» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
132 / 173
»»

Jarvice ::

Da :)

Meizu ::

Jaz na napajalniku nikoli ne šparam, že pri osnovnejših buildih raje dam nekaj za napajalnik, pa ga potem prenesem v bodoče kište, če je potrebno.

Eden od takih banalnih razlogov za nakup boljšega napajalnika je tudi recimo v kvaliteti kondenzatorjev in ostalih komponent, kar lahko drastično izboljša hold-up čas, z drugimi besedami: Vsak flicker v omrežju (nenaden upad napetosti) je lahko dovolj, da PSU ne zagotovi dovoljšnje napetosti matični, kar sproži shutdown - zadeva je najmanj nevšečna, lahko pa seveda pusti tudi posledice na registrih in ostalih komponentah OSa, kar na dolgi rok povzroči nestabilnost itd.

Kakorkoli, za 100€ lahko dobiš za normalen ATX standard že top hi-end napajalnike, najmanj gold standard, tu ni da ni. Če ravno ne kupuješ PCja v skupni vrednosti 400eur, potem je investicija v tak napajalnik zelo smiselna iz mnogih razlogov. Jaz sem še za mojega Corsair SF750 (imam ITX/SFX build), dal nekje 130€, pa gre za pomanjšan format, platinum standard, spet, ni da ni. Malce slab hold-up čas bolj zato, ker je napajalnik našponan kolikor pač gre v tako majhnem formatu (še tanovi Asusovi kilovatarji so SFX-L formata) in kondenzator fizično ne more bit večji, ampak vsaj glede štroma si lahko ziher, da bo zadeva držala.

Ne šparat na napajalnikih!

meho7 ::

Buggy je izjavil:

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D


..konkreten srot driverji so zadnji trije od Nvidie, tako da ne vem o cem konkretno govoris? Freezi v dolocenih spilih ali pa prekomerna utilizacija GPU v idle. O tem da se vcasih na multimonitor setupu, ce je sekundarni ugasnjen slika ne prikaze na primarnem dokler ga ne prizges ne bom govoril, ker dopuscam da gre za specifiko moje konfiguracije.

AMD ima cisto proper driverje in nehajte ze ganjat to staro mantro o AMD sfukanih driverjih ze enkrat, mal dolgcas je ze!

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/z...

Tilen88 ::

Jaz mam tudi več kolegov, ki majo trenutno probleme z nvidio kot pa z amd,..jaz morm potrkat nimam trenutno z nvidio težav

Machete ::

Kakšen je pa vzorec lastništva? Če ima 8 kolegov Nvidida in 2 AMD.. potem saj veš..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen88 ::

Bi reku tam nekje 60% zeleni 40% rdeči,..ampak ja težave z driverji so pri obeh taborih, brezveze zdej pljuvat po enih in drugih. Itak se pa vsak pri sebi odloči kaj bo kupil.

FlyingBee ::

Koliko od teh ima fan overshoot?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meizu ::

No, če je fan overshoot edina težava... Potem je zadeva top!

Jarno ::

Pri meni se še ni zgodilo, da bi navi radeonko zaslišal, ker slišim samo cpu-fan in še par ventov v ohišju.
Buzzing je konstanten in se precej lažje navadiš, kot pa na morebitne pospeške v obratih. :))
#65W!

FlyingBee ::

Dokler to pač ni.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Koliko od teh ima fan overshoot?


Jaz imam fan overshoot, ko delam BIOS update. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Sicer pa fan overshoot sam po sebi ne pove dosti.
 MSI RX 6900XT fan noise

MSI RX 6900XT fan noise


 Sapphire RX 6950XT fan noise

Sapphire RX 6950XT fan noise


Če ti je glasnost kartice prioriteta, pač izbereš ustrezen model.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Meizu ::

Jaz imam Gigabajtko 3080 Vision pa je nikakor ne slišim preko ostalih ventilatorjev v kišti, pa imam komplet vse ventilatorje silentwing od BeQuiet. Pa tale gigabajtka ni med tišjimi modeli kao. Večina teh GPUjev, ki so triple vent edicije so kar vse izjemno tihe, ni to več blower era, ko je vse skupaj zvenelo kot, da bo celotno kišto katapultiralo v stratosfero.

FlyingBee ::

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-...
Other sources of Igor claim that the launch is still affected by BIOS issues (memory leaks resulting in graphics card freezes) and also delays of deliveries. It is reported that some custom cards will not see the light until at least January.
Pa ne bodo na prodajo na Kitajskem.

only custom cards will be available at launch, which will almost certainly guarantee higher prices and lower supply.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Jarvice ::

Ja, ja supply, bios issues... Demand veliki pa dajmo nabit cene :))

Jarno ::

Do 12GB kartic / takih s 192 bitnim pomnilniškim vodilom (katere še niso najavili oz. izleakali), bodo že porihtali.
Medtem je FSR dobil verzijo 2.2...in je že v Forza Horizon 5.0.
#65W!

Tilen88 ::

Kartice za 1500 € jaoooo

GrimReaper ::

https://twitter.com/All_The_Watts/statu...

Raster:
RX 7900 XT < 4080
RX 7900 XTX > 4080
RX 7900 XTX (VELIKO MANJ OD, Slo-Tech ne sprejme znaka dvojni manj) 4090

RT:
RX 7900 XTX ? 3090/Ti.
RX 7900 XT ? 3080Ti/3090.

AMD ne bi znal naredit ene kartice tudi če bi se jim šlo za življenje.


Za FSR sem gledal to in je tudi ena velika žalost

Se pravi če hočeš čim več FPS, DLSS 2 ali DLSS 3. Kaj pa če hočeš najboljšo kvaliteto slike, TAA ni najboljši, SMAAT2x je od iger, ki jih jaz poznam imela nazadnje SOTTR leta 2018.
Kaj potem, DLDSR 2.25x? Pač druge opcije niti ni, Nvidia ima na izbiro samo FXAA, ki je pa še slabši od TAA.
4K je pa verjetno že sama po sebi OK slika in niti ne rabiš ne vem kakšnega AA.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

V kolikor bo cena prava, to niti ni slabo. Počakaj uradne teste.

Maxlos ::

Poleg tega je velika možnost navijanaj. Kartice bodo imel po Asus tudi več kot 5% - 7% v štartu možnega navijanja. Medtem ko pri NV te možnosti ni.

Za največje Nvida ljubitelje je zunaj za njih najboljša budget kartica, reče se ji RTX 3060 8G Zgleda ni bilo prostora za RTX 3050 Ti. Vsaj za performančno je tam tam...
Barking up the wrong tree

GrimReaper ::

sirotka je izjavil:

V kolikor bo cena prava, to niti ni slabo. Počakaj uradne teste.

Saj to ko ne bo prava cena, za 1400€ je DOA, je boljša izbira 4080, ki naj bi se čez 7-10 dni še pocenila. Čakam do največ 17.12., ker do 24.12. jo je treba dobit za dopust.
Ja, referenčne znajo biti 1250€, ampak to je že rečeno da jih je malo narejenih in bodo takoj pošle.
V DE drugače pride 3000 kartic. Za eno 4080 za 1500-1700€ bi bilo to več kot dovolj kos, 7900 pa znajo biti bolj zanimive, odvisno od cen.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Maxlos ::

GrimReaper je izjavil:

sirotka je izjavil:

V kolikor bo cena prava, to niti ni slabo. Počakaj uradne teste.

Saj to ko ne bo prava cena, za 1400€ je DOA, je boljša izbira 4080, ki naj bi se čez 7-10 dni še pocenila. Čakam do največ 17.12., ker do 24.12. jo je treba dobit za dopust.
Ja, referenčne znajo biti 1250€, ampak to je že rečeno da jih je malo narejenih in bodo takoj pošle.
V DE drugače pride 3000 kartic. Za eno 4080 za 1500-1700€ bi bilo to več kot dovolj kos, 7900 pa znajo biti bolj zanimive, odvisno od cen.

Nebi se čudil da se bo našel še kak kontjner RTX 3080 Kartic. Pa to ni tvoj problem. Problem je da s 1.1.2023 nastopijo 25% Tarife na grafične kartice. Resno misliš da se bo korporacija odrekla profitu.
Barking up the wrong tree

keba ::

Maxlos je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

sirotka je izjavil:

V kolikor bo cena prava, to niti ni slabo. Počakaj uradne teste.

Saj to ko ne bo prava cena, za 1400€ je DOA, je boljša izbira 4080, ki naj bi se čez 7-10 dni še pocenila. Čakam do največ 17.12., ker do 24.12. jo je treba dobit za dopust.
Ja, referenčne znajo biti 1250€, ampak to je že rečeno da jih je malo narejenih in bodo takoj pošle.
V DE drugače pride 3000 kartic. Za eno 4080 za 1500-1700€ bi bilo to več kot dovolj kos, 7900 pa znajo biti bolj zanimive, odvisno od cen.

Nebi se čudil da se bo našel še kak kontjner RTX 3080 Kartic. Pa to ni tvoj problem. Problem je da s 1.1.2023 nastopijo 25% Tarife na grafične kartice. Resno misliš da se bo korporacija odrekla profitu.



Kaj to pomeni da pridejo 25% tarife na grafične kartice?

FireSnake ::

Maxlos je izjavil:

Problem je da s 1.1.2023 nastopijo 25% Tarife na grafične kartice. Resno misliš da se bo korporacija odrekla profitu.


Vir?
In kako je bilo do sedaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

klinker ::

Dobro vas strizejo, za igrat igrice :))

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

keba ::

Evolve ::

GrimReaper je izjavil:

https://twitter.com/All_The_Watts/statu...

Raster:
RX 7900 XT < 4080
RX 7900 XTX > 4080
RX 7900 XTX (VELIKO MANJ OD, Slo-Tech ne sprejme znaka dvojni manj) 4090

RT:
RX 7900 XTX ? 3090/Ti.
RX 7900 XT ? 3080Ti/3090.

AMD ne bi znal naredit ene kartice tudi če bi se jim šlo za življenje.


In tebi je referenca twitter account z 300 sledilci :))

tikitoki ::

Evolve je izjavil:

Buggy je izjavil:

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D


..konkreten srot driverji so zadnji trije od Nvidie, tako da ne vem o cem konkretno govoris? Freezi v dolocenih spilih ali pa prekomerna utilizacija GPU v idle. O tem da se vcasih na multimonitor setupu, ce je sekundarni ugasnjen slika ne prikaze na primarnem dokler ga ne prizges ne bom govoril, ker dopuscam da gre za specifiko moje konfiguracije.

AMD ima cisto proper driverje in nehajte ze ganjat to staro mantro o AMD sfukanih driverjih ze enkrat, mal dolgcas je ze!


mislim da je večina nehala kupovat amd grafike ravno zaradi driverjev.. tut jst.. zato pa sprašujem če so popravil to skropucalo

z geforce nisem imel niti pikice težav, ne glede na konfiguracijo

kateri monitor imaš - resolucija in osveževanje?


LG 27GL850 27, 144hz, 1440p


Najvec tezav SEM imel z nvidijinimi driverje. Je Res butasto, k folk nabija anekdotne primere iz casov, k sta imela oba tabora bistve vec tezav na tem podrocjum

FlyingBee ::

A si sploh imel Radeon grafično, ali samo Nvidio kupuješ?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meizu ::

Pa saj da ne boste mislili, da je nvidia brez težav - jaz sem imel zdaj na 3080 kar nekaj driver verzij težave s power stateom, ko je GPU po heavy load aplikaciji enostavno zavračal vrnitev v idle state in je čip veselo kuril poln load za brezveze. Prav tako je smotano narejena implementacija resizable bara oziroma njene aktivacije ter freesynca.

Sedaj se je sicer uredilo, tazadnji driverji normalno GPU vračajo iz power state-a. Ampak potem so tu še 0RPM ventilatorske špice, ko vsake toliko GPU zaganja ventilatorje iz 0RPM do nekje 1200RPM v kratkih periodičnih špicah (v sekundi razmaka), kar je super smotano, ta problem se pa pojavi vedno, ko želiš na GPU forsirat lasten fan curve profil, pa tu dela težave MSI afterburner, X1 precision, Aorus Engine, ter Fan Control, sem že vse sprobal.

Pač, pick your poison.

FlyingBee ::

Medtem pri Intelu
Our engineers have been hard at work to give a massive boost in performance to DX9 games. In fact, the latest #IntelArc graphics driver is up to 1.8x faster on average FPS and more than 2x faster on 99th percentile FPS. See for yourself! https://intel.ly/3iwry1R
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Gamer's Nexus je pozitivno presenetil z dokaj tehničnim videom.
Vidi se, da so zadeve postale tehnološki izziv in da so RDNA 3.0 čipi že po strukturi precej drugačni od RDNA 2.0 čipov.

#65W!

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Medtem pri Intelu
Our engineers have been hard at work to give a massive boost in performance to DX9 games. In fact, the latest #IntelArc graphics driver is up to 1.8x faster on average FPS and more than 2x faster on 99th percentile FPS. See for yourself! https://intel.ly/3iwry1R


E, to je good news!

mailer ::

Odlično, če bo res uspelo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

meho7 ::

Machete ::

meho7 je izjavil:

Toliko o amd driverjih...

Sorry, this post has been removed by the moderators of r/Amd.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Ahaha...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Polovica primerov je PEBKAC, druga polovica pa Windows bugov. ;)
#65W!

Motion ::

FlyingBee je izjavil:

150W - ~1070
to je še posebej slab pokazatelj, ker toliko ima 1070 po defaultu

150

meho7 ::

Machete je izjavil:

meho7 je izjavil:

Toliko o amd driverjih...

Sorry, this post has been removed by the moderators of r/Amd.

stalnica na njihovem subu, da brisejo taksne in podobne poste.
Baje je neki glitch, ki ti ob cold startu fpsje v desktopu locka na 15fps - to lahko preveris z ufo fps testom.
Pri ponovnem restartu potem ta bug ni vec prisoten. To se dogaja pri 5000 in 6000 seriji gpujem.

FlyingBee ::

Danes je dovoljen unboxing, 7900xt zna biti kar hit.


Dokaj kompaktno, od desne xtx, xt, 3080, 3090ti, 4090



P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

AMD delivered on its promise of ensuring these cards are easy to install. You indeed don't need a newer case, a newer PSU, or power adapters. Both cards will fit perfectly well in average-sized Mid-Tower or Mini-Tower cases, and need regular 8-pin PCIe power connectors. It all boils down to performance--how these cards shape up against the GeForce RTX 40-series "Ada." For this and much more, stay tuned for our main reviews that go live on December 12.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Welcome to the red team.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Evolve ()

FireSnake ::

Luštna zadeva.
Odvisno od števik: bi znalo biti, da bom presedlal.
Kartica je relativno majhna: zna biti, da ne bo tako požrešna kot so nove verzije zelenih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

Evoga, moja je tudi ravno kar stigla iz Mindfactory. Welcome home ma baby:
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

scipascapa ::

Lažeš kradeš bolhe ješ....

destroyer2k ::

FireSnack je izjavil:

Evoga, moja je tudi ravno kar stigla iz Mindfactory. Welcome home ma baby:
h ttps://cdn.appuals.com/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_398.png


Ko bi vsaj skril link od koder si sliko ukradel.

keba ::

FireSnack je izjavil:

Evoga, moja je tudi ravno kar stigla iz Mindfactory. Welcome home ma baby:


Če bi še kakšen teden počakal s to patetično sliko iz neta bi ti mogoče še kdo verjel,
zdaj pa samo potrjuješ kakšna oseba si.

Če bi pa nas rad demantiral pa komot prilimaš še račun iz mf-ja
««
132 / 173
»»