» »

Pozabljeno geslo za Bitlocker - je možno "vdreti" na pogon

Pozabljeno geslo za Bitlocker - je možno "vdreti" na pogon

WinXP ::

Imam težavo in sicer pozabil sem geslo za Bitlocker.Tisti Recovery key ki ga dobiš ko se odločiš za Bitlocker ON, v TXT sem tudi pomotoma zbrisal.

Ali obstaja kakšna možnost da rešim podatke ki so na tem pogonu (particiji) ? Da nekako "vdrem" na ta pogon... Ali se to da?

Še nekaj: Imam tudi problem z geslom za Winrar. Datoteka ki sem jo snel z interneta
je v Winrar oz.7z formatu in je zaščitena z geslom,zato je ne morem odpreti.Ali obstaja kakršnakoli možnost da bi datoteko odprl oz. mimoobšel geslo?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Hockey ::

Šaljivec.

WinXP ::

Ne,resno.Res se mi je to zgodilo. Zakaj bi potem odpiral temo... Podatki sicer na Bitlocker pogonu niso toliko pomembni,a bi jih vseeno rad zadržal...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Excavator ::

Disk lahko samo formatiraš, to je namen bitlockerja;) Lahko te pa reši bruteforce attack, pri obeh primerih, če ni geslo preveč dolgo:D

Drugič pa bolj pazi:D

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če bi se dalo to scrackat, bi bila takšna zaščita samo sebi namen.
#brezpodpisa

Mare2 ::

WinXP je izjavil:

Ne,resno.Res se mi je to zgodilo. Zakaj bi potem odpiral temo... Podatki sicer na Bitlocker pogonu niso toliko pomembni,a bi jih vseeno rad zadržal...


No problem. :)

https://www.google.si/search?q=crack+bi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Excavator ::

@hojnikb pomoje če ima vsaj približno idejo o geslu npr. g*s*o123 kakih 8 črk, bi brute force deloval na winraru, 9 črk pa bi se načakal par mesecev, če se ne motim:D

WinXP ::

S tem programom bom probal,ampak se verjetno ne bo dalo odkleniti Bitlockerjevega pogona,kot pravi hojnikb zgoraj. P.S: Geslo je bilo dolgo 10-11 znakov brez številk... prve štiri črke se spomnim naprej pa ne vem,probal sem že najmanj "40x" pa nič!

Glede Winrarja pa ne vem koliko ima črk,(ali pod ali nad 8) ker je to downloadana z geslom zaščitena datoteka...

Ja,bom drugič bolj pazil... Ni druge kot format...

Shit.

Hvala vseeno za nasvete.Pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Furbo ::

A CD ki ga moraš zapeči ob ustvarjanju kriptiranega diska si tudi izgubil?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WinXP ::

Bitlocker mi ni ponudil nikakršne opcije s "CD-jem".8-O Samo Recovery key v txt formatu,ki sem ga imel na enem prenosnem ključku,katerega sem pa formatiral,ker sem dajal gor druge stvari in sem pozabil na ta recovery key...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Furbo ::

Smola, če je kaj pomembnega shrani disk/image in čakaj na kvantne računalnike. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yacked2 ::

11 znakov, prve 4 pozna, torej mu ostane 7 mestno geslo za uganit, ve da ni številk, verjetno se spomni tudi da ni posebnih znakov. Malo pomisli še koliko je bilo velikih črk (i guess max 3) in imaš že kar dobro masko, vsekakor pa izvedljivo.

Za rar arhiv pa poiskusi z cRARkom, ali hashcatom (če podpira), verjetno geslo ni ravno 32 mestno.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Lonsarg ::

Jah če bi zaščitil s pomočjo TPM čipa bi se še nekako dalo, tako pa res žal ne.

Edino kar ti še ostane je preverit če si morda backupiral ključ na onedrive(tudio to opcijo ti ponudi): https://onedrive.live.com/RecoveryKey


Drugače pa samo še ta komentar, nujno vedno backupirat vse podatke, če pa kriptiraš pa še toliko bolj.

Seljak ::

Excavator je izjavil:

@hojnikb pomoje če ima vsaj približno idejo o geslu npr. g*s*o123 kakih 8 črk, bi brute force deloval na winraru, 9 črk pa bi se načakal par mesecev, če se ne motim:D


Niti ne,če imaš pravo programsko opremo in seveda tudi strojno.

Daniel ::

In če poskusiš na Recovery ključku obnoviti izbrisane datoteke? Če slučajno še niso prepisane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo ideapad 100s bitlocker

Oddelek: Operacijski sistemi
6697 (442) bobi004
»

BitLocker - geslo in ključ nista znana

Oddelek: Programska oprema
101437 (1055) GTX970
»

TrueCrypt na precepu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7126822 (22182) MrStein
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
174859 (4341) karafeka
»

PODATKI SO ŠLI z diska

Oddelek: Programska oprema
132533 (2076) amigo_no1

Več podobnih tem