapi
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815053 (12343) St235
»

Neplacano pripravnistvo

Oddelek: Problemi človeštva
467369 (6512) bluefish

Več podobnih tem